Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Motor Hacmi

Başka bir kelime deneyin

Vites Tipi

Başka bir kelime deneyin

Motor Gücü

Başka bir kelime deneyin

Silindir Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Motosiklet Modelleri

için 196 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motosiklet

Dünya genelinde birçok insan için tutku haline gelmiş bir araç olan motosiklet, hız ve macerayı sevenler tarafından yoğun bir ilgi görüyor ve tercih ediliyor. Her geçen gün değişen motosiklet modelleri bünyelerine eklenen yenilikçi özellikler ile hedef kitlesini büyük oranda genişletiyor. Hemen her tarza hitap eden ve bu şekilde üretilen motosikletler, hem yurt içi hem de yurt dışında ilgilileriyle buluşuyor. İki veya üç tekerleğe sahip bir ulaşım aracı olarak piyasadaki yerini alan araçlar, içten yanma sistemi ile çalışan bir motora sahip oluyor. İlk üretildiği günden bu yana büyük bir gelişme ve yenilenme göstererek farklı model ve seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Teknolojinin, günümüzde hayatın her alanına etkisi olduğu gibi motosiklet alanında da büyük gelişmeler gerçekleştirmek üzere kullanılıyor. Gün geçtikçe daha geniş bir kitle oluşturan yeni çıkan motorlar, son dönemde tercih edilirliğini yüksek tutan bir ulaşım aracı oluyor. Motorların özellikleri, araçların türlerine göre farklılık gösteriyor olsa da genel olarak tüm motorların içten yanmalı bir sistem eşliğinde çalışıyor. Ayrıca motorlu bisikletler ve motosiklet olarak iki ana grupta toplanan araçların çoğu tek döküm parçalı ve tel yapısı ile oluşturulan tekerleklere sahip oluyorlar. Motosiklet modeller ve fiyatları bir olarak değerlendirildiğinde geniş bir ürün yelpazesi ile karşılaşılıyor. Fiyatları etkileyecek ve farklılık ortaya çıkarak pek çok unsur bulunuyor. Fiyatların birbirinden farklı olmasındaki etkenlerin başında, model farklılığı geliyor. Modellere ek olarak özellikler de fiyat aralıklarının değişken olmasında rol oynuyor. Aynı zamanda üretildikleri dönemdeki teknolojik unsurlar ve dış görünüşündeki farklılıklar da fiyatları doğrudan etkiliyor. Daha önceleri ağırlıklı olarak hobi, yaşam tarzı ve eğlence amacıyla kullanılan motorlar, günümüzde ekonomik bir ulaşım aracı olarak değerlendiriliyor. Özellikle büyük şehirlerde, yoğun trafik olan bölgelerde sıkça tercih edilen motosikletler, günlük hayatı oldukça kolaylaştırıyor.

Motosikletler ile Ulaşım Kolaylığı

Motosikletler ile Ulaşım Kolaylığı

Birkaç sınıfa ayrılan motosikletler, modelleri ve isimleri ile gerek özellikleri gerekse görünümleriyle kişiler tarafından farklı bir şekilde sınıflandırılıyorlar. Spor motosiklet modelleri ismi gibi spor görünümleriyle ön plana çıkıyorlar. Renk seçeneği olarak geniş bir skala sunan araçların modelleri ağırlıklı olarak tercih edilen bir grupta yer alıyor. Genellikle 600 cc ve 1000 cc motorlara sahip olan araçlar, son dönemde düşük çalışma hızına sahip olanları da üretiliyor ve tercih ediliyor. Bunun yanı sıra otomatik motosikletler de kullanım açısından son derece rahat modeller oluyor. Böylece otomatik motosiklet modelleri kullanışlı olması ve pratikliği ile tercih edilme oranını yüksek tutan ürünlerden oluyor. Fiyat açısından da ekonomik bir aralıkta bulunmasının yanı sıra ebat olarak fazla yer kaplamaması ve vitesinin otomatik olması, araçların tercih edilme nedenlerinin başında yer alıyor. Görsel açıdan da estetik bir duruş sergileyen motorlar, şehir içi ve trafik bölgelerinde, yakıt oranını düşük tutması ile sürücülere büyük bir avantaj sağlıyor. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden modellerden biri olan retro motosiklet modelleri de donanım özellikleri açısından birçok kişiye ulaşıyor ve dikkatleri üzerine topluyor. Kendi içerisinde de çeşitlilik gösteren bu modeller, her yaş ve kesime doğrudan hitap edecek şekilde üretiliyor. Bu sayede herkesin yönelme imkânını doğuran araçlar, kaliteli malzemelerden üretilmesiyle günlük hayatta kullanım kolaylığı sağlıyor. Şehir içi ulaşımlarından ideal modellerden biri olan benzinli motorlar da belirli hususlar doğrultusunda tercih ediliyor. Pek çok renk seçeneği ile geniş bir kitleye ve zevke hitap ediyorlar. Şık ve zarif görünümleri sayesinde dikkatleri üzerine toplayan araçlar, fazla yer kaplamamaları ile de avantajlı oluyor. Günümüzde kullanım açısından ve tasarım olarak da popülerliği elinde tutan elektrikli motosiklet modelleri, her geçen gün yeni bir detayı ile beğeni kazanıyor. İlk defa motosiklet kullanacakların öncelikli tercihi olan araçlar kullanım açısından son derece rahatlık sunuyor. Kullanışlı ve konforlu olmalarının yanı sıra elektrikli motosiklet modelleri ve fiyatları çeşitlilik ve farklılıklarıyla her zevke, tarza ve ihtiyaca yanıt veriyor.

Hız Tutkunlarını Bir Arada Toplayan Motosiklet Modelleri

Hız Tutkunlarını Bir Arada Toplayan Motosiklet Modelleri

Motosikletler modelleriyle pek çok farklı alanda ve amaçla kullanılabiliyor. Yarışlarda, günlük hayatta ve hobi olarak kullanılabilen modelleriyle birbirinden ayrılan ürünler; beklentilere, performans değerlerine, kullanım amacına ve fonksiyonel sürüş dinamiğine bağlı olarak sınıflandırılıyor. Dar alanlarda ilerleyebilmek, yüksek manevra kabiliyeti ve hızlı hareket edebilme fırsatını da beraberinde getiren motorlar, trafiğin yoğun olduğu şehirlerde kolaylık sağlıyor. Birçok ülkede hızlı bir yükseliş ile popülerlik kazanan motorlar, özgürlük hissi uyandırması ile de keyifli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Scooter, Commuter, Maxi-Scooter, Off-Road, Naked, Cruise, yarış, Sport ve Chooper gibi farklı modellerde üretilen motorlar, geniş bir ürün yelpazesi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Teknik özellikleri, görünümleri, sürüş stilleri ve kadro yapılarıyla klasik sınıflandırmaların ötesinde karma modeller de bulunuyor. Seri ve kıvrak hareketler yapmaya ortam hazırlayan mini motosiklet modelleri şehir içi kullanımlar için ideal ürünler arasından yer alıyor. Büyük boyutlarda olan ve geniş şasi ile öne çıkan motorlar da konfor ve performans olarak daha yüksek beklentilerde olan kullanıcılar için ideal oluyor. İki tekerlekli scooterlar 50cc motosiklet modelleri arasında yer alıyor ve performanslarıyla ihtiyaç ve beklentileri karşılıyor. Kısa mesafe yolculuklar için uygun olan küçük formlardaki araçlar, 250 cc ile 1000 cc üzeri motor hacmi olan Sport modellerden ayrılıyorlar. Hız tutkunlarının ilgisini çevirdiği bu modellerin arasında 600 cc üzeri olanlar, çok yüksek hızlara ulaşabildiği için öncelikli olarak tercih edilebiliyor. Güçlü frenleme, üst düzey yol tutuşu ve etkili akselerasyon için seçilen şaftlı motosiklet modelleri, V tipi motor blokları, geniş lastik gibi parçaları, büyük çaplı rotorları ve ABS tarzı güvenlik ekipmanları ile kullanıcılara sunuluyor. Benzer motor hacmine sahip olan ve farklı sürüş pozisyonu taşıyan motosikletler, birçok olanağı sayesinde uzun yola çıkmak için ideallik gösteriyor. Engebeli arazilerde ve bozuk zeminlerde güçlü sürüş deneyimi yaşatan modeller de dik sürüş pozisyonu ve yerden yüksek yapısıyla sürüş deneyimi artırıyor.

Ekonomik Yolculuklara Ortam Hazırlayan Motosikletler

Ekonomik Yolculuklara Ortam Hazırlayan Motosikletler

Yeni nesil elektrik motoruna sahip olan, kontrolü rahat ve sürüşü kolay olan araçlardan biri olan şarjlı motosiklet modelleri, elektrik gücü ile çalışması sayesinde daha ekonomik bir kullanımın önünü açıyor. Çalışma prensibi olarak fosil yakıt tüketmemesi ve istenen yere elektrikli akü aracılığı ile ulaştıran araçlar, satın alımlar sonrasında mazot veya benzin gibi yakıt masrafında bulunma gereksinimini ortadan kaldırıyor. Son dönemde popülerlik kazanan bu araçların aküleri elektrik ile şarj ediliyor ve bu durum benzinli motorların ortaya çıkardığı gürültü ve egzoz gibi çevre kirliliğine sebep olan faktörleri yok ediyor. Motor kullanmak için ehliyeti olmayanların ya da sürmeye yeni başlayacak olan kişisel için ideal olan motorlar, deneyim kazanmak için doğru bir tercih oluyor. Aynı zamanda doğa dostu, sessiz ve kullanışlı bir performans sergilemesi de her yer kolayca seyahat edebilmeyi sağlıyor. Elektrikli motor çeşitleri hem kısa hem de uzun mesafe sürüşleriyle her yaş grubundan sürücüye rahatlığı sunuyor. Elektrikli motor üretimi yapan markaların araçları, ortalama saatte 50 km hız ile çalışıyorlar. Ortalama bir hıza sahip olan ürünler bu sayede daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşatarak, günlük hayatı kolaylaştırıyor ve trafik sorunundan kurtarıyor. İşe veya okula gitmek için bazı zamanlarda da şehir içinde bir yerden bir yere ulaşmak için kullanılan elektrikli motorlar, kişisel ihtiyaçlarda dolayı yapılacak tüm kısa mesafe yolculuklarında beklenenin üzerinde bir performans sergiliyor. Tırmanma eğilim oranı %35 olan, vites aksamı diferansiyelli ileri geri vites olan ve taşıma kapasitesi iki kişiye çıkan motosikletler, teknik özellikleriyle de idealize ediliyor. Lüks motosiklet modeller arasında yer alarak hem ekonomik hem de kullanışlı olmasıyla geniş kitleler tarafından tercih ediliyorlar. Maksimum gücü 1000 W ile 2500 W arasında değişen motorlar, 6 ile 8 saat arasında tam olarak şarj ediliyorlar. Aküsünün bozulmaması ve uzun ömürlü bir kullanım sağlanması için akünün tamamen boşalmasını beklemek gerekiyor. Kablo yardımıyla elektrik prizi olan her noktada şarj edilme kolaylığı sağlanıyor.

Yenilikçi Detaylarıyla Motosiklet Modelleri

Yenilikçi Detaylarıyla Motosiklet Modelleri

Farklı modelleriyle motor tutkunlarını karşısına çıkan araçlar, birbirinden ayrılan özellikleriyle de farklı ihtiyaçları karşılıyor. Spor bisikletlerin frenleme, hız kazanma ve asfalt yollar üzerinde viraj alması için optimize edilmiş olan motosiklet modelleri, yakıt tasarrufu sağlaması ve konforlu sürüş gerçekleştirme olanağı sunması bakımından oldukça tercih ediliyor. Özellikle modern görünümlü motor kullanmayı sevenler için ideal bir araç oluyor. Yeni çıkan motosiklet modelleri arasında yerini alan spor motorlar, boyut ve hız açısından isteğe göre bir seçenekte bulunma fırsatı yaratıyor. Çeşitlilik içerisinde revaçta olan ve kullanım açısından rahatlık sunan bir diğer model de Commuter motorlar oluyor. Yarı profesyonel motorcuların tercihi olan araçlar, ayırt edici özellikleri ve dikkat çeken tasarımıyla ön plana çıkıyor. Rahatlığı, şık görünümü ve kullanım kolaylığı gibi avantajları sayesinde şehir içinde kullanmak için de beklentileri karşılayan bir performans sergiliyor. Birçok marka tarafından üretilen ve farklı özelliklere sahip olan modeller, kullanıcılar tarafından ihtiyaca, aranan özelliğe, estetik zevke ve bütçeye bağlı olarak seçiliyor. Ulaşım aracı kullanmanın ötesinde macera ve özgürlük hissini yoğun olarak hissettiren modellerden biri olan Touring motosikletler, sürüş deneyimi sayesinde sürücülerin yakın bir bağlantı kurmasını sağlıyor. Profesyonel kullanımlar için de tercih edilen bu modeller motosiklet yeni modeller listesinde de kendine yer açıyor. Yenilikçi detayları ve teknolojinin de katkıları ile tasarımlarından donanım özelliklerine kadar pek çok anlamda fark yaratıyorlar. Kullanım amaçlarına göre tasarımında farklılık gösteren motosiklet modelleri fiyatları da bu farklılıklar ile değişkenlik gösterebiliyor. Hemen şimdi Kuba motosiklet modelleri arasından sizin için uygun olan modeli belirlemek için ürün sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Motosiklet Modellerinin Genel Özellikleri

Motosiklet Modellerinin Genel Özellikleri

İki tekerli modeller kadar sık rastlanmasa da belirli bir kitlenin yoğun ilgisini gören 3 tekerli motosiklet modelleri kullanım açısından son derece güvenilir bir araç oluyor. Gidilen her yere konforlu bir şekilde götüren ve iki kişinin rahat bir şekilde binebildiği ürünler, arka tarafında bulundurduğu iki tekerlek sayesinde son derece konforlu ve risksiz bir yolculuk sunuyor. 3 tekerlekli motosiklet modelleri dışında Commuter motosikletler de kolay ve konforlu bir deneyim yaşatıyor. Yeni başlayanların kontrol etmekte zorlanmayacağı ve başlangıç seviyesi motoru olarak bilinen araçlar, hafif ve dayanıklılıkları ile tercih edilme oranını yüksek tutuyor. Şehir içinde trafikte kıvrak hareketler yapabilme olanağı tanımasıyla da ideal bir motor oluyor. Yaygın olarak kullanılan bir diğer model de scooter motosikletler, ekonomik olmaları, ebatları ve otomatik olmalarıyla pratik bir kullanım sunuyor. Bu modellerden tamamen ayrılan Supersport’lar ise yarışlar için üretiliyorlar. Son derece modern bir tasarıma sahip olmaları ve güçlü duruşları ile okula, iş yerine veya herhangi bir yere giderken de kullanılmak üzere tercih ediliyor. Touring’ler ise uzun yolculuklar yapabilmek için üretilen bir tür olarak piyasadaki yerini alıyor. Genelde kalıplı olan motorların orijinalinde çantalar oluyor, yoksa takmak için yerleri hazır oluyor. Nostalji motosiklet modelleri bir yana, modern ve teknolojik detayları ile Touring modeller klima detayı bulunduran seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Uzun yolda kolaylık sağlayan gücü ile kitlesini geniş tutuyor. Cross motosikletler ise sadece arazi alanlarında sürüşü hedefliyor ve ulaşım aracı olarak kullanılamıyor. Arazilerde maksimum performans göstermek için hafif olan ve düşüp kalkma esnasında zarar görmeyen parçaları ile bu alanda ideal kullanım sunuyorlar. Tüm motosiklet modelleri ve özellikleri motor tutkunlarının beklentilerini karşılayacak niteliklere sahip olacak şekilde hazır hale geliyor ve piyasada yerini alıyor. Arazi sürüşlerinde fark yaratan özellikleriyle dilerseniz atv ürün sayfamızı ziyaret ederek modellerin özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Hangi Motosikleti Almalıyım?

Motosikletler, pek çok açıdan birbirlerinden ayrılıyorlar ve farklılık gösteriyorlar. Motorun tipine, model yılına, hacmine, sele yüksekliğine, kullanım amacına ve fiyata kadar birçok etken seçim aşamasında önemli oluyor. Scooter, Enduro, Naked, Supersport, elektrikli, Touring, Commuter, Chopper ve Cross motosiklet modelleri arasından kendinize ve kullanım amacınıza uygun olarak bir seçim yapabilirsiniz.

Nasıl Motosiklet Alabilirim?

Günümüzde motosiklet kullanmanın çeşitli yolları var. Ancak bu yolların hepsinin başında ilgili ehliyete sahip olmak geliyor. Gerekli eğitimlerden ve sınavlardan geçtikten sonra yasal olarak size verilen motosiklet ehliyeti ile dilediğiniz model ve tarzdaki ürünü kullanma şansını elde etmiş oluyorsunuz.

Motosiklet Modellerini İncelerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tutkunu olan kişilerin ve motosiklet kullanmayı sevenlerin, araçları satın almadan önce ve inceleme aşamasında dikkat etmesi gereken bazı hususlar ulunuyor. Bunlardan ilki, alınacak motorun gidon ve aynalarını kontrol etmek olmalı. Gidon üzerine yüklenildiğinde hareket etmiyor ve sabit duruyorsa, monte işlemi doğru bir şekilde yapılmış demektir. Aynalar ise ters turlu vida sistemiyle monte edildiği için düzgün takılmış olması gerekiyor. Ufak sarsıntılarda dönmeyecek şekilde olan aynalar ile güvenli bir sürüş gerçekleştirmek için bu noktaya dikkat etmek fayda sağlıyor. İkinci aşamada ise manetlerin kontrol edilmesi gerekiyor. Bazı modellerde telli debriyaj kullanılıyor ve bu tellerin doğru monte edilmiş olması gerekiyor. Debriyaj maneti çekildiğinde plaka ayrılıyorsa doğru monte işlemi uygulanmış olduğu anlaşılıyor. Manet bırakıldığında da plakanın geri gelmesi gerekiyor. Fren manetlerinin kontrolü de, motor çalışmadan tekerleri döndürüp fren sıkıldığında, tekerler duruyorsa, sorun yok demektir. Sonraki adımda da sinyal ve elektrik aksamın kontrolü yapılıyor. Önce farlar, ön ve arka sinyaller ve korna sırasıyla kontrol edilmeli.

En Uygun Motosiklet Modelleri Hangileridir?

Motosikletlerin uygunluğu tamamen kullanım amaçlarına bağlı olarak değişiyor. Günlük kullanımlar, kısa mesafe, uzun mesafe, arazi, yarış ve hobi gibi amaçların her birine uygun motosiklet modeli bulunuyor. Kişisel zevklere ve ihtiyaca uygun bir modele ürün yelpazesinden ve markaların kataloglarından kolayca ulaşılabiliyor. Tek yapılması gereken sadece amaca bağlı olarak değil ihtiyaca yönelik bir sınırlandırmaya giderek en uygun motosiklet modeli bulunabiliyor. Uzun mesafeler için Touring, kısa mesafe ve başlangıç için Commuter ve elektrikli motorlar, yarış ve hız tutkunu olanlar için de Supersport motosiklet modelleri en idealleri oluyor.