TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Çello

için 386 sonuç bulundu.

Çello

İnsan sesine en yakın ses olarak kabul edilen çello (viyolonsel), keman, viyola, kontrbas çalgılarından oluşan yaylı çalgılar sınıfındandır. Çello, orkestrada önemli bir yere sahiptir. Solo ve eşlik enstrümanı olarak kullanılmaktadır.

Çello Nasıl Bir Enstrümandır?

Çello Nasıl Bir Enstrümandır?

Yaylı bir çalgı olan çello, viyolonsel adı ile de bilinmektedir. Tenor ses karakterli olan çello, dört tellidir ve gövdesi, metal bir çubukla yere dayandırılarak çalınır. Çello pik tutucu adı verilen bu metal çubuk sayesinde yerden destek alarak bacaklar arasına alınır ve kemanın yayından daha kısa bir yayla çalınır. Telli çalgılar çalınırken arşe adı verilen bir yay kullanılmaktadır. Çello daha kalın sesli olduğundan daha net bir ses elde etmek için çello yayı arşenin kemana göre daha sert basılması gereken bir niteliktedir. İnsan sesinde tenora karşılık gelen çello, orkestrada hem solo hem eşlik çalgısı olarak önemli bir göreve sahiptir.

Çellonun Klasik Müzikteki Yeri

Çellonun Klasik Müzikteki Yeri

16. yüzyılın başında ortaya çıkan çello enstrüman, 17. yüzyılda topluluk çalgısı ve solo çalgı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Beethoven’ın piyanolu beş sonatı, Brahms’ın iki sonatı, J. S. Bach’ın altı sonatı, Mendelssohn’nun iki sonatı, Schumann-Pablo Casals’in Adagio ve Allegrosu, Chopin, Rahmaninov ve R. Strauss’un birer sonatı, G. Faure’nin iki sonatı, Z. Kodaly’nin solo ve piyano eşlikli sonatı, Ravel Duo, Debussy, Şostakoviç, Prokofiyev, Şnitke Britten’in sonatları ve bunun dışında Britten’ in ünlü Rus çellisti M. Rostropoviç’e ithaf ettiği üç solo suiti vardır. Oda müziğinde bas partisinde olan çello, Mozart, Haydn, Beethoven gibi önemli bestecilerden günümüz çello virtüözleri ve bestecilerine kadar oda müziği topluluklarında bulunmaktadır.

Çello Markaları

Çello Markaları

Orkestraların vazgeçilmez bas sesine karşılık gelen çello enstrümanı, yaylı çalgılar arasında çok sevilen müzik aletleri arasında yer almaktadır. Çello özellikle klasik müzik olmak üzere birçok farklı müzik türünde kullanılmaktadır. Bu enstrümanın çello çantası, pik, kılıf, susturucu, çello eşiği gibi aksesuarları bulunmaktadır. Stagg, Dominguez, Picaldi, Swing, Tama, Almira, Bergner, Carlovy, Cremonia, Daddario, Thomastik, Valencia, Valler, Vivaldi, Volney, Yamaha, Pirastro, Rösler, Sevilla, koshi, Manuel Raymond, Mavis, Patricio gibi çello markaları Yaylı Çalgılar kategorimizde sizleri bekliyor. Çello fiyatları ve diğer yaylı çalgılar hakkında daha fazla bilgi almak için kategorimize uğrayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alice (9)
Almira (1)
Barcelona (1)
Bergner (1)
Carlovy (13)
Cremonia (2)
Daddario (11)
(36)
Dominguez (18)
Mavis (5)
Patricio (2)
Picaldi (7)
Pirastro (7)
Rösler (7)
Sevilla (1)
Stagg (2)
Thomastik (7)
Valencia (39)
Valler (1)
Volney (1)
Yamaha (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(3)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL