Stüdyo Işığı

için 3,088 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Stüdyo Işığı

Profesyonel fotoğrafçılığın temel şartlarından biri ışığı doğru kullanmaktır. Fotoğrafçılıkta mümkün olduğunca doğal ışıktan, yani gün ışığından yararlanmak esastır ama günün her anında ve her saatinde, hele de kapalı ortamlarda çekim yapılırken yeterli ölçüde gün ışığı bulmak mümkün olmaz. İşlerin aksamaması için yapay ışıklardan, yani stüdyo ışığının sağladığı aydınlatmanın desteği gerekir.

Stüdyo Işığı Nedir?

Stüdyo Işığı Nedir?

Stüdyo ışığı, fotoğrafı veya videosu çekilecek kişilerin, nesnelerin veya sahnelerin aydınlatılmasını sağlayan yapay aydınlatma ürünüdür. Oda ışığı veya sokak ışığı gibi kaynaklar da yapay aydınlatma sağlar ama kontrol, çekimi yapan kişide değildir. Stüdyo ışığının miktarı, yüksekliği ve açısı değiştirilebilir, böylece fotoğraf ve video çekiminde istenen aydınlatma gereği gibi sağlanmış olur. Stüdyo ışıkları çeşitleri temel olarak ikiye ayrılabilir: Birincisi, flaş gibi patlayıp sönen ışıklardır. Bunlar tam çekim anını aydınlatmaya yarar. İkincisi, sürekli ışıklardır. Bu ışıklar aynı oda ve sokak lambası gibi sürekli yanar ama onları istediğiniz yere taşıyabilir ve istediğiniz açıda kullanabilirsiniz. Stüdyo ışığına yardımcı olarak ışık ayağı, reflektör seti, parabolik şemsiye gibi aksesuarlardan da yararlanarak daha iyi fotoğraflar çekmeniz mümkün.

Stüdyo Işığı Nasıl Kullanılır?

Stüdyo Işığı Nasıl Kullanılır?

Stüdyo ışığının büyük bir yardımcı olduğu doğru ama yanlış kullanıldığında fotoğrafınızı daha iyi hale getirmeyeceği kesin. Öncelikle, çekeceğiniz sahneyi düzenleyin ve ona göre stüdyo ışığı ve aksesuarlarınızı ayarlayın. Işıkların ayaklara sağlam bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Cihazların kullanım kılavuzu da elinizin altında dursun. İdeal görüntüyü anında elde edemeyeceğinizi hesaba katarak zamanı bol tutun. Stüdyo ışık ekipmanlarını fotoğraf makinenizle uyumlu biçimde kullanmanız önemli. F, ISO ve beyaz dengesi gibi ayarları fotoğrafta istediğiniz etkiyi yakalamak için büyük önem taşır. Mesela, fotoğrafta dramatik bir etki yaratmak isterseniz ışıkla belirgin kontrast yaratmanız gerekebilir. Basit bir stüdyo ışık işleminde temel ışık, takviye ışık ve arka ışık kullanılır. Daha ileri seviyelerde ekipmana ilaveler yapılabilir.

Stüdyo Işığı Fiyatları Ne Kadar?

Stüdyo Işığı Fiyatları Ne Kadar?

Stüdyo ışığı fiyatları stüdyo ışığının çeşidine göre epey farklılık gösterecektir. Elbette malzeme kalitesi de belirleyici. Bu konuda ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz gerekli. Tek bir halojen ışık daha yüksek maliyetli olabilir ama ihtiyacınız oysa onu almalısınız. Ama ışık ayağı, flaş ve şemsiye dahil olan ekonomik bir set yeterliyse ondan satın alabilirsiniz. Fotoğrafçılık mesleğinizse veya uzun süre ilgilenmeyi düşünüyorsanız uzun vadeli düşünmeyi de ihmal etmeyin. Smdv, Weifeng, Golden Eagle, Foldio ve Fancier gibi markaların stüdyo ışığı çeşitlerini burada bulabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi tamamlayacak tüm aksesuarlar için Fotoğraf Makinesi Aksesuarları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(153)
EasyCover (2)
Fancier (17)
Foldio (18)
Godox (162)
HLYPRO (15)
Raypro (2)
Smdv (11)
Star (17)
Weifeng (13)
YongNuo (12)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(134)
ve üzeri (168)
ve üzeri (177)
ve üzeri (179)
ve üzeri (181)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL