TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kum & Aksesuar

için 1,976 sonuç bulundu.

Kum & Aksesuar

Evinizde bir sürüngen beslemeye karar verdiyseniz, uzun bir alışveriş listesi de sizi bekliyor demektir çünkü sürüngenler diğer evcil hayvanlara pek benzemez. Sürüngenlerin özel ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlar insanların yaşam ortamlarından daha farklı yerlerde yaşamaya adapte olmuş olmalarından kaynaklanır. Yani, çoğunlukla nemli ve ılık bölgelerde ya da çöllerde yaşamaya adapte olmuş bir sürüngeni havası kuru ve nem oranı düşük, hatta az güneş alan evlerimize almak istediğimizde onlara özel ve koşulları bizim koşullarımızdan tamamen farklı yaşam alanları yaratmak zorundayızdır. Örneğin iguana ve kaplumbağalar evlerde en çok beslenen sürüngenlerdir. Siz de bu iki sürüngenden birini sahiplenecek ve besleyecekseniz, onların sağlığına ve yaşam kalitelerine özel bir önem atfetmelisiniz. Bunun için atacağınız ilk adım doğru bir teraryum ya da akvaryum satın almanızdır.

Teraryum

Teraryum

Sürüngenlerin evcil hayvanlar olarak popülerliği arttıkça sürüngenler için teraryumlar da hem sayı hem de çeşit bakımından çoğalmaktadır. Teraryum alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey alan yeterliliğidir. Bir teraryumun sürüngeninizin boyunun en az iki katı boyutta olması gerekmektedir. Teraryum ısıtıcıları, teraryum kumu, sürüngen yuvası, sürüngen mağarası, sis makinası, teraryum lambası, filtre ve benzeri birçok teraryum aksesuarı sürüngeninizin yaşamını daha kaliteli hale getirecek ve sağlıklı ve uzun ömürlü bir birliktelik yaşamanıza olanak tanıyacaktır.

Isıtıcı

Sürüngenler vücut ısılarını çevrelerinden alırlar. Bu nedenle teraryumunuzda mutlaka akvaryum kum altı ısıtıcı ya da başka türden teraryum ısıtıcıları bulundurmanız gerekmektedir.

Lamba

Lamba

Teraryumların düzgün bir biçimde aydınlatılması gerekmektedir. Teraryum lambası için pek çok seçenek sunulmaktadır. Teraryum UVB lamba, gün ışığı led lamba, floresan lamba modelleri ile sürüngeniniz için doğru ışıklı ortamı yaratabilirsiniz. Teraryum lambası için lamba lamba kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kum

Teraryum tabanını sürüngenler için özel olarak üretilen teraryum kumu ile kaplamalısınız. Teraryumlarda kullanılan sürüngen kumu çeşitleri sürüngenlerin derisini tahriş etmeyecek şekilde üretilmiştir. Ayrıca nem ve ısı korunumunda önemli rol oynarlar.

Ölçüm Malzemeleri

Ölçüm Malzemeleri

Sürüngeniniz için teraryumunuzu alıp ısıtıcıyı da yerleştirdiniz. Artık ısı ve nem kontrolünü sağlamanız gerekmekte. Bunun için akvaryum ölçüm cihazları satın almalısınız. Dijital nem ölçer, analog termometre, dijital termometre, dijital akvaryum derecesi gibi ürünler teraryum ısı ve nem kontrolünde işinize yarayacaktır.

Filtre

Özellikle su kaplumbağası teraryumu ve akvaryumunda işinize yarayacak olan akvaryum filtreleri teraryumu ve akvaryumu kötü bakterilerden arındırır ve temizliğine yardımcı olur. Sürüngenlerinizin bütün ihtiyaçlarını n11.com mağazaları üzerinden satın alabilir ve güvenli ve hızlı bir alışveriş deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1st Choice (11)
8 in 1 (1)
8in1 (1)
A-Bone (1)
Ada (1)
Adasel (1)
Agira (2)
Agran (2)
Angora (20)
Atlas (1)
Boyu (3)
Champion (1)
Chicos (3)
(1404)
Dophin (37)
Eheim (7)
Exo Terra (141)
Flamingo (3)
Fluval (4)
Gardenmix (1)
Hagen (1)
Imac (2)
JBL (112)
Kampanya (1)
Kardelen (3)
Lavtas (1)
Lindo Cat (1)
Long Feng (1)
NUTRİLAB (1)
Percell (6)
Pet Garden (17)
Petviya (5)
Resun (5)
Ribao (1)
Roksy (1)
Roxin (37)
Sera (2)
SMARTER (1)
Sunsun (2)
Sylvania (3)
Tetra (6)
Ti Sert (2)
Ti-Sert (6)
Trexie (3)
Trixie (52)
Tropical (2)
Turkuaz (1)
Venys (4)
Vitasand (1)
Yaban (1)
Yes (1)
Zoetis (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(103)
ve üzeri (126)
ve üzeri (134)
ve üzeri (136)
ve üzeri (150)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL