Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Cup

için 36 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 16.900,00 TL 16.731,00 TL
  % 1
  mertmotorluaraclar
  %94
 • 21.000,00 TL
  ÖZKAPLANMOTOR
  %99
 • 18.900,00 TL
  dengemotor
  %100
 • 19.000,00 TL 18.750,00 TL
  % 1
  SELÇUKMOTORKONYA
  %100
 • 23.000,00 TL
  ozticaretmotor
  %100
 • 19.990,00 TL 19.500,00 TL
  % 2
  dengemotor
  %100
 • 20.085,00 TL
  IŞILDARMOTOR
  %97
 • 22.000,00 TL 19.490,00 TL
  % 11
  MOTORSİKLETDÜNYASIAŞ
  %98
 • 19.000,00 TL 17.690,00 TL
  % 7
  MOTORSİKLETDÜNYASIAŞ
  %98
 • 20.500,00 TL 17.690,00 TL
  % 14
  MOTORSİKLETDÜNYASIAŞ
  %98
 • 22.000,00 TL 19.490,00 TL
  % 11
  MOTORSİKLETDÜNYASIAŞ
  %98
 • 25.600,00 TL 22.500,00 TL
  % 12
  Route59
  %100
 • 51.000,00 TL 24.500,00 TL
  % 52
  Route59
  %100
 • 18.200,00 TL
  mertmotorluaraclar
  %94

Cup

Cup, özellikle şehir merkezlerinde yoğun şekilde tercih edildiği gözlenen bir motosiklet türüdür. Debriyaj bulundurmayan bir motosiklet türü olduğu bilinir. Bunun yanında cup motosiklet vidaya sahip bir araçtır. Sözü edilen cup motor özellikleri maddelerine dayanılarak da; cup motosikletin 4 vites bulunduran ve de yarı vites ile çalışan bir araç olduğu ifade edilebilir. Diğer motosiklet türleri arasında farklılaşmasına yol açan bu özelliği; birtakım avantajları ve yine birtakım dezavantajları beraberinde getirir. Vites kutusu şeklinde de isimlendirilebilen aracın şanzıman aygıtına bir göz atıldığı vakit; cup motor şanzıman özellikleri yönünden de diğer motosiklet modelleri ile ayrışır. Cup motosiklet türündeki motorlar, yarı otomatik şanzımanlı çalışan araçlardır. Araçların dış yüzeylerinin mercek altına alınması durumunda; genel olarak plastik maddeler temelinde ortaya konmuş dış aksamlara sahip oldukları söylenebilir. Tüm bunlara ek olarak cup türündeki motosikletlerin jantlarının diğer motosiklet türlerine nazaran daha büyük olduğunun belirtilmesi fayda sağlar. Yine lastikleri diğer motosiklet türleri ile kıyas edilir ise de daha ince lastiklere sahip olduğu görülür. Cup motosiklet türü kapsamında yer alan araçlar; daha önce hiç motosiklet kullanma tecrübesi olmayan kişiler adına başlangıç için oldukça yerinde bir seçim olabilir. Ek olarak ileride daha büyük araç kullanmayı planlayan sürücüler için de cup motosiklet edinmek iyi bir adımdır. Cup türündeki motosikletler; özellikle bozuk, engebeli ve de düzensiz yollar için tercih edilesi araç türleri arasında kendilerine yer bulurlar. Aynı zamanda, gündelik kent yaşantısında zamanı daha iyi kullanabilmek amacı ile ele alındığında da işlevli araçlar oldukları rahatlıkla söylenebilir. Genel olarak cup motosiklet kullananlar, seçimlerini bu bakış açısı doğrultusunda yapmışlardır.

Cup Motosikletlerin Çalışma ve Kullanım Süreci

Cup Motosikletlerin Çalışma ve Kullanım Süreci

Cup motosikletlerinin çalışma sürecini ve aracın işleyişini detayları ile ele almak, sonucunda memnun kalınacak bir kullanıcı deneyiminin sağlanabilmesi için mühimdir. Bu noktada da aracın kullanım aşamaları adım adım inceleme altında tutulabilir. Öncelikle; motora sol taraftan binildiği varsayılır ise kişinin sol yanına aracın vites mekanizması denk gelir. Aracın toplamda dört vitesli bir işleyişte çalıştığı bilinir. Yine sürücünün aynı pozisyonda araçta oturduğu varsayımı doğrultusunda devam edilir ise sürücünün sağ tarafında ön fren ve gaz mekanizmaları kendilerine yer bulur. Arka fren de sürücünün sağ ayağı yönünde bulunur. Kullanım öncesinde ilkin motosikletin ayaklıkları indirilmelidir. Bunun ardı sıra da ağırlık boyutu incelenmelidir. Ağırlığa bir göz atıldıktan sonra kontak çevrilip aracın boşta olduğundan emin olunur. Araç kesinlikle boşta ise öncelikle güvenlik amaçlı fren mekanizmasına basılır. Sonrasında da bakışlar ileride sabitlenerek ve rahat bir oturuş pozisyonu tutturularak marşa basılıp kalkış gerçekleştirilebilir. Oturuş pozisyonunun rahat olması, sırt bölgesinin hafif kambur olması kritik bir nokta olarak bilinir. Bakışın ileriye sabitlenmesi ile de olası tehlikeler önceden fark edilebilir. Gazın ve arka frenin konumlarına alışılması ve kullanım sıralarına dikkat edilmesi de önem arz eder. Önce gaza basılıp ardından gazın kapatıldığından emin olunarak arka frene basılır. Kullanım sıralamasına dikkat edilmediği takdirde; cup motosikletler debriyaja sahip olmadığı için araç sürücünün kontrolünden istemsiz bir şekilde çıkabilir. Cup motosiklet düzeneğine tam olarak alışıldıktan sonra ayak yerden kaldırılabilir. Sürüşe geçildiğinde gazın ani kapatılmaması gereklidir. Bu durum, aracın kontrolsüz bir biçimde öne ve arkaya gitmesine sebebiyet verir. Bu da bir denge yitirimine yol açar. Dönüş aşamasına gelindiğinde ise burada da sürücüyü birtakım önem taşıyan gereklilikler karşılar. Dönüş öncesinde yol kontrolü ile birlikte sinyal verilir. Aracın, dönülecek yönü kapsayan aynasına dikkatli bir biçimde göz atılır. Ardından omuz hizası üzerinde kör noktalar kontrol edilir. Omuz üzerindeki kontrolün sebebi, aracın aynalarının kör noktalar barındırmasıdır. Yolun boş oluşundan emin olunduktan sonra da dönüş gerçekleştirilebilir. Aracın hızına bağlı olarak da uygun şeride geçiş yapılır. Son olarak aracın lastik boyutu da ele alınabilir. Cup türündeki motosikletler ince yapıda lastiklere sahip olduklarından; kumlu zeminlerde kayma durumu ortaya çıkabilir. Bu yüzden de su kanalları gibi noktalardan geçiş sırasında dikkatli olunmalıdır. Kullanım ve çalışma sürecinden söz edildikten sonra, Yuki cup tipinin özelliklerinin farklı yönlerinden konu açılması yerinde olur.

Avantajları ile <strong>Cup Motor Modelleri</strong>

Avantajları ile Cup Motor Modelleri

Cup motor modellerinin avantajları mercek altına alındığında; kuşkusuz kullanıcıya fayda sağlayacak pek çok özellikler çıkar. İlk olarak; araç tipinin hem ediniminin hem de kullanımının oldukça kullanıcı dostu bir biçimde ekonomik avantajlar taşıdığının belirtilmesi değinilmesi gereken bir nokta olarak kendini gösterir. Cup türündeki motosikletlerin yakıt tüketimi, diğer motosiklet türleri ile kıyas edildiğinde çok daha kısıtlıdır. Buna dayanarak da az yakıt yakarak sürücünün işini kolaylaştırıp cebini rahatlattığı söylenebilir. Araç tipinin, basit bir mekanizmadan meydana geldiği ifade edilebilir. İşleyişindeki bu sadelikten ötürü de kullanımı sırasında çok daha az bir sıklıkta sorun çıkaran araçlardır. Tamire nadiren ihtiyaç duyduğu belirtilebilir. Aracın herhangi bir noktasında sorun oluşsa dahi basit bir düzenek olduğu için çabuk ve kolayca çözümlenir. Tamir için harcanacak masraf yine aynı gerekçelerden ötürü epeyce kısıtlıdır. Tamiri esnasında ihtiyaç duyulan yedek parçaya da ulaşım hem kolay, hem de uygun fiyatlıdır. Yine aracın basit tasarımından ötürü; kullanımının oldukça kolay olduğunun ifade edilmesi yerinde olur. Henüz motor sürme tecrübesi olmayan ve ilk deneyimlerini yaşayan sürücüler için dahi kullanımının ve işleyişinin hızlı bir şekilde kavranabildiği söylenebilir. Cup motor modellerinin yarı otomatik ya da tam otomatik sürülebilmesi de kullanımının kolay kavranmasında ve aracın pratik bir kullanım süreci vadetmesinde etkili olan bir noktadır. Model, 100 cc cup motosiklet olsa dahi, gidiş hızının sürücünün işini görecek düzeyde bir sürate sahip olduğu ifade edilebilir. Cup türündeki motosiklet modellerinin kullanıcıya oldukça yüksek oranlarda avantaj sağlayan bir diğer özelliği ise taşımacılık noktasında öne çıkar. Pek çok cup motosiklet modeli, ergonomik bir tasarımına sahip bir biçimde ortaya konmuş durumda. Bu da kullanıcısına geniş bir yük taşıma hizmeti sağlar. Sürücü aracı kullanırken motosiklete yerleştirdiği eşyalarını güvenli bir biçimde ve de düşme tehlikesi barındırmadan taşıyabilir. Cup türündeki motosiklet modellerinin genel olarak hem arka çantanın montajı konusunda kullanıcıya olanak sunan hem de ön yaylı bir tutucuya sahip olduğu bilinir. Bünyesinde barındırdığı bu taşımacılık olanaklarından ötürü de hem bireysel hem de ticari amaçlar doğrultusunda iş gören bir araç tipi olduğunun dile getirilmesi yerinde olur. Örneğin sipariş hizmeti veren pek çok firmanın kurye işlemi noktasında cup türündeki motosikletlerin kullanımına başvurduğu göze çarpar. Aynı zamanda, düşük hacimli bir motor oluşundan ötürü, cup türündeki motosikletlerin motorlu taşıtlar vergisinden muaf durumda bulunduğunun belirtilmesi yine kullanıcı açısından önem arz edebilecek bir konu olabilir. Tüm bu avantajlı taraflarının ardı sıra; cup türündeki motosikletlerinin kullanımı sırasında karşı karşıya gelinen dezavantajlı durumlardan konu açılması da fayda sağlayan bir nokta olur.

Cup Motosiklet Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cup Motosiklet Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cup motosiklet modellerinin, avantajlı taraflarının yanı sıra birtakım dezavantajlı durumları da beraberinde getirdiği belirtilebilir. Sözü edilen bu dezavantajlı yönlerden konu açılır ise de; ilk olarak araç tipinin hız kapasitesine değinilmesi yerinde olur. Cup motosiklet modelleri, gündelik işlerin görülmesi amacı ile bir yerden bir yere gitmek için oldukça ideal bir araçtır. Bu doğrultuda da kullanıcıya uygun bir hız kapasitesi vadeder. Ancak ortalama hızın üzerinde bir hızla gitmeyi tercih eden sürücüler için aracın hız kapasitesinin yeterli gelmeyebileceği ifade edilebilir. Uzun süre yüksek hızlarla gidilmeye elverişli olmayan bir motor türüdür. Bunun yanında cup motosikletlerinin lastiklerine de değinilebilir. Cup tipindeki motosikletlerin lastiklerinin ince oluşu ile diğer motor türleri arasında farklılaşan bir model olduğu belirtilmişti. Yine bu sebeple de araç tipinin standart lastiklerinin çıkardığı sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu sorunlardan başlıcalarının ise lastiklerin yolu tutmaması olduğu söylenebilir. Lastik özelliklerinin ardı sıra arka frenlerin yaratabileceği dezavantajlı durumlar mercek altına alınabilir. Genel olarak cup türündeki motosikletlerdeki arka frenler, kampana biçiminde bulunur. Kampana, lastiğin içinde bulunduğu bir fren sistemini işaret eder. Kampana fren sisteminde içten dışa doğru sıkıştırma yöntemine başvurulur. Bu nedenle de kampana sistemi, arka lastiklerin dönme hızının yavaşlamasına ortam hazırlar. Cup motosiklet modellerinin sahip olduğu bu fren sisteminden ötürü de; aracın güvenli bir duruşta bulunmadığının ifade edilmesi yerinde olur. Yine kampana fren sisteminden ötürü; frenin yavaş tepki vermesi, frenleme kuvvetinin daha az kontrol edilebilir olması ve de yüksek frekanslı frenleme hareketi için elverişsizlik gibi ihtimal dahilindeki sorunlar sıralanabilir.

Cup Motor ve Scooter Motor Türlerinin Karşılaştırılması

Cup Motor ve Scooter Motor Türlerinin Karşılaştırılması

Karşılaştırma öncesi scooter türündeki motorlar ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapılması fayda sağlar. Scooter motorlar büyük oranda 50-125 cc arası motor hacmindeki araçlardır. Otomatik vitesli oldukları bilinir. Kaportalıdır ve de küçük tekerleklere sahiptir. Cup ve scooter motor türlerinin özellikle şehir merkezinde yoğun rağbet gören ve işlek caddelerde sık sık göze çarpan araç tipleri olduğu söylenebilir. Bu bilgiler ışığında da; motosiklet kullanımına yeni başlayacak sürücülerin scooter türündeki motosikletlere nazaran cup motosikletlerini tercih etmelerinin yerinde bir davranış olduğu ifade edilebilir. 100 lük cup motosiklet özelinde cup ve scooter motosiklet tipleri üzerinden bir kıyas yapıldığı vakit, cup türündeki motosikletlerin çok daha basit kullanıma uygun bir mekanizmaya sahip olduğu dile getirilebilir.. Elbette bu özelliği de cup türünün scoter türü kapsamında bulunan motosikletlere göre kullanımının daha hızlı kavranılır oluşuna zemin hazırlar. Örneğin vites değiştirme işlemi yapıldığı sırada, cup türündeki motosikletlerin sürücülerinin hangi noktada vites değişiminin yapılması gerektiğini fark edebilmeleri çok daha kolay bir meseledir. Harcanan yakıt miktarı mercek altına alınır ise de; iki araç türünün de benzer miktarlarda yakıt gereksinimi duyduğu ifade edilebilir. Bu noktaların göz önünde bulundurulması ile de motor tercihi yapacak sürücüler kendileri için elverişli bir durumda olan araç tipini uygun bir yol ile belirlemiş olur. Cup tipindeki araçlara dair sözü edilen bu temel bilgilerin ışığında; araç tipine dair avantajların, dezavantajların, seçiminde göz önünde bulundurulması önem arz eden noktaların, kullanımında dikkat edilmesi gereken yönlerinin, aşamalı olarak nasıl çalıştığının ve de diğer motosiklet türleri ile ayrıntılı karşılaştırılmasının detayları ile ele alınması cup türündeki motosikletler ile ilgilenen kullanıcılar açısından fayda sağlayıcı olur. Sözü edilen öncüller arasından da ilkin cup türündeki Küba cup çalışma süreci mercek altına alınabilir

Cup Motosiklet Çeşitleri

Cup Motosiklet Çeşitleri

Cup motosiklet modelleri, çeşit çeşit özellikler ile ve kullanıcıya sağlamış olduğu farklı hizmetleri ile geniş sayılabilecek bir alternatifler dünyasını alıcısının beğenisine sunar. Örneğin cup motosiklet renk seçenekleri ele alındığı vakit, pek çok kullanıcının göz zevkine hitap edecek bir farklılık ve zenginlik içerisinde modellerinin bulunduğu ifade edilebilir. Araç tipinin modelleri arasında yakıt türü açısından farklılaşan elektrikli cup motosiklet çeşitleri de kendine yer bulur. Elektrik ile çalışan bu modellerin; doğaya saygı konusunda yerinde bir tercih olduğu da ifade edilebilir. Tüm bunlara ek olarak; cup motosiklet fiyatları modelleri arasında farklılık gösterir. Tüm bunlara ek olarak cup tipi motosikletlerin titreşimli araçlar oldukları ifade edilebilir. Örneğin araç sürülürken 100 km'lik bir hıza ulaşılır ise; kullanıcı aracın alt kısımlarında meydana gelen birtakım titreşimler ile karşı karşıya gelebilir. Cup motosikletlerinin yine konfor derecesi ile de diğer motor türlerinden ayrıştığı gözlenir. Cup motosiklet modellerinin tüm bu avantajlı ve de dezavantajlı özelliklerinin ele alınması sonrasında da; araç tipinin scooter motorlar ile kıyas edilmesi kullanıcıların göz atması gereken bir konudur. Modelleri daha yakından mercek altına almak ve detaylı bir inceleme yürütmek istiyor iseniz sayfamıza göz atabilirsiniz.

Neye Göre Cup Motosiklet Alınır?

Öncelikle cup türündeki motosikletler tercih edilirken; hangi amaç doğrultusunda kullanılacağı noktasında aracı kullanmayı planlayan kişinin, zihninde bir yol haritası oluşturma gereksinimi, uygun modele yönelmek için bir mihenk taşı olarak kabul edilebilir. Örneğin araç kullanımı esnasında hangi oranda hıza başvurulacağı öngörülerek araçların mekanizması ve motor özellikleri mercek altına alınabilir. Bununla birlikte aracın bireysel kullanım için mi yoksa ticaret amaçlı mı kullanılacağı da kuşkusuz önemli bir aşamaya tekabül eder. Eğer araç ticaret amaçlı kullanılacak ise bagaj hacminin boyutlarının özel olarak göz önünde bulundurulması, oldukça fayda sağlayan bir durum olarak kendini gösterir.

Cup Motosiklet Bakımı Nasıl Yapılır?

Cup türünde yer alan motosiklet modelleri; kullanım sıklığı, sürme işleminin yapıldığı yolların özellikleri ve de araçta taşınılacak yük miktarı gibi özelliklere dayalı olarak çeşitli dönemlerde bakıma ihtiyaç duyan bir hale ulaşabilir. Örneğin araç ile motor kapasitesine nazaran çok daha hasar yaratma potansiyeli barındıran, sık inişli çıkışlı, düzgün zeminlere sahip olmayan engebeli yollarda sürüş gerçekleştiriliyor ise, belli bir süre sonrasında aracın işleyişinde sorunların ortaya çıkması olası bir durumdur. Ek bir örnek olarak bagaj hacmini aşan yüklerin uzun süreler taşınması da yine araç yapısında birtakım problemlere mahal verebilir. Bu noktada, profesyonel olarak motor tamiri hizmeti veren kişilere başvurulması yerinde olur. Bu sürücüleri daha garantili bir çözüme ulaştırır, tamir için profesyonellere başvurulmaz ise başka sorunlar meydana gelebilir.

Cup Motosiklet Özellikleri Nelerdir?

Cup türü kapsamında bulunan motosikletler; basit bir araç mekanizması, ergonomik tasarım ve de estetik ve modern görünüm gibi özellikler barındırır. Tasarımındaki minimallik ile göze çarpar. Aynı zamanda düşük yakıt tüketimi, kullanıcılara yeterli gelebilen bir bagaj hacmi, yarı otomatik bir şanzıman yapısına sahip oluşu ve de debriyajsız çalışması da araç tipinin kayda değer özellikleri arasında sıralanabilir. Motorlu taşıtlar vergisinden muaf oluşu da cup türündeki motosiklet modellerinin kullanıcıların gözünde öne çıkmasında rol oynayan başlıca etmenler arasında kendini gösterir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Rks (5)
Kuba (3)
Yuki (4)
Mondial (11)
Falcon (2)
Volta (1)
Arora (6)
Apachi (3)
Ramzey (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Motor Hacmi

(30)
(5)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (6)
ve üzeri (7)
ve üzeri (7)
ve üzeri (7)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL