TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kum

için 174 sonuç bulundu.

Kum

Evinizde iguana ya da kaplumbağa gibi bir sürüngen beslemeye karar vereli çok oldu ve yeni evcil hayvanınızı sahiplenmeden önce onun yaşam gereksinimlerinin eksiksiz bir biçimde satın alınması gerektiğinin de bilincindesiniz. Sürüngenler insanların ev ortamında ancak akvaryum benzeri teraryum içinde yaşayabileceklerini hatırlayalım. Teraryumlar sürüngenlerin vahşi yaşamdaki ortamlarını taklit ederek onlara rahat bir yaşam alanı yaratır ve sağlıklarını korumak için en etkili yerdir. Eğer hâlâ bir teraryum edinmediyseniz, n11.com mağazalarının size sunduğu pek çok teraryum modeline teraryum kategorimizden ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Sürüngen Kumu Nedir?

Sürüngen Kumu Nedir?

Mesele elbette içi boş bir teraryum almak değil. Sürüngenlerin kendilerini evlerinde hissedebilmeleri için teraryumun içini de doldurmanız gerekiyor. Unutmayın, tek hedefiniz sürüngeninizin doğal ortamını en mükemmel şekilde taklit etmek ve bu işin en önemli parçası, teraryum ya da akvaryumunuzun zeminini kaplayacağınız madde. Teraryum ya da akvaryum zeminleriniz için en sağlıklı madde sürüngenler için özel olarak üretilmiş sürüngen kumu olarak karşımıza çıkıyor. Sürüngen kumu, sürüngenlerinizin kendilerini doğal ortamlarında hissetmeleri ve vücut fonksiyonlarının düzgün bir biçimde çalışabilmesi için özel olarak üretilmiş kumlara verilen addır. Sürüngenlerin sağlıklı bir biçimde hayatlarını sürdürebilmeleri için çevrelerinin uygun bir biçimde dizayn edilmesi gerekir çünkü sürüngenler vücut ısılarını çevrelerinden alırlar. Sürüngen kumu sürüngeninizin ihtiyacı olan sıcaklığın korunmasında yardımcı olan en önemli teraryum aksesuarlarından biridir.

Sürüngen Kumu Kullanımı

Sürüngen Kumu Kullanımı

Örneğin bir iguana sahiplenmek istiyorsanız, iguananızın vücut ısı dengesini ayarlamada yardımcı olacak en önemli şey doğru teraryum kumu türünü seçmektir. Ya da daha da ilginç bir hayvan olarak evinizde yılan besliyorsunuz ve ince kuma ihtiyacınız var. Sürüngen kumu tam da size göre. Sürüngen kumu ince ve tozsuz bir yapıda olduğu için sürüngenlerinizin nemli derisine yapışmaları önler. Her sürüngen için geçerli olan bu durum, teraryumunuzun içinde bu özel kumların kullanılmasını bir şart haline getirir. İnce ve yuvarlak kum tanecikleri aynı zamanda sürüngeninizin derisindeki olası tahrişleri önleyerek sürüngeninizin sağlıklı bir derisi olmasını garanti eder.

Teraryum Kumu Çeşitleri

Teraryum Kumu Çeşitleri

Teraryum kumu yalnızca tek renk olarak bulunmaz, kırmızı, sarı, bej başta olmak üzere çeşitli renklerde teraryum kumu satın alabilirsiniz. Aynı zamanda teraryumlarda yaşayan sürüngenleriniz için taban malzemesi olarak çöl kumu da tercih edilebilir. Doğal çöl kumu, teraryum içindeki iguananızın ya da başka sürüngenlerin doğal dürtülerini tetikleyerek kendilerini doğal ortamlarındaki gibi rahat ve özgür hissetmelerini sağlar. Trixie marka teraryum kumu deneyebileceğiniz kum markalarından yalnızca biridir. Kolay temizlenen teraryum kumları için n11.com mağazalarına göz atabilir, pek çok çeşitten ihtiyacınıza uygun olan teraryum kumu için hızlı ve güvenli bir biçimde sipariş verebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Agran (2)
(116)
Dophin (9)
Flamingo (3)
Fluval (2)
JBL (13)
Lindo Cat (1)
Trixie (20)
Vitasand (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL