Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kart Okuyucu

için 418 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kart Okuyucu

Hafıza kartındaki bilgilerinizi, dosyalarınızı, medyalarınızı bilgisayarınıza aktarmak için köprü görevi gören bir cihazdır. Taşınabilir olan cihazların hemen hepsinde bulunan verilerinizin bilgisayara aktarımını bu cihaz sayesinde oldukça kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Fotoğraf makineleri başta olmak üzere pek çok multimedya cihazda kullanılan taşınabilir belleklerin çalışmasına olanak veren teknoloji harikası bir üründür. Kullanım kolaylığı ve işlevselliğiyle dikkat çeken bir üründür. Fotoğraf makinenizin hafızasının dolduğunu fark ettiğinizde makinede bulunan hafıza kartını çıkartıp kart okuyucu cihazınıza taktığınız takdirde verilerinizi bilgisayara aktararak alan açıp yeni fotoğraflar çekerek anılar biriktirme keyfine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Veri aktarımını kolaylaştırması ve pratikliğiyle sık tercih edilen fotoğraf makinesi aksesuarlarından biridir. Notebooklarda bulunan kart okuyucuları UHS 1 desteklidir ve sadece SD tip kartları okuyabilir. Bilgisayarda bulunan kart okuyucular saniyede 25 MB civarı okuma yapabilme kapasitesine sahiptir. Bir video aktarımından örnek verecek olursak kartınız ne kadar hızlı olursa olsun notebook dahili okuyucu bunu saniye 25 MB algılayacak ve okuma işlemini ona göre yapacaktır. Kısa süreli videoların bile transferi 2 dakikayı aşkın sürede yapılacaktır. Daha uzun süreli, birkaç saat süren bir videonun aktarımı çok daha uzun zaman alacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemediğiniz takdirde harici kart okuyucu alarak saniyeler içerisinde transferini sağlayabilirsiniz. Compact flash, micro SD ve SD kart okuyucu gibi birçok kart çeşidini okuma özelliklerine sahip harici kart okuyucu çeşitlerini sayfamızı inceleyerek yakından keşfedebilirsiniz.

Kart Okuyucu Özellikleri

Kart Okuyucu Özellikleri

Veri transfer sürelerini oldukça kısaltan bir parçadır. Farklı kart çeşitlerini okuyabilmesi özelliğiyle kullanıcılarına pek çok güzellik sunmaktadır. Genelde profesyonel fotoğraf makinelerinde kullanılan kartlar için kart okuyucu kullanarak bilgisayarınıza aktarımdan başka bir çare yoktur. İçerisindeki verileri almak için mecburen bir kart okuyucuya ihtiyaç duymaktasınızdır. Kısa sürede veri aktarımını sağlayabilirsiniz. Çoklu kart okuyucular Micro SD, MMC Micro, Mini SD, SD HC, XD, MMC, MMC+Plus, M2, MS Duo, CF gibi pek çok kart çeşidini çalıştırma ve veri okunmasını sağlama özelliklerine sahiptir. Fazla yer kaplamaması yaygın olarak kullanılması sebeplerindendir. USB giriş ve çıkışı bulundurmasıyla tak çalıştır özelliğindedir. Bilgisayarınıza bağlantısını yapmak için ayrı bir sürücüye ihtiyaç duymaksızın USB girişinden sağlayabilmeniz mümkündür. Hafıza kartları ile her bilginizi istediğiniz şekilde saklayabilmeniz mümkündür. Dijital olarak kullandığınız bütün cihazlara hafıza kart okuyucusu sayesinde veri aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, telefonunuzdaki medyaları hafıza kartına aktarmak istiyorsanız, telefonunuzun şarj girişine uyumlu hafıza kart okuyucusunu temin ettikten sonra hafıza kartınızı kart okuyucuya yerleştirmelisiniz. Kart okuyucunun telefonun şarj girişiyle uyumlu kısmını şarj soketine takarak veri aktarımını gerçekleştirmek için hazır hale getirebilirsiniz. Hafıza kartı kart okuyucuları tekli kart girişine sahiptir. Çoklu kart girişi bulunduranlardan bir tanesi type c kart okuyucu olanlardır. Bu okuyucular sayesinde tabletinize ve cep telefonunuza kolay bir şekilde video, dosya ve fotoğraf aktarımını sağlayabilirsiniz. USB Type-C girişli olan akıllı kart okuyucular Type-C girişi bulunan bütün telefon ve tabletlerle uyumlu özellik göstermektedir. Fotoğraf makinelerinizdeki resimleri bu araç sayesinde kolaylıkla telefonunuza aktarmanız mümkündür. Küçük ebatları sayesinde çantanızda yer kaplamayacak şekilde taşıyabilirsiniz. Bilgisayarınız için ihtiyacı olan bütün bağlantıları tek bir cihazla karşılamak istiyorsanız hemen bir kart okuyucu adaptör edinmelisiniz. Bu adaptörde bulunan USB, şarj, micro SD kart, SD kart çoklu girişleri sayesinde birçok bağlantınızı tek bir cihazla halletmeniz mümkün olacaktır. Dayanıklı yapısıyla size uzun vadeli kullanım fırsatı sunmaktadır. Hemen siz de bu ürünlerden elde etmek istiyorsanız sayfamızdaki kart okuyucu kategorisini ziyaret ederek ihtiyacınız doğrultusunda uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 Kart Okuyucu Kullanımı

Kart Okuyucu Kullanımı

Kullanım kolaylığı sunan bu küçük cihazlar birçok kart çeşidiyle uyumludur. Çoklu giriş bulunduranlarda oldukça zengin kart girişi bulundurmasıyla sık tercih edilenlerdendir. Bilgisayarınızdaki resimleri, fotoğrafları, dosyaları güvenli bir şekilde muhafaza etmenize yarayan SD kartlar ile uyumlu bir araçtır. Kolay bir şekilde cihaza takılmasını gerçekleştirip bilgisayarınızla bağlantısını sağlayarak dilediğiniz gibi medya ya da dosya aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. SD kartların birçok alt başlığı bulunduran çeşitleri vardır. Micro SD kart kapasiteleri 8GB’dan 256GB’a kadar değişiklik göstermektedir. Fotoğraf makineleri için en yaygın olarak kullanılanlar SD ve micro SD çeşitleridir. İki çeşitte bütün kart okuyucularıyla sorunsuz uyum göstermektedir. Fotoğraf makinelerinizdeki resimleri rahatlıkla aktarmanıza engel olmazlar. Fotoğraf makineleri için kart okuyucu kullananlar hareket halindeyken dahi kompakt ve taşınabilir tasarım bulundurmaları sebebiyle oldukça memnun kalmaktadır. Cebinizde bile taşıyabilmeniz mümkündür. Dosya ve fotoğraf aktarımını yüksek hızlı gerçekleştirmeleri açısından adeta bir kurtarıcı olmuştur. Micro SD kart ile çalışan tüm cihaz sahipleri USB kart okuyucu 3.0 modelinden satın alabilirler. Detay verecek olursak aksiyon kameraları, drone ile çekim yapanlar ve hafıza kartı desteği olan telefonlara sahip olan kişilerin alması gerekmektedir. Sadece Micro SD kart kullanıyorsanız sadece bunu okuyan okuyucu almanız yeterli olacaktır. Okuyucunuzun uygun girişine taktıktan sonra diğer girişini kameranıza, telefonunuza ya da drone cihazınızın girişine takarak aktarımı sağlamanız mümkün olacaktır.

 Kart Okuyucu Fiyatları

Kart Okuyucu Fiyatları

Çoğu üründe olduğu gibi bunlarda da özellik artışıyla fiyat artışı doğru orantılıdır. Genel olarak uygun fiyat aralıklarında bulunurlar. Fotoğraf makineleri için profesyonelliği yüksek kart okuyucuların fiyatları biraz yüksektir. Micro SD ve SD kart uyumlu mini kart okuyucu fiyatları uygundur. Çoklu giriş ve tekli girişe sahip olanlar arasında da fiyat farkı mevcuttur. Daha yüksek aktarım hızlarıyla size zamandan da tasarruf sağlayan USB 3.1 Type-C kart okuyucular iş akınızı üst düzeylere taşıması sebebiyle çok yönlü özelliklere sahiptir. Fiyatları biraz daha yüksek olsa da her bütçeye uygun şekilde bulmak mümkündür. Geniş fiyat skalası bulundurması büyük avantajlardandır. SD ve micro SD kart olmak üzere ikisinin de veri okunmasını gerçekleştiren kart okuyucuları bütçeden tasarruf etmemizi sağladığı gibi taşınabilirliği açısından da sizlere kolaylık sunmaktadır. Uygun fiyatları ile bütçeleri zorlamayacak şekilde işinizi görebilir düzeydedir. Bir diğer kart okuyucu çeşitleri olan USB 2.0 ve USB 3.0 özellikleri bulunduranların arasında da fiyat farkı mevcuttur. Bunların aralarındaki temel fark hız farkıdır. USB 2.0’da bağlantı dört telli bir yapı ile sağlanırken, USB 3.0’ın bağlantısı dokuz tel ile sağlanmaktadır. Bu da ciddi bir aktarım hızı farkının oluşmasına sebep olmaktadır. USB 3.0’dan bir önce çıkan USB 2.0 performans ve güç yönetimleri açısından USB 3.0’ın gerisinde kalmaktadır. Bu da tercih edilme sıklığını arttıran unsurlardan biridir. Sunduğu hız video aktarımında önemli bir avantaj sunmaktadır. Sayfamızdaki Fotoğraf Makinesi Aksesuarları kategorimizin alt kategorisi olan kart okuyucularını inceleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilir ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilirsiniz.