Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Motosiklet Lastik

için 11,709 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Motosiklet Lastik

Motorlu taşıtlar günümüzde ulaşım amacıyla yoğun olarak kullanılan araçlar olmalarının ötesinde artık modern dönemin yenilikçi kullanım alanlarında da tercih edilebilmektedirler. Kabinsiz motorlu taşıtlar olarak motosikletlerin kullanımında, sürüş alanının gereksinimlerine uygun lastiklerin kullanılması gerekir. Motosiklet lastik modelleri, farklı jant büyüklüklerine, kullanım alanlarına ve farklı sezonlara uygun özelliklerle dizayn ediliyorlar. Lastik üreticisi markaların, kullanıcıların çeşitli alanlarda ihtiyaç duyabilecekleri fonksiyonları entegre ettikleri lastik alternatifleri belirgin bir şekilde performans açısından belli başlı alanlara uygun özellikler sunuyorlar. Bu açıdan kullanıcılar da piyasadaki motosiklet lastiği fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi edinerek kişisel kullanım alanlarına uygun seçenekleri tercih edebiliyorlar. Siz de kendi motosikletinizin lastiklerini yenilemek üzere piyasadaki lastik alternatifleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Motosiklet Lastik Seçenekleri Aracınıza Uygun Seçeneklerle Karşınızda

Motosiklet Lastik Seçenekleri Aracınıza Uygun Seçeneklerle Karşınızda

Gün içerisinde çeşitli alanlarda sürüş yapabileceğiniz motorlu taşıtları kullanırken, kullanmakta olduğunuz aracın özellikleri ile uyumlu donanımlara sahip olmanız gerekir. Sahip olduğunuz motosikletin jant büyüklüğü, kullanabileceğiniz lastiğin büyüklüğü açısından da belirleyici olacaktır. Bu noktada piyasadaki motosiklet lastikleri arasından ürün seçimi yaparken, aracınızın jant büyüklüğünü dikkate alarak bir modeli edinmeniz önerilir. Çünkü jantınız için küçük gelecek bir modeli edindiğinizde, lastiği motosikletinize takamayabilir ya da aşırı gerilerek patlamasına neden olabilir; daha büyük bir ürünü edindiğinizde ise lastiğin sürüş esnasında yerinden çıkmasıyla tehlikeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Motosiklet lastik ebatları incelendiğinde 26 inç jant çapına kadar uygun büyüklükte ürün alternatiflerinin piyasada yer aldığı görülebiliyor. Scooter tipi küçük motosikletler için uygun olan 8 inç ölçülerindeki küçük lastikler, ortalama ölçülerdeki 13-19 inç aralığındaki lastikler ve büyük ebatlardaki lastikler arasından motosikletinizin jant büyüklüğüne uygun seçeneği edinebilirsiniz. Lastiklerde ölçü özellikleri sadece jant büyüklüğüyle sınırlı değildir. Motosiklet lastik ölçüleri genişlik ve yanak kalınlığı gibi çeşitli belirleyici unsurlarda da farklılaşmaktadır. Yüzey genişliği, genel olarak motosikletin tekerleklerinin en dış kısmıyla, bu dış kısma en yakın iç kısmı arasındaki ölçüdür. Genişlik biriminin artması, kullanılan lastiğin esneklik özellikleri açısından oldukça önemlidir. Genişliği fazla olan motosiklet lastikleri, darbelere karşı yüksek emicilik gösterebilirler ve sürüş dengesi konusunda da kullanıcılarına fayda sağlayabilirler. Kesit genişliği düşük olan model alternatifleri ise yol tutuşu performansı açısından sürücülere avantaj sunuyorlar. Siz kişisel ihtiyacınıza göre farklı ölçülerdeki lastikler arasından seçim yapabilirsiniz. Ürün seçimi yapmadan önce motosiklet lastik ölçü tablosu ve genel özelliklerini inceleyebilir, edindiğiniz bilgiler ışığında motosikletiniz için isabetli lastik seçimini yapabilirsiniz. Motosiklet lastiklerinde kesit oranı faktörü de dikkate alınması gereken bir unsurdur. Genişliğin yüzey ölçüsüne bölünmesiyle elde edilen bir değer olan kesit oranı arttıkça sürüş konforu da büyük ölçüde artar. Tüm bu değerleri dikkate alarak incelediğinizde piyasada birbirinden farklı ölçü standartlarına sahip çok sayıda motosiklet lastiği alternatifinin yer aldığını görebilirsiniz.

Motosiklet Lastik Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Motosiklet Lastik Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şehir içinde, şehirler arası yolculuklarda ve off-road gibi çeşitli ekstrem sporlarda kullanılabilen motosikletler kullanım alanlarına bağlı olarak farklı özelliklerde lastiklerle kullanılırlar. Temel olarak iki birimden oluşan motosiklet lastiklerinde iç ve dış olmak üzere katmanlar yer alır. Dış katman genel olarak lastiğin zemin ile temas eden alanı olduğundan sürüş performansı ve emniyeti açısından oldukça önemli bir parçadır. İç lastik ise dış lastiğin desteklenmesi, yeterli dolgunluğa sahip olması, uzun süre kullanım performansı gibi standartlar açısından belirleyici olacaktır. Motosiklet dış lastik çeşitleri, sürücünün arzu ettiği çeşitli fonksiyonları taşıyabilirler. Bu fonksiyonlar genel olarak sürücünün hız, tutuş, çekiş ve frenleme performansı açısından oldukça önemlilerdir. Ayrıca dış lastiğin önemli bir işlevi de sezon şartlarına uygun olarak sürücüye fayda sağlamalarıdır. Motosiklet kış lastiği çeşitleri sezonluk kullanıma uygun lastikler arasında yer alıyorlar. Kış aylarında artan yağışlar ve soğuk hava etkisiyle yollarda meydana gelen buzlanmalar nedeniyle motosiklet kullanımı tehlikeli olabilmektedir. Ancak motosikletinizde kış lastiği kullandığınız durumlarda, lastiğiniz sürüş esnasında ihtiyacınız olan güvenlik standartlarını maksimize edebilir. Yüzeyinde özel desenlere yer verilen kış lastikleri, motosikletinizi kullanırken zemindeki buz faktörüne karşı kızaklamayı önleyecektir. Böylelikle frenleme sonrası kayma, sürüklenme gibi tehlikeli durumlara karşı önlem almış olabilirsiniz. Kanallı yüzeyleriyle kullanıcılara sunulan Otomotiv & Motosiklet kış lastikleri, zemindeki buzu, suyu, çamuru ve karı hızlı bir şekilde tahliye ederek lastiğin pürüzsüzleşmesini önleyebiliyorlar. Böylelikle yüksek hızla sürüş yaparken dahi kayma tehlikesini ortadan kaldırabiliyorsunuz. Motosiklet lastik ömrü açısından kış lastikleri, çoğunlukla zorlu şartlara uygun olarak dizayn edildiklerinden uzun süreli kullanımda hem teknik performanslarından hem de kozmetik özelliklerinden ödün vermezler. Dört mevsim ve yaz lastikleri de motosikletlerde farklı sezonlara yönelik kullanımlarda tercih edilebilirler. Kullanıcılar kişisel ihtiyaçlarına ve sürüş yaptıkları bölgenin iklim şartlarına göre bir lastik alternatifini edinebiliyorlar. Motosiklet lastik fiyatları incelendiğinde, piyasadaki model alternatiflerinde genel olarak teknik özelliklere, ebatlara ve sezon fonksiyonlarına bağlı olarak farklı düzeylerde fiyatlandırmaların uygulandığı görülebiliyor. Çeşitli düzeylerdeki Lastik & Jant fiyatlarını inceleyerek, bütçenize uygun olan modeli bulabilirsiniz.

Motosiklet Lastik Seçenekleriyle Performansınızı Test Edin

Motosiklet Lastik Seçenekleriyle Performansınızı Test Edin

Kalabalık trafik ve kısıtlı zaman etkileri dikkate alındığında motosiklet kullanımının birçok alanda faydası vardır. Trafikte kıvrak bir şekilde hareket edebilmek, arzu ettiğiniz yere kolay bir şekilde ulaşabilmek istediğinizde faydalı olan motosikletleri kullanırken bu alanlardaki performansınızı etkileyen unsurlardan birisi de kullandığınız lastiktir. Dayanıklı bir lastik kullanmak, patlama ve benzeri engelleyici faktörleri ortadan kaldırarak zaman kaybı riskinizi ortadan kaldırabilir. Bu ve bunun gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek üzere piyasada teknik açıdan gelişmiş olan lastik modellerini değerlendirebilirsiniz. Motosiklet iç lastik alternatifleri, sürüş emniyetiniz ve proaktifliğiniz açısından önemlidir. Proaktif olmak, gelecekte meydana gelmesi olası bir sorun için önceden önlem almak anlamına gelir ve dayanıklı bir motosiklet iç lastiği edindiğiniz zaman yolda kalma ihtimalinizi önceden önlemiş olursunuz. Piyasada kalın yüzey dokusuyla patlamaya karşı dayanıklı olan iç lastikler yer alıyor. Darbeler ve batmalar karşısında hava kaybı yaşamadan sürüş performansınızı koruyabilmeniz adına dizayn edilmiş iç lastikleri motosikletinize takarak, uzun süreli yolculuklarınızda zaman kaybı ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Sürüş performansınız ve konforlu hareket edebilmeniz için motosiklet lastik hava basıncı düzeyi de oldukça önemlidir. Lastiğinize hava doldurduktan sonra kullanmaya başlamadan önce mutlaka basınç testi de yapmanız gerekir. Sadece hava dolumundan sonra değil ayrıca rutinde de basınç kontrolü yapmak sürüş emniyetiniz için faydalı olabilir. Basıncın aşırı yüksek olması, lastiğin sertliğinin fazla olduğu anlamına gelir ve lastiğin esneklik payını düşürebilir. Böyle bir durumda lastiğiniz darbelere karşı dayanıksız hale gelebilir ve sürüş esnasında kontrol kabiliyetlerinizin kaybolmasına yol açabilir. Benzer şekilde lastiğin hava basıncının düşük olması da direksiyon hakimiyetini kaybetmenize neden olarak, sürüş esnasında denge kaybı yaratabilir. Bu tip durumlarla karşılaşmamak adına motosikletinizin ideal hava basıncıyla sürüşe hazır olduğunu teyit etmeniz önerilir. Motosiklet lastik basınç düzeyleriyle ilgili bilgileri edindiğiniz lastiğin standartlarına göre değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz siz de hemen şimdi ürün sayfamıza ilerleyerek aracınız için ideal özelliklere sahip olan motosiklet lastiği seçeneklerini görüntüleyebilir, beğendiğiniz model alternatifini sipariş edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acme (74)
Anlaş (2553)
arch (1)
Avon (35)
Billas (235)
Birlas (2)
CST (25)
Diamond (49)
Dunlop (9)
Duro (79)
GMD (19)
Heidenau (103)
HSB (1)
Irc (240)
Kenda (43)
Metzeller (10)
Michelin (2368)
Mitas (287)
Panther (15)
Pirelli (21)
Ralson (101)
Sunf (2)
Swallow (294)
Tex (7)
Triumph (3)
Umas (8)
Unili (9)
Yasa (97)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kesit Oranı

(782)
(723)
(324)
(201)
(138)
(89)
(70)
(18)
(7)
(4)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Jant Çapı

(900)
(618)
(361)
(316)
(258)
(193)
(189)
(105)
(80)
(61)
(29)
(7)
(7)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Genişlik

(421)
(340)
(333)
(264)
(240)
(208)
(204)
(167)
(132)
(125)
(124)
(71)
(63)
(55)
(46)
(44)
(41)
(38)
(26)
(25)
(20)
(19)
(8)
(4)
(4)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,190)
ve üzeri (1,441)
ve üzeri (1,505)
ve üzeri (1,524)
ve üzeri (1,544)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL