Yaylı Çalgılar

Yaylı çalgılar nelerdir diye soracak olursanız; elektro yaylı, keman, kontrbas, viyola ve çellonun birer yaylı çalgı olduğunu söyleyebiliriz. Yaylı çalgılar hakkında bilgi sahibi olmak için alt kategorilerimizi inceleyebilir ve fiyatlara göz atabilirsiniz. Yaylı çalgılar arasında sesi en kalın olan enstrüman, kontrbastır. Hem 4 telli hem de 5 telli kontrbas çeşitleri bulunmaktadır; fakat orkestralarda 5 telli kontrbas kullanılmaktadır. Aktarımlı bir çalgı olduğu için notalar bir oktav aşağıdan duyulur. Kontrbası diğer yaylı çalgı çeşitlerinden ayıran özellik ise, Alman ve Fransız olarak adlandırılan iki çeşit yay modeline sahip olmasıdır. Fransız modelde yay yukarıdan tutulurken, Alman modelde yan taraftan tutulur. En iyi kontrbas markaları için kategorimizi inceleyebilir ve sizin için uygun olanını kolayca tercih edebilirsiniz. Kontrbas, yayla çalınabildiği gibi parmaklardan yardım alınarak da çalınabilir.

Keman, yaylı çalgı çeşitleri arasında en küçük boyuta sahip olan enstrümandır. Keman çalmak, sanıldığı kadar kolay değildir, bu nedenle daha küçük yaştan keman derslerine başlanır. Keman çalmayı başarabilen birey, diğer tüm yaylı çalgıları da kolayca öğrenebilir. Keman, çene ve omuz arasına sıkıştırılarak sabitlenir ve diğer el ile tellerine dokunularak müzik yapılır. Kemanın 4 tane teli vardır. Genellikle gül ağacından yapılan keman çeşitlerinin, günümüzde rengarenk olanları da bulunmaktadır. Keman fiyatları için kategorimizi inceleyebilir ve sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Piyasada viyolonsel olarak bilinen çello, yaylı çalgı çeşitlerinin en büyükleri arasındadır. Çello, adeta kocaman bir keman görünümündedir. Genellikle akustik olarak kullanılsa da her mekanda çalınabilme özelliğine sahiptir. Çello sesi, yayın tellere teması ile titreşen tellerden çıkan ses sayesinde oluşur. Çello çalmak için oturur pozisyonda olmak ve enstrümanı bacakların arasına almak gerekir.

Elektro yaylı çalgılar arasında: elektro keman, elektro çello ve elektro kontrbas çeşitleri bulunmaktadır. Elektro yaylı çalgıların kullanımı daha rahat ve konforludur. Üstelik küçük boyutları ve pratik tasarımları sayesinde bu enstrümanları gittiğiniz her yere kolayca götürebilirsiniz. Elektro kontrbasların yaklaşık 500 saatlik pil ömrü vardır ve genellikle akçaağaçtan üretilirler. Rahat klavyesi ve kusursuz manyetiği ile mükemmel müzikler yapabilirsiniz. Yamaha markası tarafından üretilen elektro keman, oldukça hafif yapıdadır ve oldukça konforlu bir kullanım imkanına sahiptir. Elektro kemanın üzerinde bulunan SD kart kirişi ile müzik yükleyebilir ve tıpkı bir orkestradaymış gibi prova yapabilirsiniz. Üstelik hazır efektleri sayesinde çalışmalarınızı kolayca efektleyebilirsiniz. Elektro keman fiyatları, manuel keman fiyatlarına göre daha pahalıdır.

Yaylı Çalgılar

için 12,754 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
Alice (69)
Almira (40)
(2)
Ashton (54)
(1)
Barcelona (6)
(5)
(1)
Bonmusica (12)
(1)
Carlovy (345)
(1)
(1)
Cremonia (159)
Daddario (628)
Dadi (49)
(5)
(1)
(2329)
Dominguez (919)
Dörfler (52)
(2)
Extreme (36)
(1)
Fishman (7)
(1)
(1)
(5)
koshi (77)
Kun (7)
(1)
(1)
Locto (7)
Masterwork (10)
Mavis (58)
(5)
(1)
(4)
Picaldi (107)
Pirastro (341)
(2)
(1)
Remo (15)
(4)
Rosa (17)
Rösler (87)
Saz (10)
Sesenta (6)
Sevilla (10)
(4)
Stagg (29)
Stanislava (14)
(3)
Swing (60)
(2)
Thomastik (286)
(2)
Valencia (478)
Valler (30)
(2)
(1)
(2)
Vivaldi (16)
Volney (7)
Wittner (235)
Yamaha (132)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(236)
ve üzeri (292)
ve üzeri (312)
ve üzeri (317)
ve üzeri (324)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL