Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Gdx
Ipg
Jms
Jjc
Pdx
Jvc
Gp
Dp
Tx
Jyc
Afi
Cmf
IPG
DP
Ncl
DJI
Dbk
Dm
Msb
Ggt
Gor
Bix
Fdk
Hdg
Pmr
Zkt
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yaprak Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Renk Sıcaklığı

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Pil Türü

Başka bir kelime deneyin

Boyut

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Fotoğraf Makinesi Aksesuarları

için 13,703 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Fotoğraf Makinesi Aksesuarları

Fotoğraf makinesi kullanan biri iseniz veya almayı düşünüyorsanız, makinenin yanında belli parçalar da edinmeniz gerekebilir. Fotoğraf makinesinde daha kaliteli fotoğraf çekimleri yapabilmek için makinenizle uyumlu parçalar edinebilirsiniz. Lensler, objektifler, filtreler, tripodlar, hafıza kartları, flaşlar, su altı kapları, şarj cihazları, temizleme kitleri gibi pek çok aksesuar bulunmaktadır. Fotoğraf makinesi aksesuarları ölümsüzleştirmek istediğiniz anları daha kaliteli hale getirmek ve kolaylıklar sağlamak için üretilmektedir. Kötü hava koşullarında fotoğraf çekimini kolaylaştırmak, ışık yansımalarını engellemek, ışık parlamalarını engellemek gibi olumsuz dış etmenlere karşı makinenizle uyumlu parçaları kullanabilirsiniz. Stüdyo ışığı ekipmanları, fotoğraf makinesi filmleri ve filtreleri, profesyonel ve amatör pek çok makine aksesuarını çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Video veya fotoğraf çekimleri sırasında daha kaliteli görüntüler elde etmek, kusurları objektife yansıtmamak için filtre çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Sayfamızdaki ürünler arasında yer alan aksesuar çeşitlerini inceleyebilir ve fotoğraf ve kamera modelleri içerisinden ihtiyacınız olanları satın alabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Aksesuarları Modelleri

Fotoğraf Makinesi Aksesuarları Modelleri

Fotoğraf makinesi aksesuarları, fotoğraf çekmeyi pratik ve işlevsel hale getirmeye yardımcı olan ürünlerdir. Fotoğraf kalitesini arttırmak ve olumsuz dış faktörlere karşı koruma sağlamak için bu ürünler kullanılmaktadır. Fotoğraf makinesi çantanızda taşıyabileceğiniz ve pratik kullanımlar sağlayacağınız ürünler, farklı boyut ve tasarımlarda üretilmektedir. Makinenizin lensinin kırılmaması amacıyla lens koruyucuları, makinenin dışına zarar gelmemesi için ise makine kılıfları bulunmaktadır. Çekim deneyiminizi güçlendirmek ve fotoğrafta kaliteyi arttırmak amacıyla aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz. Gece veya akşam çekmek istediğiniz alanı belirginleştirmek ve aydınlık çıkmasını sağlamak için flaş edinebilirsiniz. Flaşlar, fotoğraf çekimlerinizin daha net olmasını sağlamakta ve ışık kaynağı olarak kullanılmaktadır. Işık ölçüm cihazları kullanarak flaşın yeterlilik düzeyini belirleyebilir ve fotoğrafta gereksiz parlamaların oluşmasını önleyebilirsiniz. Çekim çadırı ve ışık çadırı isimleriyle bilinen aksesuarlar, objelerin fotoğraflarını çekerken daha net ve detaylarının görünmesi amacıyla kullanılan malzemelerdir. Eşya fotoğrafçılığı alanında profesyonel olanların kullandığı bu ürünler, amatör fotoğrafçılar tarafından da kullanılabilir. Objelerin yumuşak ışık altında parlamadan fotoğrafını çekmek, gölgelendirme yapmak amacıyla çekim çadırlarını kullanabilirsiniz. Yeterli ışık kaynağını çadırın sağ, sol ve üst tarafında ayarladıktan sonra çekim yapmaya başlayabilirsiniz. Stüdyo fotoğrafçılığı yapanların sıklıkla kullandığı ürünlerden olan yeşil fon perde çekimlerde arka planın değiştirilmesinde kullanılır. Yeşil bir fonun önünde fotoğraf çekilerek daha sonra arka plana farklı bir görsel yerleştirebilirsiniz. Fotoğraf kalitesi bozulmadan ayarlamalar yapabilir ve çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Yeşil fon perde modelleri kullanılarak yapılan çekim sonrasında arka planı uyumlu renklere dönüştürebilir veya tamamen farklı bir görselle arka planı değiştirebilirsiniz. Stüdyo ışıkları ile çekim sırasında yüz hatlarını ve makyajı daha belirgin hale getirebilir ve kaliteli çekimler yapabilirsiniz. Bu ışıklar Youtube videosu çekimi, profesyonel video çekimi gibi pek çok amaçla kullanılabilmektedir.

Fotoğraf Makinesi Ekipmanları ve Kullanım Alanları

Fotoğraf Makinesi Ekipmanları ve Kullanım Alanları

Fotoğraf kalitesini etkileyen ekipmanlar, hem profesyonel hem de amatör fotoğrafçılar tarafından kullanılmaktadır. Bu ekipmanları tamamlamak, ihtiyacınız olduğunda malzemelerinize kolayca ulaşmanızı sağlar. Stüdyoda veya evde çekim yaparken arka planı ayarlamak için ışık çadırı kullanabilirsiniz. Işığın eşit şekilde dağılması amacıyla kullanılan bu ürünler, farklı ebatlardaki objelerin de fotoğrafını daha net çekmeyi sağlar. Çekim yaparken kamerayı hareket ettirmek görüntünün bozulmasına veya istediğiniz gibi çıkmamasına sebep olabilir. Uzun süreli video kayıtlarında veya tek başınıza kendinizi kayıt altına almanız gereken anlarda tripod kullanabilirsiniz. Tripod cihazları, makinenizi yerleştirebileceğiniz ve uzun kayıtlar alabileceğiniz ürünlerdendir. 3 ayaklı olan bu araçlar, dayanıklı malzemelerden yapıldığında uzun süre kullanılmaktadır. Her an her yerde fotoğraf çekmek isteyenler için fotoğraf makinesi çantaları tasarlanmaktadır. Bu çantalar, makinelerin modellerine göre farklı boyutlarda üretilir. Çantayı boynunuza geçirebilir, eğer çok eşyanız varsa sırt çantası edinebilir ve dilediğiniz yerde çekim yapabilirsiniz. Lensten içeriğe yansıyan dalga boylarını kaydetmek ve odağı güçlendirmek amacıyla fotoğraf makinesi filmi kullanılmaktadır. Filmler, yansıyan görüntüyü kaydederek fotoğraf haline dönüştürür. Filmin kalitesi, ortaya çıkan görüntünün de kalitesini etkilemektedir. Fotoğrafta kaliteyi belirleyen bir diğer aksesuar filtredir. Filtreler, fotoğraf çekimi sırasında yağmur kar güneş gibi hava koşullarına karşı objektifi etkileyebilecek durumların önüne geçer. UV filtreler, güneşten yansıyan ışınlarla görüntünün parlak veya yansımış şekilde çıkmasını önler. Renk filtreleri, polarize fitreler, kızılötesi ve daha pek çok modeller fotoğraf kalitesini arttırmaya yardımcı olur. Stüdyo içerisinde fotoğraf çekimi yapmak isteyenler için ışıklar ve ışık çadırları bulunmaktadır. Görüntünün net ve yumuşak şekilde objektife yansıması amacıyla stüdyo içerisinde farklı sertlik ve yumuşaklıklarda ışıklar bulunmaktadır. Stüdyo ışık türleri mini stüdyo LED ışıklı çekim çadırı, Youtuber 2M tripod stüdyo ışığı, profesyonel ışık halkası, ışıklı çekim çadırı gibi pek çok üründen oluşmaktadır. Kullanım alanınıza uygun ışık seçimini ve ışık çadırı modelini seçebilir ve çekim yapmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Aksesuarı Fiyatları

Fotoğraf Makinesi Aksesuarı Fiyatları

Su altı fotoğrafçılığı yapanlar veya tatile gittiği zamanlar amatör olarak çekim yapmak isteyenler için su altı kapları bulunmaktadır. Su altı kabı, su geçirmez ve yansımayı önleyici yapısıyla açık havadaymış gibi fotoğraflar çekebilmenizi sağlar. Makinenizle uyumlu bir kabı seçmeniz daha ideal bir kullanım sağlayabilir. Analog fotoğraf makinesi filmi modelleri negatif analog renkli film, pozitif analog renkli film gibi çeşitlerden oluşmaktadır. Fotoğraf makinesi filmi fiyatları renkli veya renksiz, pozitif ve negatif analog film türlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca 6’lı, 4’lü, 2’li çeşitli setlerde satılan bu filmleri çoklu edinerek uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Stüdyo fotoğrafları için stüdyo ışık seti edinebilir ve ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılayabilirsiniz. Bu setlerin içerisinde tepe aydınlatmaları, ışık halkaları ve diğer malzemeler bulunmaktadır. Fotoğraf makineleri ile uyumlu hafıza kartları bulunur. Hafıza kartları çekilen fotoğrafların kaydedilmesi, depolanması ve aktarılması amacıyla kullanılmaktadır. Farklı depolama boşluklarına sahip hafıza kartları içerisinden kullanım sıklığınıza uygun olarak bir model tercih edebilirsiniz. Daha uzun süre fotoğraf çekimi yapabilmek için şarj aletinizi de yanınızda bulundurmalısınız. Yedek batarya taşımak prize ulaşamayacağınız dış mekânlarda, çekim yapmaya devam edebilmenizi sağlar. Yedek bir şarj cihazı edinerek kaybolma durumuna karşı önlem alabilirsiniz. Çeşitli hava koşullarına veya bulunduğunuz ortama bağlı olarak makinelerde kirlenme meydana gelebilir. Objektifin kirlenmesi fotoğraf kalitesinin düşmesine, cihazın içerisine giden kirler ise cihazın bozulmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlara karşı temizleme kitleri bulundurabilir ve düzenli temizlik sağlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı çektikten sonra albüm içerisine koyabilir, uzun süre fotoğrafın orijinalliğine zarar gelmeden saklayabilirsiniz. Fotoğraf albümleri içerisine farklı boyutta fotoğraf alacak şekilde tasarlanmaktadır. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir, fotoğraf makinesi aksesuarları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.