Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kum & Aksesuar

için 995 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Diğer Sürüngen Kum ve Aksesuarları

Bir evcil hayvan olarak sürüngen seçerken, seçtiğiniz türün ne tür ihtiyaçları olduğunu bilerek gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir. Sürüngen hayvanlar, çeşitlerine göre farklı ihtiyaçlar duyar. Sürüngen hayvanınıza bir yaşam alanı hazırlarken gerekli malzemeler olacaktır. Kedi veya köpek gibi bir memeli hayvan bakımından çok daha farklı bir bakıma ihtiyaç duyan sürüngenleri hayatta tutmak için gerekli bilgilere sahip olmanız gerekir. Sürüngenlerin davranışları ve ihtiyaçları bizimkinden tamamen farklı olduğundan, onlara uygun bakımı sağlamak gerekir. Sürüngenler soğukkanlı hayvanlar oldukları için yaşam alanlarında bir ısı kaynağına ihtiyaçları vardır. Sürüngen ısıtıcı lamba ürünleri ile hayvanınıza gerekli ısıyı sağlayabilirsiniz. Edinmeyi düşündüğünüz lamba, hayvanın türüne uygun olmalıdır. Evinizde sürüngen hayvanınız için yarattığınız yaşam alanı, onun hayatta kalmasını sağlayacak bir çevre olacaktır. Hayvanınıza besin su, sığınak, ısı kaynağı gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz çevre için gerekli her türlü malzemeye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sürüngenler İçin Yaşam Alanı

Sürüngenler İçin Yaşam Alanı

Bir sürüngen yuvası oluştururken çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Hayvanın yaşam alanı kafes değildir. Günümüzde sürüngen akvaryumu ürünleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu akvaryumlara lamba ekleyerek, hayvanınıza ısı kaynağı oluşturabilirsiniz. Beslediğiniz sürüngenin türüne göre sürüngen ısıtıcı lamba seçmeniz önemlidir. Sene içerisinde, akvaryumda bulunan lamba sıcaklığını, mevsime göre düzenlemek hayvanınızın hayatta kalması için gereklidir. Evcil hayvan dostunuzun nem ihtiyacını da bilmeniz ve bu ihtiyacı karşılamanız gerekmektedir. Hayvanınızı eve getirmeden önce ona yaşam alanını hazırlamış ve tüm ekipmanları sağlamış olmanız gerekmektedir. Sürüngen evi ürünlerine de sayfamızdan göz atmanızı öneririz. Sürüngenlerin yaşam alanları için pek çok malzeme bulunmaktadır. Örneğin; kaplumbağalar için timsah kafası şeklinde dekoratif ada ürünleri mevcuttur. Sürüngenler için saklanma alanı oluşturan, dinozor yumurtası şeklinde dekoratif ürünler bulunmaktadır. Saklanma alanı oluşturan ürünler, tarantula, gecko tarzı saklanmayı seven türler için uygundur. Ayrıca gerek hayvanın yaşam alanında ki sürüngen ısıtıcı lamba gerekse evde ki diğer ışıklardan hayvan rahatsız olduğu zaman saklanması için bu tür bir malzeme gerekecektir. Oluşturduğunuz yuva teraryumlara, doğal görünümü ile şık bir dekor katacaktır. Saklanma aktivitesi sürüngen canlılarını serin tutmanın yanı sıra onları stresten de korumuş olur. Dolayısıyla bir sürüngen akvaryumu içerisinde, saklanma alanı olmazsa olmazlardan biridir. Beslediğiniz hayvan için sürüngen evi oluştururken, sayfamızdan dekoratif özellikleriyle de ön plana çıkan saklanma yuvalarına göz atabilirsiniz. Sürüngen malzemeleri hayvanın türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Sürüngenlerin hastalanmasını önlemek için onlara uygun yaşam alanını yaratmak ve bakımlarını düzenli olarak yapmak gerekmektedir. Hayvanınız için bir yuva yaratmış ve tüm malzemeleri temin etmiş olsanız bile, mutlaka sürüngenlerden anlayan bir veterineriniz olmasını da tavsiye etmekteyiz. Sürüngen ürünleri satın almadan evvel veterinerinize de danışabilirsiniz.

 Sürüngenlerin Yaşam Alanlarında Hijyen

Sürüngenlerin Yaşam Alanlarında Hijyen

Sürüngenler zoonoz hastalıkları taşıyabileceğinden, mutlaka doğru ürünleri temin ederek onların ve kendinizin sağlığı için hijyenik bir ortam yaratmanız gerekmektedir. Temel malzemeler arasında bulunan sürüngen toprağı ürünleri arasından hayvanınızın türüne uygun olanı seçebilirsiniz. Teraryumların tabanına serpmek içi üretilmiş, doğal çam pellet sürüngen taban malzemesi kullanabilirsiniz. İguana, yılan türü egzotik ve tropikal sürüngen taban kumu için pratik alternatif bir üründür. Çam talaşından üretilen bu ürün, %100 doğal ve çözünebilen malzemelerden olmasıyla göz önüne çıkmaktadır. Teraryum içerisindeki nemi emer ve doğal bir şekilde nem seviyesini düzenler. Sürüngenlerin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri adına taban malzemesi kullanımı çok önemlidir. Doğal çam pellet parçalarından oluşan bu malzeme yuva içerisinde bulunan kötü kokuların da önüne geçer. Eğer bir sürüngen talaşı ihtiyacınız varsa bu tarz bir ürün kullanmanız, tozsuz ve hijyenik olmaları açısından uygun olacaktır. Her tür sürüngen için uygun olan bu tarz taban malzemeleri tamamen doğal, yenilebilir kaynaklardan üretilmiştir. Teraryumlar için kimyasal ve boya maddeleri içermeyen, çam pellet granür sürüngen kumu ürünlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bu ürünler sürüngenler için özel olarak tasarlanmıştır. Yuva içerisinde ki sıcaklığın da korunmasına yardımcı olur. Sürüngenler sürekli zemin ile temas halinde canlılar oldukları için kendileri için zararlı olacak ve rahat edemeyecekleri zeminlerde olmayı tercih etmezler. Sürüngen akvaryumu içerisinde böyle bir ortam oluşturulmazsa, hayvan dostunuz sürekli olarak kendisi için uygun olmayan bir zeminde hareket etmek zorunda kalacaktır. Bu da hayvanın sağlığı açısından ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Hayvanınız için gerekli sürüngen toprağı ürününü temin etmeniz, onun hayatta kalması için çok önemlidir. Cam yüzeyler sürüngenlerin hareket etmesi için pürüzsüz yapılarıyla zor bir ortam oluşturmaktadır. Bu nedenle, hayvanın yaşam alanında kullanacağınız sürüngen toprağı ürünleri tamamen doğal malzemelerden oluşmaktadır. Çam ağacından elde edilen malzemeler rahatlıkla sürüngen akvaryumu zeminine serilebilir. Uygun fiyatlı bu ürünler, istenirse belirli alanlara fazla eklenerek küçük tepeciklerin oluşturulması sağlanabilmektedir. Sürüngen evi ortamında hayvanınızın refahı için taban malzemesini düzenli olarak yenilemeniz gerekmektedir. Teraryum tabanını sürekli hijyenik ve temiz tutmak için hayvan sağlığı için önemlidir.

 Diğer Sürüngen Ürünleri

Diğer Sürüngen Ürünleri

Sürüngenler beslenme ve yeme konusunda çok spesifik şeylere ihtiyaç duyabilirler. Sürüngen yemi seçerken, hayvanınızın türüne göre bir ürün seçmeniz gerekmektedir. Her hayvan farklı beslenme ihtiyaçlarına sahiptir. Örneğin; iguana ve kertenkeleler, çekirge ve böcek yerler. Yani bir sürüngen sahibi olmak; daha küçük canlıları sürüngeniniz için bir besin haline getirmenize neden olur. Sürüngenlere protein tozu vererek de besinlerini daha besleyici bir hale getirebilirsiniz. Yem için dekoratif özelliklere sahip sürüngen mama kabı ürünlerine sayfamızdan göz atabilirsiniz. Gerçekçi ve doğal görünümlü mama kabı ürünleri, iç kenarları sayesinde kolayca temizlenebilir ve hayvan rahatlıkla yemeğini bu kap içerisinden yiyebilir. Hangi türün ne sıklıkla ne yediği konusunda veterinere danışabilir ve ona göre bir ürün seçebilirsiniz. Yılanlar, fare ve sıçanlarla beslenirken, kertenkele gibi türler böceklerle beslenirler. Aynı zamanda sebze ve meyve yiyen yeşil iguana gibi otçul türler de vardır. Sürüngeninizin beslenmesi dışında ona yarattığınız yaşam alanında keyifli bir zaman geçirmesi de hayvanın refahı açısından önemlidir. Sürüngen parkı yaratarak, canlı dostunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda sürüngen oyuncakları satın alabilirsiniz. Park içerisine yerleştirebileceğiniz saklanma alanları, dekoratif şelale gibi çok çeşitli ürünler bulabilirsiniz. Teraryumlar için yapay bitkiler kullanarak doğa görünümü elde edebilirsiniz. Örneğin; eğer bir kaplumbağanız varsa birinden farklı kaplumbağa adası ürünlerini ve kaplumbağa yemleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Yine sürüngenlerin saklanma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan sürüngen mağarası ürünlerine göz atabilirsiniz. Bu ürünler doğal görünümleriyle park içerisinde hoş bir dekorasyon sağlayacaktır. Çeşitli oyuncaklar ile hayvanınıza oluşturduğunuz yaşam alanını keyifli bir hale getirebilirsiniz. Hindistan cevizi şeklinde ki saklanma alanı ve özel tasarım mama kabı, akvaryum içerisine hoş ve tropikal bir görüntü katacaktır. Ayrıca teraryumlar için olmazsa olmaz sürüngen UV lamba ürünlerine de sayfamızdan göz atabilirsiniz. UV lamba hayvan için bir nevi güneşi taklit etmektedir ve bu nedenle çok önemlidir. Bazı ürün çeşitleri ısı da yaymaktadır. Sayfamızda bulunan çeşitli sürüngen malzemeleri ile hayvanınıza daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Bu soğukkanlı hayvanlar için mutlaka edinilmesi gereken birçok ürünü sayfamızdan inceleyebilirsiniz.