Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Akademik Kitaplar

için 71,511 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Cüret / Esra Ezmeci

  (9)
  290 TL SEPETTE 195,41 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Zihnimi Aç / M. Barış Muslu

  (5)
  217,96 TL SEPETTE 185,27 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Yaşamak - Yu Hua - Jaguar Kitap

  (7)
  179,97 TL SEPETTE 156,57 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kaslar Kitabı

  (3)
  630 TL SEPETTE 501,23 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Emg Cep Kitabı

  (2)
  235 TL SEPETTE 198,90 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Palme Yayınevi Biyoloji Campbell

  (4)
  1.280 TL SEPETTE 1.018,37 TL
  +

Akademik Kitaplar

Kitaplar, bireylere yol gösterici olan değerli eserlerdir. Her bir kitabın birbirinden değerli yazarlar tarafından hazırlanmış olan eğitim hayatının vazgeçilmez kaynakları akademik kitaplar , hukuktan mühendisliğe, tıp kitaplarından sosyolojiye kadar her alana hitap eden seçenekler eğitim hayatınızda da günlük yaşamınızda da sizlere eşlik ediyor. Yayınevi çeşitliliği ile eğitim hayatının yanı sıra kendinizi istediğiniz konu üzerinde geliştirme imkanı sunan kitaplar, zengin içeriğe sahip bilgi depolarıdır. Yıllar boyu süregelen araştırmaları içeren bu bilgi depoları aradığınız bilgileri bulabilmenizde yardımcı olurlar. Dünya tarihi boyunca bilime kaynaklık eden eserlere rastlamak mümkündür. Bilim, tarih, sanat, gibi birçok alanda yapılan çalışmaların en küçük ayrıntıları ile yer aldığı akademik kitaplar sayesinde okuyan herkes yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olarak geleceğe ışık tutan insanlardan biri olmaya başlayacaktır. Sadece toplumsal değil, kişisel anlamda da insanları geliştiren akademik kitap çeşitleri sayesinde okurların bilgi seviyelerini üst seviyeye çıkarabilecek kapasitedeki kitaplardır. İlgi alanları veya merak edilen konular üzerinde araştırma yapılabildiği gibi sadece keyfi olarak da okuyabilirsiniz. Akademik kitaplar; biyoloji kitapları, matematik kitapları, Arapça kitapları, psikoloji kitapları, fizik kitapları, kimya kitapları gibi ve daha nice bilim ve disiplinler olmak üzere alt kategorilere ayrılırlar.

 Bilgi Deposu: Akademik Kitaplar

Bilgi Deposu: Akademik Kitaplar

Akademik kitaplarda sadece bilginin yanında görsellerle desteklenen çalışmalar da söz konusu olabilmektedir. Pozitif bilimlerden sosyal bilimlere kadar uzanan çerçeve sayesinde bilgi seviyenizi oldukça üst seviyeye çıkarabilecek kaynaklardır. Eser içeriklerinde Dünya ve Türkiye’de yapılan akademik çalışmalar sonuçlarının bulunmasıyla birlikte bu eserler dünya üzerindeki öğrenmenin asla bitmeyeceğini kanıtlar niteliktedir. İnsanlık, sahip olduğu düşünme ve yorumlama yetisi ile fikirler oluşturur daha sonra bunları deneme yanılma yolu ile bir sonuca vararak yeni bilgiler edinirler. Doğru bilgi kaynağı olan akademik kitaplar birçok üniversitede akademik ders kitapları olarak kullanımı tercih edilmektedir. Kişisel gelişim için tercih edilen akademik kitaplar bulunmaktadır. Bu kitaplar ile sizin çevrenizi anlamanızı sağlayan, doğa ile içselleşerek evren insan ilişkisini kurabilme yetisi kazandıran kitaplar olarak karşılaşılmaktadır. Psikoloji akademik kitapları sizlere insanları neden sonuç ilişkilerine bağlı olarak anlamayı ve modern dünyada nasıl davranış sergilenmesi gerektiğini anlatan kitaplardandır. Fikirleri olumlu yönde etkileyen bu kitaplar sayesinde algılama seviyesi artar. Akademik biyoloji kitapları sayesinde insanlığın ve diğer tüm canlıların kökenini öğrenebilir, hayatı anlamak konusunda bir adım atmak konusunda doğru seçim olabilmektedir. Kendisini tanıyan insan doğayı ve diğer insanları anlamak konusunda her zaman için daha öndedir. Bu yüzden temel bilimler içindeki biyoloji, her insanı ilgilendirmektedir. Biyoloji ile fiziğin buluştuğu nokta olan evreni anlamak konusunda her iki bilim de oldukça önemlidir çünkü iki bilim dalı da evreni farklı yönlerden ele alarak işler. Bu yüzden bu konuda seçilebilecek akademik fizik kitapları da yararlı olmaktadır. Evreni anlama konusunda birçok bilim kullanıldığı gibi bu sırada geçen tüm olayların doğruları ve yanlışlarıyla yazıldığı, bazen yüzyıllar öncesi bazen birkaç yıl öncesine ait olan, okunduğunda bir günlükmüş gibi hissettiren akademik tarih kitapları geleceği öngörebilmek açısından kullanılabilen kaynaklardır. Akademik tarih kitaplarını okuyarak, geçmiş ve bugünü harmanlayarak geleceğe dair belirli analizler gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin, insanlık, gelecekte nasıl bir gelişmişlik seviyesine sahip olacak, bunuu, geçmişte insanlığın gelişim hızına ve o çağın sanat, bilim ve teknolojisiyle harmanlanlanmasıyla bakılabilir ve bir tahminde bulunulabilir. Bu yüzden hemen hemen bütün dillerde çevirileri olan tarihi kitaplar oldukça önemlidir.

 Akademik Kitapların Önemi

Akademik Kitapların Önemi

Birçok üniversite öğrencisi birbirinden değerli akademisyenlerin yazmış olduğu akademik kitapları alarak kullanırlar. Sadece sınavlarda başarılı olmak için değil; zihinsel gelişim, merak veya bilgiye olan ihtiyaç gibi birçok nedenlerden dolayı akademik kitaplar tercih edilmektedir. Meslek yaşamının temellerinin atıldığı üniversitede ne kadar çok okur ve bilgiye sahip olunursa meslek hayatında da o kadar başarılı olunabilmektedir. Bu yüzden üniversite hayatı boyunca öğrencilerin sürekli bir şekilde kendisini geliştirmesi, bilgiye hazır değil araştırıp, okuyarak ulaşması beklenir. Akademik kitapları hakkıyla kullanan öğrenciler, mesleki hayatlarında da bu kitapları yanlarından ayırmayarak her an yardımcı konumunda tutarlar. Sadece okumakla kalmazlar, birçok öğrenci keşfettiklerini kitaplar halinde yayınlayarak bilime katkı sağlarlar.Doğru bilgiye ulaşmak için çıkılan yolda yanlış veya tamamen doğru olmayan bilgilere erişilebileceği gibi yanlış bilginin yayılması sonucunda tehlikeli durumlar söz konusu olmaktadır. Bu yüzden bilimsel araştırmalar, tez yazıları gibi kesin verilerin konuştuğu çalışmalarda akademik kitaplar kullanılmaktadır. Kitap seçerken akademik kitap tavsiyeleri üzerinden istediğiniz bilgileri içeren kitaplara ulaşabileceğiniz gibi kitapların içerik kısmını okuyarak da aradığınız kitabı bulmanız mümkün hale gelmektedir. İlgili alan hakkında çok fazla bilginiz yoksa veya yeterli terminolojik terimleri bilmiyorsanız, alacağınız kitabın açıklamalı veya terminoloji sözlüğü olan kitapları seçmek doğru bir karar olmaktadır. Aynı zamanda çok fazla bilgiye sahip olmadığınız bilim alanlarına başlamadan önce kitabınızı giriş veya başlangıç kitaplarından seçmeniz önerilmektedir.

 Akademik Bilim Kitapları Çeşitleri

Akademik Bilim Kitapları Çeşitleri

Bilim hayatın her alanında olan ve olmaya devam edecektir. Bilimsel bilgiye sahip olmak hayatı sadece kolaylaştırmaz, hayatı anlamlandırmanızı sağlayarak neden ve nasıllara cevap vermeyi kolaylaştırır. Bütün bunlar olurken insan beyni ne kadar zeki olursa olsun bazen anlamlandırmak zorlaşmaktadır. Bu durumlarda araya akademik bilim kitapları girerek her şeyin daha anlaşılabilir olmasını sağlar. Her gün yeni öğrenilen, keşfedilen bilgilerle bilime ait birçok olgu değişmektedir. Bu yüzden gelişen dünyada keşfedilen bilgilerden uzak kalmamak için konu ile ilgili akademik kitapları takip etmek gerekir. İnsan, toplum, tarih, evren, psikoloji, doğa ve daha nice konularda kaynaklara sahip olan akademik kitaplar çeşitleri sayesinde merak ettiklerinizi mercek altına alıp inceleyebilirsiniz. Bilimsel kitapları okumak için bilimlerle ilgileniyor olmak gerekmez. Gerek genel kültür açısından gerekse sadece ön bilgi olması açısından okunabilen kitaplar ile arkadaşlarınızla gerçekleştirdiğiniz sohbetlerde sizin de payınız olabilir. Tam bu noktada imdadınıza akademik kitaplar yetişecektir. Derin bilgilerin bulunduğu kitapların yanı sıra hap bilgiler ile birçok konuyu işleyen temel bilgi kitapları da bulunmaktadır. Akademik kitaplar sayesinde hem akademik kariyerinizi arzu ettiğiniz noktaya ulaştırma konusunda sizi destekleyecek eserlere sahip olabilir hem de günlük yaşantınızda ilgi alanınız olan konular hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Akademik kitaplar, birçok insanın gelişimini etkileyen, sık sık referans olarak başvurulan ve kişisel gelişimi oldukça etkileyen eserler olmasının yanı sıra, birçok sanat ya da bilim dalının hafızasını da barındırıyor.

 Akademik Yabancı Dil Kitapları

Akademik Yabancı Dil Kitapları

Dil öğrenmek bir çok metotlar sayesinde olmaktadır. Hatta öncelikle nasıl dil öğrenileceğini öğrenmek, dil öğrenmek yolunda atılması gereken ilk adımdır. Bütün bunları öğrenebileceğiniz akademik dil kitapları sayesinde aklınızdaki tüm soruları cevaplayabilir, kursa ihtiyaç kalmadan, evde kaldığınız boş vakitlerinizi bu şekilde doldurabilirsiniz. Günümüz dünyasında yabancı dil insanlara onlarca fırsat sunabilmektedir. İngilizce, Rusça, Arapça, Fransızca, Almanca gibi yabancı dillere ait kitapların farklı seviyelerdeki versiyonları kullanarak istediğiniz dili öğrenebilirsiniz. Dilediğiniz dili öğrenmenize yardımcı olacak akademik kitaplar A1, A2, B1, B2 ve C olarak dil seviyelerine ayrılmıştır. Başlangıç seviyesi olan A1 kitapları öğrenilen dili hiç bilmeyen kişilerin tercih etmesi gereken kitaplardır. Öğrenmek istediğiniz dili hiç bilmiyorsanız A1 kitaplarını tercih etmeniz gerekir. Bazı dil bilgisi kitapları dile ait tüm konuları içinde barındırdığı gibi herhangi bir kur sistemine göre ayrılmamış da olabilir. Öğrenilecek olan dil daha önce karşılaşılmayan bir dil ise seçeceğiniz kitabın (İngilizce-Türkçe) veya (Almanca-Türkçe) gibi açıklamalı olmasına özen göstermek, seçilen dil kitabının daha yararlı olmasını sağlayacaktır. Akademik dil kitap fiyatları içerdikleri eğitim kalitesi, içerik zenginliği gibi bir çok konular başta olmak üzere kitap sayfa cinsi, kapak cinsi gibi etkenler ile değişebilmektedir. Kitap kalitesi dışında bazı dil kitapları yanlarında sundukları ekstra çalışma kitapları, dinleme yapabileceğiniz CD’lere sahip olma açısından da fiyatı etkilemektedir. Herkes farklı öğrenme metotlarını tercih edebildiği gibi birden fazla metot kullanarak da dil öğrenilebilir. Gramer bilgisini geliştirmek, var olan bilgiyi daha da ilerletmek için dil bilgisi kitapları işinizi görecektir. Bol örnek ve alıştırma içeren gramer kitapları ile yazarak pratik yapmanız akılda kalıcılık açısından iyi olacağı gibi kelimelerin yazılışını da unutmamanız konusunda önem taşımaktadır. Dinleme metni içeren kitaplarla okunuş, konuşma ve dinlediğini anlama konusundaki becerilerinizi geliştirmek için fırsat sunar. Dünya dili haline gelen İngilizce’yi, akademik İngilizce kitapları sayesinde öğrenilebilir. Aynı zamanda son zamanların en popüler dillerinden olan Arapça’yı akademik Arapça kitapları üzerinden öğrenmeyi tercih edebilirsiniz.

 Zengin Akademik Kitap Çeşitleri

Zengin Akademik Kitap Çeşitleri

Edebiyat, bilim, felsefe gibi birçok bilim ve disiplinlere ait akademik kitaplar, bilgi edinmek ve kendinizi geliştirmek için kullanılabilen doğru kaynaklardır. İçeriğindeki eşsiz bilgiler sayesinde ulaşmak istediğiniz her türlü bilgiyi size veren akademik kitaplar, her alandan okuyucu kitlesine sahiptir. Akademik kitaplar evreni anlamaya, tabloları okumaya ya da tarihi anlamaya destek olan, oldukça önemli kitaplardır. Zira tarih boyunca insanların edindiği bilgi ve deneyimle, ilerleyen nesillere aktarılır ve böylece gelişim sağlanır. Sizler de arzu ettiğiniz bilim ya da sanat dalında daha detaylı bilgi sahibi olmak ya da akademik kariyeriniz için bilgi dağarcığınıza katkı sağlamak istiyorsanız, akademik kitaplardan faydalanabilirsiniz. Akademik kitap fiyatları genel itibariyle değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik yayınevi, baskı kalitesi, kitabın sayfa sayısı, kapak çeşidi gibi farklılıklar nedeniyle olabilmektedir. İçerdikleri bilgilere oranla uygun fiyata satılan kitaplar her kesimden insanlara hizmet etmek için yazılmıştır. İlgi alanlarınıza ait olan konular hakkındaki kitapları alarak kendinizi geliştirme imkânı sunan akademik kitap çeşitleri ile bilginizi artırmak ve kendinizi geliştirmek sizin elinizdedir. Aynı zamanda hiç fikriniz olmayan konularda dahi hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilir, gerekli analizleri yapabilir ve ilerleyen süreçte kendinizi belirli konularda çok daha yetkin hale getirebilirsiniz. Hayata farklı açılardan bakmanızı sağlayan akademik kitaplar, fiyatları ile bütçelere uygun seçenekler sunmaktadır. Sayfamız üzerinden beğendiğiniz eseri güvenli bir şekilde almanız mümkün olmaktadır.