Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Enduro

için 3 sonuç bulundu.

Enduro Motosiklet

Enduro kelime anlamıyla dayanıklılık anlamına gelmektedir. İngilizce enduranceden Türkçe’ye eklenmiştir. Hafif engebeli arazilerde motosiklet ile yolculuk yaparken motoru kullanan kişinin, dayanıklı yapısı sayesinde engebeli arazilerde ve zorlu şartlarda kolay bir sürme olanağı sağlar. Rahat sele yapıları mevcuttur. Zorlu koşullarda, yollarda, hafif engebeli arazilerde bile sıkıntısız bir sürüş vaat eder. Enduro motor, dayanıklı ve kaliteli yapısı ile öne çıkmaktadır. Tasarımları ile de cazip hale getirilen motorlar diğer normal motosikletlerden daha yüksektirler. Ayrıca arazi koşulları ve engebeli yollar göz önünde tutularak seleleri daha yumuşak olarak tasarlanmıştır. Zor arazi koşullarında daha rahat ve güvenli bir biçimde yol almayı amaçlamak için motosikletin ön çatal açıları dik olarak tasarlanmıştır. Ayrıca ön çatal açılarının dik olarak tasarlanması manevra kabiliyetlerini diğer motorlardan daha iyi hale getirmiştir. Dik ön çatallar dar ve engebeli yollarda motor sürücülerine avantaj sağlamaktadır. Ayrıca diğer motorlara göre daha büyük boyutlarda üretilmektedirler. Motor, hafif engebeli arazilere ve dar yollara uygun olarak üretilmiş olsa da motoru asfalt ve düz yollarda da kolayca kullanabilirsiniz. Özel olarak tasarlanan tekerleri sayesinde hem asfalt ve düz yollar için hem de toprak ve engebeli yollar için güvenli bir yolculuk yapma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca motorların fren sistemleri, motorun kısa zamanda kolay bir şekilde durmasını sağlar. Bu sebeple herhangi bir ani durumla karşılaştığınızda sizi tehlikelerle ve kazalarla karşılaşmadan güvenli bir şekilde durdurur. Tırtıklı şekilde tasarlanan tekerleri size hem engebeli arazilerde hem de asfalt yollarda kolay sürüş imkanı sağlar. Kolayca doğa gezintilerine çıkabileceğiniz motorlar; suya, çamura ve darbelere karşı dayanıklıdır. Bu yönüyle doğa gezilerine çıkarak rahat bir nefes almanızı sağlarken dayanıklı yapısı sayesinde sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Arazi ve dağ gezintilerine çıktığınızda engebeli ve dar yollarda kolay sürüş imkanı sağlayan aracınız ile zorlanmadan yolculuk yapabileceksiniz. Şehir hayatının boğucu atmosferinden sıkıldığınız zamanlar sağlam ve dayanıklı motorunuz ile şehir hayatından uzaklaşabilirsiniz. Engebeli, dar, zor arazi koşullarına uygun olarak tasarlanan dik ön çatalları, daha büyük boyutu, tırtıklı özel olarak üretilen tekerleri sayesinde güvenli yolculuklarınız için doğru bir tercih olacaktır. Ehliyeti ve tecrübesi olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği motora sayfamızdan kolayca ulaşabilirsiniz. Modellerini ve fiyatlarını inceleyebileceğiniz motosikletleri güvenle sayfamızdan satın alabilirsiniz.

 Enduro Motor Modelleri

Enduro Motor Modelleri

Dayanıklı tasarımı sayesinde motor seçiminizde iyi bir alternatif olacak Enduro motor modelleri sayfamızda yer almaktadır. Pek çok markaya ait modelleri kolayca bulabilir ve istediğiniz bir biçimde filtreleme yapabilirsiniz. Enduro motor tavsiye için modellerin yorumlarını ve değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. Enduro yorumları dikkate alındığında pek çok markaya ait model karşımıza çıkmaktadır. Sayfamızı inceleyerek çeşitli satıcılardan bu çeşitli markalara ait ürünleri satın alabilirsiniz. Bu motorları çıkacağınız doğa yolculuklarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra motorun büyüklüğüne ve taşıma kapasitesine bağlı yanınızda birini de götürebilirsiniz. Böylece çıkacağınız doğa yolculuklarında tek başına olmadığınız için sıkılmaz ve yolculuğu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Zorlu yolları kolay ve keyifli bir yolculuk haline getirecek olan Enduro motor ile zorlu ve engebeli arazi yolları gözünüzde büyümesin. Sevdiklerinizle istediğiniz her yere gidebilirsiniz. Özellikle dağlık alanlarda ve engebeli arazilerde gerçekleştirilecek sürüşlerde darbelere karşı son derece dayanıklı olacak şekilde tasarlanan bu modeller, sürücülerin ihtiyacı olan gücü taşıyorlar. Bu ürünler sürücülerin farklı arayışlarına göre biçimlenen çok sayıda farklı alternatif ile piyasada satışa sunulabiliyor. Her biri hem teknik özellikleri ile hem de estetik yapıları ile farklı standartlar taşıyabiliyor. Bunun yanı sıra bu modeller başlangıç seviyesinden profesyonel düzeye kadar değişkenlik gösteren sürücü tiplerine uygun şekilde birbirlerinden farklılaşmaktadır. Ancak ürünlerin temel özelliği olarak direnç modeller değişse de herhangi bir farklılık göstermemektedir. Kullanım alanları sebebi ile zorlu koşullar göz önünde bulundurularak tasarlanan bu motosiklet modelleri , sürücünün engebeli yollar sırasında yaşadığı sarsıntılı sürüşlerine denge getiren özellikler taşımaktadır. Bu sayede engebeli ve zor yolları aşmak daha kolay hale gelmektedir. Ayrıca bu motorlar genel olarak sürücünün dağlık alanlarda ihtiyaç duyabileceği yüksek motor gücünü de taşımaktadır. Bu yüksek motor gücü sayesinde sürücüler zorlanmadan ve motora zarar vermeden dağlık alanları aşabilir. Çamur ve bataklık gibi alanlarla karşılaşıldığında yüksek motor gücü sayesinde desteklenen hareket performansı ile bu alanların içerisinde kolay bir şekilde çıkılmaktadır. Aracın aynı zamanda kıvrak bir şekilde hareket edebilmesi birçok farklı alanda da sürücülere yarar sağlamaktadır.

Enduro Model Motorlar Dayanıklı Yapılarıyla Sizi Yolda Bırakmayacak

Enduro Model Motorlar Dayanıklı Yapılarıyla Sizi Yolda Bırakmayacak

Enduro motosiklet çoğu modelinde çift ateşlemeli ve sıvı soğutmalı motor tipine ile satışa sunulmaktadır. Bu sıvı soğutma sayesinde motor soğuk kalmaktadır ve çeşitli kazaların önüne geçmek mümkün hale gelmektedir. Ayrıca siz uzun süre yüksek hızla sürüş yaparken performansın hiçbir zaman düşmesine izin vermez ve hareket kabiliyetinizi her zaman istediğiniz biçimde yönetebilmeniz konusunda size yardımcı olmaktadır. Bazı modellerin ateşlemesi ise elektronik ateşleme şeklinde olabilmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra bu modellerin çalıştırması ise elektrikli olmaktadır. Yakıt depoları genellikle geniş hacimli olarak üretilen bu motorlar, yakıt deposunu doldurduktan sonra sizi oldukça uzun bir süre yakıt doldurma zahmetinden de kurtaracaktır. Bunun yanı sıra arazi, dağlık alan gibi yerlerde yakıt doldurma işlemi için bir istasyon bulmak zor olabilir. Bu sebeple büyük yakıt kapasiteleri sayesinde bu motorlar sizi yarı yolda bırakmaz ve uzun süreler boyunca yolculuk yapmanıza imkan tanır. Ayrıca teknik özellikleri ile sürücülerin beklentilerine yanıt veren bu motosikletlerde sürüş performansınızı yüksek düzeyde tutabilecek çeşitli düzeylerde motor gücü bulunuyor. Piyasada yer alan modeller incelendiğinde genellikle motor güçlerinin 126 ile 250 cm3 arasında değişen düzeylerde silindir hacimleriyle satışa sunuldukları görülmektedir. Bu silindir hacim düzeyi arttıkça motosikletin hız performansı büyük ölçüde etkiler ve yüksek hızlanma ve çekiş gücüne sahip olursunuz. Enduro kullananlar arasında amatör sürücüler için 50 cc ile 126 cc aralığındaki silindir hacmine sahip modellerin ideal seçenekler olduğu söylenebilir. Motorlar dizayn edilirken, modellerde beygir gücü de çeşitli düzeylerde tutulmaktadır. Çoğunlukla silindir hacmine bağlı olarak değişen bu beygir gücü 226 HP’ ye kadar çıkabiliyor. Bu motor modelleri çoğunlukla çift silindirli olarak tasarlanırlar ancak bazı markalar klasik motorlara benzer bir biçimde tek silindirli alternatifler de bulunabiliyor. Ürünün fiyatları genel olarak modellerin silindir hacimlerine ve beygir güçlerine göre değişkenlik gösterebiliyor ancak motosikletlerdeki tasarım özelliklerinin de fiyat farklılıklarına yol açabileceği unutulmamalıdır. Piyasada bu anlamda birbirinden fiyat yönünden ayrılan çok sayıda ürün seçeneğinin bulunduğu söylenebilir. Güçlü fren sistemlerine sahip olan bu araçlar hızlı ve kolay bir frenleme imkanı sunmaktadır ve engebeli yollarda ya da düz asfaltta daha güvenli bir sürüş sunmaktadır. Tüm elektrikli motosiklet modellerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Enduro Motorlar ile Trafikte Kolayca Yol Alın

Enduro Motorlar ile Trafikte Kolayca Yol Alın

Devamlı motosiklet kullananların, motosiklet kullanmaya devam etmelerinin bir nedeni de yoğun ve sıkışık trafikte rahatlıkla yol alabiliyor olmalarıdır. Normal arabalara oranla daha küçük yapıda olan motorlar trafikte kolayca yol almanızı sağlayacaktır. Enduro kullananlar için de bu avantaj geçerlidir. Diğer motorlara oranla arazi koşulları için daha büyük yapıda tasarlanan motorlar olsa da diğer araçlara oranla (otomobil, kamyon vb.) daha küçük tasarımlı oldukları için size trafikte kolayca yol alabilme kolaylığını sağlayacaktırlar. Ayrıca arazi koşullarına uyumlu olmasının yanında düz asfalt yollar için de kolay sürüş imkanı sağlayan tasarımı sayesinde asfalt yollarda da size keyifli bir sürüş sağlayacaktır. Hem arazi koşulları hem de asfalt yollarda kullanımları uygun olan bu motorlar ile yollarda sürüş yapmak son derece kolay hale gelmektedir. Kolay manevra yapmanıza ve hızlı hareket etmenize olanak sağlayan tasarımları ile kaza gibi olumsuz durumlar ile karşılaşma riskinizi büyük oranda azaltarak motordan kaynaklanacak riskleri minimum düzeye düşürmektedir. Bunun yanı sıra bu motorlar yardımıyla engebeli arazileri aşmak oldukça kolay hale gelmektedir. Çıkacağınız doğa gezilerinde kullanabileceğiniz gibi yarışlara hazırlanmak için de bireysel çalışmalarınız da birinci tercihiniz haline gelecek araçlardır. Enduro fiyatları modelden modele, özelliklerin farklılaşmasına vb. koşullara göre farklılık göstermektedir. Bu fiyatlar için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Genel fiziksel özellikleri ele alındığında enduro modellerin sürücülerin hakimiyet performansını arttırmak ve dengeyle ilerleyebilmelerini sağlayabilmek için ağırlıklarının yüksek tutulduğu görülmektedir. Bu özellikleri sebebiyle diğer klasik motorlardan daha ağır bir yapıda tasarlanmaktadır. Aynı zamanda çekiş gücünü de arttıran bu tasarım, motosikletin motor gücünü aktif bir şekilde tekerleklere aktarabilmesi konusunda faydalı olmaktadır. Bu ağırlıkları sebebiyle motorları taşımak biraz daha zor hale gelse de kattığı olumlu durumlar göz önünde bulundurulduğunda bu faktör göz ardı edilebilmektedir. Bu motosikletlerde sürücü emniyeti ve kontrol performansı göz önünde bulundurulacak bir biçimde modellerin tasarımları gerçekleştirilmektedir. Bu noktada motosikletlerin motor gücü, vites sistemi, frenleme özellikleri de amatör ve profesyonel sürücüler için farklı biçimlerde tasarlanarak modellere yerleştirilebilmektedir. Adrenalin sevenler için ATV modelleri de uygun fiyatlarla sayfamızda sizleri bekliyor!

Cross Motor ve Enduro Motor

Cross Motor ve Enduro Motor

Motor sürücüleri için diğer bir alternatif motor çeşidi ise cross motordur. Yan ayak, orta ayak, sinyal ve gösterge gibi düşme ve kaza zamanlarında sürücüye zarar verme ihtimali bulunan aksesuarlar kullanılmadan ve sadece engebeli arazilerde kullanılabilecek biçimde üretilmiş motosiklet modelidir. Özellikle motocross etkinliklerinde sıklıkla kullanılan crosslar engebeli arazilerde ve zorlu koşullarda üst düzey performans göstermek amacıyla daha hafif ve güçlü bir biçimde üretilmektedirler. Sporun yanında hobi olarak da kullanılan motorlardır. Ayrıca bu motorlara verilen diğer bir isim dağ keçisidir. Bu verilen isimden de anlaşılacağı üzere dağ, tepe gibi durumlara kolayca adapte olup sizi yarı yolda bırakmayacak şekilde tasarlandıkları anlaşılmaktadır. Özel tasarımları sebebiyle (yan ayak, orta ayak, sinyal, gösterge bulunmaması; daha hafif olmaları vb.) şehir içi ya da şehirler arası yollarda kullanmaya pek elverişli motorlar değildir. Bu sebeple daha çok hobi veya spor amaçlı olarak kullanılan motor olma özelliği taşırlar. Spor olarak sıklıkla Motocross etkinliklerinde karşımıza çıkarlar. Akrobasi ve engebeli yarışlarda etkili olarak kullanılırlar. Asfalt yollar ve trafiğe açık alanlar için kullanıma pek uygun olmayan motor, boş zaman aktivitelerinizi doldurmak amaçlı engebeli alanlarda kullanabileceğiniz bir seçenek haline gelebilir. Hafif yapısı sayesinde herkesin kullanımına uygun olan motorlar ile sürüşün keyfini sürün. Enduro cross motor karşılaştırmasına bakacak olursak iki model en çok karıştırılan motosiklet modelleri olma özelliği taşırlar. Ancak iki motor arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklara baktığınızda; ilk olarak Enduro motorların asfalt ve düz yollarda kullanmaya elverişli olduklarını görürsünüz. Ancak crosslar sadece engebeli arazilerde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca endurolar tekerlekleri değiştirilerek engebeli ve dağlık arazilerde de sürülebilecek duruma getirilebilir. Aradaki diğer bir fark endurolar rahat ve daha büyük boyutlarda üretilen araçlardır. Ancak crosslar aksesuarlar olmadan üretildikleri için daha hafif yapılı ve daha küçük motorlardır. Bu özellikleri ile yarışmalarda kullanılabilirler. Crosslara aksesuar eklemesi de yapılamayacağı için iki motor arasındaki diğer bir fark da bu olmaktadır. Endurolar ise birçok aksesuar ile desteklenmektedir.

 Cross Motor Modelleri

Cross Motor Modelleri

Cross motor modelleri de sayfamızda bulunan motor modellerinde arasında yer almaktadır. Sayfamızı inceleyerek bu modellere kolayca ulaşabilirsiniz. Bu modellerin yarı otomatik 4 vites ya da manuel vites tipine sahip olduklarını söylemek mümkündür. Motor güçlerinin ise 0-25 HP aralığında değiştiği gözlenmektedir. Genelde enduroların aksine çift silindir yerine tek silindire sahip motorlardır. Motorların hacimleri 100 - 250 cm küp aralığında değişmektedir. Güçlü bir motora sahip oldukları söylenebilir. Bu motorlar yarı otomatik çalıştırma metodu ve elden - ayaktan marşlı olarak çalışabilmektedir. Araçların soğutma tipi genellikle hava soğutmalı biçimindedir. Yakıt kapasiteleri endurolara göre daha az olsa da bu motorlara koyulan yakıtlar da sizin uzun süre yolculuk yapmanıza olanak sağlayacak biçimdedir. Cross motor çeşitlerinde beğenilen özelliklerden birisi de motorlarda yer alan ABS fren sistemleridir. Sürücünün sürüş esnasında ani bir kararla duruş yapması gerektiğinde dengesini kaybetmeden aracını frenleyebilmesi için bu motorlara yerleştirilen ABS fren sistemleri, sürüklenme süresini kısaltır ve bu sayede yumuşak bir duruş yapabilme imkanı sağlar. Ayrıca sayfamızda cross modeller için arka fren hidrolik pompa cup-cross bulunmaktadır. Crosslar ile dağlık yolları kolayca aşabilirken endurolar sayesinde ise tekerlek değişimi yaparak hem hafif engebeli düzlüklerde hem de düz asfalt yollarda sürüş keyfi yaşayabileceksiniz. Tüm bu özelliklere ek olarak endurolarda bulunan özel zincir sistemleri sürücülere yenilikçi bir zincir sistemi sunmaktadır. Zorlu ortamlarda yapılan sürüşler göz önünde bulundurularak zincirleri geliştirilen bu modeller, zincirlerin metal sürtünmesini azaltacak bir biçimde fazla yağ tutabilecek bir formda üretilmektedir. Engebeli alanlarda sürüşlerin gerekli olan donanımlarından biri de süspansiyonlar da enduroların özellikleri arasında yer almaktadır. Süspansiyon sistemine sahip olan motorlar özellikle engebenin çok olduğu alanlarda sürücülerin darbelerden etkilenmemesine ve şiddetli sarsıntılardan minimum düzeyde etkilenmesine yardımcıdır. Bu darbe emici özelliklerini esnek gidon sistemleriyle buluşturan bu araçlar, sürücülerin sürüş hakimiyeti konusunda ihtiyaç duydukları güveni her zaman sağlayabilmektedir. Piyasada yer alan modeller içerisinde arka kısmında ya da koltuk altında bagaj bulunan seçenekleri mevcuttur. Bu sayede sürücüler yanlarında taşımak istedikleri çeşitli eşyalarını kolayca taşıyabilmektedir. Marka, fiyat ve model incelemeleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Falcon (1)
Mondial (1)
Rks (1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL