Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Ölçüm Malzemeleri

için 302 sonuç bulundu.

Ölçüm Malzemeleri

Sürüngeninizi sahiplenmeden önce bütün teknik malzemeleri tamamladınız. Teraryum aldınız, altına kum döşediniz ve bir teraryum ısıtıcısını da kumun altına yerleştirdiniz. Şimdiye kadar bütün adımlar tamamlandı gibi görünebilir. Artık sürüngeniniz için görünürde bir yaşam ortamı yarattınız. Ancak bu yaşam ortamının sürekli ısı ve nem kontrolüne tabi olması gerekiyor çünkü aşırı sıcak ya da aşırı soğuk veya çok nemli ya da çok kuru ortamlar sürüngeninizin sağlığını geri dönülmez bir biçimde kötü etkileyebilir.vSürüngenler vücut ısılarını çevrelerindeki şeylerden alırlar. Doğal habitatlarında sürüngenlerin en büyük ısı kaynağı güneş ve kumlardır. Bu nedenle, teraryumunuzun ısı ve nem ölçümlerini dikkatlice yapmalı, onlar için en uygun ortamı yarattığınızdan emin olmalısınız. Farklı sürüngenlerin farklı ısı ve nem gereksinimleri olduğunu da unutmayın. Bir iguana ile bir kaplumbağanın teraryumunda farklı oranlara dikkat etmeniz gerekecektir. Bir sürüngen teraryumunun ısı ve nem ölçümünü nasıl yaparım diye soruyorsanız, bunun için ileri teknoloji akvaryum ölçüm cihazları bulunuyor.

Dijital Dereceler

Dijital Dereceler

Sürüngenlerinizin içinde yaşadığı teraryum ve akvaryumların ısısını ölçüp ısının çok mu az mı olduğunu öğrenmek ve doğru ısıyı sağlamak istiyorsanız, dijital akvaryum derecesi modellerinden biri işinizi kesinlikle görecektir. Dijital akvaryum dereceleri hem doğru sonuçlar elde etmenizi hem de ısı oranını derece üzerinde çok rahat okuyabilmenizi sağlayan bir tasarıma sahiptir. Örneğin, Dophin marka dijital derecede yeşil renk ölçülen sıcaklık değerini gösterir. Böylelikle akvaryum ya da teraryum içindeki sıcaklığı doğru ve net bir biçimde ölçerek gerekli ısı yükseltme ya da azaltma işlemlerini uygulayabilirsiniz.

Analog Termometre

Analog Termometre

Balıklar için olduğu kadar, su kaplumbağaları ya da iguana gibi amfibiler için gerekli olan ısı ölçerler, yani termometreler, dijital ürünlerin yanı sıra hâlâ analog da olabilmektedir. Bazı analog termometre modelleri teraryum ya da akvaryum içindeki sıcaklığı hem santigrat hem de fahrenhayt olarak gösterebilmektedir.

Nem Ölçerler

Nem Ölçerler

Teraryum içindeki nem oranını sürekli ölçüp takip etmeniz sürüngeniniz için hayati bir meseledir. Nem ölçerler burada en iyi yardımcınız olacak. Kolay kurulum ve kolay okuma sağlayan nem ölçer modellerinin yanı sıra uzaktan kumanda sensörü bulunan nem ölçer modelleri de oldukça popülerdir. Doğru nem ölçümü yapmak için mutlaka dijital nem ölçerlerden bir tane edinerek teraryumunuzun camına yapıştırmalı ve sıklıkla kontrol etmelisiniz. Dijital modellerde hem nem ölçer hem de ısı ölçeri birlikte aynı ürün içinde satın alabilir, böylece aynı anda hem nem hem de ısı kontrolü yapabilirsiniz. Nemi dengelemenin ve kuru havayı nemlendirmenin bir başka yolu da teraryum yağmur sistemi satın almaktır. Teraryum kategorimize göz atarak teraryum yağmur sisteminizi kolay, hızlı ve güvenli bir biçimde satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(275)
Dophin (9)
JBL (6)
Trixie (4)
Yes (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (11)
ve üzeri (13)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL