Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Batarya

için 5,453 sonuç bulundu.

Batarya

Fotoğraf makineleri ve kameralar, kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine döndüren bataryalar ile çalışır. Bu bataryalar farklı çeşitte olabilir ve hem bataryanın kendisine hem de sizin kullanım alışkanlıklarına göre ömrü değişiklik gösterebilir. Fotoğraf makinesi ve kamera bataryası hakkında daha fazla bilgi edinmenin tam zamanı.

Fotoğraf Makinesi Bataryası Nedir?

Fotoğraf Makinesi Bataryası Nedir?

Kamera ve fotoğraf makinesi bataryası veya pili, bu cihazlarınızın çalışıp fotoğraf çekmesi veya video kaydı yapması için gerekli bir parçadır. Bataryanız boşalırsa veya bozulursa fotoğraf makinesi ve kameranızı kullanmanız mümkün olmaz. Bazı fotoğraf makineleri AA veya AAA pillerle çalıştırılabilir ama daha fazla enerji gerektiren DSLR kameralar ve video kameralar tekrar tekrar şarj edilebilen bataryalara sahiptir. Bazı bataryalar sadece bir markaya, mesela Nikon veya Canon’a özeldir. Ama bazı bataryalar evrenseldir. Orijinal ürün her zaman daha önerilse de teknoloji epey ilerlediği için bu tür bataryalar da gayet iş görür. Bir de fotoğraf makinenizin batarya ömrüne katkıda bulunan “battery grip”, yani harici takılan ek bataryalar da mevcuttur. Özellikle bol fotoğraf ve video çeken ve dışarıda uzun süre vakit geçiren kişiler için bu ürün oldukça yararlıdır.

Fotoğraf Makinesi Bataryası Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf Makinesi Bataryası Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf makinesi ve kamerada şarj seviyesini gösteren simge genelde stres kaynağı olur. Hele de son çizgideyse cihazın çat diye kapanma ihtimali yakın demektir. Fotoğraf makinesi batarya ömrünü biraz da olsa uzatmak elinizde. Mesela SLR makinelerde LCD ekranı kapatarak şarjınızı biraz koruyabilirsiniz. Soğuk havada şarj daha çabuk biter, o yüzden bataryanızı sıcak tutmanız önemli. Akıllı cep telefonlarında olduğu gibi fotoğraf makinenizde de güç tasarruf modu varsa kullanmayı ihmal etmeyin. Kapatabildiğiniz kadar özelliği kapatın ve şarj aletini kullanamayacağınız durumlar için yedek batarya taşıyın. Flaş da gereksiz kullanıldığında fotoğraf kalitesini etkilemesinin yanı sıra şarjı çok hızlı tüketebilir. Hava kararırken flaş kullanmadan günün son ışıklarından yararlanabilmek için tripod kullanabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Batarya Fiyatları Ne Kadar?

Fotoğraf Makinesi Batarya Fiyatları Ne Kadar?

Fotoğraf makinesi batarya fiyatları ürünün markalı olup olmamasına göre değişiklik gösterebileceği gibi model ve şarj kapasitesi de fark yaratabilir. Orijinal bataryalar daha fazla önerilir ama günümüzde evrensel bataryalar da oldukça iyi iş çıkarmaktadır. Dahili batarya dışında harici yedek batarya alarak toplam şarj seviyenizi artırabilirsiniz. Fotoğraf makinesi batarya ilk şarj önemli, yüzde yüz dolmadan kullanmayın. Fotoğraf makinesi şarj olmuyor ise bataryaya zarar verebilecek hareketlerden kaçınarak yetkili servisle görüşün. Canon, Nikon, Sony, Samsung ve diğer markaların bataryaları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi tamamlayacak tüm aksesuarlar için Fotoğraf Makinesi Aksesuarları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Canon (95)
(925)
Duracell (22)
Foldio (1)
Godox (7)
HLYPRO (49)
Nikon (74)
Raypro (26)
Samsung (5)
Sandisk (1)
Sanger (1632)
Sony (201)
Visico (1)
YongNuo (2)
Zhiyun (5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(402)
ve üzeri (490)
ve üzeri (510)
ve üzeri (515)
ve üzeri (522)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL