Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Işık Çadırı

için 205 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Işık Çadırı

Fotoğraf tutkunları, amatör fotoğrafçılar, profesyonel fotoğrafçılar, ürün fotoğrafçıları, stok fotoğrafçıları, stüdyo fotoğrafçıları, dış çekim fotoğrafçıları, doğa fotoğrafçıları ve daha birçok alanda özelleşmiş fotoğrafçılar... Tüm bu fotoğrafçıların ayrı ayrı çekim koşulları, birbirinden farklı fotoğraf makinaları, fotoğraf makinası aksesuarları vardır. Fotoğraf sektörü özellikle günümüzde sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla daha da büyümüş, popülaritesi artmış bir sektördür. Bu sektörde kullanılan çok çeşitli fotoğraf aksesuarları mevcuttur ve bu aksesuarların hemen hemen her alandaki fotoğrafçılara özel türde üretilmişleri vardır. Işık çadırı, fotoğraf makinesi ve kamera aksesuarları kategorisinin en popüler ürünlerinden biridir. İçerisinde ışık bulunan bu çadır, aydınlatmadaki üstün yeteneği sayesinde daha iyi fotoğraf çekmenizi mümkün kılar. Fotoğraf çekimi esnasında aydınlatmanın önemi her kameralı telefonda bulunan “flaş” özelliği ile, fazla söze gerek kalmadan anlatılabilir. Fotoğraf çekimlerinde daha parlak, daha net, daha vurgulu, gölgesiz veya istemli gölgeli her fotoğraf ve daha fazlası için aydınlatma araçları kullanılır. Fotoğrafçıların mutlaka ürünlerinin arasında bulunması gereken aydınlatma aksesuarlarından birisi de ışık çadırıdır. Işık çadırları özellikle ürün fotoğrafçılığı, stok fotoğrafçılığı ve natürmort fotoğrafçılık alanlarında ilerleyen fotoğrafçıların adeta kurtarıcı parçalarıdır. Fotoğraf çadırı olarak da bilinen ışık çadırı aksesuarının da diğer tüm aksesuarlar gibi çok çeşitli modelleri vardır. Işık çadırları 30 cm boyutlarında bir cetvelden daha küçük olabileceği gibi, içerisine bir insanın sığabileceği boyutlarda portatif bir stüdyo da olabilir. Bazı kullanıcılar sürekli ışık modellerini de ışık çadırı adı ile bilerek talep etmektedir. Bu sebeple ışık çadırı kategorisinde sürekli ışık aksesuarlarını, ürün çekim masalarını, makaralı fon perdeleri de bulmanız mümkündür.

Işık Çadırı Modelleri

Işık Çadırı Modelleri

Işık çadırı birçok kişi tarafından farklı isimlerle bilinmektedir. Bu isimlerin bazıları; portatif LED ışıklı ürün çekim çadırı, mini stüdyo çadırı, cubelite, küp çekim çadırı, LED’li ışık çadırı, LED küp çekim çadırı, stüdyo ışık çadırı, LED ışıklı mini stüdyo box, ışık kutusu, katlanabilir LED ışıklı ürün çekim çadırıdır. Işık çadırı modelleri özellikle boyutuna göre değişmektedir. Katlanma yöntemi, fiziki şekli, kapanma şekli, LED varlığı, varsa LED sayısı gibi faktörler ışık çadırı modellerini değiştiren faktörlerdir. Ürünleri çekmeye yarayan bu küçük ekipmanın modelleri imal edildiği malzeme çeşidine göre de değişmektedir. Sert plastik malzemeden yapılan ışık çadırları, bez polyester kumaştan yapılmış ışıklı çekim çadırları, akrilik malzemeden yapılmış ışık çadırları, yansıtıcı özel gümüş kumaşlar kullanılmış ışık çadırları gibi farklı malzemelerden yapılmış aydınlatmalı ışık çadırları farklı performanslar sergilemektedir. Aydınlatmalı ışık çadırları her kullanıcı tipi için, her fotoğraf sanatçısının alanı için kullanılabilecek seçenekler sunmaktadır. Bu çadırlarda küçük bir takının fotoğrafı da moda kıyafetler tanıtan bir mankenin fotoğrafı da yüksek performanslı bir fotoğraf stüdyosunda çekilmiş gibi yüksek kalite ve canlı renk tonlamaları ile çekilebilir. Mucizevi ve göz alıcı fotoğraflar için doğru malzemeden yapılmış, LED ışıkları doğru yere konumlandırılmış, boyutları ve fon rengi doğru seçilerek kullanılmış bir aydınlatmalı ışık çadırı kullanmak yeterlidir. LED aydınlatmalı ışık çadırı modelleri LEDlerin sayısı ve konumuna göre de çeşit çeşittir. Ayrıca düz LED içermesi veya ring LED olarak adlandırılan LED halkaları içermesi de modeller arası değişkenliklerden birisidir. Bu aydınlatma çadırlarının çekim açısı için verdikleri olanaklar da modelden modele değişmektedir. Bazı modeller her konumdan ve açıdan fotoğraf çekimini mümkün kılmaz. Örneğin ürün konumunu sıfır noktasında alırsak, doğu, batı ve kuzey yönleri çadırın kenarları ile kapanmış ve sadece güney yönü açık olan bir LED aydınlatmalı çadırda çekim yapabileceğiniz üç ana durak ve bu üç durağın ara durakları vardır. Bu konumda bir ürünün fotoğrafını güney, güney doğu ve güney batı açılarından çekebilirsiniz, aynı zamanda çapraz aşağı ve çapraz yukarı yönlerinden de çekebilirsiniz. Kübik ürün ışıklı çadırları gibi bazı çadır modellerinde istediğiniz açıdan pencere açma şansınız olabilir. Bazı çekim çadırlarında ise sadece kamerayı içeriye sokabileceğiniz kadar dar bir pencere açabilir ve çekim yapacağınız nesneyi tamamen dış aladan soyutlayabilirsiniz.

Işık Çadırı Ölçüleri

Işık Çadırı Ölçüleri

LED aydınlatmalı ışık çadırlarında fotoğraf alanınıza göre ve çekeceğiniz objeye göre neredeyse her boyutu bulmanız mümkündür. Fotoğraf makinesi ve kamera aksesuarı üreticileri, ışık çadırı kullanıcılarının kimliklerine baktıklarında; profesyonel fotoğrafçılar, amatör fotoğrafçılar, ürün fotoğrafçıları, stok fotoğrafçıları, sanatçılar, el işi ustaları, reklamcılar, youtuberlar, influencerlar, marka ajansları, satıcılar, iş insanları, online ürün satıcıları gibi pek çok sektörden kullanıcıya rastlamışlardır. Bu sebeple, her kullanıcıya cevap verebilecek ortak özelliklerde veya her kullanıcıya özel farklılıklarda ürünler tasarlayarak kullanıcıların beğenisine sunmuşlardır. Bu LED aydınlatmalı ışık çadırlarında giyim sektörü, kozmetik sektörü, takı sektörü gibi pek çok sektör, düğmeden çantaya, ayakkabıdan oyuncağa, çiçekten telefona ürünlerinin fotoğraflarının çekimini gerçekleştiriyor ve satış için ilgili mecralara fotoğrafları yüklüyorlar. Fotoğraf çekim çadırlarının en büyük ölçülere sahip olanları genellikle manken çekimleri için kullanılan mini stüdyolardır. Büyük ışık çadırı stüdyosunun ebatları genellikle; yükseklik 200 cm (78,7 inch) x derinlik 80 cm (31,5 inch) x en 120 cm (47,2 inch) şeklinde olup, bir insanın rahatlıkla sığabileceği büyüklüktedir. Küçük malzemelerin çekileceği çıtçıtlı tek açılı LED aydınlatmalı ışık çadırları genellikle 20 cm x 20 cm gibi daha küçük boyutlarda bulunabilir. Bu çadırların kübik LED’li çekim çadırı gibi adlarla bilinmesinin bir nedeni de küçük boyutların genellikle kare ölçülere sahip olmasıdır. Bu ölçüler 40x40 ışık çadırı, 23 x 23 x 23 cm, 24 x 24 x 24 cm, 30 x 30 x 30 cm, 40 x 40 x 40 cm, 50 x 50 x 50 cm, 60 x 60 x60 cm,75 x 75 x75 cm, 120 x 120 x 120 cm, 150 x 150 x 150 cm şeklinde olabilir. Bu ölçülerin mini stüdyoların açık ölçüleri olduğu unutulmamalıdır. Açılıp kutu haline getirilen ve çekime hazır olan LED aydınlatmalı ışık çadırları ağırlıklı olarak tam küp ölçülerine sahiptirler. Ancak katlanmış halde iken bu ölçüler değişkenlik gösterebilir. Örneğin, kurulu halde iken genişlik, yükseklik ve derinlik ölçüleri 24 x 24 x 24 cm olan bir ışıklı çekim çadırının katlanmış halde iken ölçüleri 22 cm x 23 cm x 24 cm şeklinde olabilir. Bu ölçüleri seçerken öncelikle çekim yapacağınız nesnelerin ortalama boylarından ziyade, çekmek isteyeceğiniz en büyük nesnenin boyutunu dikkate almanız daha sağlıklı olacaktır. Örneğin bal grubu ürünlerinin fotoğrafını çeken biri iseniz, içine daldız, yani bal kaşığı batırılmış bal dolu bir kâsenin fotoğrafını çekmek için size 20 x 20 x 20 cm boyutlarında bir LED aydınlatmalı çadır yetecektir. Ancak ürün grubunuzda 18 kg bal tenekesi bulunuyorsa, bu ürünün fotoğrafını çekmek için en az 30 x 30 x 30 cm ebatlarında bir çekim çadırına ihtiyaç duyarsınız. Bu sebeple LED aydınlatmalı çekim çadırları arasında seçim yaparken fotoğraf makinesi aksesuarları grubunuzda bulunan tüm ürünleri düşünerek ölçü seçmeyi unutmamalısınız.

