Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Pil

için 1,635 sonuç bulundu.

Pil

Fotoğraf makineleri ve kameraların çalışması için elektrik enerjisine ihtiyaçları vardır. Bu cihazlarla herhangi bir işlem yapmak için kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bataryalar ya da piller kullanılmalıdır. Bataryası olmayan makineler pille çalıştırılabilir.

Fotoğraf Makinesi Pili Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf Makinesi Pili Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf makinesi pilleri temel olarak ikiye ayrılır: Tek kullanımlık piller ve şarj edilebilir piller. Pillerin çeşidi markadan markaya ve modelden modele değişiklik gösterebilir. Şarjlı pil alacaksanız pil şarj aleti de almayı ihmal etmemelisiniz. AA kalem piller, düğme piller veya kalın 9V pillerin hepsi fotoğraf makinelerinde kullanılabilir ama bazı piller fotoğrafçılık için daha iyidir. Alkalin pil, en yaygın fotoğraf makinesi pilidir ve AA, AAA, C, D ve 9V gibi birçok boyutu bulunur. Bu piller fotoğrafçının kamerayı ve flaşı ne kadar sık kullandığına bağlı olarak ortalama iki yıl boyunca kullanılabilir. Nikel kadmiyum piller kapasitesi daha yüksektir ve maliyeti daha düşüktür ama raf ömrü alkalin pillerden daha azdır. Nikel metal hidrit pillerin ömrü daha uzundur ama diğer şarj edilebilir pillerden biraz daha pahalıdır. Şarj edilemeyen piller arasında en pahalı olan ise lityum pillerdir. Şarj edilebilen lityum piller isterseniz o zaman lityum iyon pilleri tercih etmelisiniz.

Fotoğraf Makinesi Pili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fotoğraf Makinesi Pili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fotoğraf makinesi pilleri, bütün diğer tek kullanımlık piller ve şarj edilebilir piller gibi, ömürlerinin sonuna geldiğinde uygun şekilde onlara ayrılmış çöplere atılmalıdır. Tek kullanımlık piller tekrar şarj edilemez ve şarj edilebilir piller ancak uygun şarj aleti aracılığıyla şarj edilebilir. Pil akmış veya zarar görmüş ise temas edilmemesi gerekir. Sızıntı makineyi etkilemişse yetkili servisle görüşmeyi düşünebilirsiniz. Fotoğraf makinesi pili çabuk bitiyor ise bu, pilin kalitesine veya sizin kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olabilir. Makinenizi sık sık açıp kapatıyorsanız ve sık sık flaşlı çekim yapıyorsanız tek kullanımlık piller sizin için pek dayanıklı olmayacaktır. Şarj edilebilir pilleri tekrar tekrar şarj etmek daha ekonomik bir çözümdür. Başka bir seçenek de bataryalı fotoğraf makinesine geçmektir.

Fotoğraf Makinesi Pil Fiyatları Ne Kadar?

Fotoğraf Makinesi Pil Fiyatları Ne Kadar?

Fotoğraf makinesi pil fiyatları birçok etmenden etkilenebilir. Şarj edilebilir piller, tek kullanımlık pillerden daha yüksek fiyatlıdır ve onları şarj etmek için bir şarj aletine ihtiyacınız vardır ama sık sık bitirip yeniden alacağınız tek kullanımlık pillerin maliyeti toplamda daha fazla olabilir. O yüzden ihtiyaçlarınıza göre hesabınızı iyi yapmalısınız. Pilin malzemesi de fiyatları etkiler. Mesela ekonomik pil arıyorsanız alkalin pillere, yüksek kapasiteli pil arıyorsanız lityum pillere bakabilirsiniz. Pilin boyutu ise tamamen cihazınıza bağlıdır. Nikon, Sony, Canon, Samsung, Varta, Panasonic ve daha birçok markanın pillerini bulmanız mümkün. Fotoğraf makinenizi tamamlayacak tüm aksesuarlar için Fotoğraf Makinesi Aksesuarları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Alfa (167)
Canon (23)
Ce-link (1)
(260)
Duracell (73)
Energizer (1)
Gnet (1)
Gp (10)
Nikon (3)
Samsung (2)
Sanger (13)
Sony (4)
Star (2)
Varta (21)
Zhiyun (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(102)
ve üzeri (140)
ve üzeri (142)
ve üzeri (144)
ve üzeri (146)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL