Jant

için 6,782 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Jant

Arabanın görünümüne şık bir hava katan oto jant modelleri, birçok farklı malzeme kullanılarak üretiliyor. Bu jantların kalitesindeki farklılık da aracın yol tutuşunu ve sürüş performansınızı oldukça etkiliyor. Bu nedenle arabaya en uygun olan jant modelinin seçilmesi büyük önem taşıyor. Oto jant fiyatları ise otomobilin markasına ve modeline göre değişiklik gösteriyor.

Oto Jant Modelleri ile Güvenli Sürüş

Oto Jant Modelleri ile Güvenli Sürüş

Jantlar, araca şık bir görünüm katarken aynı zamanda performans, sürüş ekonomisi ve sürüş konforu konularında da birçok fayda sağlıyor. Jant, araçların aks sistemine bağlı olduğu bölümde bulunuyor ve aracın hareket etmesini sağlıyor. Otomobile takılacak olan jantların ise mutlaka uygun çapta ve genişlikte olması gerekiyor. Aksi halde, arabanın performansı ve yol tutuşu olumsuz etkileniyor. Aracınıza alacağınız jantın mutlaka uygun çapta ve genişlikte olması gerekiyor. Eğer yüksek performanslı lastikler kullanılıyorsa jantların genişlik ve çapları büyütülebiliyor. Bu sayede otomobilin virajlardaki yol tutuşu artıyor ve manevra kabiliyeti artıyor. Aynı zamanda araç daha az savruluyor. Piyasada yer alan oto jant modelleri ise farklı kalitedeki malzemelerden üretiliyor. Bu nedenle jant alırken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Jant modelleri çeşitlilik gösterse de otomobillerde genel olarak alüminyum alaşımlı ve çelik alaşımlı jantlar kullanılıyor. Bunun yanı sıra saç jant, göbeksiz jant, iç lastikli ve iç lastiksiz jant gibi birçok jant modeli bulunuyor.

Çelik ve Alüminyum Oto Jant Çeşitleri

Çelik ve Alüminyum Oto Jant Çeşitleri

Çelik jantlar oldukça sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Hafif metal jantlara göre daha ağır olan çelik jant, düşük maliyetli bir jant tipi olarak öne çıkıyor. Sade bir görünüme sahip olsa da sağlamlığı ve dayanaklılığı sayesinde oldukça tercih ediliyor. Kaldırım taşları ve tümseklerin üzerinden yumuşak bir şekilde geçebilen çelik jantlar, arabaya herhangi bir zarar vermiyor. Bunun yanı sıra çelik jantlar genellikle küçük araçlarda kullanılıyor. Kış aylarında, yoldaki buzlanmaya karşı üstün dayanıklılık gösterdiği için de sıklıkla tercih ediliyor. Alüminyum alaşımlı oto jant çeşitleri ise estetik görünümünün yanı sıra yüksek balans tutma kabiliyeti ile de öne çıkıyor. Aynı zamanda lastik ve fren sisteminde oluşan ısıyı hızla gidererek lastiklerin ve balataların ömrünü uzatıyor. Alüminyum alaşımlı jantlar, direksiyon hakimiyetini ve araç dengesini artırmasıyla da oldukça tercih ediliyor. Ayrıca diğer jant çeşitlerine göre daha fazla model çeşitliliği sunuyor. Hafif yapısı sayesinde de araç ağırlığını azaltıyor ve yakıt tasarrufunu beraberinde getiriyor.

Kaliteli ve Dayanıklı Oto Jant Modelleri

Kaliteli ve Dayanıklı Oto Jant Modelleri

Saç jantlar, çelik saç malzemesinin iki parça olarak soğutulması ve kaynakla birleştirilmesiyle üretiliyor. Ön yüzeyi tamamen kapatan plastik kapaklar ile de görselliğini artırıyor. Alaşımlı oto jant modelleri arasında yer alan magnezyum alaşımlı jant ise oldukça maliyetli olduğu için pek kullanılmıyor. Ancak yarış arabaları için özel olarak tasarlanıyor. Lastiğin içerisinde iç lastiği olmayan jantlar da iç lastiksiz jant olarak tanımlanıyor. Bu jantlara sadece dış lastik takılıyor ve jantla lastik birbirine yapışmıyor. Bu sayede hava kaçırması engelleniyor ve iç lastiğe ihtiyaç duyulmuyor. İç lastikli jantlarda ise iç lastik kullanılıyor. Bu jantlar; segman, göbek ve çember gibi bölümlerden oluşuyor. Göbeksiz jant modelleri ise hem iç lastikli hem de iç lastiksiz olarak kullanılabiliyor. Böylece birçok araca uyum gösteriyor. Çelik malzemeden üretilen jantlar, alüminyum jantlara göre daha fazla dayanıklılık sergiliyor. Alüminyum jantlar, son derece hassas olduğu için olası kazalarda ve darbelerde kolaylıkla kırılabiliyor. Bu nedenle jantın, aracınızın modeline uygun olarak seçilmesi büyük önem taşıyor. Diğer lastik & jant çeşitleri için Lastik & Jant kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Jant Çapı

(1034)
(710)
(480)
(387)
(354)
(173)
(92)
(80)
(47)
(9)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Bijon Sayısı

(2073)
(1145)
(125)
(17)
Başka bir kelime deneyin

Bijon Aralığı

(703)
(664)
(543)
(421)
(353)
(199)
(63)
(59)
(46)
(41)
(27)
(21)
(9)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Malzeme

Çelik (2136)
Alaşım (289)
Alüminyum (169)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Jant Genişliği

(735)
(394)
(375)
(319)
(268)
(266)
(168)
(98)
(88)
(44)
(30)
(8)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(353)
ve üzeri (417)
ve üzeri (435)
ve üzeri (441)
ve üzeri (460)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL