Kategoriler

Marka

Jant Çapı

Başka bir kelime deneyin

Genişlik

Başka bir kelime deneyin

Yükseklik

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Forklift Lastik

için 361 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Forklift Lastikleri

Forklift, ağır yük ve eşyaları ağız kısmında bulunan çatallar yardımıyla kaldıran ve kaldırılan yükü bir araca veya rafa yüklemek için kullanılan bir iş makinesidir. Forkliftler genellikle ağır yükleri taşımak için kullanıldığından taşıdıkları yükler ton bazında değerlendirilir. Forkliftlere özel olarak asansör sistemi kurulmuştur ve bu sistem 9 metreye kadar yükseltilebilir bir sisteme sahiptir. Bu tonların taşınmasında esnasında iş makinesinin güvenli olması kullanan şoförün ve taşınan yükün zarar görmemesi açısından önemlidir. İş makinesi ne kadar dengede olursa veya kaymazsa şoför ve ürün o kadar güvende olur. Bu güvenliğin sağlanabilmesi için birçok unsur ve donanım söz konusudur ve bu unsurların başında gelen forklift lastikleridir. Forklift lastiği ne kadar kaliteli malzemeden üretilmiş olursa iş makinesinin verimi de o kadar yüksek olacaktır. Lastikler işlevlerine göre gruplandırılmıştır. Havalı lastikler ve dolgu lastikler temel gruplandırılmalardandır. Havalı lastik ve dolgu lastiklerin temel amacı sizlere sürüş kolaylığını maksimum düzeyde yaşatarak taşıdığınız yükü en kolay bir şekilde yerine ulaştırmanızı sağlamaktır. Bu özellik her iki grupta bulunan lastik modelleri için ortak olsa da dolgu lastikler ve havalı lastikler arasında güvenlik, dayanıklılık, kullanım ve lastik ömrü gibi konularda farklılıklar söz konusudur. Havalı lastiklerin ömrü dolgu lastiklere göre daha kısadır ve bunu belirleyen birçok etken bulunmaktadır. Tüm etken ve detayları incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Sizler de iş makineniz için en ideal lastik seçeneğini satın alarak güvenli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz.

Forklift Dolgu Lastikleri Çeşitleri

Forklift Dolgu Lastikleri Çeşitleri

Havalı lastikler ne kadar kullanışlı olsalar da dolgu lastikler havalı lastiklerin zayıf yönleri tespit edilerek daha gelişmiş bir halde üretilmiş lastiklerdir.Forklift dolgu lastikstrong> ile havalı lastikler aynı amaç için üretilmiş olsalar bile dayanıklılık ve güvenlik gibi konularda birbirlerinden ayrılırlar. Hem havalı lastikler hem de dolgu lastikler diş derinliği kullanılarak üretilmiştir. Lastik kullanıldıkça diş derinliği zamanla ömrünü tamamlamış olur. Havalı lastik modellerinde diş ömrü bittikten sonra lastiği kullanma şansınız bulunmamaktadır.Forklift dolgu lastik ise sizlere diş derinliğini ömrünü tamamladıktan sonra da kullanım hakkı vermektedir. Lastiklerin üzerinde bulunan 60 J seviyesine kadar kullanabilirsiniz. Bu seviyeyi aştıktan sonra kullanımı uygun değildir. Dolgu lastikler çeşitli modellerle gruplandırılmıştır. Forklift lastikleri uzun ömürlü oldukça iş makinenizi daha verimli kullanabilirsiniz. Bunu da lastiğinizi en iyisini seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Standart forklift tekeri belirli bir ömre sahiptir ve verimlilik oranı belirtildiğinden daha üst seviyeye ulaşmaz. 7.00-12 forklift lastiği standartların çok daha üstünde bir deneyim yaşarken iş makinenizi daha konforlu hale getirmeniz mümkün. Lastikler, özel yapıyla donatılarak standart lastik seviyesinden çok uzun kilometre yapma özelliği eklenmiştir. Azami sürüş sayesinde kısa sürüşlere de veda edebilirsiniz. Ağır tonajlar taşıyacağınız için lastiklerinizin dayanıklı olması gereklidir. Bundan dolayı lastikler kademeli tread tasarımı ile dayanıklılığını artırmıştır. Aracınız ne kadar çok az sarsılırsa o kadar çok güvende olursunuz ve taşıdığınız ürün o kadar az zarar görmüş olur. Bunu da titreşim seviyesini en aza indirerek sağlayabilirsiniz. Tread sistemi ile titreşimi azaltabilirsiniz. Yan duvarlarının geniş tutulması sayesinde yanlardan gelebilecek darbelere karşı yüksek direnç sağlamaktadır. Bu sayede darbeleri güvenle engelleyebilir ya da hasarı en az seviyeyi indirmeniz mümkün. Forklift lastik ölçüleri taban genişliği 700, jant çapı ise 12, genişlik 7 olarak belirtilmiştir. Lastik genişlikleri tercih edeceğiniz modele göre değişiklik göstermektedir.

İz Bırakmayan Lastik Çeşitleri

İz Bırakmayan Lastik Çeşitleri

Teknoloji geliştikçe lastikler için eklenen donanımlar da gelişmektedir. Dolgu lastikler için geliştirilen özelliklerin üzerine her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir. Dolgu lastiklerinin iz bırakmayan modellerini inceleyebilirsiniz. Bu modeller performans testleri gerçekleştirilerek üretilmiştir. Kendiliğinden segmanlı ve segmansız olarak iki şekli bulunmaktadır. Taşıdığınız yük ne olursa olsun lastikleriniz her zaman kirlenecektir. Zamandan tasarruf edebilmeniz için lastikler çekiç tipi desenlerle donatılmıştır. Böylelikle lastikler artık kendini temizleyebilecek. Sizler hem zamandan tasarruf ederken hem de iş gücünüzün azalmamasını sağlamış olacaksınız. Topuk telleri eklenerek montaj kolaylığı sağlanmıştır. Kullanılan malzeme lastiklerinizin performansında belirleyici rol oynar. Doğal kauçuk karışım kullanılarak performans seviyesi maksimum oranına çıkarılmıştır. Manevra yapmanız için dengeli manevra dizaynı ile tam donanımlı bir lastik haline dönüştürülmüştür. Lastiklerde ısı birikimi ne kadar fazla olursa lastik için o kadar zararlıdır. 6.00-9 forklift lastiği ile ısı birikimini azaltarak aşınmanın önüne geçebilirsiniz. Dönme direncinin düşük olması sayesinde enerjiden yüksek seviyede tasarruf gerçekleştirebilirsiniz. Yanlardan gelebilecek darbelere karşı yan duvar destekleri artırılmıştır. Genişlik 6, jant çapı ise 9 olarak belirtilmiştir. Yüksekliği 16 olarak ölçülen lastikleri kullanarak verim almanızı daha kolaylaştırabilirsiniz. Dolgu lastikler, içinde hava barındırmadığı için patlamayan forklift lastiği olarak tanıtılmıştır. Forklift lastiği 6.50-10 modeli dolgu lastiklerden birisidir. Dolgu özellikli olduğu için patlama ya da hava inmesi gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Genişliği 6,5 jant çapı ise 10 olarak ölçülmüştür. Dayanıklılığı çok daha iyileştirilmiş olup minimum ısı üretimiyle aşınma sorununu ortadan kaldırmıştır.

Lastik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lastik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lastik seçiminde marka ne olursa olsun dikkatinizden kaçırmamanız gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikleri seçerek aldığınız takdirde ürününüzden çok daha sağlıklı verim alabilirsiniz. Öncelikle lastiklerinizi kullanmadan önce forklift hızınızı operasyon şartlarına göre ayarlamalısınız. Operasyon şartlarına göre ayarlanmayan iş makineleri lastiklerinizin daha çabuk aşınmasına yol açacaktır. Tekerleklerinizin rot ayarlarını düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Her zaman lastik ile çamurluk arasında bir mesafe olduğundan emin olmalısınız. Boşluk, sıkışan ürünlerin çıkarılması açısından çok önemli bir noktadır. Lastik merkezli olarak jantlanmadıysa o lastik ve jant tercihleriniz arasında olmamalıdır. Merkezli olarak jantlanmamış lastikler hem güvenlik sorunu oluşturacaktır hem de servis dışı olmasına sebep olacaktır. Lastiklerinizi montajlarken uygun ekipmanları tercih etmelisiniz. Forklift kullanacağınız alanın temiz olduğundan emin olmak lastiğin ömrü açısından ve hasar almaması açısından oldukça sağlıklıdır. Uzun süreli ısı temasından da kaçınmalısınız. Lastiğin kaldırabileceği yükten fazlasını yüklememelisiniz. Bu bir süre sonra lastiklerinizde kopma ve ayrılma gibi sorunları beraberinde getirecektir. Ürünü yükledikten sonra, boşaltma yapamadan oradan ayrılmanız gerekiyorsa en kısa sürede dönüp geri indirme işlemini tamamlamalısınız. Uzun süre yüklü bir şekilde bırakmak lastiklerinizde deformasyona sebep olacaktır. Deformasyon durumu geçici değil; kalıcı bir durum olduğundan manevra ve dönüşlerinizde aracınızın zıplamasına ve hem sizin güvenliğinizin hem de ürün güvenliğinin tehlikeye girmesine neden olur. Fren ayarlarınızı da mutlaka kontrol etmelisiniz. Aracı kullanırken aniden ve dengesiz bir şekilde yapacağınız fren hem lastiğinizin aşırı ısıya maruz kalmasına yol açar hem de üründe hasar meydana gelmesine yol açabilir. Aşırı ısı lastiklerinizin ayrılmasına, bozulmasına ve zamanla kullanılamaz duruma gelmesine neden olacağından yeni bir lastik almak zorunda kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin sağlığınızı da o an içerisinde tehlikeye düşürebilir. Forklift lastik özellikleri alacağınız markaya göre değişiklik gösterebilir. Tüm marka ve modelleri incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz. Ayrıca, Petlas oto lastik ürünlerini de sayfamızdan inceleyebilirsiniz.