Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bilim & Teknik

için 7,923 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Safsatalar

  (1)
  232,24 TL SEPETTE 209,02 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Çizgi Bilim - Aziz Sancar

  (1)
  73,16 TL SEPETTE 63,65 TL
  +

Bilimsel ve Teknik Kitaplar

Bilim, merak sonucu ortaya çıkar. Deney, gözlem ve düşünceyle harmanlanarak ortaya çıkmış bir disiplin türüdür. Bilimin birden çok alt başlığı ve alt dalları bulunmaktadır. Bunlar temel olarak fizik, kimya, biyoloji, tarih, tıp gibi alt başlıklara ayırsak da çok farklı alt başlıklar da bulunmaktadır. Deneylerle kanıtlayarak kesin bir sonuca ulaşılan sistemler bilimsel dallar olarak adlandırılır. Bilim bu kadar çok gözlem, düşünce ve merak duygusu gerektiriyorken, elbette ki bilimle uğraşan insanların da bu niteliklere sahip olmaları beklenir. Bilimle uğraşan kişiler ya da bilim insanlarının temel olarak ortak yönleri; araştırmacı, sorgulayıcı kişilikleri ve merak duygularıdır. Bu merak duygularını giderebilmek üzere süreklilik arz eden çalışmalar içine girer ve hipotezlerini kanıtlayana kadar durmaksızın araştırma içerisinde olurlar. Tüm bu araştırmalar çok farklı kaynaklar ve kişilerle birlikte yürütülürken tabii ki en güvenilir kaynaklar olan kitaplardan da faydalanılır. Kitaplar her türlü araştırmada, bir soruya cevap ararken yanınıza olduğu gibi bilimsel araştırmalarda da her zaman en doğru bilgiyi sizlere sunabilmek için yanınızdadır. Bilimsel kitaplar tüm bilim dallarına özgü kitaplarla pek çok farklı kulvara ayrılır. Fen bilimleri için farklı kitaplar bulunuyorken bir de fen bilimlerinin alt dalları için ayrıca kitaplar bulunur. Daha alt başlıkları inceleyen kitaplara doğru gidildikçe araştırma yaptığınız veya yapacağınız konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşma şansızı da artırmış olursunuz. Bir bilim dalı hakkında araştırma içine girdiyseniz en doğru ve güvenilir bilgiye kitaplardan ulaşabilirsiniz. Araştırma yaptığınız konu başlı başına fizik, kimya gibi ana disiplinleri ilgilendiren bir durum ise bilimsel kitap seti sizin için daha uygun bir tercih olabilir. Aradığınız tüm bilimsel araştırma kitapları ve çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda araştırmalarınızı daha önceden yapılmış olan çalışmalar ya da deneylerle desteklemek isterseniz bilimsel deneyler kitapları ve çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Bilimsel ve Teknik Kitabı Çeşitleri

Bilimsel ve Teknik Kitabı Çeşitleri

Bilim içerisinde teknik kavramının birden çok anlamı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi araştırma yapılan konu ile ilgili kullanılan yöntemlerin tümüne verilen ad olarak geçer. Örneğin; bir hipotezi kanıtlamak için yapılan deneyler ve deney yapılırken kullanılan tüm yöntemler o bilimin içerisindeki tekniği, teknik bilgiyi ifade eder. Daha da fazla örneklendirmek gerekirse fizik disipline içerisinde rezonans olayı ele alındığında, bir asma köprü veya buna benzer bir cisim üzerinde frekans ölçümü yapılırken kullanılan tüm malzeme ve yöntemlere teknik adı verilebilir. Bu deneyi daha ayrıntılı araştırmak ve deneylerinizi farklı araştırmalarla desteklemek isterseniz rezonans kanunu kitabı veya kitaplarına göz atabilirsiniz. Aslında bir araştırma sürecinde iken bu kaynaklara göz atmak bile bir araştırma tekniği olarak söylenebilir. Tekniğin bir diğer anlamı ise bilim içerisindeki teknoloji olarak düşünülebilir. Bir deney ya da gözlem sırasında özellikle günümüz teknolojisinin her geçen gün ilerlemesiyle birlikte birbirinden farklı birçok teknolojik alet kullanılıyor. Bilim içerisindeki teknik olarak ele alınılabilecek bir başka konu da bu teknolojik aletler olarak nitelendirilebilir. Eski çağlardan itibaren yapılan tüm deneylerde az ya da çok teknik bilgi, o günün şartlarına uygun olarak yapılmış, icat edilmiş bir teknolojik alet kullanılmıştır. Bu aletlerin çoğunluğu bilimin ve insanlığın ileri gitmesi için oldukça önemli ve gerekli olsa dahi bazı kötü yönleri de maalesef ki mevcuttur. Bu kötü yönler arasında, çevreye ve doğaya zarar vermesi, elektronik atık oluşturma gibi pek çok şey sayılabilir. Fakat bununla birlikte bilimsel sonuçlara çok hızlı bir şekilde ulaşabilmeyi ve en doğru sonuçların elde edilmesine de yardımcı olurlar. Doğru zamanda doğru tekniği ve teknolojik aleti kullanmak bu ürünlerin zararlarını da minimum seviyeye indirebilir. Doğru zamanda doğru aleti kullanmak için ise birtakım bilgi birikimine sahip olmak gereklidir. Bilimsel bilgiye sahip olunduğu kadar teknik bilgiye de sahip olunması, sonuçlara; en hızlı, doğru ve minimum zararla ulaşmayı destekler. Bu teknik bilgileri öğrenmek için de yine en doğrusu kitapların kapısını çalmak olacaktır. Bilim ve teknoloji kitapları veya bilim teknik kitapları bu bilgilere en doğru ve kolay şekilde ulaşabileceğiniz kitaplardır. Teknoloji doğru bir şekilde kullanıldığında hayatı en çok kolaylaştıran ve en hızlı sonuca ulaşmanızı sağlayacak olan araçtır. Bu nedenle bilim alanı da dahil olmak üzere her türlü alanda teknolojinin doğru kullanımı detaylı bir şekilde öğrenmek ve fayda sağlayacak biçimde kullanabilmek gereklidir. Kitaplar olmadan doğru bilgi düşünülemeyeceğinden bir araştırma yapma planınız var ise bilimsel kitaplar araştırmaları yaparak ihtiyaç duyduğunuzu satın alabilirsiniz.

Bilim Kitapları Nelerdir?

Bilim Kitapları Nelerdir?

Bilim kitapları bilimin alt başlıklarına göre çok çeşitli kategorilere ayrılmış olan kitaplardır. Örneğin; fizik bilimin bir alt disiplinidir fakat fizik kendi içinde de birçok alt dala ayrılır. Kuantum fiziği, optik, dinamik, atom fiziği, nükleer fizik, katıhal fiziği, manyetizma ve elektrik olarak 7 alt dala ayrılan fizik her konusu fazlasıyla detay gerektiren bir disiplindir. Bu nedenle tüm bu konular için birbirinden farklı ve konuların özel olarak ele alındığı kitaplar bulunmaktadır. Kimya ve biyoloji de aynı fizik gibi pek çok alt dala ayrılan disiplinlerdir. Biyoloji temel olarak canlı bilimi olarak adı geçen bir bilim dalıdır. Hayvan ve bitki gibi canlıların incelendiği; zooloji ve botanik biyolojinin alt dalları olsalar da insanın incelendiği biyoloji bilim dalı tıp ile karıştırılmamalıdır. İnsan vücudunu biyolojik olarak inceleyen bilim dalı anatomidir. Tıp ise farklı bir disiplindir ve o da kendi içinde pek çok alt dala ayrılır. Bilim sadece mikroskop veya teknolojik bir cihazla bir şey incelemek veya gözlemlemek değildir. Tüm bu sayısal bilim dallarının yanında oldukça fazla bahsi geçen ve bilim dalı olan sözel disiplinler de bulunur. Tarih, coğrafya, psikoloji, sosyoloji, arkeoloji, filoloji gibi pek çok bilim dalı mevcuttur. Tüm bunlar da aynı fizik, kimya gibi bilimlerde olduğu üzere kendi içinde çok fazla alt dala ayrılırlar. Hatta belki de onlardan daha da fazla ve ayrıntılı alt alanları bulunur. Genellikle insanı ya da insanın yaşadığı toplum ve bölgeyi inceleyen bilimler olduğundan dolayı oldukça kapsamlı konulara sahiptirler. Bu nedenle bilimsel bir araştırmaya girişmeden öncesinde mutlaka araştırma konusu iyi belirlenmeli ve kitap seçimleri buna göre yapılmalıdır. Aksi takdirde uçsuz bucaksız bilim denizi içinde kaybolur ve araştırma yapmak istediğiniz, sonucuna ulaşmak istediğiniz veya kanıtlamak istediğiniz bilgi veya bilgilerin çok fazla dışına çıkarak konudan sapabilirsiniz. Bilim uygulamaları kitabı gibi kitaplardan destek alarak nasıl bir araştırma yolu izleyeceğinizi önceden belirlemek hedefinize daha hızlı ve emin adımlarla ulaşmanızı kolaylaştıracak bir yöntem olabilir. İhtiyacınız olan tüm kitaplara ulaşabilirsiniz.

Eğitici Bilim Kitapları

Eğitici Bilim Kitapları

Matematik çoğu kişi tarafından bilim olarak bilinse de aslında bir bilimsel yöntem olarak adlandırılır. Yapılan bir işlemin tek bir yöntemi olmadığından ve farklı yöntemlerle farklı sonuçlar kanıtlanabildiğinden kısacası matematik fazlasıyla değişken olduğundan bir bilim olarak kabul edilmez. Matematik içerisinde aynı zamanda bilimsel yöntem basamaklarından olan; deney, gözlem, kuram gibi kesin yargılar bulunmaz, dolaylı yoldan bazı deneyler ya da gözlemler olabilse de matematik içerisinde doğrudan bir deney yapmak veya bir kuram kanıtlamak oldukça zordur. Günümüzde hala çözülememiş yüzlerce matematik problemi bulunmaktadır. Fakat matematiksel işlemler ve matematiğin tümü bilimin dili olarak adlandırılır. Matematik kitapları ya da matematik tarihi kitapları ve çeşitlerine göz attığınızda matematiğin neden bilim olmadığıyla ilgili bir sürü detaylı bilgi bulabilir ve kolaylıkla kendinize göre bir yorum yapabilirsiniz. Bunun yanında bu kitaplar matematiğin çözülmemiş sırları, büyük matematikçiler, geçmişten günümüze matematiğin nasıl geliştiği ve tüm bunlar için insanların nasıl çabalar sarf ettiğiyle ilgili pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Çok eski zamanlarda matematik ve geometri ayrılmaz bir ikili olarak sayılabileceğinden bu kitaplar içerisinde aynı zamanda geometri tarihi ve yine geometriyle adı anılan pek çok bilim insanı veya filozofla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Matematik ve matematik tarihiyle ilgili merak ettiğiniz tüm ayrıntıları bulabileceğiniz bu kitaplar siz okuyuculara sunulmuştur. Farklı yayınevleri ve yazarlar tarafından basılmış olan bu kitaplar temel olarak aynı objektif bilgiyi verse de, kitapların kimi noktalarında yazarların kendi yorumlarını da görebilir, belki de birden fazla kitap satın alarak farklı matematikçilerin görüşleri arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Matematik kesin sonucu olmayan bir bilimsel yöntem olduğundan, incelediğiniz akademik kitaplar sonucunda matematik ve matematik tarihi ile ilgili siz de kendi çıkarımlarınızı yapabilir, ürünlerin altına kitapla ilgili yorumlarınızı, diğer kullanıcıların da faydalanması için ekleyebilirsiniz. Tüm bunları yapmaya matematik tarihi kitabı satın alarak başlayabilirsiniz.

Bilimsel ve Teknik Kitap Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilimsel ve Teknik Kitap Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıradan bir okuma kitabı, bir roman satın alınırken dahi öncelikle kitabı incelenir, daha sonrasında arka kısmındaki özeti okunur, belki kitapla ya da yazarla ilgili birtakım araştırmalar içerisine girildikten sonra o kitap alınmaya karar verilir. Herhangi bilimsel bir bilgi içermeyen sadece okuyucunun kişisel zevklerine hitap eden bir kitap satın alırken dahi, o kitap pek çok aşamadan geçer. Bilimsel içerikli bir araştırma kitabı alınırken, kitap seçimi daha da önemli bir hal alabilir. Bunun sebebi ise doğru bilgiye ulaşma isteğinden kaynaklanır. Aynı zamanda kendinizi güvence altına almanız için de oldukça önemlidir. Örneğin bir laboratuvarda çalışmak üzere bir organik kimya kitabı satın alabilirsiniz. Herhangi bir deney üzerindeyken kitap içerisinde verilmiş en ufak bir oran farkı dahi laboratuvar içerisinde sizi ve diğer kişileri riske atmanıza sebep olabilir. Kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemeyeceğinden dolayı satın alınacak olan bilimsel kitaplar konusunda hassas davranılması gerekebilir. Öncelikle amacınıza uygun bir kitap seçmek oldukça önemlidir. Ne kadar detaylı bir araştırma yapacağınızı ve konunuzu önceden belirlemek size oldukça fayda sağlayacaktır. Yine bir örnek vermek gerekirse; fiziğin alt dallarından biri olan optiği incelemek istiyorsanız ne kadar derinlikli bir araştırma yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Sadece mercek türlerini ya da ışık kırınımları gibi konular hakkında bilgi edinmek ve gözlem yapmak istiyorsanız genel kapsamlı bir fizik kitabı satın almanız sizin için yeterli olacaktır. Öte yandan optik konusuyla ilgili merceklerin nasıl yapıldığı, nerelerde kullanıldığı, ayna çeşitleri, gölge ve renk oyunları gibi daha detaylı araştırmalar ve deneyler yapmak istiyorsanız sadece optiği konu alan bir kitap satın almanız sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Aynı zamanda tüm bu gözlem ve deneyleri yaparken bilimsel adımları takip etmek ve teknikleri de iyi kullanmak gerektiğinden bu adımları ayrıntılı bir şekilde anlatan bir kitap satın almak da oldukça önemlidir. Kitap içeriklerini nereden görebileceğinizi merak ediyorsanız, seçtiğiniz ürünler altındaki satıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Diğer bir dikkat etmeniz gereken seçim filtresi ise kitabın yazarları ve kimin için yazıldığıdır. Bilimsel bilgi içeren kitaplar ya da ansiklopediler oldukça renkli ve göz dolduran kitaplar olduğundan çocuk kitapları ya da çocuklar için bilim kitaplarıyla oldukça fazla karıştırılmaktadır. Bu nedenle kitabın kim tarafından yazıldığı ve hangi okuyucu kitlesine hitap ettiği de dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Tüm bu ayrıntıları dikkate alarak, seçtiğiniz kitapları satın alabilir ve keyifli bir şekilde okuyabilirsiniz.

/div>
Bilim ve Teknik Kitapları Fiyatları

Bilim ve Teknik Kitapları Fiyatları

Bilimsel bir kitap satın almak normal bir kitap satin almaya göre bir miktar daha zor ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bunun sebebi ise doğru bilgiye ulaşmaya karşı olan hassasiyetten kaynaklanır. Bahsedildiği üzere tüm satin alma işlemlerine dikkat ettiğinizde dahi kimi zaman içinize sinmeyen bazı durumlar olabilir. Örneğin yine bahsedildiği üzere matematik tarihiyle ilgili pek çok yazar tarafından farklı yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumların size uygun olup olmayacağına karar vermek oldukça zor bir iştir. Bu nedenle kitapları sadece incelemek yerine birkaç yöntemle daha doğru bir satın alma süreci içerisine girebilirsiniz. Bu yöntemlerden bir tanesi satıcıların ürün tanıtımlarını dikkatlice okumak, kitap içeriğini dikkatlice incelemek olabilir. Diğer bir yöntem ise kitabı daha önceden satın almış, okumuş ve hatta birkaç bilimsel çalışmasında da bu kitap veya kitaplardan faydalanmış kişilerin yorumlarını okumak olabilir. Ürünlerin altında kolaylıkla ulaşabileceğiniz yorum kısımlarından tüm bu farklı fikir ve yorumları inceleyebilir, kafanızda oluşan fikirlerle kendi yol haritanızı kendiniz rahatlıkla çizebilirsiniz. Her bilim meraklısının ulaşabileceği fiyatlar çerçevesinde satışa sunulmuş olan bu kitaplar her bütçeye rahatlıkla hitap etmektedir. Aynı zamanda kitapların; yayınevleri, sayfa sayıları, basım yılları, konuları, alanlarına göre pek çok kategori ele alınarak ürün fiyatları değişiklik göstermektedir. Araştırmalarınıza en uygun bilimsel kitaplar ya da bilimsel kitap setleri ve çeşitlerini daha yakından inceleyebilir, size en uygun olan ürünleri satın alabilirsiniz.