Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Mio
Gnd
Ans
Duo
Lux
MP
MPS
Başka bir kelime deneyin

Kum Tipi

Başka bir kelime deneyin

Koku Türü

Başka bir kelime deneyin

Tane Şekli

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Materyal

PVS
Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kedi Kumu & Kedi Tuvaleti

için 2,427 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kedi Kumu & Kedi Tuvaleti

Kediler, ailenizin can dostlarıdır. Minik dostlarınız içinde şüphesiz en çok sahiplenilen evcil hayvanlardandır. Ailenin bir üyesi olup buna kolaylıkla alışması ve sizlere adapte olması için birtakım temel ihtiyaçları arasında en önemlilerinden biri de tuvalet eğitimidir. Kediler doğaları gereği idrarlarını kendi özel alanı olarak belirledikleri yerleri çevreleyecek şekilde yaparlar. Tuvalet eğitimi alan kediler ise, evinizde belirli bir alanda bulunan kedi tuvaleti içerisinde tuvalet ihtiyaçlarını gidereceğinden ona ait ve göz önünde olmayan bir alan tercihiniz can dostunuz için uygun bir seçenek olacaktır. Evinizin bir parçası olan kedilerinizin ev içerisinde temiz bir alanda ihtiyaçlarını karşılaması evcil hayvanınızın bakımında da önemli bir paya sahiptir. Bu alan ona özel bir alan olmalıdır. Özellikle temiz bir kabın içerisinde bulunan bir miktar kum olursa kediniz ev hayatında tuvaletini dışarıda olduğu kadar konforlu bir şekilde yapabilecektir. Çünkü kediler yürüyebildiği andan itibaren tuvalet ihtiyaçlarını kumun içine yapma eğilimi gösterirler. Ancak sahiplenildikten sonra kediler bu yeni yaşamlarında ev hayatına uyum sürecinde çevre şartlarında olduğu gibi sık sık kum bulamayacaklardır. Çünkü kendilerini tuvalet yaptıkları esnada dışarıdaki gibi gizleyemeyeceklerdir. Bu da onlara rahatsızlık verecektir. Bu rahatsızlık halini en aza indirmek için üzerinize düşen bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Onu evden bir birey olarak düşündüğünüzü de göz önüne alınca onun konforunu sağlamak adına en iyisini yapacaksınızdır.

Kullanımı Kolay Kedi Kumu Çeşitleri

Kullanımı Kolay Kedi Kumu Çeşitleri

Kediniz evin farklı bölümlerine pisleyebilir, kendisine ayrılan tuvalet alanından nedensiz bir şekilde uzaklaşabilir. Bu anlamda minik dostunuza sevebileceği bir alan yaratmak evcil hayvanların tuvalet eğitimi bakımından oldukça faydalı olacaktır. Kedinizin bu alanı sahiplenmesi için farklı çeşitlerde kedi kumları bulmak mümkündür. Minik dostunuzun kullanabileceği kumlar doğal, organik, silika, karbon tanecikli ve parfümlü olmak üzere farklı farklı gruplanır. Doğal kumlar bentonit, diatomit, , ağaç talaşı ve sepiolit gibi çeşitli maddelerden yapılma kedi kumlarıdır. Bu maddelerin her biri kendi içerisinde farklı özellikler barındırır. Bentonit kedi kumlarını tercih etmeniz size kediniz tuvaletini yaptığında toprağın topak topak olduğunu göstermesi bakımından sağlıklıdır. En sık tercih edilen kedi kumu çeşitlerindendir. Bentonit kedi kumları ülkemizde sodyum bentonit ve kalsiyum bentonit maddelerinin fazlaca bulunmasından dolayı kullanıcıların sıklıkla ve kolaylıkla erişebileceği bir özelliktedir. Kedi pisliğinin kokusunu büyük oranda tuttuğu için ve nemi hapsettiği için de kullanıcıların öncelikli tercihleri arasındadır. Diatomit kedi kumları sıvıyı kolaylıkla hapsettiğinden dolayı kullanıcıların tercih sıralarında üstleri tutar. Doğada fazlaca bulunan diatomit maddeleri kedi kumlarında kullanıldığında topaklaşma özelliği göstermese de hem ekonomiklik bakımından hem de yüksek emicilik bakımından sıklıkla tercih edilir. Bu tür kumlar emicilik bakımından yüksek potansiyelde olduğu için sık sık değişmesi gerekir. Sepiolit kedi kumları bentonit kumlar kadar olmasa da kokuyu hapseder. Sepiolit kedi kumları topaklaşma özelliğine sahip değildir. Bu yüzden nemi tutma konusunda kuvvetlidir. Diğer kumlara göre daha ağır özellikler sergilediğinden dolayı onlar kadar tercih edilmemektedir. Ağaç talaşı yapılı kumlar ise yüksek emici olmasının yanı sıra kokuyu hapsettiğinden dolayı ve kendinde has güzel kokusundan dolayı tercih edilir. Ayrıca kediniz için kedi maması

 Son Derece Hijyenik Kedi Tuvaletleri

Son Derece Hijyenik Kedi Tuvaletleri

Kedinize tuvalet eğitimi verebilmek amacıyla kullanabileceğiniz tuvaletler onları ev hayatına adapte etmeniz konusunda oldukça hassas bir noktadır. Bir kedi için aslında en uygun tuvalet ortamı doğada toprağa yapmasıdır. Ancak evde böyle bir ortama sahip olamayacaklarından onlara doğadaki koşulları sağlamak evcil hayvan sahiplerinin ilk önceliğidir. Minik dostunuzun kendisini tıpkı doğadaymış gibi rahat ve iyi hissetmesini sağlamak için bu önceliklere önem vermeniz gerekir. Bu şekilde titizlikle davranırsanız kendisini geçmişten günümüze gelen alışkanlıkları doğrultusunda doğadaki huzurlu yaşamındaymış gibi hissedecektir. Edineceğiniz bu kumları daha sonra size lazım olacak çeşitli ek malzemeler de desteklemeniz gerekir. Kediniz tuvalet ihtiyacını karşıladıktan sonra, oluşan pis kumların evin çeşitli alanlarında dağılmaması için bazı ekipmanlara sahip olmanız faydanıza olacaktır. Kumları muhafaza edecek ve hijyenik olacak bir kedi kumu kabı temin ederek bu anlamda kedinizin buna olan ihtiyacını giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra kabın içine yerleştireceğiniz kedi kumu kokulu yapısıyla evinizdeki havayı ferahlaştıracaktır. Aynı zamanda kullanımı kolay olduğundan sağlık bakımından da risk taşımayacaktır. Kumları kaba koyduktan sonra kedinizin tuvalet ihtiyacını gidermesinin ardından elinizdeki dışkı temizleme tırmığı veya dışkı toplama kürekleri vasıtasıyla dostunuzun katı atıklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bu düzenli temizlik, onun daha hijyenik şartlarda yaşamını sürdürmesine, kaptaki kumun yapısına bağlı olarak da kendini doğal koşullarda gibi hissetmesine yardımcı olacaktır. Bunlara ek olarak minik dostunuzun tuvaletinin kenar yüksekliği açık tuvalet tercih edenler için önemli bir detaydır. Bu size kolay taşınması konusunda bir fayda sağlamaktadır. Çünkü açık kedi tuvaletleri hafiftirler. Bunun yanı sıra kapalı olanlara bakılınca açık kedi tuvaletlerinin temizliği çok daha kolaydır. Ancak bu konuda iki önemli konuya dikkat etmelisiniz.

Cep Dostu Kedi Tuvaletleri

Cep Dostu Kedi Tuvaletleri

Hızla gelişen teknoloji sayesinde tercih edeceğiniz pek çok kedi tuvaleti otomatik özelliklere de sahip olabilmektedir. Bu tuvaletlerin içine kendini yenileyebilen toz yapmayan ve hijyen kurallarına uygun granür kumlar konulmaktadır. Kendine has maddelerin yardımıyla koku bırakmaması bakımından kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Ayrıca otomatik kedi tuvaletleri elektrikli olduklarından dolayı hayatınıza kolaylık sağlayacaktır. Ancak otomatik tuvaletler farklı sesler çıkardığı ve hareket ettiği için minik dostunuzu korkutabilir. Bu da onun tuvalete değil de evin farklı yerlerinde dışkılama yapmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden kullanıcılar bunu da dikkate alarak seçim yapmalıdırlar. İkinci olarak kapalı kedi tuvaletlerinin yaygın olarak tercih edilmesinin nedenlerinden biri, evde dağınık ve kuytu bir alanda ihtiyaçlarını gidermesidir. Çünkü minik dostunuz ilk etapta dışkılama yaparken kendisini çevredeki gözlerden gizleme eğiliminde olabilir. Buna alışamadığı zaman da evin farklı köşelerinde atıklarını bulma ihtimaliniz yüksektir. Bu bir kedi için son derece önemli bir davranış bozukluğudur. Açık kedi tuvaleti tercihi de kedinizin ebatlarına göre mümkündür. Ancak açık kedi tuvaleti kullanımı kapalı olan kadar kolay değildir. Kenarları siperlikli olan kedi tuvaletlerini tercih etmeniz halinde ona gerekli şartları sağlamış olursunuz. Ayrıca kum küreği görevi gören aparatlar yardımı sayesinde bu tuvaletler kendini temizleyebilmesi bakımından sıklıkla tercih edilmektedir. Bir kedi tuvaleti seti içerisinde bulundurduğu paspas sayesinde tuvaletin önüne konularak kumun ve pisliklerin ev içerisine yayılmasını engellemektedir. Üretildikleri malzemeler genellikle anti bakteriyeldir ve koku yapmaz. Bundan dolayı da evinizin havasında herhangi bir değişiklik olmayacağı gibi dağınık bir ortam da oluşmayacaktır. Setlerin özellikleri değişkenlik göstermekle birlikte sizin için en uygun olana karar vermeniz konusunda içindeki malzemelerin yapısı, üretildiği maddelerin nemi tutuşu, anti bakteriyel özellik barındırması, kabın ham maddesi, tuvalet yapılan kabın ebadı ve yardımcı temizlik malzemelerinin işlevsel oluşu tercihinizde önemli yer tutacaktır.

 Minik Dostlarınızın Tuvalet İhtiyacında Dikkate Alınması Gerekenler

Minik Dostlarınızın Tuvalet İhtiyacında Dikkate Alınması Gerekenler

Kedilerin doğal yaşamlarındaki tuvalet düzeninden daha önce de bahsedildiği gibi ev hayatına uyum süreci önemli bir konudur. Minik dostlarınız sizin düzeninize alışırken agresif davranabilir. Kum dolu kabı eşeleyip çevreyi batırabilir. Hatta evinizde daha önceden bir kediniz daha varsa ona alışma konusunda da zorluk çekebilir. Her kedi kendi özel alanlarını başka kedilerle paylaşmak istemediğinden kendi özel alanını yaratmak ve burayı korumak isteyecektir. Bu anlamda iki farklı kediniz için farklı tuvalet kapları edinmeniz gerekir. Onlara ayıracak olduğunuz farklı temizlik ve oyun alanları sayesinde yeni hayatlarına adapte olmalarında zorluk çekmeyeceklerdir. Kedilerinizin her ikisinin de hijyen alanlarını düzenli olarak sık sık temizlemeniz gerekir. Bu onların hem birbirlerinin kabına tuvalet yapmamaları konusunda işe yarayacaktır. Kedileriniz kendi özel alanlarında hijyenik bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını gördükleri için aldıkları tuvalet eğitiminde önemli bir gelişme olacaktır. Birçok sağlık probleminden korunmaları bakımından da kedilerinizin tuvaletini ayırmak son derece önemlidir. Bunların yanı sıra bazı kokular da kedileri tuvalet yapmaları için çekmektedir. Bu tarz çeşitli kokuya sahip ürünleri edinirseniz kedinize kolaylıkla tuvalet alışkanlığı kazandıracaksınızdır.Kedi tuvaleti filtreli özelliklerde de olabilir. Bu tuvalet kabının temizliği noktasında size yardımcı olabilir. Buna ek olarak kediniz ebat olarak büyükse onu dar bir alana tuvalet yapmak zorunda bırakmamak için karanlık ve kapalı tuvalet kaplarını tercih etmemeniz gerekir. Kedinizin astım gibi önemli solunum yolu rahatsızlıkları varsa onu kapalı bir tuvalette değil de açık bir tuvalette bu eğitime alışması konusunda yönlendirmelisiniz. Çünkü kapalı kedi kutuları açık olana oranla havasızdır. Ancak kapalı kedi kutularının bir faydası vardır. Evimizde bir çocuk varsa kapalı kutularda kokuyu hapsetme oranı yüksek olacağından, çocuğun hijyeni ile güvenliği noktasında bu kutular bizlere yardımcı olacaktır. Çünkü bazı kapalı kedi tuvalet kaplarında özel filtreler bulunur ve bundan dolayı koku maksimum düzeyde hapsedilir. Bu arada uygun fiyatlı kedi maması için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 Kedi Tuvaletlerinin Temizliği ve Hijyeni Konusunda Önemli Konular

Kedi Tuvaletlerinin Temizliği ve Hijyeni Konusunda Önemli Konular

Bir kedi kumunu düzenle temizlemeniz kadar kedinizin tuvaletinin evin neresinde olduğu da çok önemlidir. Örneğin bebeğiniz varsa onun odasında veya daha yakınında bulunmaması bu konuda özen göstereceğiniz ilk şey olmalıdır. Bunun yanı sıra salon ve mutfak gibi ortak yaşam alanlarınız da kedi tuvaleti koymak için uygun alanlar değildir. Evin boş ve pek göz önünde olmayan bir köşesi veya tuvaletin bir kenarına bu kabı yerleştirmek sağlık ve hijyen açısından oldukça önemlidir. Kedi tuvaletlerinin farklı özelliklerine göre temizlenme şekli de farklıdır. Kedi tuvaleti fiyat olarak çeşitlilik gösterebilir. Kediniz için olmazsa olmazlardan biri olan bu ürün, malzemesine göre değişkenlik gösterebildiği için titizlikle araştırıp bulmanızda fayda vardır. Bu anlamda çeşitli yapılarda olan tuvaletlerden tercih edeceğiniz hangisiyse, minik dostunuzun rahat edebilmesi için ve temiz bir ortamda yaşamını sürdürebilmesi bakımından sizin için oldukça önemli olacaktır. Kedinizin kaç aylık olduğunu ve fiziksel özelliklerini dikkate alarak çeşitlerini tercih edeceğiniz kedi tuvaletleri büyük veya küçük boy, açık ya da kapalı ve farklı renklerle modellere sahip olacaktır. Kaliteli bir kedi kumu tavsiye edilsin ve aynı zamanda güvenilir olsun diyorsanız, yapacağınız doğru seçimlere odaklanmalısınız. Çünkü kediniz siz her ne kadar kaliteli tercihler yapsanız da bu kumu kendi tuvalet alanı olarak kabullenmeyebilir. Kedinizi tuvalet ihtiyacı yapması için alıştıracağınız kuma önce patilerini dokundurarak oraya alışmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu yüzden internet aramalarındaki kullanıcıların genel tercihine göre değil de kedinizin tercihine göre bir miktar kum edinmeniz faydalı olacaktır. Aksi taktirde kediniz tuvaleti için ayrılan alanı beğenmeyebilir. Bu da evinizdeki dostunuzla birtakım hijyen problemleri yaşayacağınız anlamına gelir. Bunun yanı sıra en yeni kedi evleri ve yataklar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunları Yapın:

  • Her kedi için ayrı tuvalet temin edin.
  • Kedi kumunu her gün temizleyin.
  • Kumu temizledikten sonra ellerinizi yıkayın.
  • Kediniz tuvaletteyken onu mümkün olduğunca yalnız bırakmaya çalışın.

Bunları Yapmayın:

  • Topakları alırken küreği sallamayın.
  • Kokulu kedi kumları almayın.
  • Kedi kumunu asla tuvalete atıp sifonu çekmeyin.
  • Kediniz tuvaletini kabına yapmadığında ona sesinizi yükseltmeyin.

Kedi Kumu Nasıl Temizlenir?

Minik dostunuzun tuvaletini yaptığı alana koyduğunuz kumu temizlemek için kumun havuzunu temiz bir poşete veya buna ayrılan farklı bir alana dökebilirsiniz. Daha sonra kabı titizlikle temizleyerek mikroplarından arındırmanız gerekmektedir. Evinizi bir kediyle paylaşmak ona aile üyesi olduğunu hissettireceğinden mikroplardan arınan bir kabı yeniden sağlıklı bir şekilde kullanabilmek bu anlamda önemlidir. İşinizin kolaylaşması bakımından topaklaştıran kumlardan tercih edebilirsiniz. Çünkü nemi tutunca topaklaşacağından kumun hijyen durumunu tespit etmeniz daha kolay olacaktır. Tüm bu işlemler sırasında eldiven kullanmanız ve kullandıktan sonra eldiveni atmanız dezenfeksiyon işlemi için oldukça önemlidir. Temizliği titizlikle sağladığınızı düşünüyorsanız yeni kumu tekrar kaba dökebilirsiniz. Bu esnada çevreye yayılan kum, dışkı gibi atıkları da elektrikli süpürge veya ıslak bir bez yardımıyla alabilirsiniz. Kumdaki gördüğünüz topakları en geç iki günde bir olmak üzere bir kürek yardımıyla temizleyip minik dostunuz için temiz bir ortam yaratmanız oldukça önemlidir. Tırmık yardımıyla da topaklanma yapan kumları bir araya toplayarak onları bir eldiven yardımıyla kolaylıkla toplayabilirsiniz.

Kedi Kumu Nasıl Olmalı?

Kullanacağınız kedi kumunun iyi olduğunu orta büyüklükte olmasıyla anlayabilirsiniz. İyi bir kedi kumu toz çıkarmaz ve minik dostunuzun patileri arasına girmez, onun kolayca eşeleyebilmesini sağlar. Çok ince kumlar solunum yollarına zarar verebileceği için tercih edilmemektedir. Çünkü ince taneciklerinden dolayı havada uçuşabilirler, solunum yollarına kaçabilirler ve kalıcı rahatsızlıklara neden olabilirler. Kalın kumlar ise eşelemesi zor olacağından tercih edilmemelidir. İnsanlarda olduğu gibi tuvalet ihtiyacını özel bir alanda gidermek isteyecek olan minik dostunuz için bazı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu anlamda kedilerinizin tuvalet ihtiyacını karşılaması için pek çok farklı ürün piyasada mevcuttur. Bunlar bir kap, kum ve kumların arındırılması için kürek ve tırmık olabilir. Bu ürünleri kullanmak, minik dostunuz tuvaletini temiz bir şekilde yaptıktan sonra herhangi bir hijyen problemiyle karşılaşmaması için oldukça önemlidir. Bu anlamda kedi kumu yaşam alanınızın konforu için önemli olduğu kadar kedilerinizin sağlıklı bir şekilde atıklarını bırakabilmesi için sizlere de kolaylık sağlar. Bu sayede minik dostunuz kendisini evin asıl üyelerinden biri olarak hissedecektir.

Kedi Tuvaletine Ne Kadar Kum Konur?

Kaba ne kadar kedi kumu koyacağınıza gelirsek tuvalet kabının tabanından itibaren üç veya dört parmak üzerinde eklemelisiniz. Tuvaletini yaptıkları zaman üzerini örtme ihtiyacı duyacaklarından onların eşelerken dışarıya saçmayacağı kadar kum koymak gerekir. Çünkü kediler içgüdüsel olarak yaptıkları tuvaletin üzerini örtmeye çalışmaktadır. Kaptaki kum az geldiği taktirde kediniz bu örtme içgüdüsüyle kumları sağa sola saçacaktır. Bu da gerek evinizin hijyeni ve temizliğinin devamlılığını etkilemektedir, gerekse minik dostunuzun doğadaki şartlardaymış gibi evinizde tuvalet ihtiyacını gidermesine yardımcı olmaktadır. Kedinizin kumu kokuyorsa emici özellikte kumları tercih etmeniz önemlidir.

Kedi Kumu Ne Sıklıkla Değiştirilir?

Kedileriniz sizlerin hayatındaki en önemli can yoldaşları arasındadır. Kedi kumlarının ise düzenli bir şekilde bu can dostunuza konforlu bir yaşam sunacak şekilde değişmesi gereklidir. Seçiminizde bunu göz önüne alırsanız kedinize sağlıklı bir dışkılama alanı yarattığınız kadar onun tuvaletini yaptığı alandan korkmamasını da sağlayabilirsiniz. Çünkü bazen en kaliteli kedi kumunu bile eve almış olursanız minik dostunuz bu alana girmek istemediği müddetçe ona herhangi bir faydası dokunmayacaktır. Yani kediniz tuvalet ihtiyacını giderdiği alandan memnun değilse bunu fark etmek size düşüyor demektir. Fark ettikten sonra ona uygun kuma yeniden karar vermeniz gerekir. Eğer tuvalete gitmeme sorunu kumdan değil de tuvaletini yaptığı alandan kaynaklanıyorsa alanı biraz daha genişletmek ve buna ek olarak ferah bir yere taşımak da minik dostunuzun bu sürece alışması için önemli bir aşama olacaktır. Kumu temizledikten sonra kötü kokuların arındırılması için oda spreyi tarzı bir koku sıkmanız sinen kötü kokuyu arındırmaya yardım edecektir. Ayrıca kedi kumu koku tozunu da kullanabilirsiniz. Bu tozlar da kumdaki kötü kokuyu hapsetmek amacıyla kullanılmaktadır.