Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Albüm

için 364 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Fotoğraf Albümü

Fotoğraflar hayatınızda belki de en mutlu anlarınızın olan çocuğunuzun ilk attığı adımı, ilk gülüşü hatırlamanızı, lise hayatınızın komik anlarını, en yakın arkadaşlarınızda gittiğiniz yerleri, üniversite mezuniyetinizde kep atma anınıza ve evlendiğiniz o özel günde fotoğraflar olmasa belki de pek çok anı silik birer hatıra olarak kalabilirdi. Bağınızın kopmuş olduğu ancak bir zamanlar en iyi arkadaşınız, akrabalarınız, nereden geldiğinizi hayatınızda kimlerin olduğunu ve mutlu olmanın nasıl da kolay olduğunu hatırlamanızı sağlamada oldukça etkili bir yöntem iken anılarınızı da daima taze tutmanızı sağlar. Bazen bazı anları fark edemeyip veya çok kısa sürdüğü için kaçırdığınız anların sonsuza kadar sizinle kalmanızın yardımcısı olur fotoğraflar. Videolar da hatıraları kaydeder ancak bir yüzün ifadesini, bir bakıştaki heyecanı en güzel fotoğraflar sabitler. Kuşların kanat çırpışı, bir kepin havada olduğu anı, belki de çok sevdiğiniz bir ünlüyle karşılaştığınız anlar yalnızca dakikalar ve hatta saniyeler sürecekken fotoğraflar bu anının sonsuza kadar bir karede donmasını sağlar. Böylece bu anınız zamanla aklınızdan uçup gitmezken her fotoğrafa bakışınızda belki yeni ayrıntılar bile yakalamanıza imkân tanır. Fotoğrafları kaybetmeden bir arada tutmak bir foto albüm sahibi değilseniz oldukça zordur. En güzel, en eğlenceli fotoğraflara sahip olsanız dahi onları daima temiz tutmak ve zarar gelmesini engellemek için onlara göre uygun boyutlarda bir albüme sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde fotoğraflarınız zamanla yıpranabilir, yırtılabilir ve kaybolabilir. Yalın, modern ve minimal çizgilere sahip kapağı olan albümler sadelikten yana olanlar için en iyi opsiyonlardan biri olacaktır. Daha ağır bir tarzınız varsa varaklı kapağa sahip olan fotoğraf albümleriyle hem fotoğraflarınızı güven altına alabilir hem de sehpaların üzerinde veya çeşitli raflar da görsel olarak da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde zıt renkli kapakları olan albümler ve ışık çadırı da kontrast bir hava katarak hoş bir dokunuş sağlayabilir.

Fotoğraf Albümlerinin Modern Çeşitliliği

Fotoğraf Albümlerinin Modern Çeşitliliği

Eskiden kalın ya da ince kapakların arasındaki ince şeffaf dosyalardan ibaret olan fotoğraf albümlerinin çeşitleri günümüzde çok farklı tasarımlarıyla albümler değişik stilleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Hem teknolojini gelişmesi hem de ev dekorlarının büyük önem kazanmasıyla albümlerin stilleri de bir hayli değişti. Artık klasik albümlerdense daha çok görselliğe hitap eden albümlerin fazlaca tercih edilmesine neden oldu. Şimdilerde dönme dolap görünümlü olan fotoğraf albümüyle hem daha dekoratif hem de her zaman gözünüzün önünde olan bir albüme sahip olabilirsiniz. Veya ahşap çerçevelerin içerisine yerleştirilen iplere fotoğraflarınızı yerleştirerek modern ve estetik bir dokunuşa imza atabilirsiniz. Led’li fotoğraf albümü ise son dönemlerde en çok tercih edilen albüm tiplerinden biri olarak öne çıkıyor. Hem LED ışıklarının şık görünümü hem de aydınlığıyla nostaljik bir hava katması odaya ayrı bir güzellik katıyor. Fotoğrafları tek tek çıkartıp mandal yardımıyla çerçeve içerisine yerleştirerek bir albüm oluşturabileceğiniz gibi polaroid fotoğraflarla daha hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özel tasarım fotoğraf albümleriyle dilediğiniz fotoğrafı kapağa bastırarak daha kişisel bir albüme sahip olabilirsiniz. Özellikle aile albümü geçmişten beri gelen bir gelenek niteliği taşır. Siz de güncel tasarımlara göz atarak güzel bir aile albümüne sahip olabilir, aileniz bir araya geldiğinde aile albümünüzü göstererek eski günleri özlemle anabilirsiniz. Manyetik fotoğraf albümü de fotoğraf albümlerinin bir diğer çeşidi olarak yer alıyor. Manyetik albümler yapıştırma veya yapışkanlı olarak da adlandırılabiliyor. Bu tür albümlerin en önemli özelliği ise fotoğraflarınızı bu albümün içerisine herhangi bir kalıba bağlı kalmayıp özgür bir şekilde kolajlar yapabilmenize imkân tanımasıdır. İstediğiniz her zaman dilediğiniz fotoğrafların yerini değişebilirken aynı zamanda yeni fotoğraflar da ekleyebilir, istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Müzikli fotoğraf albümü modelleriyle fotoğraf albümünüzde gezinirken eklenen müzik sayesinde küçük bir geçmişe yolculuk yapabilirsiniz.

Bebek Albümleriyle Bebeğinizin Her Anını Takip Edin

Bebek Albümleriyle Bebeğinizin Her Anını Takip Edin

Çeşit çeşit albüm seçenekleri, ihtiyacınız olan kapasiteye nazaran değişik boyutlarda ve şekillerde sizlere sunuluyor. Daha mütevazi ve büyük boyutlardaki albümlere aile fotoğraflarınızı yerleştirebileceğiniz gibi deri kaplı yahut tek renk olarak dizayn edilmiş yüksek kapasiteli modelleri, seneler içinde doldurabilir; ailenizin hatıralarını saklayabilirsiniz. Yeni doğan fotoğraf albümleri de her evde muhakkak bulunuyor. Kız ya da erkek çocuğuna uygun özel renklerde üretilen ürünler, üzerlerinde her yaşa uygun birbirinden farklı figürler de bulunduruyor. Bebeğinizin fotoğrafını yerleştirebileceğiniz çerçeveli modellerin yanı sıra sempatik karakterler ve çiçeklerle süslü olanlar şeklinde eğlenceli tasarımlar da bulunuyor. Bebekler için olan fotoğraf albümleri içinde ilk yıla özel olan tasarımlar da ebeveynler tarafınca sıkça tercih ediliyor. İlk doğum anından itibaren 12 ay süresince en hususi anlar için kategorize edilmiş albümler, dizgesel bir albüm hazırlamanıza en büyük yardımcınız oluyor. Modellerin bazılarında yer edinen not alma ya da tarih yazma alanları da anılarınızı daha kapsamlı halde korumanızı sağlıyor. Sevgilinize ya da anne ve babanıza hususi günlerde vereceğiniz albümler, şık ve aynı zamanda kıymetli bir armağan oluyor. Sevgiliniz için üstünde kalp desenleri ya da sevdiğiniz bir şehrin mühim görsellerini bulunduran bir model seçerken, aileniz için daha klasik bir tarza yönelebilirsiniz. Fotoğraf albümü fiyatları türüne, ebadına göre farklılıklar göstermektedir. Saklayacağı hatıralar ve dayanıklılığı düşünüldüğünde her evde minimum birkaç adet fotoğraf albümünün bulunması gerekir. Ama standart karton modeller haricinde kişiye özel olan ahşap fotoğraf albümlerine ya da çağdaş görünümlü kendin tasarla albümlerine de bütçeniz dahilinde ekonomik fiyatlara sahip olmanız mümkün.

Estetik Bir Görünüm İçin Tablo Albümler

Estetik Bir Görünüm İçin Tablo Albümler

Tablo şeklindeki albüm tasarımları modelleri seçiminde en mühim konu, çerçevenin fotoğrafların önüne geçecek derece de bir abartı taşımamasıdır. Çerçeve, içerisindeki fotoğraflarla yarışmamalıdır. Çerçeve şeklindeki albümlerin formları incelendiğinde içbükey şeklindeki albüm modellerinin bir derinlik kazanmasını sağlarken, dışbükey olanların ise fotoğrafları ön plana çıkardığı görülür. Çerçeve şeklindeki albümlerin renkleri arasından seçim yapmanız gerektiği durumda, daha ziyade fotoğrafların renk yoğunluğuna yakın bir rengin tonları bütünsellik sağlama amacına uygun olarak tercih edilmelidir. Yanlış albüm çerçevesi kullanılması hem fotoğrafın kıymetini düşürür aynı zamanda yaratmak istediğiniz bütünsel algıyı da bozabilir. Amaç çerçeve şeklindeki albümü sergilemekse kalınca bantlı, işçilik detaylı büyük çerçeve modelleri kullanılabilir. Dar ve minik metrajlı duvarlarda daha küçük bir albümler için çerçeve kullanmak daha ferah ve orantılı görsel tesir sağlar. Son yıllarda hızla gelişen değişen teknolojinin tesiri fotoğraf çekme ve yayınlama alışkanlıklarında değişiklikler meydana geldi. Bugünlerde fotoğraf makinesi bile taşımaya gerek olmadan oldukça kaliteli fotoğraflar cep telefonları sayesinde saniyeler içerisinde pek çok kare ile çekilebiliyor. Cihazlarda biriken yüzlerce fotoğrafı basmak ve devamlı el altında bulundurmak aslına bakarsan olası olamayacağından, ekranda görebilmeyi elde eden dijital albümler en büyük kolaylıktır. Dijital albümler aslen bir dijital fotoğraf göstericidir. Sıradan albümlerde tek tek fotoğrafları sayfalara yerleştirip fotoğrafları görmek için sayfaları tek tek çevirmek gerekirken dijital albümlerde fotoğrafları direkt olarak yükleyerek hiçbir güç sarf etmeden fotoğraflar bir slayt gösterisi gibi geçer. İsterseniz tek bir fotoğraf sürekli olarak ekranda kalırken dilerseniz ayarladığınız sırada bir slayt gösterisi gibi veya otomatik olarak rastgele yüklenen fotoğraflar gösterilir. Eskiden de albümler hediye olarak sıklıkla tercih edilen bir seçenekken şimdiki zamanda dijital fotoğraf albümlüğü de hem doğum günlerinde hem yılbaşlarında hem de anne veya babalar günü için çok iyi bir hediye seçeneği haline geliyor.

