Kategoriler

Marka

Yuki (18)
Arora (11)
Kuba (3)
Volta (7)
Kral (13)
Regal (3)
Mondial (12)
Rks (9)
Stmax (5)
Falcon (7)
Rine (5)
Motolux (3)
Niu (3)
MIKU Max (1)
WATT (1)
Zealsun (1)
Başka bir kelime deneyin

Motor Hacmi

(93)
(4)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (16)
4 yıldız ve üzeri (19)
3 yıldız ve üzeri (20)
2 yıldız ve üzeri (21)
1 yıldız ve üzeri (21)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Elektrikli Motosiklet

için 102 sonuç bulundu.

Elektrikli Motosiklet

Elektrikli motosiklet yoğun trafiğin olduğu bölgelerde, hızlı, ekonomik ve ekolojik sisteme zarar vermeyen bir çözüm arayan kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri bir taşıt olarak öne çıkıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte daha kısa süreli şarj ile daha uzun mesafe gidebilen motorlarla piyasaya sürülen elektrikli motosikletler her geçen gün trafikteki nüfusunu arttırıyor. Elektrikli motosiklet fiyatları ise genellikle kolay ulaşılabilir olmasıyla öne çıkıyor. Gelişmiş özelliklere ve sunduğu standart dışı avantajlara göre fiyatlar değişkenlik gösterse de elektrikli motosikletler birçok taşıta göre oldukça uygun olmalarıyla kullanıcıları mutlu ediliyor. Klasik iki tekerli modellerin yanı sıra 3 tekerli elektrikli motosiklet çeşitleri de popülerleşirken özellikle yazlık bölgelerde renkli tasarımlar büyük ilgi görüyor. Üstelik 250 Watt altında kalan ve saatte 45 km süratin üstüne çıkamayan modeller için ehliyet zorunluluğu aranmıyor. Her ihtiyaca yönelik farklı modelleri bulunan bu sevimli taşıtların oldukça ileri seviyede tasarımları da bulunuyor. Bu nedenle özellikle son yıllarda artan çevre kirliliği ve yakıt ücretlerindeki artış nedeniyle elektrikli motosikletler popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

Elektrikli Motosiklet Modelleri

Elektrikli Motosiklet Modelleri

Elektrikli motosiklet modelleri motor hacmine, kullanılan teker adedine ve çıkabildiği hıza göre çeşitlilik gösteriyor. Farklı isteklere ve ihtiyaçlara cevap veren bu modeller arasında hem klasik hem de spor tasarımlar bulunuyor. Günlük kullanım için Elektrikli motosiklet 3 tekerlekli Treeporter olarak da adlandırılan bu çeşitlerin farklı markalarca üretilen çeşitli modellerinde genel bir spor havası dikkat çekiyor. Yolcu kapasitesinin iki ya da üç kişi ile sınırlandığı, daha ufak motor ve hız kapasitesiyle bilinen üç tekerli elektrikli motosiklet tasarımlarının giriş modelleri spor çizgileriyle beğenileri topluyor. Bu modeller görünüşleri kadar enerji tüketimleriyle de kullanıcıların tercihi oluyor. Oldukça az bir enerji ile uzun mesafeler gidebilen giriş modeller genellikle ufak beldelerde ya da kısa mesafelerde kullanılıyor. Ancak üç tekerlekli motosiklet modelleri arasında oldukça gelişmiş ve konforlu modeller de bulunuyor. Kabinli ve uzaktan bakıldığına mini bir otomobili andıran tasarımlar hem konforu hem de modern çizgileri nedeniyle müşterin tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Bu modeller hem her türlü mevsim şartında rahatlıkla kullanılabiliyor hem de uzun mesafelerde sürücü ve yolcuların konforunu garanti altına alıyor. Sürücü dışında üç kişiye kadar yolcu taşıyabilen bu gelişmiş 3 tekerli modeller şirinlikleriyle de dikkat çekiyor. Elektrikli motor 4 tekerlekli tasarımlarında ise ATV'ler öne çıkıyor. ATV'ler spor görünüşlerinin yanı sıra zorlu zemin koşullarında yüksek performans gösteriyor. Özellikle orman devriyesi ve offroad olarak kullanılan bu araçların birçok modelinde hızlı şarj olabilme yeteneği de bulunuyor. Yüksek hareket kapasitesiyle öne çıkan bu motorların yanı sıra yine ufak bir arabayı andıran elektrikli motorlar da bulunuyor. Bu tasarımlar hafif yük taşımak, çiçek gibi renkli ürünlerin dağıtımı ya da golf gibi eğlenceli spor etkinliklerinde kullanılabiliyor. Yakıtlı modellerde ön plana çıkan 50 cc’lik motorların birçok farklı tasarımı bulunuyor. Ehliyet, ruhsat ve sigorta zorunluluğu bulunmamasıyla öne çıkan 50 cc motorlar bu avantajları nedeniyle de tercih ediliyor. 50cc elektrikli motor alternatifleri ise genellikle benzinli modellerdeki gibi minimal çizgileriyle öne çıkıyor. 50 km üstü hıza çıkamayan, düşük motor hacmine sahip modeller her yaştan kullanıcının rahatlıkla kullanabilecekleri özellikleriyle de dikkat çekiyorlar.

Dikkat Çeken Elektrikli Motosiklet Tasarımları

Dikkat Çeken Elektrikli Motosiklet Tasarımları

Çevre dostu motorları ve gelişmiş teknolojik özellikleriyle öne çıkan elektrikli motosikletler farklı zevklere hitap eden tasarımlarla piyasaya sunuluyor. Bu tasarımlar arasında hem çok spor hem de çok renkli modeller bulunuyor. İki tekerli, üç ya da dört tekerli motosikletler aynı zamanda ebatları ve taşıyabilecekleri yolcu sayıları bakımından da birbirinden farklılaşıyor. Bu nedenle modeller arasında hem performans hem konfor hem de kullanım kolaylığı bakımından farklılıklar bulunuyor. Farklı tasarımların farklı avantajları öne çıkıyor. Üstü kapalı elektrikli motor modellerinde yağışlı hava şartlarında daha konforlu bir yolculuk sunarken üstü açık iki tekerli modeller hareket kapasiteleriyle dikkat çekiyor. Daha hızlı ve daha atik bir tasarım isteyen kişiler genellikle büyük iki tekerli modelleri tercih ediyor. Daha konforlu ve sakin bir sürüş arayışı içinde olanlar ise kabinli, dört tekerli tasarımları beğenebiliyor. Bu nedenle elektrikli motor önerisi, her kullanıcının arayışı içinde olduğu özelliğe göre değişkenlik gösteriyor. Zorlu zemin şartlarında rahatlıkla kullanabileceği bir motor arayanlar için ATV'ler, kısa mesafede konforlu bir sürüş isteyenler için ise scooter modelleri öne çıkıyor. Motorlar hızları, akü kapasiteleri ve sundukları sürüş keyfi ile de birbirinden ayrılıyor. Elektrikli motosiklet tavsiye yazıları ve videolarında incelenen modeller göz önüne alındığında her bir tasarımın diğerinden oldukça farklı özellikleri olduğu görülüyor. Özellikle son yıllarda elektrikli motor teknolojisindeki devrim niteliğindeki gelişmelerden sonra daha yüksek hızlara çıkabilen motosikletlerin üretilmesiyle beraber bu taşıtlar daha da popülerleşiyor. Elektrikli motor özellikleri genellikle 50 KM altında seyir eden, az yolcu kapasiteli ve kısa mesafede kullanılabilir olarak bilinse de bu yeni modellerle beraber kullanıcılar oldukça gelişmiş işlevlere ulaşabiliyor. Yaklaşık 200 KM hıza ulaşabilen hız motorları, uzun yolculuklar yapmayı mümkün kılan kabinli motorlar ve oldukça uzun kullanım süresi veren şarj kapasiteleri yeni motor tasarımlarının öne çıkan özellikleri oluyor. Siz de bu tasarımlar arasından kendi kullanım amacınıza ve zevkinize uygun modelleri bulabilir ve çevre dostu ulaşımın tadını çıkarabilirsiniz.

Elektrikli Motosiklet Hakkında Bilinmeyenler

Elektrikli Motosiklet Hakkında Bilinmeyenler

Motosiklet sevdalıları yakından bilse de elektrikli motosikletler klasik motosikletlerden birçok açıdan ayrılıyor. Motor tipleri, kullanılan akü, çıkılabilen hız gibi özelliklerin yanı sıra bu iki taşıt arasında yapısal farklılıklar da bulunuyor. Elektrikli motosiklet yapımı sırasında yakıt gerektirmeyen motor kullanılıyor. Bazı modellerde kendi kendini şarj edebilen motorlar tercih edilirken bazı modellerde ise prize bağlanarak şarj olma özelliği bulunuyor. Üretici firmalar farklı isteklere yönelik birçok farklı model çıkarmaya devam ediyor. Elektrikli motor 50cc motorlara benzeyen özelliklerinin yanı sıra gelişmiş modellerde standart motorları yakalayacak nitelikler bulunuyor. 200 km hıza kadar çıkabilen bu modeller özellikle gün içinde aktif trafiğe çıkan ve hızlı ulaşım isteyen kullanıcıların tercihi oluyor. Elektrikli motosikletler ile ilgili pek bilmeyen unsurlardan biri de menzil kapasiteleri oluyor. Aslında klasik motorların yakıt tüketimi gibi belli bir mesafede harcadığı enerji ile doğru orantılı olarak hesaplanan menzil kullanıcıların tercihlerinde öncelikle dikkat etmesi gerekenler arasında bulunuyor. Bazı motorlar kısa süreli şarj ile uzun mesafeler alırken bazı motorların daha uzun süreli şarj edilmeye ihtiyacı olabiliyor. Elektrikli motosiklet nasıl kullanılır ise kullanılsın özellikle şarj ömrü ve menzil unsuru motorun performansını belirliyor. Tüm bunların yanında elektrikli motosikletlerin vites yerine farklı modları bulunabiliyor. Bu modlar hem hızları hem de konforu ayarlamaya imkan veriyor. Kullanıcılar şehir içi yollarda, otoban ve çevre yollarında farklı hızlarla taşıt kullanmak istediklerinde bu modlar arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyor. Bu özellik sayesinde hem gereksiz hız yapılmasının önüne geçiliyor hem de enerji tasarrufu sağlanıyor. Elektrikli motosiklet iki tekerli, ya da üç tekerli modellerinin tamamında sessiz kullanım bir avantaj olarak öne çıkıyor. Bu nedenle bu taşıtlar sadece yakıttan tasarruf etmek isteyenlerin değil motosiklet kullanmak isteyen ancak klasik motorların yüksek ses frekansından rahatsız olanların, gürültü kirliliği yapmak istemeyenlerin de tercihi oluyor. Daha temiz bir çevre ve daha sessiz bir ortam arayışı içinde olanlara hitap eden elektrikli motosikletlerin oldukça geniş model ve renk skalası da bulunuyor. Akıllarda kaldığından farklı olarak elektrikli motosikletler sadece küçük ve renkli tasarımlarla piyasaya çıkmıyor. Gelişen motor teknolojisiyle beraber büyük boyutlar çarpıcı renklerle beraber kullanılarak ortaya alışılmışın dışında tasarımlar çıkartılıyor. Dilerseniz Yuki elektrikli motosiklet modellerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Motosiklet Tercihinde Öne Çıkanlar

Elektrikli Motosiklet Tercihinde Öne Çıkanlar

Elektrikli motosikletler özellikle son yıllarda artan çevre kirliliği ve küresel ısınma gibi problemler nedeniyle gittikçe popülerleşiyor. Önceleri küçük beldelerde kısa mesafeler için tercih edilen bu taşıtlar artık büyük şehirlerde trafik problemine de bir alternatif olarak görülüyor. Elektrikli motosiklet çeşitleri arasında hem kısa mesafelerde düşük hızlarla kullanılabilecek hem de daha uzun mesafelerde hızlı çözümler sunabilecek alternatifler bulunuyor. Uzun menzilli elektrikli motosiklet modelleri özellikle büyük şehirlerde uzun mesafeleri kat etmek zorunda kalan kullanıcıların tercihi oluyor. Adventure ya da spor olarak da adlandırılan klasik modellerle göre daha yüksek hızlara çıkabilen modeller de genellikle uzun menzilli olmaları nedeniyle tercih edilebiliyor. Daha özel ve daha teknolojik bir motor arayışı içinde olanlar ise yapay zeka destekli modellere ilgi gösteriyor. Bu tarz motosikletler sadece kullandıkları akü ve motor tarzıyla değil ek ekipmanlarıyla da dikkat çekiyor. Birçok firmanın kataloğunda yer verdiği bu modellerin eldiven ve kaskları da yüksek teknoloji ile destekleniyor. Elektrikli motosiklet kasalı modeller ise ürün dağıtımı yapan küçük işletmelerin, aktif olarak hafif yük taşıyan kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği klasik modeller arasında yer alıyor. Kolay bakımı, enerji tasarrufu ve konforlu kullanımı nedeniyle özellikle ticari anlamda kullanılan bu modeller, gelişen teknoloji ile birlikte uzun menzilleri ve değiştirilebilir şarj üniteleriyle dikkat çekiyor. Kasalı modellerin avantajlarından biri de yükleme alanının ihtiyaç duyulduğu takdirde yolcular için oturma alanı olarak da kullanılması olarak öne çıkıyor. 4 tekerlekli elektrikli motosiklet çeşitleri arasında sıklıkla rastlanan kasalı modellerin yanı sıra 3 tekerli modellerde de sıklıkla tercih edilen kabinli modeller bulunuyor. Bu tasarımlar uzaktan bakıldığında ufak bir arabayı andırıyor. Hızlı şarj, ısıtma ve soğutma sistemleri gibi ek özellikleri bulunan kabinli motosikletler özellikle park sorunu yaşanan büyük şehirlerde kullanılıyor. Menzilleri her geçen gün artan bu modeller genç yaştan kullanıcıların da ilgisini çekiyor. Çevreyi kirletmeyen, klasik yakıtlara göre oldukça ucuza ulaşım sağlayan elektrikli motosikletler renkli tasarımlarıyla sizin de tercihiniz olacak. Tercihe ve zevke göre ATV modellerini de ayrıca inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Motosiklet Kullanımı ve Avantajları

Elektrikli Motosiklet Kullanımı ve Avantajları

Artan çevre kirliliği, yakıt fiyatları ve trafik yoğunluğu nedeniyle gittikçe popülerleşen elektrikli motosikletler avantajları nedeniyle tercih ediliyor. Elektrikli motosiklet yorumları incelendiğinde kullanıcıların rahat kullanım, yakıta verilen paradan tasarruf, güvenli sürüş ve kolay park gibi yararlardan bahsedildiği görülüyor. Uzun yıllardır yazlık beldelerde yoğunlukla kullanılan elektrikli motosikletler tasarımsal gelişmelerle beraber büyük şehrin yoğun trafiğinde de kullanılıyor. Elektrikli motosiklet 2 kişilik kullanımın yanı sıra farklı tasarımlarla üç kişiye kadar kullanım sunabiliyor. Böylelikle bu taşıtlar olabilecek en az enerjiyle standart motorlardan daha yüksek kapasitede yolcu taşıması yapabiliyor. Günümüzde spor otomobillerde bile kullanılan elektrikli motorlar, motosiklet tasarımlarında farklı şekillerde uygulanabiliyor. Bazı tasarımlar belli bir hız sınırını aşamazken bazıları oldukça yüksek hızlara çıkabiliyor. Kullanıcılarına farklı yönlerden avantaj sağlayan bu modeller, her yaştan ve zevkten kişiyi mutlu edebilecek bir alternatif sunuyor. Elektrikli motosiklet 3 kişilik kapasitesi olan modelleri hem klasik hem de spor çizgileriyle öne çıkıyor. Hem kabinli hem de koltuklu tasarımları olan bu motorlar, genellikle sakin ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor. Kısa mesafe, rahat ve çevre dostu bir taşıt ile yolculuk etmek isteyen küçük grupların tercihi olan 3 kişilik motosikletler, şirin görüntüleriyle de dikkat çekiyor. Diğer motosikletlerde olduğu gibi bu modellerde de oldukça farklı uygulamalara rastlanabiliyor. Farklı markalar farklı bakış açılarıyla yorumladıkları motorlarıyla müşterilerin beğenisini kazanıyor. 3 tekerlekli elektrikli motosiklet fiyatları da marka farklılıklarının yanı sıra, motosikletin sunduğu ek özellikler ve tasarımsal çizgiye göre değişiklik gösteriyor. Akıllı ekipman, hızlı şarj, alternatif tasarım, ek güvenlik önemleri, hız kapasitesi ve yüksek menzil gibi gelişmiş özellikler de fiyat etiketlerinde farklılıklara neden oluyor. Giriş modeller ulaşılabilir fiyatlarıyla öne çıkarken daha gelişmiş özelliklere sahip ve lüks olarak nitelendirilebilecek modeller daha yüksek fiyatlarla piyasaya sunuluyor. Şimdi siz de çevre dostu bir Arora elektrikli motosiklet sahibi olmak için alternatiflere göz atabilir ve sepetinize ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz.

Elektrikli Motosiklet Kaç Kilometre Gider?

Elektrikli motosikletlerin kaç kilometre gidebileceği tamamen modelde kullanılan motorun özelliğine göre değişiyor. Motor ve motorun güç aldığı akünün kapasitesine göre motorlar kısa ya da orta mesafelerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak tüm modellerde daha yüksek performans alabilmek için birkaç şeye önem gösterilmesi gerekiyor. Motosikletin yük kapasitesi aşıldığı zaman daha fazla enerji harcanmasına neden olunuyor ve motosiklet tahmin edilenden daha kısa mesafede enerjisini tüketebiliyor. Ani fren, gereksiz ara gaz, eğimli yollarda yanlış kullanım gibi nedenler de motosikletin fazla enerji harcamasına neden olan unsurlar arasında yer alıyor. Motosikletin tahmin edilen mesafeyi yapabilmesi için doğru bir şekilde şarj edilmesi gerekiyor.

Elektrikli Motosiklet Nasıl Kullanılır?

Elektrikli motosikletlerin yapısına ve tasarımına göre kullanımı da farklılık gösteriyor. 50 kilometre hızı aşmayan iki tekerli modeller herhangi bir elektrikli bisiklet gibi kolaylıkla kullanılabiliyor. Standart yakıtlı motosikletlerden farklı olarak çoğu modelinde vites bulunmayan elektrikli motosikletlerin gelişmiş modelleri ise daha fazla yetkinlik istiyor. Çıkabileceği hıza ve sağladığı ek özelliklere göre ehliyet zorunluğu da isteyen modeller, yakıtlı modellere nazaran daha kolay kullanımıyla öne çıkıyor. Geniş ürün dağılımı ve sürekli gelişen modeller nedeniyle genelleme yapmanın zor olmasıyla beraber elektrikli motosikletler kolay ve konforlu kullanımlarıyla dikkat çekiyor. İki tekerli, üç ya da dört tekerli modeller, kabinleri ya da kasalı olması kullanımsal farklılıklar oluştursa da kullanıcıların elektrikli modellerden memnun olduğu biliniyor.

Elektrikli Motosiklet Nasıl Şarj Edilir?

Elektrikli motosikletlerin şarjı zannedildiğinin aksine özel bir ekipman gerektirmiyor. Birçok modelin aküsü basit bir prizle kolaylıkla şarj edilebiliyor. Hatta bazı modeller enerji tasarrufu sağlamak ve kullanım ömrünü uzatmak için farklı çözüm önerileri de sunuyor. Gelişmiş bazı modeller hareket halindeyken kendi kendine şarj olurken bazı modeller gün ışığını elektriğe çevirebiliyor. Bunun yanı sıra standart prizden şarj olan modeller arasında kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için alternatif üreten tasarımlar da bulunuyor. Bu motosikletlerde değiştirilebilir şarj ünitesine yer veriliyor. Eski cep telefonlarında olduğu gibi değiştirilebilir batarya mantığı ile çalışan bu modeller ile kullanıcılar doldurdukları bataryaları gerekli gördükleri anlarda değiştirerek zaman kaybının önüne geçebiliyor. Bazı modeller ise hızlı şarj özelliği sunarak acil durumlarda kullanıcıların kısa mesafeli kullanımlarını daha hızlı gerçekleştirmesine imkan veriyor.

Elektrikli Motosiklet Nasıl Çalışır?

Elektrikli motosikletlerde klasik motosikletlerin aksine yakıt yerine elektrik enerjisi kullanılıyor. Standart yakıtlarla çalışan modellerde motorlar yakıtı yakarak ortaya çıkan enerjiyi taşıtın hareket etmesi için kullanırken elektrikli modellerde akü ya da bataryada bulunan enerji hareketi olanaklı kılıyor. Giriş seviye modeller daha standart motorlarla piyasaya sürülürken günümüzde elektrikli motorlar oldukça gelişmiş özellikler taşıyor. Önceleri elektrikli motorlar hızı ancak belli bir kapasiteye kadar sağlayabilirken son model motorlar elektrik ile en az yakıtlı modeller kadar hızlı gidebiliyor. Motosikletlere uygulanan gelişmiş elektrikli motorlar da yine diğer taşıtlarda kullanılan elektrikli motorlarla aynı prensipte çalışıyor. Farklı akımların kullanıldığı bu motorlara motosikletlerde yer verilerek daha uzun mesafelere daha kısa sürede ulaşabilmenin konforu yakalanabiliyor.

Elektrikli Motosikleti Kimler Kullanabilir?

Belli bir hız sınırının üzerine çıkamayan elektrikli motosikletleri kullanmak için ehliyet gibi bir yeterlilik aranmıyor. Bu motosikletleri kullanmak isteyen herkes rahatlıkla kullanabiliyor. Ancak Ocak 2016'tan beri 250 W ve üzeri elektrik motoruna sahip tüm araçlara plaka takma zorunluluğu bulunuyor. Aktif olarak trafiğe dahil olan plakalı tüm taşıtları kullanmak için ise ehliyet yeterliliği gerekiyor. 250 Watt'ın altında motora sahip ve 45 kilometre saatin üstüne hız yapamayan modeller için ise böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Bu nedenle kullanıcılar motor tercihi yaparken motor hacimlerini göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Kısacası yavaş ve daha kısa mesafelerde kullanılabilecek giriş modeller her yaştan kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği tasarımlar olarak öne çıkıyor.