TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Lamba

için 135 sonuç bulundu.

Lamba

Evinizde iguana ya da kaplumbağa gibi sürüngenleri beslemek istiyorsanız mümkün olan en geniş bilgiye sahip olmanız gerekir çünkü sürüngenlerin evcil hayvan olarak beslendiklerinde kedi veya köpek gibi sıcakkanlı memeli hayvanlardan farklı olarak çok özel ihtiyaçları bulunmaktadır. Öncelikle doğru boyutlarda bir teraryum edinmeniz ve sürüngeninizin doğal yaşam ortamını taklit edecek biçimde o teraryumu düzenlemeniz gerekmektedir. Sürüngenlerin kendilerine özgü sıcaklık ve ışık ihtiyaçları vardır ve teraryum da bu faktörleri gözeterek düzenlenmelidir. Eğer henüz bir teraryum ısıtıcısı satın almadıysanız, sürüngen beslemeye hazır değilsiniz demektir. Teraryumunuz için doğru teraryum ısıtıcısını satın almak için, ısıtıcı kategorisine uğrayarak n11.com mağazalarında bulunan geniş ürün yelpazesinden faydalanabilirsiniz. Doğru teraryum ısıtıcısı seçiminin ardından, sıra teraryum aydınlatma aparatı seçimine gelir. Teraryum aydınlatmasının sürüngeninizin sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için çok özel bir önemi vardır. Teraryum aydınlatma planının sürüngeninizin uyku döngüsü üzerindeki etkisini hafife almamak gerekir. Gerekli uyku düzenini oturtamayan sürüngenlerin sağlığında belirgin kötüleşmeler meydana gelir. Doğru teraryum lambası aracılığıyla aydınlatılan teraryumlarda gerekli ışığı alan sürüngenlerin çiftleşme davranışları düzene girer ve genel sağlığı oldukça iyi bir durumda seyreder.

Sürüngen Kumu Nedir?

Teraryum UVB Lamba

Sürüngenlerin doğal yaşam ortamları genelde nemli ve sıcak ortamlar, yani aslında pek de bitki bulunmayan çöllerdir. Bitkisiz ortamda yaşamaya adapte olmuş sürüngenlerin vücutları UV ışınlarına karşı güçlenmiştir. Teraryumunuzda sürüngenlerin doğal habitatını taklit etmek için bir UVB lamba edinmeniz kesinlikle gereklidir. Teraryum UVB lamba modelleri tüm çöl sürüngenleri için uygundur ve sürüngeninizin normal yaşamsal aktivitelerini gerçekleştirebilmesi için de gereklidir. Teraryum UVB lamba edinmek için Exo Terra markasının ürettiği teraryum lambalarına göz atabilirsiniz.

Gün Işığı Led Lamba

Gün Işığı Led Lamba

Teraryum aydınlatma planlamasında gün ışığı led lamba modelleri de üretilmiştir. Bu teraryum lambaları sürüngeninize hem ışık hem de ısı vermek için tasarlanmıştır ve farklı wattlarda bulunur. Teraryum için gün ışığı (natural light) led lamba almanız hem enerji tasarrufu için hem de hayvanınızın doğal ortamındaki gibi güneş banyosu yapabilmesi için çok önemlidir.

Floresan Lamba

Floresan Lamba

Teraryumlarda yaşayan sürüngenleriniz için bir başka seçenek de teraryum floresan lamba modelleridir. Floresan lambalar da diğer lambalarda aynı işlevi görür ve UV modelleri bulunmaktadır. Çoklu duy seçeneği de sağlayan floresan lamba modelleri teraryum aydınlatma planınızda size çok yardımcı olacak ve sürüngeninizin sağlığını ve doğa yaşam düzenini korumasını garanti altına almaya yarayacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(46)
Exo Terra (10)
JBL (36)
Kampanya (1)
Roksy (1)
Roxin (37)
Sylvania (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (8)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)
ve üzeri (12)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL