Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mühendislik

için 763 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mühendislik Kitapları

Bilim insanlarının geçmişte icat ettiği bilimsel icatların ve keşiflerin günümüzde kullanılabilir hale gelmesi mühendislerin bulmuş olduğu teknik yöntemler sayesindedir. İnsanların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli sistemler ve yapılar üretmektedirler. Mühendisler insanların bu ihtiyaçlarını bilim, teknoloji ve matematik formülleri ile gidermektedir. Üretmiş oldukları sistemleri ilk başta analiz edip geliştirmek için uygulanması gereken prosedürleri yerine getirmeleri gerekir. Bu işlemlerden sonra sistemin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını anlayabilmek için sahada görev yapmalıdırlar. Bu sayede sistemin kontrolü de sağlanmış olacaktır. Mühendislerin çeşitli sahalarda çalışabilmeleri için ilk önce mühendislik eğitimi almaları gerekmektedir. Bu eğitimde onlara yardımcı olacak mühendislik kitapları mevcuttur. Siz de ürünleri inceleyerek mühendislik hakkında kaleme alınmış kitapları yakından keşfedebilirsiniz.

Mühendislik Kitabı Çeşitleri

Mühendislik Kitabı Çeşitleri

Mühendislik mesleği çalışma sahalarına göre birçok dala ayrılmaktadır. Bu dallardan birisi de bilgisayar mühendisliğidir. Bu dalda kariyer yapmak isteyen kişilerin yazılım, programlama ve algoritma gibi sistemleri nasıl tasarlayacağını ve bu sistemleri etkin bir şekilde nasıl kullanmaları gerektiğini öğrenmeleri gerekir. Eğer bu alanda eğitim almak istiyorsanız bilgisayar mühendisliği giriş kitabı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bu sayede bu meslekteki temel kuralları ve kendinizi geliştirmek için hangi adımları atmanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Bilgisayar mühendisliği için verilen dört yıllık eğitimde, bilgisayarda nasıl programlama yapılacağını, bilgisayarın kendisini oluşturan sistemlerin özelliklerini ve yazılımın nasıl tasarlandığı konuları eğitim alan kişilere aktarılmaktadır. Böylece bu dalda mezun olan kişiler bilgisayarın her bir bileşeni hakkında fikir sahibi olacaklardır. Teknolojinin gelişmesi ile yazılım programlarına olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Eğer bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazılım mühendisliği kitabı alternatiflerine bakabilirsiniz. Kitabın içerisinde yer alan bilgiler sayesinde yazılım hakkında detaylı bir biçimde bilgi edinmiş olacaksınız. Aynı zamanda yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliğinin bir alt dalıdır. Bilgisayar mühendisliği eğitimi alarak programlamaya yönelik daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede yazılımlarda neyin bulunup neyin bulunamayacağını, yazılımların içerisinde yer alan bilgilerin nasıl okunması gerektiğini, yazılımların daha iyi nasıl çalışabileceğini, insanların ve yazılımın arasındaki ilişkiyi, yazılıma verilecek görevi en etkin şekilde uygulama yöntemlerini öğrenerek bu konu hakkında kendinizi geliştirebilirsiniz. Bazı zamanlarda yazılım sistemlerine izinsiz bir şekilde giriş olduğu fark edilebilir. Bu durumu en az hasarla atlatmak için birçok sektörde sosyal mühendisler çalışmaktadır. Bu durumun nasıl yapılması gerektiğini sosyal mühendislik kitapları ile öğrenebilirsiniz. Birçok yayınevi tarafından piyasaya sunulan yazılım, bilgisayar ve sosyal mühendislik kitap seçeneklerini ürünleri inceleyerek daha detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Dilerseniz hoşunuza giden yazılım, bilgisayar ve sosyal mühendislik kitabını satın alabilirsiniz.

 Makine ve İnşaat Mühendisliği Kitapları

Makine ve İnşaat Mühendisliği Kitapları

Etrafınızda bulunan birçok alet makineler ile idare edilip yönetilmektedir. Birçok sektör işlerini daha verimli bir biçimde yapabilmek için birçok çeşit makine kullanmaktadır. Bu makinelerin nasıl üretildiği, daha iyi çalışması ve bozulduğunda ne yapılması gerektiğine makine mühendisleri karar vermektedir. Makine mühendisleri biyoteknoloji, imalat sanayi, inşaat, enerji ve tekstil sektörlerinde, kimya, gıda ve ilaç sanayisinde ve satış- pazarlama alanında çalışma imkanına sahiptir. Birçok sektörün önemli parçalarının daha etkin bir şekilde çalışmasını sağladığı için bu dalda öğrenilmesi gereken birçok bilgi mevcuttur. Bu yüzden makine mühendisliği eğitimi alan kişilerin birçok deney yapması ve çeşitli makine mühendisliği el kitabı okuması gerekmektedir. Böylelikle her bir makinenin parçaları hakkında detaylı bilgileri öğrenmiş olacaklardır. Bir binanın inşası sırasında inşaat mühendisleri ile birlikte makine mühendislerine de ihtiyaç vardır. Binanın içinde yer alacak klima ve ısıtma sistemlerinin nasıl olması gerektiği makine mühendislerinin öğrendikleri bilgileri doğrultusunda belirlenmektedir. Eğer bu alanda çalışmak isterseniz inşaat mühendisliği hakkında da yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. İnşaat mühendisliği yapılacak yapının en iyi şekilde nasıl olması gerektiğine karar vermektedir. Bu yapıda kullanılması gereken malzemelere ve hangi teknikle inşa edilmesine aldıkları eğitimdeki bilgiler doğrultusunda belirlenmektedir. Bina, köprü, baraj, havaalanı, liman, su kemerleri, kanalizasyon, tünel, hızlı tren gibi yapıların nerede ve hangi tekniklerle yapılması gerektiğini planlamaktadırlar. Daha sonra bu yapı için yapılması gerekenleri projelendirip denetimini sağlamaktadırlar. İnşaat mühendisliği eğitimi alan kişilerin bu konuları daha iyi bir şekilde öğrenebilmeleri için inşaat mühendisliği el kitabı alternatiflerinden en az bir tanesini satın almaları gerekmektedir. Birçok yapının yapım aşamalarında farklılıklar olacağı için birçok konu hakkında yazılmış akademik kitaplar mevcuttur. Ayrıca bu mühendislik alanı geniş bir alanı kapsadığı için birçok dalda da bilgiye ihtiyaç duyacaklardır. Bu alanlardan başlıca olanları çevre, kentsel, malzeme bilimi ve temel mühendislik dallarıdır. Malzeme bilimi mühendisliği sayesinde yapıda kullanılacak malzemelerin neyden üretildiği ve yapıda oluşturabileceği etkiler öğrenilmiş olacaktır. Bu malzemelerin manyetik, optik, elektriksel ve mekanik özellikleri ayrıntılı bir şekilde irdelenmiş olacaktır. Her malzemenin üretimi farklı maddelerden yapıldığı için malzeme bilimi ve mühendisliği kitabı satın alınarak bilgi sahibi olunabilir. Bu sayede gelecekte veya yapının inşası sırasında herhangi bir problemin oluşma olasılığı azalmış olacaktır. Hemen şimdi ürün sayfamızı inceleyerek sizin için ideal özellikler taşıyan bir makine, inşaat veya malzeme bilimi mühendisliği kitaplarından birisini satın alabilirsiniz.

 İngilizce ve Türkçe Mühendislik Kitapları

İngilizce ve Türkçe Mühendislik Kitapları

Teknolojinin gelişmesi ile uzaya roket ve füze gönderilerek orada da yaşamın var olup olmadığı, varsa da nasıl yaşanabileceği konuları araştırılmaktadır. İnsanların uzaya çıkması ile birçok kişi tarafından uzay konusu merak edilmeye başlandı. Bu yüzden birçok kişi kendini bu alanda geliştirip kanıtlamak için uzay mühendisliği eğitimi almak istemektedir. Bu bölümde uçakların, helikopterlerin ve uzay araçlarının nasıl yapılması gerektiğini bilimsel ve teknik yöntemlerle öğrenilmektedir. Dünyada yaşanan veya yaşanacak sorunların çözümüne odaklı eğitim alan öğrenciler roket ve füze mühendisliği kitabı ile kendilerini geliştirme olanağına sahip olabilirler. Uzaya gönderilen uçak ve roketlerin malzemeleri hakkında daha kapsamlı bilgiye sahip olacakları için birçok sektörde işe girme olasılıkları yüksektir. Özellikle sivil ve askeri kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin tasarlanmasına, kontrolünün sağlanmasında, deney ve yeni araştırmalarının yapılmasında önemli bir rol oynamaktadırlar. Böylelikle sadece dünyanın değil dünya çevresinde bulunan yörüngeler de önem kazanmıştır. Eğer İngilizce diline hakimseniz mühendislik alanında yazılmış İngilizce mühendislik kitapları alternatiflerini inceleyebilirsiniz. Bu sayede diğer ülkelerde yeni yapılan araştırmaları önceden öğrenebilirsiniz. Siz de ürünleri inceleyebilir mühendislik alanında yazılmış kitapların fiyatlarını ve hangi konular üzerine yazıldığı hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir kitabı satın alabilirsiniz.