Mini Işık Çadırı Kullanım Faydaları

Mini Işık Çadırı Kullanım Faydaları

Mini stüdyoları andıran ışık çadırları hangi malzemeden yapılırsa yapılsın, ışık oyunları ile çekilmek istenen nesneyi en doğru, en güzel ve en kaliteli şekilde çekmenizi sağlar. Işık çadırları yarı saydam özellikte çadırlardır ve ana prensipleri gelen ışığı dağıtmak üzerine kuruludur. Çadıra ister çekim yaparken parlaması ile meşhur cam, metal veya parlak yüzeyli çekimi zor nesneler koyun, ister gözlük gibi yansıma yapan yüzeyleri olan nesneler, hiçbir çekimde model nesne üzerinde yansıma, parlaklık, ışık çizgisi göremezsiniz. Bunun için dizayn edilmiş ışıklı çadırlar kendi bünyesinde ışık barındırabildiği gibi dış aydınlatmalar da gerektirebilir. Ürünleriniz ne kadar güzel ve etkileyici olursa olsun, düzgün bir fotoğraf çekmeden satışınız kolay olmayacaktır. Düzgün bir fotoğraftan kasıt nedir? Düzgün fotoğraf öncelikle çekim esnasında parlama yapmamış, doğru açıdan çekilmiş, hatta çoklu fotoğraflar için her açıdan çekilmiş, üzerine fotoğraf makinasının veya çekim yaptığınız kamera aracının gölgesi düşmemiş, arka planda farklı nesneler görülmemiş, net ve sade fotoğraftır. Bu özellikte bir fotoğrafın çekimi için bir sürü aksesuar alıp stüdyo açmanız veya reklamını yapmak istediğiniz ürünü alıp en yakın fotoğrafçıya koşmanız gerekmez. Sadece minik boyutlarda bir ürün çekim çadırı alarak tüm bu özelliklere sahip fotoğrafı tek bir aracı aksesuar ile elde edebilirsiniz. Bu kadar çok faydayı tek bir ürün, oldukça mantıklı bir mekanizma ile sağlamaktadır. Çekim çadırı için talep edilen şekil belirlendikten sonra bu şekle göre iskelet çıkarılır, bu iskelete beyaz renkli veya siyah renkli yarı geçirgen bir malzeme sarılır ve çadır hazırlanır. Eğer LED aydınlatma içeren bir çadır imal ediliyorsa, çadır boyutuna göre gerekli LED sayısı ve LEDlerin konumu belirlenir, LEDlerin bağlantıları da kurulduktan sonra ürün çadırı hazır hale gelir. Alt tabakası tamamen LED aydınlatma içeren, “full LED” özelliği ile satılan tamamen aydınlatmalı ışık çadırları, dahili aydınlatmalı ışık çadırları grubunda bulunan ürünlerdir. LED bağlantısı yapılmayan ürün çadırlarının aydınlatması harici olarak, genellikle de ring LED aksesuarları kullanılarak yapılır. Ring LED halka şeklinde LED bir aydınlatmadır. Set olarak ışık çadırı ile birlikte veya ayrı şekilde piyasalarda bulunabilir. Ring LED dışında standart spot ışıklar kullanılır. Profesyoneller ise sürekli ışık sistemlerinden yana tercihlerini kullanırlar. Her koşulda ve günün her saatinde istenen standart kalitede nesne çekimleri için ürün çekim çadırları mutlaka kullanılmalıdır. Dilerseniz tüm fotoğraflarınızı bir arada tutabielceğiniz albüm seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Işık Çadırı Fiyatları

Işık Çadırı Fiyatları

Kendi stüdyonuzu her yere sırtınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz her yerde kurarak çekim yapabileceğiniz bu ürünler akıllı bilgisayar, akıllı telefon, akıllı saat, akıllı süpürge ve daha pek çok akıllı cihaz gibi hayatınızın vazgeçilmezi olmuş akıllı stüdyolardır. Bu stüdyoya sahip olduktan sonra, tek yapmanız fotoğraf makinanızı veya kameranızı alıp doğru açıya geçmek. Bu ışık çadırları sayesinde reklamını yapmak için sergileyeceğiniz ürünün arka planında istemediğiniz hiçbir nesne rol çalamayacak. Çekim yaparken doğru fon rengini seçmek, doğru açıyı yakalamak, beyaz dengesini doğru ayarlayarak makro modunda çekmek size kalmış. Hiçbir hava şartından etkilenmeden istediğiniz yerde ve istediğiniz saatte fotoğraf sanatınızı konuşturabilirsiniz. Bu avantajlı ışık çadırı fonksiyon olarak her fotoğraf sanatçısına uygun olduğu gibi, fiyat olarak da her bütçeye uygun bir üründür. Işık çadırı fiyat değerleri modellere, boyutlara, aydınlatma özelliğine, imal edildiği malzemeye, harcadığı enerji gücüne ve tabi ki markasına bağlı olarak geniş bir skalada değişmektedir. Özelliklerine göre ışık çadırları geniş fiyatları arasında bir çeşitliliğe sahiptir. Yüksek fiyatlar dolaylarında ürünler genellikle XL ışık çadırları, manken çekimine ya da insan çekimine olanak sağlayan çadırlardır. Standart, iskeletsiz 30 x 30 cm boyutlarında ve harici aydınlatma özelliğinde soft bir ışık çadırını rahatlıkla uygun fiyatlarında bulabilirsiniz. Aydınlatması bulunmayan ışık çadırı aldığınızda ek olarak harici aydınlatma almanız gerektiğini unutmamalısınız. Işık çadırı modellerine, özelliklerine ve fiyatlarına, fotoğraf makinesi aksesuarları kategorisinde bulunan stüdyo ışığı sayfamızda göz atabilirsiniz. Binlerce çeşit ürün arasından hem ihtiyacınıza uygun hem de bütçenize uygun ürünü bularak çekimlerinize başlayabilirsiniz.

Işık Çadırı Özellikleri

Işık Çadırı Özellikleri

Işık çadırları modelleri genel hatları ve kullanım şekilleri ile birbirine benzese de pek çok farklı özellikleri vardır. Çekim yapılabilecek açılar, ışık çadırının imal edildiği malzemeler, sıcaklık oranı, çadırda dahili aydınlatma ya da harici aydınlatma özelliğinin olması, çadırın boyutları, çekim alanının arka fon renkleri, çekim çadırını yere sabitleyen ayaklarının olup olmaması gibi ve daha birçok özellik ile ışık çadırları düşündüğünüzden çok daha fazla özelliğe sahiptir. Işık çadırı özellikleri arasında arka fon rengi ağırlıklı olarak sabit beyaz ya da sabit siyah olarak tasarlanmıştır. Beyaz ve siyah sabit fon olarak en çok tercih edilen arka fon renkleri olsa da kırmızı ve yeşil renklerinde sabit bir arka fon içeren ışık çadırlarını sıklıkla piyasalarda görmekteyiz. Beyaz, siyah, kırmızı ve yeşil fon renkleri dışında kullanılan fon renkleri de vardır. Bu sebeple ışık çadırı aksesuarları pek çok satıcı tarafından hediye renkli fonlar ile birlikte satılmaktadır. Beyaz arka fonlu ışık çadırı yanında hediye olarak eklenen veya ek olarak satılan fon renkleri genellikle; mavi, sarı, yeşil, kırmızı ve siyah olmak üzere beş farklı renkte bulunur. Bu renklere ek olarak bej rengi arka fonlar da kolaylıkla satıcılarda bulunabilmektedir. Her ışık çadırı modeli için ayrı özellikler mevcuttur. Örneğin yere sabitlenebilen iskeletli ve LED’li bir tüplü küp ışık çadırında LED ışık küpü, LED ışık sistemi, dimerli ayarlanabilir adaptör, iskelet için bağlantı tüpleri (12 adet), bağlantı köşe tüpleri (8 adet) özellikleri bulunur. Bazı ışık çadırları taşıma çantası özelliğine de sahiptir. Işık çadırlarının özellikleri arasında belki de en önemlisi yansıma önleyici özelliğinde olmasıdır. Sert plastik malzemeden imal edilmiş ışık çadırlarının mıknatıslı ve çıtçıtlı olmak üzere iki farklı kurulum özelliği vardır. Işık çadırı için aydınlatma özellikleri dahili ve harici olabilir. Dahili aydınlatmalar ışık çadırının belli alanlarında konumlandırılmış, yeterli aydınlatmayı sağlayacak sayıda LED ışıklar ile sağlanmaktadır. Bu LED ışıkların watt güçleri birbirinden farklıdır. Fişe takılanlar olduğu gibi, telefon şarjı ile bağlantı verilerek şarj edilenleri de mevcuttur. Harici aydınlatmalar çeşitli spot ışıklar, ring LEDler vb. aydınlatmalar ile sağlanabilir. Işık çadırlarında kendisi LED barındıran modellerin renk tonu sıcaklığı (K değeri) sıcak beyaz, soğuk beyaz tonlarında olabilir. Ayrıca bu modellerin LED sayısı kadar, lamba parlaklığı yani LM değeri de önem taşımaktadır.