Güzel Anlarınızı Albümlerinizle Ölümsüzleştirin

Güzel Anlarınızı Albümlerinizle Ölümsüzleştirin

En güzel hatıraları ölümsüz hâle getiren fotoğraflar, seneler sonrasında bile bakıldığında o anı yine yaşamaya destek oluyor. Nesilden nesle aktarılabilen bu hatıralar, mutluluğu paylaşmanın en mühim aracılarından biri olarak evlerdeki yerini alıyor. Birbirinden değişik fotoğraf albümleri yardımıyla anılarınızı kategorize edebilir ve daha basit ulaşılabilir bir hâle getirebilirsiniz. Düğün, doğum günü, balayı, seyahat ya da evladınız için hazırlayacağınız değişik albümlerle fotoğraflarınızın derli toplu durmasını sağlayabilirsiniz. Fotoğraf albümleri ihtiyaca yönelik değil de zevke ve isteğe yönelik olsa bile kategorize edilebiliyor. Artık anı defteri olarak da adlandırılan albüm çeşitleri anı kitabı, bebek anı kitabı, mini foto kitap, büyük anı kitabı olarak farklı isimlerle adlandırılabiliyor. Sevdikleriniz veya kendiniz için hazırlayacağın albümlerle neşeli ailenizin anılarını en keyifli şekilde saklarken dekoratif bir görünüm de elde etmenizi sağlıyor. Fotoğraf albümü modelleri içinde en sık tercih edilen modellerden biri de bebekler için üretilen albümler oluyor. Bebek anı kitabı o denli mükemmel bir albüm ki arasında renkli stickerler, cümleli yapışkanlar, renkli kalemler ile şahane bir albüm olurken oldukça kişisel bir seçenek oluyor. Annenize ve babanıza ya da sevgilinize özel günlerde verebileceğiniz bir fotoğraf albümüyle hem şık bununla beraber kıymetli bir armağan oluyor. Evlilik sene dönümlerini kutlayan anne ve babanızın bir ihtimal de pek hatırlamadığı fotoğraflarla aşklarını tazelemelerine destek olabilirsiniz. Dijital fotoğraf albümlerinin tutarları ise işin içerisine elektronik bir mekanizma girmiş olduğu için birazcık daha yüksektir fakat fotoğraf kapasitesi, ömrü ve şık görünümü düşünüldüğünde iyi bir yatırım olarak karşınıza çıkar. Aynı zaman da karanlıkta dahi fotoğraflarınızı rahatlıkla görmenize imkân sağlar Albüm fiyatları fotoğraf albümü çeşitleri ve ebatlarına göre farklılık gösterse de sayfamızdan size uygun fotoğraf makinesi aksesuarları ve çeşitlerini bulabilirsiniz.

Fotoğraf Albümü Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf Albümü Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf albümü, fotoğraflarınızı saklamanız için hususi olarak hazırlanmış bir tür defter de denebilir. Standart bir fotoğraf albümü sağlam ve dayanıklı bir karton kapağına sahiptir. Yine kalınca sayfalarda saydam naylondan, fotoğrafın vakumlanıp yapışmasını sağlayan bölmelere sahiptir. Bu albümler bir nevi vitrin görevi de görür. Ancak Günümüzde resim albümleri oldukça çeşitlidir. İsme hususi ahşap kutular arasında albümlerden sizin tasarlamanıza imkân veren kendin yap resim albümlerine kadar birçok seçenek sizi bekler. Albümlerin farklı tip ve desenlerinin yanında düğün albümleri, bebek albümleri gibi daha özel albüm çeşitleri de bulunuyor. Fotoğraf albümü çeşitlerinden biri de dijital albümdür. Dijital albümlerinizi bilgisayarlarınızdan masaüstünüze taşımak isterseniz dijital resim albümü edinerek fotoğraflarınızı ona yükleyebilirsiniz. Dijital resim çerçevesi, yılbaşı, anneler, babalar günü, doğum günü kutlamalarında teknolojik hediyeler bölümünde ön plana çıkar, hediyelik albüm çerçeveleri seçenekleri içinde yerini alır. İlk bakışta ancak durağan fotoğraf görüntüleyen cihaz şeklinde görülse de ancak resim izleyebileceğiniz cihazın oldukça ötesinde, alarm, mp3 çalar, takvim ve saat gösterme şeklinde kolaylıklar da sunar. Boyut, malzeme ve işçilik çeşitliliğine paralel olarak albümlerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Siz de birkaç değişiklikle ömür alanlarınızı baştan yaratmak dilerseniz, en beğendiklerinizi bir araya getirerek toptan albümlerinizin listesini oluşturabilirsiniz. Birbirinden şık, güzel ve kaliteli albümlerin modelleri içerisinden beğenip, satın almak için stilinize müsait parçalara karar vermeniz yeterli. Fotoğraf alanında mühim bir yere haiz olan dijital, albüm alışkanlığını azaltmış şeklinde görünse de aslına bakarsak hiçbir vakit dönem dışı bırakamıyor. Çok daha uzun zaman ve daha kalıcı olarak saklamaya uygun olan fotoğraf albümleri, her yaştan insan tarafınca tercih ediliyor. Yanlış bir hareketle silinme ihtimali olmadan ve en sevilen anların bir arada saklandığı albümler, resim meraklıları için önemli bir yere sahip oluyor. Kişinin ilgi alanına nazaran sunulan değişik dizaynlar ise bu alışkanlığı daha zevkli bir hale getiriyor. Bu fotoğraf albümlerine dalıp gitmek zamanda yolculuk yapmaya eşdeğer tutuluyor. Dilerseniz fotoğraflarınızı stüdyo ışığı ile çekebilir, uzun ömürlü anılar elde edebilirsiniz.

Ne Tür Fotoğraf Albümü Alınmalı?

Fotoğraflar anlık görüntüler yakaladığınızı gösteren kanıtlar, geri dönüp bakarak hatıralarınızı zihninizde canlandırabileceğiniz görsellerdir. Albüm modelleri çok farklı çeşitlere sahiptir. Farklı kapak tasarımlarıyla kendi zevkinize uygun bir kapak tasarımı tercih edebilirsiniz. Ancak kapak tasarımından önce fotoğrafların boyutu albümünüzün seçiminde büyük rol oynar. Albüm 10x15,albüm 13x18 gibi çok farklı boyutlara sahip olabiliyor. Bu nedenle bir fotoğraf albümünü almadan önce fotoğrafın boyutları dikkat etmeniz gereken en önemli unsurdur. Yanlış boyutta bir albüm almanız durumunda fotoğraflarınız albüme sığmayabilir ya da fotoğraflar albüme büyük geldiğinden kayarak düşebilme ihtimali vardır. Bu sebepten ötürü fotoğraflarla albümün boyutu birbirine uygun olmalıdır. Aynı zamanda albümlerin yaprak sayısı da farklı olabiliyor. Bu da bir albüme kaç fotoğraf koyacağınızı belirliyor. Dilerseniz 500’lük bir albümü satın alarak bütün fotoğraflarınızı yerleştirebilir veya 100’lük gibi daha az sayıya sahip albümlere göz atarak kendi isteğinize göre şehir şehir ya da kişilere göre ayırabileceğiniz bir albümlük de yapabilirsiniz.

Fotoğraf Albümü Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fotoğraf albümleri oluşturulma sırası aslen şahsi bir süreçtir. Ancak fotoğrafları biriktirmeyi seviyorsanız ve onları sürekli olarak fotoğraf albümlerine yerleştiriyorsanız fazla sayıda albümün içinde aradıklarınızı bulabilmeniz için tematik bir tertip yoluna gidebilir ve albümlere tanımlayıcı etiketler ekleyebilirsiniz. Örneğin bir albümün üzerine bir etiket yardımıyla Ankara, 2010 yazarak tamamen 2010’da Ankara’da çektiğiniz fotoğrafları bu albüme yerleştirerek belirli bir düzen oturtabilirsiniz. Kendin tasarla resim albümleri size daha çok esneklik sunabilir. Oldukça şık tasarımlarla beğeninize sunulan bu albümlere arzu ettiğiniz bireyin adını yazabilir ve boş sayfalarına fotoğrafları arzu ettiğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz. Fotoğrafları bir öykü özetler gibi bir sıralamada koyarsanız sizinle beraber albüme bakan kişiler de albümden çok büyük hoşnutluk duyacaktır. Kişiye özel olan fotoğraf albümleri doğum günü ve yıldönümü şeklinde özel günler için iyi bir armağan fikridir. Dijital çerçeveler ise teknolojiyle ilgilenen kişilerin kendileri ve armağan edecekleri kişiler için kalıcı bir hatıra olacaktır.