Kategoriler

Marka

Tetra (36)
Sera (134)
Tropical (34)
Dajana Pet (20)
Rotifish (17)
Jbl (16)
JBL (15)
Ahm (14)
Artakua (7)
Atlantik (4)
Ahm Marin (3)
Prodac (2)
Amore (1)
Aqua (1)
Deep Fix (1)
Ema (1)
Has (1)
Lotus (1)
Omega One (1)
Percell (1)
Tropifit (1)
Vitakraft (1)
Zürich (1)
(29)
Başka bir kelime deneyin

Mama Türleri

Standart (46)
Yetişkin (21)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (47)
4 yıldız ve üzeri (56)
3 yıldız ve üzeri (56)
2 yıldız ve üzeri (56)
1 yıldız ve üzeri (56)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kaplumbağa Yemleri

için 357 sonuç bulundu.

Kaplumbağa Yemleri

Kaplumbağalar, doğanın en ağırkanlı canlılarından bir tanesidir. Sert ve ağır kabuklarının içinde yaşamlarını sürdüren kaplumbağalar hem karada hem de suda yaşayabilen canlılardır. Kaplumbağalar son yıllarca yalnızca doğal ortamlarında değil evlerde de beslenir oldu. Birbirinden sevimli minik kaplumbağaları sahiplenen ev sahipleri, onların sağlıklı bir hayat sürebilmeleri için bütün detayları düşünmelidir. Kaplumbağa besleyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu kaplumbağa yemleridir. Kaplumbağa yemi farklı içeriklere sahip olan ürünlerdir. Etçil ve otçul yemlerin yanı sıra çubuk kaplumbağa yemleri ile de onların beslenmesini sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde kaplumbağalarınızı beslemek için kullandığınız yemin miktarı da oldukça önemlidir. Kaplumbağa yemi miktarı verilen yemin çeşidine göre farklılık gösterir. Kaplumbağaların beslenmesi için genelde günde 2 öğün tercih edilir. Bunun yanı sıra vereceğiniz miktar ise kaplumbağanızın iki ya da üç dakika içerisinde tüketebileceği kadar olmalıdır. Kaplumbağa yemi alacağınız zaman uygun ölçülerde yem tercih etmeniz yem alma sıklığınızı etkiler. Kaplumbağa yemi 1000 ml ölçülerine sahip olan ürünleri aldığınız zaman bu yem kaplumbağanıza uzun süre yetecektir. Sizler de bu durumu göz önünde bulundurarak kaliteli bir markanın istediğiniz yemini tercih edebilirsiniz. Sayfamızda bulunan onlarca kaplumbağa yemi arasından kaplumbağa yemi öneri ve tavsiyelerini göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Hem kara hem de suda yaşayan kaplumbağalarınızın sağlıklı ve dengeli beslenmesi için karides yemleri tercih edebileceğiniz gibi bitkisel ya da hayvansal içeriklere sahip olan yemleri tercih edebilirsiniz.

 Etçil Kaplumbağa Yemleri Nelerdir?

Etçil Kaplumbağa Yemleri Nelerdir?

Su altı dünyasının en sevimli canlılarından bir tanesi olan kaplumbağaların evde beslenebilmesi için özel içerikli yemler kullanılır. Su kaplumbağa yemi çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında etçil kaplumbağa yemleri gelir. Etçil kaplumbağa yemleri adından anlaşılacağı gibi et ile beslenen kaplumbağalar ve sürüngenler için tercih edilen yemlerdir. Carnivor sürüngenlerin gerekli besin değerlerini alabilmeleri için bu yemler oldukça uygun ürünlerdir. Etçil kaplumbağa yemleri genellikle iki bölümlü tablet forma sahiptir. Bir dış bölümden bir de iç bölümden oluşan bu yemler, vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Etçil kaplumbağa yemlerinin dış kısmı genellikle balık, kril ve gammarus gibi besin kaynaklarını içermekte olup yüksek protein ve yağ içerir. Yüksek oranda besleyici olan bu dış katman kaplumbağalar için oldukça besleyici özelliklere sahiptir. Etçil kaplumbağa yemlerinin iç kısmı ise, kaplumbağaların ihtiyacı olan vitamin, mineral ve su yosunlarını içerir. İç kısımda yer alan bu besin değerlerinin her biri kaplumbağaların hastalıklara karşı olan dirençlerinin artmasını sağlar. Bunun yanı sıra yemin içerisinde bulunan kalsiyum ve fosfat dengeli bir şekilde bulunduğu için kaplumbağaların kemik gelişimi açısından da önemli bir rol oynar. Kaplumbağaların kabuk ve kemik gelişimleri açısından etçil yemlerin içinde bulunan besin değerlerinin dengelenmesi oldukça önemlidir. Etçil kaplumbağa yemi içeriği oldukça zengindir. Etçil balık yemlerinin içerisinde; mısır nişastası, balık unu, buğday unu, buğday glüteni, balık yağı, yeşil kabuklu midye unu, deniz yosunu, krill unu, gammarus ve yumurta tozu gibi besleyici ürünler yer alır. Bu ürünlerin bir araya gelmesi yemlerin iç ve dış kısımlarını oluşturarak su kaplumbağalarınızın sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlar. Sizler de etçil kaplumbağa yemlerini alarak evinizde beslediğiniz kaplumbağalarınızı yeterli ve dengeli bir şekilde besleyebilirsiniz.

 Otçul Kaplumbağa Yemleri Nelerdir?

Otçul Kaplumbağa Yemleri Nelerdir?

Kaplumbağa yemleri arasında etçil yemler kadar otçul yemler de tercih edilir. Kaplumbağaların çok uzun yıllar boyunca yaşayabilmesi için otçul yemler önemli bir yere sahiptir. Kaplumbağa yem çeşitleri arasında çok tercih edilen bu ürünler onlarca farklı bitki özünün alınması ile meydana getirilmiştir. Hem kara kaplumbağaları hem de su kaplumbağaları için uygun olan bu yemler kaplumbağaların diyetlerinin ayarlanması için kullanılır. Kaliteli kaplumbağa yemi çeşitleri arasında yer alan bu yemler içerik bakımından oldukça zengindir. Başta otçul yemlerin içinde yer alan su yosunları ve su mercimekleri, kaplumbağaların ihtiyaçları olan besin değerlerini karşılama noktasında etkili bir rol oynar. Özellikle su mercimekleri, kaplumbağaların sağlıklı ve doğal beslenmelerini sağlar. Bunun yanı sıra önemli bir lif kaynağıdır. İçerisinde bulunan yüksek protein, fosfor ve kalsiyum sayesinde kaplumbağaların kabuk ve kemik gelişimlerine destek olur. Kaplumbağalarınız için uygun bir yem olarak otçul ürünleri tercih edebilirsiniz. Uygun kaplumbağa yemi olarak tüketebilecekleri bu yemler sayesinde kaplumbağanızın sindirim sistemini de düzene sokabilirsiniz. Bu yemler yüksek sindirim sağlar. Bu da kaplumbağaların daha az atık üretmelerini, doğal olarak sularının daha geç kirlenmesini sağlar. Otçul kaplumbağa yemleri de iki katmandan oluşur. Bu yemlerin dış katmanları kaplumbağalar için besleyici özelliğe sahip olmasının yanı sıra kaliteli yağlar ve proteinler içerir. Otçul yemlerin iç kısmında ise kaplumbağanızın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içerir.

 Kaplumbağa Yemi Fiyatları ve Önerileri

Kaplumbağa Yemi Fiyatları ve Önerileri

Hem kara kaplumbağalarının hem de su kaplumbağalarının yeterli ve dengeli bir şekilde beslenebilmeleri için özel yemlere ihtiyaç duyulur. Kaplumbağa yemleri etçil ve otçul olmasının yanı sıra çubuk formunda da olabilir. Çubuk kaplumbağa yemi kaplumbağalar için önemli olan vitaminleri ve aminoasitleri içerir. Bunun yanı sıra kalsiyum ve mineral açısından da zengin olan bu yemler, kaplumbağalar açısından yüksek enerji içerir. Kaplumbağaların beslenmesi esnasında miktar oldukça önemlidir. Gün içerisinde kaplumbağanızı kaç kez ve hangi miktarlarda beslediğiniz, doğrudan kaplumbağanın sağlığını etkiler. Kaplumbağaların tüketebilecekleri yemler farklı özelliklere ve içeriklere sahiptir. Bu içerikler yemlerin fiyatlarını da etkiler. Kaplumbağa yemi fiyatları, yemin etçil ya da otçul olmasının yanı sıra, markası ve yemin ölçüsü ile doğrudan alakalıdır. Kaplumbağa yemleri ml bazlı olarak satılan ürünlerdir. 250 ml boyutunda küçük yemler alabileceğiniz gibi uzun süre kullanım imkânı sunan 1000 ml yemler de alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ne büyük ne de küçük olan 500 ml kaplumbağa yemi çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Kaplumbağa yemi fiyatlarının belirlenmesinde bu ölçüler önemli bir yere sahiptir. Yem miktarının az ya da çok olması fiyat aralıklarının değişmesini sağlar. Sayfamızda her bütçeye uygun kaplumbağa yemi çeşitlerini bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra sayfamızda bulunan kullanıcı yorumlarını da inceleyerek yemler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu kullanıcı yorumları arasında diğer kullanıcılar tarafından yapılmış olan kaplumbağa yemi tavsiyesi ve önerilerini de bulabilirsiniz. Kaplumbağalarınızın sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmesi için mutlaka uygun olan yemleri tercih etmelisiniz. Bu nedenle sayfamızda bulunan birbirinden kaliteli ürünleri alarak gün içerisinde kaplumbağalarınızı beslemek için kullanabilirsiniz.