TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Teraryum

için 563 sonuç bulundu.

Teraryum

İguana veya kaplumbağa gibi sürüngenleri evcil hayvan olarak sahiplenmeden önce onlara uygun yaşam alanlarını yaratmanız gerekir. Bu tür sürüngenler için evlerimizde oluşturduğumuz yaşam alanlarına teraryum adı verilir. Teraryumlar, kedi, köpek ve benzeri evcil hayvanların bakımına göre daha zor ve meşakkatli bir bakım süreci gerektiren sürüngen dostlarımız için olmazsa olmazdır.

Kalemlik

Teraryumun Önemi

Sürüngenler için teraryum ortamının önemi sanılanın aksine hayatidir. Sürüngenler doğal ortamlarından ayrılıp evlerimizde bizim alışık olduğumuz ortama kolaylıkla uyum sağlayamazlar. Onlar çevrelerinden kedi, köpek ya da kuşlardan daha fazla etkilenen hayvanlardır. Örneğin, vücut sıcaklıklarını çevreleri dolayımıyla sağlarlar. Ilık ve nemli doğal ortamlarından kuru ortamlara geçtiklerinde uyum sağlayamayabilirler. Teraryumların işlevi budur. Sürüngenlerin doğal ortamlarını taklit eden teraryumlar, sürüngenlerin sağlığı için oldukça önemlidir. Eğer doğru yaşam ortamını sunmaz ve bir teraryum satın almazsanız, sürüngen dostunuz kısa süre içinde direncini yitirerek hasta olabilir, hatta belki ölebilir bile.

Kalem Çantası

Teraryum Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teraryumlar akvaryum benzeri cam fanuslardır. Teraryum seçerken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar vardır. Bunlardan ilki, teraryum boyutudur. Eğer bir yavru iguana aldıysanız, küçük bir teraryum sizi kısa süre idare edebilir ancak iguanaların gitgide büyüyen hayvanlar olduğunu unutmayın. Bu nedenle, teraryum boyutları açısından dikkate almanız gereken şey, edindiğiniz teraryumun besleyeceğiniz sürüngenin boyutunun en az iki katı büyüklükte olmasıdır. Teraryum yapımı büyük uğraş gerektireceğinden, hazır üretim teraryumlardan satın almak çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. Hem dayanıklı hem de boyutları açısından çeşitlilik gösteren birçok teraryum modeline n11.com mağazalarından hızlı ve kolay bir biçimde erişebilir, satın alabilirsiniz. Exo Terra teraryum fiyatları ve modelleri konusunda bilgi edinebilir, beğendiğiniz teraryumu hemen sipariş edebilirsiniz.

Makyaj Çantası

Teraryum Aksesuarları

Teraryum aldınız ve süreç bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Sürüngenler için teraryum aksesuarları kesinlikle edinmeniz gereken şeylerdir. Yukarıda belittiğimiz gibi, sürüngenler vücut sıcaklıklarını çevrelerindeki taş, tahta vb. maddelerden alır. Dolayısıyla teraryum ısıtıcıları, teraryum kumu, sürüngen yuvası, sürüngen mağarası, sis makinası ve benzeri teraryum aksesuarlarını da edinmeniz gerekir. Teraryumda yaşayacak sürüngenler için su kabı ve yem kabı da gerekli teraryum malzemeleri arasında yer alır. Solucanla besleme yapacağınız zaman solucanların teraryum kumu ve tabanını kirletmemesi için solucan kabı da edinmelisiniz. Doğru yemi seçmek için sürüngen yemleri kategorimize göz atabilirsiniz. Teraryumun içindeki nemi ve ısıyı ölçmek için teraryum nem ölçer ve teraryum ısı ölçer de edinmelisiniz ki sürüngeninize sağlıklı bir ortam sağlayabilin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1st Choice (11)
8 in 1 (1)
8in1 (1)
A-Bone (1)
Ada (1)
Adasel (1)
Atlas (1)
Champion (1)
(485)
Dophin (2)
Exo Terra (16)
Kardelen (3)
Lavtas (1)
Resun (1)
SMARTER (1)
Sunsun (2)
Ti Sert (1)
Ti-Sert (4)
Trexie (1)
Trixie (10)
Turkuaz (1)
Yaban (1)
Zoetis (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(25)
ve üzeri (34)
ve üzeri (35)
ve üzeri (35)
ve üzeri (39)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL