TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yaylı Çalgılar

için 10,152 sonuç bulundu.

Yaylı Çalgılar

Yaylı bir çalgı, yayın tel üzerinde kaydırılarak titreştirilmesi sonucunda ses verir. Orkestrada kendine özgü yere sahip olan bu çalgılar, klasik müzik de çok yaygındır. Keman, çello, kontrbas, viyola, kemençe, elektro yaylı gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Keman

Keman

Solo ve orkestra müziğinde kullanılan keman, violin ailesinin en küçük enstrümanıdır. Dört tele sahip bulunmaktadır. Akort sesleri sol, re, la ve mi’dir. Keman hiçbir çalgıda olmayan bir ses rengine sahiptir. Zengin bir anlatım gücüne sahip olan bu enstrüman birçok farklı müzik türünde kullanılmaktadır. Paganini, Beethoven, Mendelssohn, Brahms gibi ünlü bestecilerin yetiştiği romantik dönemde yay teknikleri gelişmiş ve kemanın ifadesi güçlenmiştir.

Çello

İnsan sesine en yakın ses olarak kabul edilen çello viyolonsel adı ile de bilinmektedir. Tenor ses karakterli olan çello, dört tellidir ve gövdesi, metal bir çubukla yere dayandırılarak çalınır. Çello pik tutucu adı verilen bu metal çubuk sayesinde yerden destek alarak bacaklar arasına alınır ve kemanın yayından daha kısa bir yayla çalınır. İnsan sesinde tenora karşılık gelen çello, orkestrada hem solo hem eşlik çalgısı olarak önemli bir göreve sahiptir.

Kontrbas

Kontrbas

Klasik müziğin en büyük enstrümanı olan kontrbas, klasik müzikte hem arşe hem de parmakla çalınmaktadır. Caz müzikte ise, parmak ile çalınışı yaygındır. Bu müzik aleti, çalma pozisyonu bakımından çelloya benzemektedir. Ancak bu müzik aleti genellikle ayakta çalınmaktadır. Orkestra eserlerinin uzun oluşu yüzünden oturularak da çalınır. Klasik müziğin en büyük enstrümanıdır. En düşük frekansa en pes seslere sahip olan yaylı çalgıdır.

Viyola

Viyola, biçimsel olarak kemana benzeyen bir enstrümandır. Kemandan biraz büyük olan bu enstrüman, 41 - 45 cm ölçülerine sahip bulunmaktadır. Viyola dört teli olan yaylı çalgılar arasına girmektedir ve do, sol, re, la olarak akort edilir. Çalınış tekniği açısından da kemana çok benzeyen viyola özellikleri arasında, koyu, can alıcı ve derin bir ses rengi oluşu vardır.

Kemençe

Kemençe

Kemençe, aslında “küçük keman” anlamına gelen farsça “kemançe” sözcüğünden gelmektedir. Telli çalgılar grubundan olan kemençe, 40 - 41 cm boyunda, 14 - 15 cm genişliğindedir. Yarım armuda benzeyen gövdesi, sapı ve burguluğu tek bir ağacın yontulması ile hazırlanmıştır. Armut biçimli gövdesi, ceviz, dut, dikenli ardıç, karaağaç, gül, maun, erik veya pelesenk ağaç çeşitlerinden oyularak tasarlanır.

Elektro Yaylı

Elektro yaylı müzik aletleri, keman, çello, kontrbas gibi müzik aletlerinin elektronik versiyonlardır. Elektro keman, elektro çello gibi elektro yaylı enstrümanların normal keman ya da çellodan farkı, sesleri ve sistemleridir. Ses sistemlerinin ayarlanabilir ve normal müzik aletlerinden farklı seslere sahip oldukları için tercih edilmektedir. Yaylı Çalgı modellerini ve fiyatlarını incelemek için Müzik Aletleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acepro (2)
Admira (2)
Airman (2)
Alctron (4)
Alesis (2)
Alice (101)
Almira (45)
Altamira (1)
Alto (2)
APIA (1)
ArtStand (1)
Ashton (13)
Bergner (2)
Bonmusica (12)
Bonson (1)
Boss (36)
Brahner (9)
Carlovy (496)
Cremonia (163)
Daddario (292)
Dadi (53)
(1543)
Dominguez (409)
Dörfler (33)
Eno (7)
Extreme (33)
Fishman (1)
Gibson (1)
King (1)
Kun (28)
Köhner (5)
La Bella (3)
Locto (3)
Masterwork (26)
Mavis (55)
Parker (1)
Patricio (6)
Picaldi (49)
Pirastro (345)
Pyramid (5)
Rosa (25)
Rösler (45)
Saz (1)
Segovia (13)
Sesenta (5)
Sevilla (12)
silverio (9)
Stagg (61)
Stanislava (13)
Sunrise (5)
Swing (40)
Thomastik (181)
Valencia (456)
Valler (23)
Vandoren (1)
Vic Firth (1)
Vicfirth (1)
Vivaldi (33)
Volney (6)
Wittner (126)
Yamaha (15)
Zoom (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(490)
ve üzeri (610)
ve üzeri (656)
ve üzeri (670)
ve üzeri (692)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL