Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Edebiyat

için 12,306 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Edebiyat

Kültürlerin vazgeçilmezlerinden biri edebiyattır. Hem yerli hem yabancı edebiyat, bize hiç ummadığımız kapılar açar, deneyimler yaşatır. Hangi dilde yazılmış olursa olsun, edebi eserleri daha iyi anlamak için edebiyat araştırmaları ve incelemelerini içeren akademik kitaplara olan ihtiyaç göz ardı edilemez.

Edebiyat Nedir?

Edebiyat Nedir?

Edebiyat, geniş anlamıyla, yazılı eserlerin tek bir bütünüdür. Edebiyat deyince akla ilk olarak öykü, roman gibi türlerin bütünü gelse de yabancı adıyla, literatür şeklinde kullanıldığında tıp literatürü gibi farklı alanları da kapsar. Daha kısıtlı anlamıyla, edebiyat bir sanat biçimidir ya da genelde dili günlük kullanımdan farklı şekillerde kullanmaya bağlı olarak sanatsal veya düşünsel değer taşıyan tek bir eserdir. Latincede mektup veya el yazısı anlamına gelir ama günümüzde edebiyat denince hem yazılı edebiyat hem de sözlü edebiyat anlaşılır. Teknolojideki gelişmeler, özellikle matbaadaki gelişmeler ve tarihteki değişimler edebiyata ve edebiyat akımlarına yön vermiştir. Edebiyat eserleri öykü, roman, şiir ve novella gibi kurgusal, günlük ve mektup gibi kurgu dışı olabilir. Akademik edebiyat kitapları da kurgu dışıdır.

Akademik Edebiyat Kitapları Konuları Neler?

Akademik Edebiyat Kitapları Konuları Neler?

Akademik edebiyat, okurlara yerli edebiyat ya da yabancı edebiyat hakkında derinlemesine bilgi vermeyi amaçlar veya edebiyatlar arası karşılaşma yapmayı mümkün kılar. Akademik edebiyat sadece anadili veya sonradan öğrenilen yabancı bir dili daha iyi kavramaya yardımcı olmakla kalmaz, onun derinliklerine inmenizi de sağlar. Akademik edebiyat kitapları, Türk Dili ve Edebiyatı fakültelerinde okuyan öğrenciler dışında edebiyat konusunda meraklı olan ve kendisini geliştirmek isteyen herkes tarafından tercih edilebilir. Akademik edebiyat kitapları genelde bir dilin gramerini ve edebiyatını konu alırken dünyadaki edebiyat akımlarını anlatan kitapların sayısı da hiç az değildir. Son yıllarda edebiyat ile felsefe gibi yan disiplinleri harmanlayan edebiyat eleştirisi de oldukça revaçtadır.

En Çok Satan Edebiyat Kitapları Hangileri?

En Çok Satan Edebiyat Kitapları Hangileri?

Akademik edebiyat kategorisinin en çok satan kitapları arasında Türk dili ve edebiyatı ders kitapları bulunuyor. Bu kitaplar genelde Türkçenin dilbilgisi ve noktalama işaretlerine odaklanırken edebiyat türleri hakkında genel bilgiler sunar. Divan edebiyatı gibi modern edebiyatı daha iyi anlamamızı sağlayacak eski akımlar ve edebiyat tarihi hakkındaki kitaplar da edebiyat kitapları arasında önemli bir yer tutar. Edebiyat dergileri ve eski edebiyat dergilerinin derlemeleri de değerli inceleme yazılarıyla edebiyat dünyasına katkıda bulunur. İletişim Yayınevi, Türk Dil Kurumu Yayınları, Türk Edebiyat Vakfı, İş Bankası Kültür Yayınları, Metis Yayınları, Can Yayınları, Yapı Kredi Yayınları ve Ayrıntı Yayınları gibi ünlü yayınevlerinin edebiyat hakkındaki araştırma ve inceleme kitaplarını burada bulabilirsiniz. Diğer araştırma ve inceleme kitapları ise burada.