Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Yükseklik

Başka bir kelime deneyin

Marka

Jant Çapı

Başka bir kelime deneyin

Genişlik

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Atv & UTV Lastik

için 367 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

ATV ve UTV Lastiği

ATV aracı İngilizce olarak tüm arazi araçları kalıbının ilk harflerinden adını almıştır. Tüm arazilerde kullanıma uygun olacak şekilde üretilen ATV aynı zamanda tüm hava koşullarında da kullanıma uygundur. ATV’lerin genellikle kişi kapasitesi iki ya da birdir. Bu nedenle ATV lastiği oldukça önemli ve de etkilidir. ATV’ler öncelikle zorlu yollarda gitmenin kolaylaşması ve de her yere kolayca ulaşımın sağlanması için üretilmiştir. Daha sonralarda ise turistik bölgelerde, turistleri doğa gezileri ya da kır gezilerine çıkarmak amacı ile kullanılmaktadır. Oldukça keyifli bir deneyim yaşatan ATV’ler hem ulaşım için hem de heyecan dolu eğlenceli anlar için adrenalin tutkunları tarafından sık sık tercih edilmektedir.

ATV ve UTV Lastik Seçimi

ATV ve UTV Lastik Seçimi

Tüm arazi koşulları ile baş edebilen ATV ve de UTV araçlar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bazı kişilerin günlük yaşamında yer alan ATV ve UTV aracı bazı insanlar için bir tatil yerinde deneyimlenmesi gereken bir aktivite olabilir. ATV ve UTV araçlar zorlu arazilerde yaygın kullanıldığı için sahip oldukları lastikler de oldukça önemlidir. Genel olarak lastik motorlu taşıtlarda çok büyük rol oynamaktadır. Çünkü lastikler araca ait olan ve de yerle teması olan tek parçalardır. Aracı kendimize uyarlar isek lastikler ayakkabı gibidir. Ayakkabılar her nasıl bizim gün içinde hareketlerimizi, hızımızı ya da yürüme şeklimizi olumlu ya da olumsuz etkileyebiliyor ise lastikler de aynı etkiyi araçlarda yaratmaktadır. Aracın sürüş kalitesini büyük oranda lastikler etkiler durumdadır. Bu nedenle de lastik seçimi sırasında seçici ve de dikkatli olmak çok önemlidir. Tüm bunlara ek olarak bir de mevsimsel açıdan lastik seçimi de fark yaratmaktadır. Örneğin biz her mevsim aynı ayakkabıyı tercih etmiyoruz. Yazın daha ince bizi sıkmayacak ayakkabılar tercih ediyoruz. Kışın ise soğuk ve de zorlu hava şartları ile baş edebilmek için daha kalın ayakkabılar tercih ediyoruz. Lastik seçiminde de mevsim açısından durum benzerlik göstermektedir. Mesela ATV arazi lastiği daha zorlu ve de engebeli yollarla baş edebilecek şekilde üretilmiştir ve de böyle zamanlarda tercih edilir. Öncelikli olarak lastik boyutu çok etkili ve de mühim bir noktadır. Kullanılan lastiklerin aracı taşıyabiliyor olması gerekmektedir. Aksi takdirde engebeli yollarda sıkıntı yaşamak çok olası bir durum haline gelir. Uygun olmayan lastik seçiminin her daim hem arabanın viraj gücüne hem de yakıt giderlerine olumsuz etkileri olacaktır. ATV ya da UTV lastiği seçiminde hassas olunmalıdır. ATV lastik ölçüleri incelenerek ATV ya da UTV aracına en uygun lastik boyutu belirlenerek sağlıklı tercihler yapılabilir. Lastik aracın niteliğini ve de sürüş kalitesini çok büyük oranda etkilemektedir. Lastik seçimi sırasında dikkat edilecek bir diğer unsur ise ATV aracının kullanılacağı yol ortamdır. Çünkü ATV aracı lastikleri bu nokta dikkate alınarak üretilmektedir. Engebeli, tümsekli ya da taşlı araziler için üretilen lastik ile düz, yumuşak ya da toprak yolda kullanılması için üretilen lastik arasında büyük oranda fark bulunmaktadır.

 ATV ve UTV Lastik Çeşitleri

ATV ve UTV Lastik Çeşitleri

ATV ve UTV gibi araçların sürüş kapasiteleri açısından lastik çok önem arz eder. Lastiğin kullanılacağı yolun çeşidinden tutun kullanılacağı mevsime kadar lastikler pek çok farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Örneğin eğer ki ATV aracını daha engebeli ve de toprak yollarda kullanıyor iseniz ona uygun bir lastik çeşidi bakmalısınız. ATV arazi lastiği bu tarz kullanımlar için sık sık tercih edilmektedir. Tümsekli aynı zamanda kaygan toprak olan yollarda kullanılırken tutuş gücü yüksek ve de büyük lastikler arasından seçim yapılmalıdır. ATV arazi lastiği aracın daha sağlam aynı zamanda da güvenli ilerlemesini sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak bir de ATV asfalt lastiği bulunmaktadır. Asfalt hepimizin bildiği gibi düz ve de sert kaymaz bir zemindir. Araçların yollarda daha sağlıklı ve de güvenli şekilde ilerlemesiniz sağlar. ATV ya da UTV gibi araçlar her zaman engebeli ya da toprak yollarda kullanılmaz. Asfalt gibi düz ve de sert zeminlerde de sık sık tercih edilir. Böyle zamanlarda ise ATV asfalt lastiği, asfalta uygun yapısı ile keyifli aynı zamanda da rahat bir sürüş deneyimi sağlayacaktır. Aynı zamanda ATV aracınıza lastik tercihi yaparken aracın hangi kısmı için lastik seçtiğinize göre de tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz. ATV ön lastik ile ATV arka lastik bazı noktalarda birbirinden farklılıklar gösterecektir. Bunlara dikkat edilerek lastik seçimi yapılması avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda ATV ve UTV lastikleri ölçü açısından da farklılıklar göstermektedir. Lastik boyu her araç için önemlidir. ATV aracı için de pek çok farklı boyutta lastikler mevcuttur. Mesela 21x7-10 ATV lastik ATV ya da UTV aracınıza uygun olurken 25x10-12 ATV lastik uygun olmayabilir. Lastik boyutu değişkenlik gösteren bir durum olduğu için her araca göre farklılıklar ortaya çıkar. Siz de kendi ATV ya da UTV aracınıza göre en uygun boyuttaki aynı zamanda kullanacağınız zemin açısından da en uygun olan lastiği oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan ATV lastik çeşitleri arasından bulabilir daha sonrasında aracınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

 ATV ve UTV ile Hem Eğlenceli Hem Güvenli

ATV ve UTV ile Hem Eğlenceli Hem Güvenli

ATV ve de UTV aracı genel olarak normal araçların yol almakta zorlanacağı arazilerde gerek ulaşım sağlamak gerek bir doğa gezintisine çıkmak için kullanılmaktadır. Ufak boyutuna rağmen oldukça güçlü olan ATV ve de UTV araçları kişiye çok keyifli bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Bu eğlenceli ve de oldukça keyifli sürüş deneyiminin güvenli olması da bir o kadar önemlidir. Her araçta çok büyük bir öneme sahip olan lastikler ATV ve de UTV araçlarda da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Yer ile temas eden tek nokta olan lastiklerin çekiş güçleri aracın sürüş kalitesini de etkilemektedir. Lastiğin sahip olduğu dişli yapı motorun performansını etkileyen noktalardan birisidir. Farklı diş desenine sahip olan lastikler aracın çekiş gücünü de farklı boyutlarda etkilemektedir. Aynı zamanda lastiğin genişliği de yakıt tüketimini oldukça etkiler. Bu nedenle lastik seçimi çok önemlidir. Tercih edeceğiniz lastik ile ATV ve de UTV aracınızda yaşayacağınız seyahat keyfiniz çok büyük oranda etkilenecektir. Doğru lastik seçimi ile hem heyecan dolu hem de eğlenceli bir deneyim kazanabilirsiniz. ATV ve de UTV lastikleri pek çok farklı açıdan çeşitlilik göstermektedir. Lastik seçimi yapılırken aracın özellikleri ve de boyutu dikkate alınmalı ve pek çok farklı lastik seçenekleri arasından uygun olan tercih edilmelidir. ATV lastiği fiyatları da en az lastik çeşitleri kadar seçeneğe sahiptir. Pek çok farklı özelliğe göre değişiklik gösteren lastik fiyatları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu seçenekler arasından hem aracınıza hem de bütçenize en uygun olan lastiğe ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak eğer ki tek tek lastik almak istemezseniz de ATV lastik takımı seçenekleri sunulmaktadır. Aracınızdan istediğiniz performans ve de kullanım açısından en uygun olan lastik takımına ya da çeşitli lastik türlerine ulaşabilir aracınızın keyfini ve de heyecanını hız kesmeden yaşayabilirsiniz.