Kategoriler

Kampanyalar

Marka

Canon (431)
Nikon (376)
Samsung (46)
Sony (260)
Sanger (441)
Pdx (82)
Hlypro (76)
Panasonic (75)
Fujifilm (64)
Varta (63)
Olympus (49)
Casio (31)
Duracell (28)
Kodak (22)
Raypro (17)
Fototek (9)
Godox (6)
Sanyo (5)
Tewise (5)
Azden (3)
Go-Pro (3)
Hahnel (3)
Pentax (3)
Ayex (2)
DP (2)
Jvc (2)
Prodigix (2)
Profoto (2)
Benq (1)
SmallRig (1)
Yongnuo (1)
(118)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (209)
4 yıldız ve üzeri (249)
3 yıldız ve üzeri (260)
2 yıldız ve üzeri (262)
1 yıldız ve üzeri (269)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Batarya

için 2,235 sonuç bulundu.

Batarya

Bataryalar, çeşitli özelliklerle beraber elektrik enerjisini kullanabilen pillerdir. Genellikle fotoğraf makinelerinde ve kameralarda kullanılan batarya piller uzun süre kullanılabilir şekilde üretiliyor. Fotoğraf makinesinin bataryası, makinenin fotoğraf çekmesini ve birçok işlemi gerçekleştirmesini sağlar. Bu durumda bataryasız bir fotoğraf makinesi ana özelliklerini dahi yerine getirmeyecektir. Bu fotoğraf makinesi batarya çeşitleri farklı özellikler içeriyor. Bu farklılıklar nedenleri ile her batarya her fotoğraf makinesine uygun olmuyor. Bataryaların yanı sıra bazı fotoğraf makineleri yüksek enerjili piller ile çalışıyor. Piller zamanla bitiyor. Şarj edilebilen bataryalarla beraber fotoğraf makinesini daha uzun süre kullanmanız mümkün oluyor. Bir teknolojik alet için enerji kaynağı oldukça önemlidir. Bataryalar da kameralar ve fotoğraf makineleri için oldukça önemlidir. Bataryalar birçok çeşit içeriyor. Bu çeşitlerin içerisinde marka bazlı bataryaların yanı sıra her fotoğraf makinesine uyum sağlayacak bataryalar da mevcuttur. Bu bataryalar farklı model fotoğraf makinalarına uyum sağlıyor. Ek olarak fotoğraf makinanızın markasına göre orjinal bataryalar da bulunuyor. Batarya gücü, marka gibi birçok etken bataryaları çeşitlendiriyor. Fotoğraf makinesi batarya modelleri içerisinde ek olarak takılan harici bataryalar da mevcuttur. Bu bataryalar ana bataryadan farklı olarak onu desteklemesi için takılır. Harici bataryalar için birçok marka ve özellik mevcuttur. Fotoğraf makinesini aktif ve yoğun olarak kullanan insanlar için harici batarya zamanla bir ihtiyaç haline gelebiliyor. Fotoğraf makinalarındaki bataryaların yüksek performanslı olması fotoğraf makinesinin şarjını da etkiliyor. Hızlı bir şekilde şarjı biten fotoğraf makineleri için batarya değişimi tercih ediliyor. Bataryalar tekrar tekrar şarj edilerek kullanıldığı için zamanla işlevlerinde değişimler meydana geliyor. Bu nedenle piyasada her fotoğraf makinesine uygun bir batarya çeşidi bulunuyor. Sizler de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan video kamera aksesuarları ve seçeneklerini bulabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Batarya Çeşitleri

Fotoğraf Makinesi Batarya Çeşitleri

Fotoğraf makineleri açısından bataryalar önemli bir noktadır. Batarya, fotoğraf makinesinin şarjını ve ömrünü etkiler. Bu durumda bataryanın titiz bir şekilde seçilmesi önemlidir. Piyasada fotoğraf makinesi batarya çeşitleri geniş bir yelpazede sunuluyor. Bu çeşitler, enerji seviyesi, kalıp, marka olarak farklılaşıyor. Fotoğraf makinesine uygun bir kalıpta olması için batarya için bataryanın ölçütlerine bakmalısınız. Ek veya harici bataryalar içerisinde fotoğraf makinaları için farklı bataryalar bulunuyor. Aktif olarak fotoğraf çekiyorsanız ek batarya çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Ek olarak makinanızın batarya ömrünü uzatmak için tercihinizi güvenilir ve kaliteli bataryalardan yana kullanabilirsiniz. Fotoğraf makinesi bataryaları bazı markalarda fotoğraf makinesi pil modelleri olarak da isimlendiriliyor. Bunun nedeni pillerin yeniden şarj edilebilir özelliğe sahip olmasıdır. Fotoğraf makinesi bataryaları marka bataryaları ve her makineye uygun bataryalar olarak iki farklı alt kola ayrılıyor. Marka bataryaları fotoğraf makinesinin markasına göre tercih edilecek bataryalardır. Bu bataryalar orjinal bataryalar olarak da piyasada bulunuyor. Bir diğer batarya çeşidi ise ortak bataryalardır. Bu bataryalar birçok marka tarafından üretilmesinin yanı sıra birçok makineye uyum sağlıyor. Ortak bataryalar da birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca uzun süre de kullanabiliyorlar. Fotoğraf makinesine uygun batarya çeşidi tercih edilmelidir. Batarya çeşitleri içerisinde marka bazlı bataryalar da ön plana çıkıyor. Fotoğraf makinenizin markasına göre batarya seçimleri yapabilirsiniz. Bazı makinalar orjinal bataryalar ile yüksek performansa ulaşırken bazıları ortak bataryalar ile aynı performansı gösteriyor. Burada fotoğraf makinesinin modeli ve markası önemli bir noktadır. Batarya çeşitleri içerisinde fiyatlar da farklılık gösteriyor. Sizler de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek birçok markadan bataryaları karşılaştırabilir, makinanıza uygun bataryayı seçebilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Batarya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf Makinesi Batarya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf makinesi için bir batarya seçecekseniz öncelikle fotoğraf makinanızın özelliklerine dikkat etmelisiniz. Markası, pil gücü gibi, batarya kalıbı gibi çeşitli özellikler batarya seçiminde etkili olacaktır. Bataryayı seçtikten sonra onun kullanımını titiz bir şekilde sürdürmeniz makinenizin ve bataryanın ömrünü uzatacaktır. Onaylanmış bataryaların kullanımı makine açısından uygun olacaktır. Fotoğraf makinesi için pil tercihinizden sonra bataryanın kullanımına dikkat etmelisiniz. Bataryanın ateşe ve aşırı sıcaklığa temas etmemesi gerekir. Batarya değişimini kendiniz kolayca yapabildiğiniz gibi bir teknik uzman yardımıyla da yapabilirsiniz. Ayrıca şarj etmek için pilin tamamen bitmesini beklememelisiniz. Fotoğraf makinesini sürekli olarak açıp kapatmak bataryaya zarar verebilir. Fotoğraf makinesini aktif kullanıyorsanız batarya bazı durumlarda ısınabilir. Böyle zamanlarda bataryanın yeniden soğumasını bekledikten sonra şarj etmelisiniz. Aynı şekilde aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda fotoğraf makinesi şarj kapasitesi düşebilir. Bataryalar şarjı etkileyen ana faktördür. Bataryanın uzun ömürlü olması şarja bağlı bir durumdur. Bu nedenle fotoğraf makinesini şarj ederken dikkat etmelisiniz. Makinanın pili dolduktan sonra şarj sonlanmalıdır. Sürekli olarak şarj edilen bir bataryanın ömrü kısa olacaktır. Pil durumunu etkileyen diğer faktörler ise ekran parlaklığı ve flaş gibi özelliklerdir. Ekran parlaklığını yüksek seviyede kullanmak şarjı kolay tüketebilir. Aynı şekilde flaşı sürekli olarak kullanmak da şarjın çabuk tükenmesini sağlar. Soğuk bölgelerde pillerin kapasitesi düşme eğilimi gösterir. Böyle durumlarda yedek batarya taşıyabilirsiniz. Batarya kullanımı fotoğraf makinesini yüksek standartlarda kullanmak için önemli bir unsurdur. Bu nedenle doğru batarya kullanımı ile fotoğraf makinesinin pilini kontrol edebilirsiniz. Makinanıza uygun fotoğraf makinesi batarya kiti çeşitleri için sayfamızdaki ürünleri inceleyerek farklı bataryaları keşfedebilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Batarya Fiyatları

Fotoğraf Makinesi Batarya Fiyatları

Fotoğraf makinesi için normal bir batarya seçiminden ziyade uygun olanı seçmelisiniz. Bu batarya çeşitlerinin fiyatları farklılık gösteriyor. Marka ve kalite fiyat farkını etkileyen önemli faktörlerdendir. Ayrıca fotoğraf makinesi için alınacak orjinal bataryalar veya ortak bataryalar arasında da fiyat farkı bulunuyor. Birçok marka çeşitli özelliklerde batarya üretiyor. Bu markalar içerisinden kendi fotoğraf makinenize uygun bataryayı seçebilirsiniz. Fiyatlar markanın yanı sıra kaliteyle de paralellik gösteriyor. Kaliteli bir batarya hem uzun ömürlü bir kullanım sağlarken hem de makinanın potansiyel kullanımını etkiliyor. Bu açıdan kaliteli bir batarya seçimi yapmak önemlidir. Bataryaların fiyatları özelliklerine göre de çeşitleniyor. Orjinal bataryalar genellikle markaya bağlı oldukları için fiyatlarında çok fazla değişim olmuyor. Fakat ortak kullanım fotoğraf makinesi batarya fiyatları farklı fiyatlar alabiliyor. Harici bataryalar ana batarya fiyatlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Bu batarya çeşitleri de kendi içinde fiyat farkları gösterebiliyor. Batarya seçimi ve kullanımı titizlikle yapıldığı takdirde bataryanın ömrü uzun oluyor. Bu durumda batarya satın alırken fiyattan ziyade kaliteli bir seçim yapmak ve fotoğraf makinesi için pil tavsiyesi almak uygun olacaktır. Fotoğraf makinanızın markasına göre bir batarya seçimi yapabilirsiniz. Markanın onaylamadığı veya makinenin desteklemediği bataryalar hem makinanıza hem de fonksiyonlarına zarar verecektir. Birçok marka içerisinden fiyat karşılaştırmaları yaparak fotoğraf makinesine uygun batarya seçimi yapabilirsiniz. Batarya olmadan bir fotoğraf makinesi işlevlerini yerine getiremez. Enerjisi şarja bağlı olan bataryalar hem makinayı hem de performansını etkiliyor. Sayfamızdaki ürünleri inceleyerek makineniz için uygun özelliklere sahip bataryaları değerlendirebilirsiniz.