Kategoriler

Kampanyalar

Marka

Petlas (56)
Lassa (10)
Özka (599)
Goodyear (6)
Starmaxx (30)
BKT (42)
Tatko (4)
Gob2c (12)
Kleber (12)
Alliance (4)
Anlaş (3)
Cultor (1)
Taurus (1)
Başka bir kelime deneyin

Yükseklik

(85)
(80)
(63)
(27)
(26)
(23)
(21)
(21)
(16)
Başka bir kelime deneyin

Jant Çapı

(88)
(69)
(68)
(48)
(38)
(31)
(18)
(17)
(17)
(9)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Genişlik

(35)
(30)
(26)
(25)
(24)
(23)
(22)
(21)
(19)
(19)
(19)
(18)
(15)
(15)
(15)
(14)
(13)
(11)
(8)
(7)
(7)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (45)
4 yıldız ve üzeri (55)
3 yıldız ve üzeri (57)
2 yıldız ve üzeri (58)
1 yıldız ve üzeri (60)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Traktör Lastik

için 1,199 sonuç bulundu.

Traktör Lastikleri

Traktör şehir ve modern yaşamın en büyük kara taşıtlarından birisi olmasıyla beraber hayat içinde de önemli bir yere sahiptir. Traktörü köy yaşantımızda, arsamızda ve bağlarda ekinimizi biçerken kullanırken şehir yaşantımızda ise park ve bahçelerin düzenleme işlemlerini yaparken kullanırız. Traktörün daha verimli çalışması, yükü daha verimli çekmesi gibi unsurlar onun ne kadar kaliteli ekipmanlarla tasarlandığına bağlıdır. Bu ekipmanların başlıcaları önlerinde ve arkalarında bulunan lastikleridir. Traktör lastikleri traktörün ön ve arka kısımlarında bulunur. Tek tip traktör olmadığı için tek tip olarak üretilemezler bu yüzden her traktör modeli için ayrı ve özel olarak üretilirler. Bazı lastikler birkaç modelle uyumlu olabilir. Ağır tonajlar için lastik ve jant modellerinde zaman zaman değişiklik yaşanabilir. traktör lastiği fiyatları hangi model için hangi ürünü tercih edeceğinize bağlıdır. Marka, model seçenekleri konusunda değişiklik gösterir. Talep arz doğrultusunda araç gereçler de modernleşmeye, güçlenmeye başladı. Yeni nesil traktör lastikleri traktör ve tarım için büyük devrim niteliğinde oldu. Bu lastikler sayesinde yükün dağılımını eşit bir şekle sokabilirsiniz. Bundan sonrası zincirleme şekilde geliyor ve maksimum çekiş değerine ulaşarak topraktan yüksek kat verim alabilirsiniz. Sürtünme kuvvetini artırarak kayma miktarını en aza indirgeyebilirsiniz. Bu şekilde yakıt tasarrufu elde etme imkânı sağlarsınız. Darbeleri emen aşınmaya dayanıklı birinci sınıf malzemeden üretimi yapılmıştır. Ön traktör lastikleri çift şeritli ufak traktör modellerinde kullanılmak için üretilmiştir. Dişli olarak üretildiği için kar yağdığı zaman traktörünüzün kaymasını önlemektedir. Lastiğinizin arasına taş ve çakıl girdiği zaman dişler devreye girerek ana gövdede koruma sağlar ve hasar almasını engeller. Büyük çift çeker traktörler için büyük dişli ön traktör lastikleri üretilmiştir. Traktör ağır yük taşıdığı zaman badanaja tutulursa dört çeker olarak traktörünüzün battığı yerden daha çabuk çıkmasını sağlar. Ağır yük ve tonajlara da dayanıklıdır.

Traktör Arka Lastik Modelleri

Traktör Arka Lastik Modelleri

Traktör lastikleri kendi özelliklerine göre çeşitli gruplara ayrılır. Traktör arka lastiği temel gruplardan biridir. Yüksek çekiş gücü istiyorsanız açılı bloklu traktör lastiklerine sahip olmalısınız. 14 9 28 traktör lastiği seçenekleri bu kategori için en uygun şıklardan birisidir. Her ne kadar traktör şehir hayatına girmiş olsa da köy hayatının çok daha fazla vazgeçilmezidir. Bu nedenle köy hayatında traktör kullanırken sıklıkla çamura saplanma gibi sorunlarla karşı karşıya gelinir. Çamurda tahliye durumunda pencereli bloklar ile tahliyenizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Toprak içerisinde giderken lastiklerin toprak tutma riskine karşı taban deseni eklenmiştir. Bu sayede toprak tutmadan hareket etme kabiliyeti sağlanır. Merkezde kümelenme traktör kullanıcılarının en çok şikâyet ettiği konulardandır. Merkezde açık desen desteği eklendi ve böylelikle merkezde kümelenme oluşması engellenerek yanlara doğru hareket etmemesi sağlandı. Lastik başına taşınabilir yük miktarı ortalama 1900 kilogramdır. Çok ağır tonaj çekme gücüne sahiptir. Kış aylarında daha rahat çekim yapabilmesi, kar ve buzlanmada kayma yaşanmaması için diş kısımları daha büyük ve daha sağlam yapılmıştır. Böylece karda kayma ve kazada oluşabilecek herhangi bir can kaybını ya da yaralanmaları önlemek veya en aza indirmek amaçlanır. Arka lastiklerin biçerdöver seçenekleri de vardır. Tarlanızda ekin biçerken biçerdöverinizin rahat bir şekilde hasat yapabilmesi için diğer lastik türlerine nazaran çift lastik olarak üretilmiştir. Alçak modellemesi sayesinde siz tarlada, arazide ekininizi rahat biçerken batma sorunu yaşamazsınız. Her mevsim için kullanımı uygundur. Taban genişliği marka ve modellerde değişiklik göstermektedir. Biçerdöver lastik modellerinde iç lastik olmadığı için çivi veya taş gibi delici herhangi bir nesne batması durumunda işiniz yarım kalmaz. Sırtı geniş üretildiği için yumuşak zeminlerde batma yaşamazsınız çok rahat bir şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Topraklı bir arazide çalışacağınız için yapısı kanalla kaplanmıştır. Böylelikle siz ekininizi biçerken toprak girmez ve işinizi yapmanız engellenmez. Kauçuklu olması sayesinde her arazi türünde kullanabilirsiniz.

 Tarla ve Yol Lastiği Çeşitleri

Tarla ve Yol Lastiği Çeşitleri

Traktörünüzü uzun vadede tarlada, kısa vadede ise yolda kullanmak istiyorsanız 13 6 28 lastikleri modellerine göz atabilirsiniz. Yol ve tarla için özel olarak imal edilen lastiklerin sırt yapısında geliştirilmiş bir sırt karışımı kullanılır. Uzun ömürlü ve darbelere karşı dayanıklıdır. Karkas yapısı ile tarlada istediğiniz yöne rahatça gitmesini sağlayabilirsiniz. 13 6 28 lastikleri fiyatları marka seçeneklerinde değişim göstermektedir. Lastikler köy yolunda, köy arazisinde gittiğiniz esnada badanaj ve ısınma riski oluşmasına karşı özel dişlerle donatılarak daha avantajlı, daha güvenli ve daha keyifli sürüş keyfi yaşamanız sağlanmıştır. Desenler traktör lastikleriniz için önemlidir. Yağışsız havada traktörünüz sorun çıkarmazken yağmurun yağması ile tarlanızda çamur birikmesi gerçekleşir. Bu da tekerleklerin bir süre sonra çamurla kaplanmasına ve yavaş hareket etmesine sizin işinizin zorlaşmasına sebep olacağından istenmeyen bir durumdur. Bunlarla karşı karşıya kalmamanız için tarla ve yol için alacağınız lastik modelleri çekiç deseni ile ziyan edilmiştir. Çekiç deseni dizaynı lastiğinizin ıslak ve çamurlu zeminde çok rahat bir şekilde tutunmasını sağlar. Çekiç desenli tarla ve yol lastikleri bahçenizde kullanacağınız traktör modelleriniz ve zirai makineleriniz için üretilmiştir. Lastik ebatları seçeceğiniz modele göre değişim göstermektedir. Tarlanızda traktörünüzü sürerken özellikle kış aylarında siz farkında olmasanız bile gizli buzlanma tehlikesi yaşama riskiniz vardır. Bu riske karşı tekerleklerinizin özelliğinin serbest dönüş kabiliyeti ile donatılmış olması gereklidir. Tarla ve yol lastiklerine serbest dönüş kabiliyeti eklenerek kayma durumu en aza indirilmiştir. Bu sayede traktörünüz rahatça kontrol edilebilir hale getirilmiştir. Yol dışında da kullanabileceğiniz tarla ve yol lastiklerinin yük taşıma kapasitesi artırılmıştır. Normal taşıma kapasitesinin daha fazlasını taşıma gücü eklenerek sizlerin daha verimli iş gücü yakalayabilmeniz sağlanmıştır. Modellerin şişirme basıncı ve bar değerleri traktörünüzün yapısına göre değişmektedir. Her basınç ve hız için önerilen yük kapasitesi farklılık göstermektedir.

Traktör Lastiği Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Traktör Lastiği Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Traktör lastiğinde öncelikle marka ve model uyumu çok önemlidir. Marka ve model uyumu kadar önemli olan bir nokta da traktör lastiği ebatlarıkonusudur. Traktörünüzün lastikleri ektiğiniz her ekin için uyumlu olmayabilir ve siz lastiklerinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için lastiklerinizi çok iyi tanımanız gerekmektedir. Lastik ölçüleri ve traktörünüzle uyumluluğu traktör lastiği seçimi yaparken göz ardı etmemeniz gereken şeylerdendir. Traktör lastiği ölçüleri traktör modelleri arasında değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra tarım yapacağınız bölgeyi ve araziyi de iyi bilmek gerekir. Eğer engebeli bir arazide tarım yapıyorsanız biçerdöver lastikler sizin için uygun değildir. Biçerdöver lastiklerin kullanılabilmesi için düz veya engebesi olmayan bir bölge gerekmektedir. Traktör lastik seçimi yaparken her arazide kullanılabilir olma özelliği taşıyor olmasına dikkat etmeniz sizlerin sağlıklı bir seçim yapabilmenizi sağlar. Kauçuklu lastikleri seçerseniz eğer çivi ve delici aletlerin batması durumunda işiniz yarım kalmadan tarımınıza devam edebilirsiniz. Duble lastik seçimlerinizde ise daha güçlü çekim yaşarsınız. Traktörünüzün özelliğini iyi bilmeniz alacağınız lastikler için önem arz eder. Çift çeker traktör lastiklerini normal düz traktörlerde kullanamazsınız. Düz traktörler belirli yük taşıma kapasitesine sahiptir. Çift çeker traktörler ise ağır tonajlara daha dayanıklıdır düz traktör lastiğini dört çeker traktörde kullanmanız durumunda hem işinizden istediğiniz verimi alamazsınız hem de lastikler üzerinde deformasyona yol açabilirsiniz. Bu da zamanla iş gücünüzün azalmasına ve verimsizliğe yol açacaktır. Traktör iç lastiği almak traktör lastiği almak kadar önemlidir. İç lastik hava basıncını içeride tutmak amacıyla özel kauçuk malzemeden imal edilmiş özel bir yapı olarak üretilmiştir. Traktör için üretilen iç lastikleri ön lastiklerde veya römorklarda tercih edebilirsiniz. Traktörünüz için iç lastik alırken öncelikle tercih edeceğiniz iç lastiğin traktörünüzün model ve markasıyla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünü incelerken jant çapı ve markasına göz gezdirmeyi unutmayınız. Jant çapı ebatları her traktör için aynı değildir. Jant çapı ebatları ve traktör iç lastik fiyatları model ve markalarda değişiklik gösterir. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek tercihlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca, Petlas traktör lastik ürünlerini de sayfamızdan inceleyebilirsiniz.