Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Çello

için 155 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Stagg Vnc-44 Xhg 4/4 Çello

  (0)
  25.676,35 TL SEPETTE 25.376,35 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Presto Luthier Çello Hdc31 Boyut 4/4

  (0)
  37.199,38 TL SEPETTE 36.899,38 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Almira Cnpg-01 1/4 Çello

  (0)
  7.400,30 TL SEPETTE 7.178,29 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Presto Luthier Çello Hdc21 Boyut 4/4

  (0)
  18.599,70 TL SEPETTE 18.299,70 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Carlovy Cla8-3/4 Çello

  (0)
  16.782,71 TL SEPETTE 16.482,71 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Carlovy CCTPG44 Çello Kuyruk

  (0)
  410,90 TL SEPETTE 398,57 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Rösler Mc6012 Çello 3/4

  (0)
  14.557,65 TL SEPETTE 14.257,65 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Carlovy Cla8 4/4 Çello

  (0)
  16.250,84 TL SEPETTE 15.950,84 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Presto Luthier Çello Hdc15 Boyut 3/4

  (0)
  13.949,77 TL SEPETTE 13.649,77 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Carlovy CLA6-1/4 Çello 1/4

  (0)
  20.863,30 TL SEPETTE 20.563,30 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Presto Luthier Çello Hdc05 Boyut 3/4

  (0)
  11.717,81 TL SEPETTE 11.417,81 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Presto Luthier Çello Hdc31 Boyut 7/8

  (0)
  37.199,38 TL SEPETTE 36.899,38 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Çello viyolonsel Gül Dcr12nm

  (0)
  11.512,48 TL SEPETTE 8.710,34 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Palmer Mc761b 3/4 11-13 Yaş Grubu Çello

  (0)
  14.033,02 TL SEPETTE 13.733,02 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Carlovy Cla 6 3/4 10-13 Yaş Grubu Çello

  (0)
  20.443,01 TL SEPETTE 20.143,01 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ns Design Cr 6-string Electric Cello

  (0)
  65.098,94 TL SEPETTE 64.798,94 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Presto Luthier Çello Hdc11 Boyut 1/2

  (0)
  11.159,82 TL SEPETTE 10.859,82 TL
  +

Çello

Çello, genellikle klasik müzikte kullanılan, orkestraların vazgeçilmezi olan önemli bir çalgıdır. Viyolanın büyük hali gibidir. İnsan sesine en yakın sesi veren müzik aleti olarak bilinen çellodan viyolonsel olarak da bahsedilir. Bu çalgı aleti klasik müzikte çok önemli müzisyenler tarafından kullanılmış ve kullanılmaktadır. Çalması diğer müzik aletleri gibi zor olduğundan doğal olarak yetenek ve çokça emek ister. Perdesiz bir müzik aleti olduğu için öğrenimi perdeli müzik aletlerine göre çok daha zordur. Tür olarak keman, viyola, kontrbas gibi çalgılarından oluşan yaylı çalgılar grubuna girer. Dört tel bulundurur ve tenor sesli bir müzik aletidir. Görüntü olarak bir kemanı andırır fakat kemanlara göre boyut olarak çok çok daha büyüktür ve çalınış şekli farklıdır. Yere konularak çalınır. Çelloyu çalan kişi bu yüzden çelloyu oturarak çalar. İlk çıktığı zamanlarda yani 16. yüzyılda 5 telli olarak çalınmıştır ve genelde orkestralara, diğer müzik aletlerine eşlik etmek için kullanılmıştır. 18. yüzyıldan itibaren solo olarak çalınması ortaya çıkmış ve yaygınlaşmaya başlamıştır. Çello çalmak için alınması gerekenler sadece çellonun kendisi ile sınırlı kalmaz. Yanında çelloyu olabilecek en iyi şekilde çalabilmek ve çello öğrenip çalmanızı kolaylaştırmak için bazı ekipmanlar daha almanız gerekebilir. Çelloya yeni başlarken bütçeniz geniş de olsa en yüksek kalitede ve dolayısıyla en yüksek fiyatlardaki çellolardan satın almanız biraz riskli olabilir çünkü bir müzik aletinin satın alınması onu hemen iyi bir şekilde çalmak anlamına gelmez. Bolca yetenek ve çaba gerektirir. Çello çalmaya başlarken bunları bilerek başlamanızda ve çello ile ekipmanlarını almanızda fayda vardır.

Çello Enstrümanı ve Özellikleri

Çello Enstrümanı ve Özellikleri

Çello enstrümanı, özellikle klasik müzikte çok önemli bir yere sahiptir. Orkestraya ve diğer müzik aletlerine eşlik ederken kullanılabileceği gibi solo olarak yani tek başına da çalınabilir. Tür olarak keman, viyola, kontrbas gibi çalgılardan oluşan yaylı çalgılar grubuna giren çellonun 4 teli bulunur. Çalınma şekli ve görüntüsü olarak kemana benzese de aslında kemandan kat kat büyüktür. Çalınma şekli ve görüntü olarak yine viyolanın daha büyük hali gibidir denebilir. Alt kısmı yere konarak çalınabilir ve çalan müzisyenin çelloyu çalarken oturması gerekir. Çello, çıkardığı ses insan sesine en yakın müzik aleti olarak bilinmektedir. Çello teli ve çello yayı çellonun çalınabilmesi için gereken temel elemanlardan ikisidir ve bu elemanların farklı çeşitleri vardır. Markasına, kalitesine, sağlamlığına ve bunun gibi özelliklerine göre çeşitlenen çello telleri ve yayları fiyat açısından da çeşitlenir. Fakat çello çalanlar ya da çalmak isteyenler için daha uygun fiyatlarda da çello ve çello telleri ile yayları bulunur. Çello çalmak için de çelloyu öğrenmek için de çello, yayı ve teli dışında gereken bazı ekipmanlar vardır. Bunlardan birisi akort aletidir. İnternetten satılan bazı çelloların yanında bu alet hediye olarak da verilebilir fakat böyle bir durum yoksa akort aletinizi kendiniz almalısınız. Akort aleti diğer müzik aletlerinde de kullanılır, çelloya özel değildir ve müzik aletinden çıkardığınız seslerin, notaların doğru olup olmadığınızı teyit etmeye yarar. Çello alacaksanız eğer, başlarken daha orta kalite çellolardan satın alarak başlayabilir, daha sonrasında geliştikçe ve profesyonelleştikçe daha farklı markalardan uygun fiyatlara satılan çellolardan alabilirsiniz. Sayfamızdan klasik gitar modellerine de göz atabilirsiniz.

Çello ve Klasik Müzik

Çello ve Klasik Müzik

Çello müzik enstrümanının geçmişi birkaç yüzyıl öncesine dayanır. 16. yüzyılda icat edildiği bilinen bu enstrüman, ilk icat edildiğinde 5 teli olan bir çalgıdır ve sadece diğer müzik aletlerine eşlik etmesi amacı ile kullanılır. Daha sonrasında, viyolonsel yani çello 4 telli bir çalgı aletine evirilmiştir. 18. yüzyıla doğru, çello sadece orkestra ve diğer müzik aletlerine eşlik etmek için değil, solo yani tek başına da çalınmaya başlanmıştır. Keman ve viyolaya benzetilir fakat çello boyutları ikisinden de çok daha büyüktür. Klasik müzikte çello sesi, duyulan müziği tamamlayan önemli bir sestir. Bir orkestrada çello olmadığında bu enstrümanın eksikliği özellikle klasik müziğe aşina olan kişiler tarafından anında fark edilir. Çellonun çalması zor olduğu kadar dinlemesi de çok keyiflidir. Çello şarkıları dinlerken insanı ruhsal olarak dinlendirir. Çalışırken dinlendiğinde ise kişilerin işlerine daha iyi odaklanmalarını sağlayabilir. Müzik dinleyerek çalışmak isteyen kişilere her zaman klasik müzik önerilir. Bunun sebebi klasik müziğin genellikle sözsüz olması ve beyni yormayan aksine dinlendiren bir yapısı olmasıdır. Bu yüzden çalışırken klasik müzik ya da çello gibi klasik müzikte kullanılan müzik aletlerinin solo parçaları dinlenebilir, bu tür müzikler kişilerin verimini artırması ile bilinir. Johann Sebastian Bach, Camille Saint-Saens, Antonin Dvorak, Pyotr İlyiç Çaykovski, Joseph Haydn, Max Bruch, Robert Schumann, Dimitriy Şostakoviç gibi isimler bilinen en önemli çello virtüözlerindendir. Eserleri, özellikle klasik müzik ve çello seviyorsanız dinlemeye doyamayacağınız türden eserlerdir. Farklı dönemlerde yaşayan farklı çello virtüözlerinin ortak paydası çello ve klasik müzik ile insanların kalplerine dokunmaktır. Yüksek derecede yeteneğin çok büyük emeklerle birleşmesi sonucu ortaya çıkan bu müzik eserleri resmen kulaklara ve ruha şenliktir. Dilerseniz piyano çeşitlerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Çello Fiyatları

Bütçenize Uygun Çello Fiyatları

Çello, klasik müzikte kullanılan önemli bir müzik aletidir. Öğrenmesi ve iyi derecede çalınabilmesi çokça yetenek ve bolca emek ister. Tabii çello çalmayı öğrenmek ya da çalmak için önce çello, çello teli, çello yayı, akort cihazı gibi çello ekipmanlarının tedarik edilmesi gerekir. Çello ve ekipmanları markalarına, kalitelerine, özelliklerine ve farklı detaylarına göre fiyatlarında da çeşitlenir. Örneğin daha kaliteli materyalden, daha fazla işçilikle yapılan, daha iyi ses verme garantisi veren ve kaliteli marka olarak bilinen markalardan alınan çellolar çok daha pahalı olabilir. Burada önemli olan kişinin çelloyu kullanma amacına ve çello ile ekipmanlarından beklediği performansa karar vermesi, buna göre çello seçmesidir. Tabii kişinin bütçesini de göz önünde bulundurması gerekir. Örneğin kişi çelloyu hobi olarak çalmayı planlıyor ise orta kalitedeki bir çello, çello teli, çello yayı ve bunun gibi ekipmanları işini görebilecekken, kişi çello çalmayı biliyor ve bunu profesyonel bir işe dönüştürmek istiyorsa çok daha profesyonel bir çello ve çok daha kaliteli markalardan ekipmanlarını tedarik etmelidir. Çello ve ekipmanlarını satın almak isteyenler için mutlaka bütçelerine uygun olan ürünler kolayca bulunacaktır. Özellikle çağımızdaki internet, teknoloji ve e ticaret ile bu çok daha yaygın ve kolay bir hale bürünmüştür. Çellonuzun markasını ve modelini seçerken ürünün özelliklerini dikkatle okumayı ihmal etmeyin. Özellikleri iyice okumanız çellonuz size ulaştığında karşılaşabileceğiniz sürprizlerin önüne geçer. Ne aldığınızı tam olarak bilerek siparişinizi vermeniz önemlidir. Unutmayın ki sizin için en doğru çelloyu seçmek için tek yapmanız gereken iyi bir araştırmadır. Sonrasına ise tek bir tık ile çellonuzu sipariş etmek kalmaktadır. Size, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun çelloyu ve çello ekipmanlarını sayfamızdan kolayca bulabilirsiniz.

Çello Markaları ve Modelleri

Çello Markaları ve Modelleri

Çello öğrenmek, çalmak istiyorsanız ya da halihazırda çalmakta olduğunuz çellonuzu farklı bir modelle değiştirmek istiyorsanız çello seçiminizi doğru markadan ve doğru modelde yapmalısınız. Doğru seçilen bir çello, çalarken en iyi performansınızı sergilemenize yardımcı olacaktır. Yanlış, ihtiyaçlarınızı karşılamayacak olan bir çello ise siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın önünüze engeller koyacak ve sizi zora sokacaktır. Bu yüzden çello alırken doğru seçim yapmak ve doğru markalardan satın alma işlemini tamamlamak sizin için en iyisi olacaktır. Bu markaların ürünleri özellik, kalite, kullanım kolaylığı gibi özellikleri ile ayrıldığı gibi fiyat açısından da birbirlerinden ayrılırlar. Daha kaliteli materyal kullanılan ve daha fazla emek harcanan profesyonel çellolar daha orta kalitedeki çellolardan çok daha yüksek fiyatlara satılır ve bu tamamen normaldir. Buna benzer olarak herhangi bir el yapımı çello da çok fazla emek ile üretildiğinden diğer çellolardan daha pahalı bir fiyata satılacaktır. Çocuk çelloları ise boyutlarının ufak olması ve kalitelerine profesyonel çellolar gibi önem verilmediği için çellolar arasında en ucuz çellolardandır. Eğer hobi olarak, zaman zaman çello çalacaksanız orta kalitede bir markadan orta fiyatta bir çello size yetecekken, çelloyu bir profesyonellik alanı haline getirecekseniz en iyi kalitedeki markalardan daha pahalı çello almanız gerekebilir. Çello alarak işimiz maalesef bitmemektedir. Çello alırken ya da bir zaman sonra çello teli, çello yayı, çello akort cihazı gibi ekipmanları da almanız gerekir. Markalar arasındaki kalite farkı belirgindir fakat yine de düşük fiyatlı olanlar da kullanımı zor da olsa işinizi görebilir.

Çello Satın Alacaklara Öneriler

Çello Satın Alacaklara Öneriler

Eğer siz de çello öğrenmek, çalmak ya da kullanmakta olduğunuz çellonuzu değiştirmek istiyorsanız çello seçiminizi doğru bir şekilde yapmanız önemlidir. Doğru seçilmeyen, ihtiyacınızı karşılamayan bir çello sizi zaman içinde birçok sorunla karşı karşıya bırakacaktır. Aynı zamanda bütçenizi aşan, ya da fazla ucuz fiyatlardan aldığınız çellolar da muhtemelen sizi mutlu etmeyecektir. Farz edelim ki çelloya başlama kararı aldınız, bütçeniz de geniş. Gidip en iyi kalitedeki markadan en pahalı çelloyu aldınız. Eğer yeteneğiniz ya da pratik için zamanınız yoksa, aldığınız çelloya verdiğiniz para boşa gitmiş olacaktır. Benzer şekilde çello çalmaya yeni başlayan biriyseniz eğer ileride, çellonuzun hakkını veremeden sıkılma gibi bir durumunuz da olabilir. Bu yüzden ilk satın alışınızda, acemiyseniz ve kendinizden emin değilseniz daha orta kalitedeki çellolar size daha uygun olabilir. Tabii bunu abartıp kaliteden ödün verilen, fazla ucuz çellolardan da almak doğru değildir. Bu çellolar da sizi yarı yolda bırakır, iyi bir performans göstermez ve sizi mutsuz eder. Buna benzer şekilde çello için aldınız çello teli, çello yayı, çello akort cihazı gibi ekipmanları da sırf ucuz olsun diye alırsanız hem çello öğrenip çalmaya başlama sürecinizi olumsuz etkiler, önünüze engeller koyar hem de kısa sürede işinizi görmemeye başlayabilir. Bu yüzden çello ve ekipmanlarını alırken seçimde ve bütçe sınırlamasında çok dikkatli olmak, buna özen göstermek gerekir. Çello, diğer müzik aletleri gibi çalınması çokça yetenek ve azim gerektiren, çok çaba ve emek isteyen bir müzik aletidir. Tabii sabır da gerektirir. Bu yüzden çello ve ekipmanları satın almak yeterli değildir. Gerçekten çello çalmayı ve klasik müziği seviyor olmanızı gerektirir. Bunları sağladığınızda ve size en uygun, doğru çello ve çello ekipmanlarını seçtiğinizde çelloyu çalmak hem size hem sizi dinleyenlere keyif verecektir.

Çello Nasıl Çalınır?

Çello çalmak isteyenlerin ilk olarak çellolar ve çello enstrümanını çalmak hakkında genel bir bilgiye sahip olmaları gerekir. Daha sonra bu çalgının onlara ve tarzlarına uyduğundan, çello çalmanın gerektirdiği azim, sabır, yetenek gibi özellikleri barındırdıklarından emin olmaları gerekmektedir. Daha sonrasında ise bir kursa başvurup çello ve diğer çello malzemelerini almaları gerekir. Bu şekilde çello çalmayı öğrenebilirler. Çello müzik aleti olarak genel olarak klasik müzikte, orkestra ve diğer müzik aletlerine eşlik etmek üzere ya da solo olarak kullanılır. Çello büyük bir enstrüman olduğu için yere konularak çalınır. Yere konulan çellonun arkasına viyolonsel virtüözü geçer ve oturur. Elindeki çello yayı ile gerekli yerleri parmağıyla bastırıp elindeki yayı da doğru şekilde tellerde gezdirerek çellonun istenen sesleri çıkarmasını sağlar.

Çelloda Kaç Tel Var?

Çellonun, 16. yüzyılda ilk ortaya çıktığında orijinal olarak 5 teli vardı. Fakat zamanla bu 5 telli çalgı 4 teli olan bir müzik aletine evirildi denebilir. Günümüzde üretilen ve çalınan çellolarda mi la re sol olmak üzere 4 tel bulunmaktadır. İnce notalar ve kalın notaları çıkaran tellerin kalınlıkları da farklı olur.

Çello Hangi Enstrüman Türüdür?

Çello tür olarak keman, viyola, kontrabas gibi çalgılardan oluşan yaylı çalgılar grubuna girer. Tenor sesli bir müzik aletidir. Genellikle klasik müzikte kullanılır.

Viyolonsel Nedir?

Viyolonsel, çellonun diğer ismidir. Viyolonsel, klasik müzik yapılırken kullanılır. Orkestraların vazgeçilmezlerindendir. Bu yüzden önemli bir çalgıdır. Orkestrada diğer müzik aletlerine eşlik etmesi için kullanılabileceği gibi solo olarak da çalınabilir. Viyolanın büyük hali gibidir. Kemana da benzetilir. Fakat kemandan da viyoladan da boyutça büyük bir çalgıdır. Viyolonselden insan sesine en yakın sesi veren müzik aleti olarak da bahsedilir. Bu çalgı aleti klasik müzikte çok önemli müzisyenler tarafından kullanılmış ve hala daha kullanılmaktadır. Özellikle klasik müzik severleri tarafından oldukça değer verilen bir müzik aletidir.