Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Hukuk

için 4,494 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Hukuk Kitapları

Hukuk bilinçli tüm bireylerin az çok bilmesi gereken bir daldır. Adalet ve hak kavramlarını farkında olmak ve bu özgürlükleri için savaşmak bir bireyi topluma kazandıran bilgi birikimleri arasında yer alır. Hak ve adalet denilince de akla ilk gelen terim hukuk olmaktadır. Hukuk alanında çalışan kişiler veya öğrenciler haricinde tüm bireylerin yaralanabileceği düzeyde olan kitaplarla konu hakkındaki bilgi birikiminizi arttırmak sizi bilinçli bir vatandaş haline getirecektir. Hukuk alanında merak ettiğiniz konulara yönelik kitapları satın alarak sorularınıza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz. Hukukun her dalıyla ilgili kaleme alınmış kitaplardan faydalanarak ufkunuzu genişletebilirsiniz. Sadece bilgi birikimi olarak değil daha bilinçli bir vatandaş olarak yaşamınızı sürdürmeniz için de hukuk kitapları yol göstericiniz olabilir. Aynı zamanda bir hukuk öğrencisi iseniz veya mesleğiniz bu yönde ise hukuk kitaplarını inceleyerek alanınıza uygun kitaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hukuk kitapları arasında oldukça kaliteli baskılara ve ders çalışmanızı kolaylaştıracak yazı tiplerine sahip kitaplar olduğundan özellikle bu kitapları incelemeniz tavsiye edilebilir. Aynı zamanda henüz öğrenci iseniz hukuk sözlükleri veya el kitapları gibi sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz ve terimlerin anlamlarına sahip kitapları yanınızda bulundurmanız, tüm bu terimlerin kalıcı olmasında ve doğru öğrenilmesinde size yardımcı olacaktır. Sadece hukuk alanını kapsayan kitaplara değil, çoğu hukuk konusunun tarihini ve insanlar üzerindeki etkisini ayrıntılı bir şekilde anlatan kitaplara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hukuk Kitapları Çeşitleri

Hukuk Kitapları Çeşitleri

h3>

Hukuk oldukça farklı alanlara sahip olan bir uzmanlık alanıdır. Neredeyse günlük hayatta karşınıza çıkabilecek her konuyla ilgili olarak bir hukuk alanı bulunur. Bu alanların her biri kendi içerisinde oldukça önemli ve uzmanlaşmak için oldukça fazla çalışma, özveri ve okuma gerektiren dallardır. Bu dalların her biri için uzun uzun yazılmış olan akademik kitaplar bulunur ve alanında uzmanlaşmış kişiler bu kitapları mutlaka okumalıdır. Bu alanlar şöyle sıralanabilir; iş hukuku, medeni hukuk, ticaret hukuku, idare hukuku, anayasa ve anayasa hukuku, ceza hukuku, vergi hukuku, borçlar hukuku, miras hukuku, aile hukuku, uluslararası hukuk, eşya hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, bilişim hukuku, deniz hukuku, miras hukuku, kişiler hukuku, sosyal güvenlik hukuku, sağlık hukuku, kamu hukuku gibi. Bu dallardan bazıları da kendi içinde daha da fazla dala ayrılarak daha ayrıntılı bilgiler gerektiren kitaplara başvurulması gereken durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Akademik olarak hukuk alanında uzmanlaşmaya çalışan bir kişiyseniz veya kariyeriniz bu yönde ilerleme kaydediyorsa, alanınıza göre bu kitaplara başvurmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Aynı zamanda alanınıza ait bu kitaplara tüm meslek hayatınız boyunca ihtiyaç duyabileceğinizden kütüphanenizde mutlaka bulunması gereken kitaplar arasında değerlendirilebilir. Unuttuğunuz bir bilgi için danışabileceğiniz, aradığınız bilgiye kolayca erişebileceğiniz cep kitapları gibi mini boyutlu hukuk kitapları gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Alanında uzman kişiler tarafından kaleme alınmış bu kitaplar isterseniz size derslerinizde yardımcı olabilir, isterseniz de meslek hayatınız boyunca farklı bakış açıları yakalamanıza yardımcı olabilir. Tüm bu kitapları daha detaylı bir şekilde incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilir, alanınıza ya da merak ettiklerinize en uygun kitapları hemen satın alabilirsiniz.

Hukuk Kitapları Özellikleri

Hukuk Kitapları Özellikleri

Hukuk bilgileri genellikle hayatınızın bir döneminde mutlaka size faydası olacak bilgilerdir. Hukuk fazlasıyla hayatın içinden bir dal olduğundan dolayı hukukla ilgili öğrendiğiniz her yeni bilgi daha kaliteli bir yaşam sürmenize ve daha bilinçli bir vatandaş haline gelmenize yardımcı olacaktır. Eğer hukuka karşı yeni yeni ilgi duymaya başladıysanız ve en başından itibaren birkaç bilgi edinmek istiyorsanız hukuk kitapları başvurabileceğiniz en doğru kaynaklar arasındadır. Eğer bir hukuk öğrencisi değilseniz ve hukukla ilgili bir meslek hayatınız yoksa, temel bilgiler içeren kitaplarla başlamanız tavsiye edilebilir. Bu kitaplar da genellikle temel hukuk kitapları veya yeni başlayanlar için hukuk kitapları adı altında geçebilir. Hukuk bölümü veya hukuk dersi alan herhangi bir bölümün üniversite 1. sınıf kitapları hukuka iyi bir giriş yapmanız için oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu kitaplar öğrencilere yönelik olarak yazıldığından dolayı her bilgiyi ve terimi yeterli miktarda ve kolaylıkla anlayabileceğiniz bir dilde açıklamaya çalışmıştır. Ülkemizde veya dünyadaki önemli akademisyenler tarafından kaleme alınmış olan bu hukuk kitapları, temel bir giriş yapabilmeniz ve sağlam bir temel oluşturabilmeniz için yeterli olacak kitaplardır. Daha sonrasında ise ilginizi çeken diğer alanlara yönelerek yine isterseniz üniversite kitaplarından faydalanabilir, isterseniz okuma kitabı şeklinde yazılmış diğer kitaplara da göz atabilirsiniz. İlginizi çeken hukuk terimleriyle ilgili yazılmış temel seviyede kitaplara geçiş yaparak bilgi düzeyinizi farklı bir seviyeye çekebilirsiniz.

Hukuk Kitapları Fiyatları

Hukuk Kitapları Fiyatları

Hukuk kitapları genel olarak kariyerini bu yönde oluşturacak veya oluşturmuş kişilere yönelik olarak yazılmış olan kitaplardır. Bununla birlikte hukuk hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen ya da bu alana özel bir ilgisi olan kişiler tarafından da oldukça rağbet gören kitaplardır. Öğrenciler veya çalışanlar için yazılmış olan kitapların dili diğer kitaplara nazaran biraz daha ağırdır. Bunun sebebi ise içerisinde çok fazla terim geçmesi ve bunların ciddi bir bilgi birikimi gerektirmesinden kaynaklanır. Eğer bir hukuk öğrencisi ya da hukukla ilgili bir kişi değilseniz bu kitaplardan yardım almak sizi biraz olsun zorlayabilir. Diğer yandan genel bilgiler edinmek için okuyabileceğiniz kitaplar size daha fazla yardımcı olacaktır. Bu kitap ayrımını nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız ürünlerin açıklama kısmından kitaplarla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Genellikle kitapların yazarları ve konularından kitabın içeriğiyle ilgili pek çok bilgi edinseniz dahi bu bilgiler her zaman yeterli gelmeyebilir. Bu noktada kullanıcı yorumları bölümünden kitaplarla ilgili daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Kullanıcıların detaylı yorumlarını inceleyerek hukuk hakkındaki bilgi düzeyinize bağlı olarak kitabın sizin için uygun olup olmadığına rahatlıkla karar verebilirsiniz. Bir hukuk öğrencisi iseniz ders kitapları ve alan kitapları için de aynı şekilde kullanıcı yorumlarından faydalanarak kitapların size ne kadar faydalı olacağı hakkında fikirler edinebilirsiniz. Hukuk kitapları fiyatları genellikle ders kitapları fiyatları seviyelerinde satışa sunulmuştur. Kitabın içeriği, kalınlığı, basım evi ve bunlara benzer pek çok unsur kitap fiyatlarına etki edebilmektedir. Sayfamızda farklı fiyatlarda hukuk kitaplarını bulabilirsiniz. Siz de bu kitapları daha detaylı bir şekilde incelemek istiyorsanız, sayfamızdaki ürünlere göz atarak tercihlerinizi yapabilirsiniz.