TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Keman

için 3,313 sonuç bulundu.

Keman

Geçmişten günümüze büyük değişimler geçirmiş, en ünlü müzik aletlerinden biri olan keman hiçbir çalgıda olmayan bir ses rengine sahiptir. Zengin bir anlatım gücü vardır. Birçok farklı müzik türünde kullanılmaktadır.

Keman Nasıl Bir Çalgıdır?

Keman Nasıl Bir Çalgıdır?

Müzik aletleri içerisinde en bilinen enstrüman olan keman her tür müzikte kullanılmaktadır. Yaylı bir çalgı olan keman solo ve orkestra müziğinde kullanılır. Violin ailesinin en küçük enstrümanıdır. Dört tellidir ve akort sesleri sol, re, la ve mi’dir. Keman, arşe adı verilen bir yay ile çalınır. Arşe, yapay yahut gerçek at kılından üretilir. Ham misinadan üretilen arşe çeşitleri de bulunmaktadır. Sesi güzelleştirmek için arşeye reçine adı verilen bir madde sürülmektedir. Zor öğrenilen bir enstrüman namını elde etmiş kemanın öğrenme süresi, aslında öğrenen kişinin müzik kulağına ve ne kadar pratik yaptığına bağlı olarak değişir. Ayrıca kemanın mekanizması ve çalma teknikleri de bu süreyi belirler.

Kemanın Tarihi

Kemanın Tarihi

Rönesans döneminde viol enstrümanından kemana bir geçiş yaşanmıştır. Bu dönemde kemanın yapısal olarak şekli değişmiş ve gelişmiştir. Barok döneminde solo çalgı olarak yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. İlk keman violin virtüözleri bu dönemde ortaya çıkmıştır. Vivaldi, Bach, Telemann, Corelli gibi önemli besteciler bu dönemde yetişmiştir. Klasik dönemde kemana çenelik eklenmiştir. Çenelik ile birlikte sol el tekniği gelişmiştir. Mozart, Fiorillo, Baillot, Stamitz, Viotti, Rode, Mazas, Spohr ve Kreutzer keman müziğine pek çok beste kazandırmıştır. Romantik dönem de yay teknikleri gelişmiş ve kemanın ifadesi güçlenmiştir. Paganini, Beethoven, Mendelssohn, Brahms gibi ünlü bestecilerin yetiştiği bir dönem olmuştur. Keman batı müziği çağdaş döneminde ise, değişik çalma teknikleri araştırılmıştır.

Keman Markaları Nelerdir?

Keman Markaları & Fiyatları Nelerdir?

Yaylı çalgılar sınıfından keman en popüler müzik enstrümanlarının arasında bulunmaktadır. Keman müziği Rönesans döneminde oluşmaya başlamıştır. Barok ve klasik dönemde kendine özgü üslubunu geliştirmiş, büyük ölçekli bir biçime kavuşmuştur. Romantik dönemde, duygusal anlatımın en önemli aracı haline gelmiş ve çağdaş dönemde deneysel çalışmalarla yeni bir kimlik kazanmıştır. Keman marka önerileri arayanlar için bu kategorimizde, Ashton, Blue, silverio, Tama, Thomastik, Stagg, Carlovy, Kingston, koshi, Locto, Manuel Raymond, Masterwork, Mavis, Pirastro, Rosa, Rösler, Valler, Vivaldi, Volney, Wittner, Yamaha, Cremonia, Daddario, Dadi gibi pek çok markanın keman çeşitleri ve keman aksesuarları aksesuarları bulunmaktadır. Diğer müzik aletleri çeşitleri için Müzik Aletleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alice (3)
Almira (31)
APIA (1)
Ashton (7)
Brahner (9)
Carlovy (66)
Cremonia (64)
Daddario (7)
Dadi (13)
(571)
Dominguez (84)
Dörfler (4)
Extreme (13)
King (1)
Köhner (1)
Locto (3)
Masterwork (10)
Mavis (16)
Patricio (4)
Picaldi (23)
Pirastro (23)
Rosa (25)
Rösler (38)
Segovia (9)
Sesenta (3)
Sevilla (11)
silverio (9)
Stagg (35)
Stanislava (13)
Sunrise (1)
Swing (16)
Thomastik (22)
Valencia (147)
Valler (22)
Vivaldi (22)
Volney (5)
Wittner (2)
Yamaha (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(141)
ve üzeri (194)
ve üzeri (211)
ve üzeri (218)
ve üzeri (227)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL