Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Sx
Lag
Esp
Lea
Eva
Rhn
Axl
Gt
Ltd
Rio
Cox
MP
Phx
Vox
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Gitarlar

için 4,887 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Gitar

Doğru gitarı satın almak, gitar çalmayı öğrenmenize rehberlik edebilir ve öğrenme eğrinizi hızlandırabilir. Bununla beraber internetin gücü, yeni başlayanlar için harika bir kaynak veri tabanı sunar ve özel eğitmenlere ihtiyaç duymadan kendinizi geliştirmeye başlamanıza olanak tanır. Doğru şekilde çalabilmek, çok çalışma, kararlılık ve uygun teknik gerektirdiği kadar, vücut tipinize uygun bir model seçmek de bu süreç açısından önemlidir. Gerçekten deneyimli bir gitarist olmak istiyorsanız, uygun teknikleri öğrenmeniz ve doğru türe sahip olmanız gerekir. Yanlış gitar tipini seçmek neredeyse bir başarısızlık garantisi satın almak gibidir. Fakat kimi zaman yeni başlayanlar için bir akustik gitar da yeterli olabilir. Yine de akustik gitarda ustalaşmanız, bu ustalığın elektro gitara iyi tercüme edileceği anlamına gelmez. Akorlar, notalar ve perdeler benzer görünebilir, ancak çalma prensipleri tamamen farklıdır. Bu yüzden en çok çalmak istediğiniz türü seçerek işe başlamalısınız. Bu seçim özellikle çocuklar için daha da önemli olabilir. Çok büyük bir gitar, çocuğunuzun her iki eliyle rahat şekilde erişmesini zorlaştıracaktır. Kollarının ulaşamayacağı kadar yüksek bir model rahatsız edici ve acı verici olabilir. Yalnızca ilk perdeye ulaşmak, büyük bir teknik dezavantaja dönüşebilir, çünkü kaslar zaten gerilmiş haldeyken, parmaklarını parmak tahtası üzerinde düzgün bir şekilde hareket etmesi zorlaşır. Tam boy seçenekler genellikle yetişkinler içindir. Sadece iyi ses çıkarmakla kalmayan, aynı zamanda görsel olarak size hitap eden bir gitar sahibi olmak, çalma ve pratik yapma motivasyonunuza büyük katkıda bulunabilir. Siz de hayalinizdeki notaları gerçeğe dökmek için müzik aletleri kategori sayfamıza göz atarak enstrüman seçiminizi hemen yapabilirsiniz.

Kişiye Uygun Gitar Tipini Seçmek Oldukça Önemli

Kişiye Uygun Gitar Tipini Seçmek Oldukça Önemli

Gitar akorları, üretici firmalar tarafından standart ses tonunun gerginliğine dayanacak şekilde ayarlanır. Ayrıca başlangıçta standart ses perdesi için ayarlanmıştır ve standart ses perdesi çoğu enstrüman için müzikal olarak standart sesleri çıkarabilmeye olanak tanır. Standart ses perdesinin çok üzerinde ayarlanmışsa, aşırı gerilim cihazınıza zarar verebilir ve en azından tellerinizi yıpratabilir. Aşırı yüksek gerginliğin aksine, standart perdenin çok altına düşmesine izin vermek boynun geriye doğru hareket etmesine ve sonuç olarak perdelere karşı kabul edilemez dize sesleri oluşmasına neden olabilir. Kulağınıza göre ayarlamayı öğrenmek, büyük ölçüde eşleşen tonlar arasındaki hafif perde değişikliklerini seçici olarak tespit etmenize yarayan bir deneme yanılma yöntemidir. Genellikle makul şekilde akor edilmiş görünse de bu her zaman doğru olmayabilir. Bu süreç seçeceğiniz modelin kalitesiyle doğru orantılıdır. Daha düşük kalitede bir model de doğru bir şekilde ayarlayabilir, ancak bu daha fazla zaman ve çaba gerektirecektir ve genellikle deneyimsiz kişiler için daha zor bir görevdir. Bu yüzden ister akustik ister elektro gitar seçin, seçtiğiniz model vücut tipinize de uymalıdır. Bunun haricinde; boynun ve vücudun birleştiği kısımlar stabil ve güvenli olmalıdır. Yani akustik gitarlar için, ahşap köprü, açık ve boşluk bulundurmadan güvenli bir şekilde yapıştırılmalıdır. Çocuk gitarları haricinde, köprüyü tutmak için somunları ve cıvataları gizleyen yuvarlak plastik veya siyah noktalar olmamalıdır. Elektro modellerdeki köprü donanımı güvenli ve sağlam olmalıdır. Ayar vidaları sıkıca takılmalı ancak gereğinden fazla sıkı olmamalıdır. Daha düşük kaliteli donanım, kolayca sökülebilen gevşek oturan ayar vidalarına sahip olma eğilimindedir. Boyun akustik modelin üst kısmı ile uyumlu makul bir ölçüde olmalıdır. Çok ileride veya geride olan boyun açıları, ayarlama problemleri yaşamanıza sebep olabilir. İyi bir boyun açısının yararlı bir görsel göstergesi, üstünden veya ses tahtasından klavyeye kadar uzana düzgün bir köprüdür. Klasik veya naylon telli modeller, geleneksel olarak köprü çubuklarına sahip değildir, çünkü bu modeller çelik telli türlerden daha az gerilim sunarlar. Bununla birlikte, bazı tam boyutlu klasik gitar modelleri ayarlanabilir bir köprü içerebilir.

Farklı Gitar Tipleri Farklı Sesler Çıkarabilir

Farklı Gitar Tipleri Farklı Sesler Çıkarabilir

Tüm akustik gitarlar aynı şekilde şekillendirilmemiştir. Sizin için doğru olan akustik gitarı seçmek istiyorsanız, bir gitarın şeklinin çıkardığı sesi etkileyeceğini hatırlamanız gerekiyor. Aralarındaki tasarım farklılıkları, tam olarak aynı şekle sahip gitarlar arasında bile bazı değişik sonik nitelikler üretebilir ve farklı şekilleri farklı bir gitar sesi üretir. Akustik gitarlar, tellerin sesini akustik olarak yükselten içi boş gövdelere sahiptir. Genellikle tahtadan yapılırlar, altı telleri vardır ve birbirlerine yakın görünürler. Fakat akustik çeşitlerin birkaç farklı 1/2 gitar boyutundan, çeyrek boyuta kadar olan gitarlar arasında farklı ses tonları elde etmeniz kaçınılmazdır. Bu yüzden gitarınızın vücut şeklini ve boyutlarını dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Ayrıca 6 ya da 12 telli olabilirler. 12 telli gitar, 6 telli olanla aynı şekilde akor edilir, ancak arp sesine daha yakın bir ses çıkarır. Akustiklerin çoğu ahşaptan yapılmışken, bazıları metalden de üretilebilir. Çoğu zaman büyük bölümü aynı notalara ayarlanır ve aynı şekilde çalınır, ancak çeşitli türleri çok farklı tonlar üretebilir. Bu tür modeller, yeni başlayanlar için idealdir. Fakat ağır sololar yapmayı hayal eden bir gitarist için ideal olmayabilirler. Bunun için bir elektro gitarlar satın almayı düşünebilirsiniz. Ayrıca elektroakustik modeller, bir amplifikatöre takılabilen akustik gitarlardır. Bu akustik olandan daha fazla ses çıkarabilmenize olanak tanır. Bu sayede önüne bir mikrofon koymanıza erek kalmaz. Yarı akustik seçenekler, bazen “boş gövdeli elektro” olarak da adlandırılırlar. Akustik ve elektro arasında yer alırlar. Elektrikli olanlar gibi ince ve kompakttırlar, ancak akustik olanlar gibi içi boş gövdeleri vardır. İnce ve kompakt oldukları için yüksek bir ses çıkarmazlar Bu akustik modeller çok yönlülük isteyen gitaristler için idealdir. Piyasadaki akustik türlerinin, seslerinin tamamen nasıl göründükleriyle ile alakası vardır. Bir model satın alırken, görsel çekicilik genellikle bir alıcının ilgi gösterdiği ilk unsurdur. Yani bir gitaristi belirli bir modele çeken belirli bir göz alıcı etki vardır. Görünümünü sevdiğiniz bir enstrümanı satın almak kesinlikle önemlidir, ancak daha yakından incelendiğinde, vücudun şeklinin gitarın ton özelliklerini daha önce fark etmiş olabileceğinizden daha fazla etkilediğini fark edebilirsiniz. Ürün sayfamıza ilerleyerek Masterwork gitarlar ve diğer markaların gitar modellerini inceleyebilirsiniz.

Gitar Vücut Tipleri

Gitar Vücut Tipleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli akustik türleri ve gövde stilleri vardır ve alışverişinde farklılıkları anlamak önemlidir. Dreadnought gövde çok geniş kare omuzlar ve sadece bas frekanslarını vurgulamakla kalmayan, aynı zamanda kesme yükseklikleri ile güçlü bir orta kademe ve çok sıkı bir ses üretebilen daha geniş bir iç boşluk içerir. Bu Özellikle farklı bir vücut şeklinin sesini veya havasını tercih etmiyorsanız, bir 4/4 gitar gitar ile yanlış bir seçim yapmanız zorlaşır. Ayrıca parlor şeklindeki akustik gitar türleri son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Bunlar, daha küçük vücut çerçevelerine sahip insanlara hitap edebilecek daha küçük gövdeler arasındadır. Asıl konu genellikle enstrümanın kalitesi ve çalınabilirliği ile ilgilidir. En önemlisi, yalnızca kolay çalınabilirlik, ayar hassasiyeti, tonlama ve ton üretiminin haricinde, tamamen denetleyebileceğiniz ve nasıl ayarlandığını bildiğiniz bir model seçin. Örneğin daha sıkı bele sahip seçenekler klasik gövdeyle karşılaştırıldığında belirli ton farklılıkları sağlar. Bir Dreadnought güçlü bir bas ve orta Menzil frekans spektrumu sunacak olsa da İnce bel tasarımlı olanlar sunduğu patlama hacmi sayesinde daha dengeli bir melodi aralığı sunabilir. Bazı meraklı kişiler, bu modellerin daha hafif dize göstergeleri kullanarak harika ses çıkardığını iddia düşünürken, potansiyel sesi tam çıkarabilmek için orta gösterge dizelerini tercih edebiliyor. Herhangi bir yetkili gitar teknisyeni tipinden bağımsız olarak harika ses çıkaracak bir enstrümanı rahatlıkla ayarlayabilir, fakat daha hafif bir dokunuşla siz de oldukça doğru bir akort gerçekleştirebilirsiniz. Yeni başlayanlar için doğru gövde tipini seçmek iyi bir başlangıç yapmanın anahtarı olabilir. Ayrıca gitar öğrenmek yalnızca gitardan nasıl ses çıkarılacağını öğrenmekle sınırlı değildir. Enstrümanınızı doğru şekilde akort etmek, elde edeceğiniz ses kalitesini doğrudan etkileyebilir. Bazı akustik ve elektro türleri diğerlerinden daha yaygındır. Ancak bazı gitaristler 6 tele sahip bu klasik modellerin yeterli olmadığını düşünebilirler, başka bir gitarist ise 4 telli gitar ile yetinebilir. Bu seçim tamamen sizin enstrümanı çalma stiliniz ve müzik zevkinizle ilişkilidir. Yani sizin için mükemmel model, ihtiyaçlarınıza ve ne tür müzik çalmak istediğinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Gitar Çalmak Zihinsel Sağlığınıza Yardımcı Olabilir

Gitar Çalmak Zihinsel Sağlığınıza Yardımcı Olabilir

Gitar öğrenmek eğlencelidir. Ayrıca, kendinizi rahatlatmak, geliştirmek ve yeni bir beceri öğrenmenin harika bir yoludur. Bir konuda ustalaşmak zaman ve kararlılık gerektirebilir ve çalmayı öğrenmek zorlu olduğu kadar eğlenceli bir deneyim olabilir. Birkaç arkadaşla beraber ya da öğrenen birilerinin çevrimiçi topluluğuna dahil olarak sosyal yaşamınıza renk katabilirsiniz. Çok fazla tecrübeli olmasanız da grubun diğer üyelerinden yeni gitar ritimleri öğrenebilirsiniz. Bu, gitar çalma yolculuğunuzda motive olmanın ve öğrenme sürecinde harika zaman geçirmenin en iyi yollarından biridir. Çevrimiçi bir eğitim programına dahil olmanın iyi yanı, dersleri programınıza göre dilediğiniz saate sığdırabilmenizdir. Bu, gece geç saatlerde, işten sonra, hafta sonlarında, öğle yemeği molasında, sabahları, sınıflar arasında, istediğiniz zaman pratik yapabileceğiniz anlamına gelir. Haftada birkaç saat ayırmak gitar notaları öğrenmek için iyi bir başlangıçtır. Bu size yapılandırılmış bir temel sağlar ve programınız izin verdiğinde kendinizi daha kolay geliştirebilirsiniz. Birçok amatör gitarist, temelleri ve teknikleri öğrenerek için haftada birkaç saat geçirmeye odaklanabiliyor. Böylece yeni riffler, akorlar ve favori şarkılarınızı çalarak iyi vakit geçirebilirsiniz. Her gün egzersiz yapan insanların, kan basıncında önemli bir düşüş gözlemlenebilir. Ayrıca farklı gitar türleri farklı ruh hallerini destekleyebilir. Her şeyden önce, bu tip bir egzersiz yapmak, işinizde ya da sosyal yaşantınızda daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Daha keskin beyin fonksiyonu, ileriki yıllarda zihinsel gerilemeye karşı korunmanıza da yardımcı olabilir.

Hangi Gitar Hangi Müzik Türüne Daha Uygun

Hangi Gitar Hangi Müzik Türüne Daha Uygun

Farklı gitar çeşitleri farklı müzik türleri için daha uygundur. Naylon telli olanlar klasik müzik ve geleneksel İspanyol flamenko müziği için kullanılır, ancak diğer müzik türlerini de çalmayı deneyebilirsiniz. Bu enstrümanların daha geniş boyunları vardır ve biraz farklı bir ses yelpazesi bulunur. Naylon telli seçenekleri doğru şekilde çalmak aşırı derecede parmak etkinliği sergilemeye dayanır. İkisi arasında seçim yapmak bir stil sorunudur. Çelik telli gitarlar rock, blues, bluegrass, folk ve country için çok daha yaygın olarak kullanılırlar. Klasik, İspanyol tarzı müzik çalmak veya belki de bazı caz stilleriyle uğraşmak istiyorsanız, naylon telli bir model iyi bir seçim olabilir. Salon çeşitleri, halk müzisyenleri ile son zamanlarda popülerlik kazanan küçük gövdeli gitarlardır. Ayrıca kulakta çok hafif bir tonu vardır. Bununla birlikte, küçük boyutları nedeniyle hacim ve dinamik ses aralıklarında biraz eksik olabilirler. Ancak çok fazla bir hacme ihtiyacınız yoksa, iyi bir salon türü oldukça eğlenceli olabilir. Gitar modelleri arasında seçim yaparken vermeniz gereken bir başka önemli karar, elektrikli bir model alıp almayacağınızdır. Elektrik akustik gitarlar elektriksiz modellerin geleneksel parmaklıklarına ve vücut projeksiyonuna sahiptir, ancak gerektiğinde amplifikatörlere takmak için yerleşik elektronik ön girişlere sahiptir. Elektro gitarların geçmişine bakarsanız, tasarımlarının yavaş yavaş akustikten katı gövde modellerine geçtiğini göreceksiniz. Yarı boşluklu veya içi boş gövdeli modeller hala varlığını sürdürse de bu günlerde genellikle daha az kullanılır. Bir elektro model manyetik sesler kullanarak ton üretir ve dahili devresi aracılığıyla amfiye sesi ileten bir dizi mıknatısla çalışır. Geçmişte bu manyetik elektro gitar aksesuarları sadece pasifti. Başka bir deyişle, sadece tellerin titreşimlerini tespit ederek ve bunu pasif bir sinyale çevirebiliyorlardı. Birkaç yıl içerisinde aktif manyetikler son derece popüler hale geldi. Burada fark, amplifikatöre ulaşmadan önce sinyali önemli ölçüde arttırma kabiliyetinde yatar. Bu da kaynağında çok fazla ton şekillendirme yapabileceğiniz anlamına gelir. elektro gitar fiyatları klasik gitarlardan daha yüksek fiyatlı olma eğilimindedirler. Hemen şimdi ürün sayfamızdan Gibson gitarlar ve diğer markalara ait modelleri keşfedebilirsiniz.

Gitar Nasıl Çalınır?

4 telli bir gitarda; İşaret parmağınızı ikinci perdenin üçüncü teline, orta parmağınızı ikinci perdenin birinci teline ve yüzük parmağınızı üçüncü perdenin ikinci telinin üzerine yerleştirmeniz gerekiyor. Fakat her tipi farklı bir çalma stili gerektirecektir. Nasıl çalınacağı tipe ve tel sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca bir bas ya da elektro çalmak, klasik bir gitar çalmaktan tamamen farklıdır.

Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Öğrenmek 6 ila 18 ayınızı alabilir. Altı ay sonra, rahat hissetmeye başlamalı ve bir modelin genel hatlarını öğrenmeye başlamış olmanız önemlidir. Henüz şaşırtıcı soloları patlatmayabilirsiniz, ancak temel akorlarda ustalaşırsanız sevdiğiniz şarkıları kolaylıkla çalabilirsiniz. Bu süre, elbette haftada kaç saatinizi pratik yapmaya ayırdığınızla ya da müzik kabiliyetinizle de doğru orantılıdır.

Nasıl Gitar Almalıyım?

Gitar seçerken dikkat etmeniz gereken öncelik ne tarz müzikle uğraşacağınızdır. Bunun haricinde seçeceğiniz gitarın skor mandalları sorunsuz çalışmalıdır, boyun eklemi güvenli ve sağlam görünmelidir, ahşap köprü gövdeye güvenli bir şekilde yapıştırılmalıdır, klavye gitarın üst kısmı ile aynı hizada olmalıdır, ilk perdenin üzerindeki somundaki ip yüksekliği çok düşük olmamalıdır, klavye üzerindeki toplam tel yüksekliği daha düşük olmalıdır.

Gitar Telleri Ne Kadar Sürede Değiştirilmeli?

Çoğu gitarist, yaklaşık 3 ayda bir veya 100 saatlik uygulama sonrasında ipleri değiştirmeyi planlamalıdır. Bir süre içinde geç kalırsanız, endişelenmenize gerek yok. Yalnızca teller aşınmaya devam edecekler, fakat kırılmadığı ya da kopmadığı sürece kullanmaya devam etmenizde bir sakınca yok. Elbette doğru zamanda tellerin değiştirilmemiş olması, gitarın çıkardığı ses kalitesini doğrudan etkileyebilir.

Akustik Gitar Ne İle Temizlenir?

Temiz bir bezi su veya sirke ile hafifçe nemlendirin ve klavyenizde bulduğunuz kiri nazikçe silin. Temizlerken, nemli bezinizi mümkün olduğunca sıktığınızdan emin olmalısınız. Su veya temizlik ürünleriyle aşırı temizlemeye çalışmanız istemeyen sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden daha basit ve doğal yöntemler kullanmalısınız. Bu sayede ahşabına zarar vermeniz zorlaşır.

Elektro Gitar Neye Bağlanır?

Kablosunu elektro gitarınızın önüne veya yanına taktıktan sonra, kablonun diğer ucunu alın ve pedalınızdaki giriş jakına takın. Başka bir kabloyu ise pedalınızın çıkış jakına taktıktan sonra, kablonun diğer ucunu amfiye bağlamanız gerekiyor. Elbette gerekli bütün kabloların doğru voltta elektrik aldığından emin olmalısınız. Yani bütün bağlantıları doğru yapıldıktan sonra bir amfiye bağlanmalıdır.