Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kum Tipi

Başka bir kelime deneyin

Koku Türü

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Tane Şekli

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kristal Kum

için 135 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Proline Silika Kristal Kedi Kumu 3800 ML

  (7)
  30 günün en düşük fiyatı!
  258 TL 167 TL
  0.04 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Cat+Plus Kristal Kedi Kumu 9 x 3600 ML

  (12)
  999,99 TL
  0.03 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Patican Silika Kristal Kedi Kumu 11 x 3800 ML

  (71)
  1.349,90 TL
  0.03 TL / ML
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ever Clean Multi Kristal Kedi Kumu 10 L

  (43)
  718,51 TL
  71.85 TL / L
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dr. Sacchi Silica Kedi Kumu 6 x 1400 G

  (1)
  913,08 TL
  0.11 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Aycat Yıkanabilir Kedi Kumu 3 KG

  (2)
  219,99 TL
  73.33 TL / KG
  +

Kristal Kum

Kedi bakımı, son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Evcil hayvanların da sağlığı pek çok farklı etmen sebebiyle tehlikeye girebildiği için, kullanılan mamadan kedi kumuna kadar her alanda yüksek önem gösterilmesi gerekmektedir. Bu nedenle kedi sahiplerinin tercih ettiği kumun sağlıklı ve doğal yapıda olması büyük önem taşır. Kristal kum, bu alanda sıklıkla tercih edilen bir ürün olarak beğeniye sunulmaktadır. Çeşitli özellikleri sayesinde hem kedileri hem de kedi sahiplerini mutlu eden bu ürün, pek çok farklı kullanım avantajı sağlar. Hepsinden önce son derece doğal olan modeller kedilerin sağlığını en ön planda tutar. Bu sayede kişinin en yakın dostunun uzun ve sağlıklı bir hayat geçirmesi sağlanır. Benzer şekilde, kedinin kendi kumu olarak benimsemesi için çeşitli nitelikleri bulunan bu kumlar, kolay kolay etrafa dağılmayan ancak rahat temizlenen türleriyle dikkat çeker. Bu sayede kedi, rahatlıkla ihtiyaçlarını giderebilirken kedi sahipleri de kumunu gerektiği sıklıkta temizleyebilmektedir. Özellikle sıvıyla temasta toparlanan modeller bu alanda bolca dikkat çekmektedir. Aynı şekilde, kokulu kristal kedi kumları da pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bulunduğu ortamın daha hoş kokmasını sağlayan bu modeller, kedi bakımını oldukça kolay bir hale getirmektedir. Tüm bu özelliklere sahip pek çok çeşit ürün, kullanıcıların beğenisine, bütçesine ve ihtiyacına göre sıralanmaktadır.

Sağlıklı Kristal Kum Türleri

Sağlıklı Kristal Kum Türleri

Kedinizin sağlığının korunmasında en önemli faktör, doğru beslenmenin yanında hijyenik bir ortamdan geçmektedir. Kedilerinizin olmazsa olmazı bu kumlar sağlıklı bir yaşam sürmeleri için hayati önem taşır. Evinizde bulunan evcil hayvanınız ve minik dostlarınız için kedi kumu evin vazgeçilmezidir. Günümüzde birçok kedi kumu markası ve çeşidi bulunmaktadır. Kristal kedi kumları olarak da bilinen kedi kumlarının en çok kullanılan çeşidi bentonit kedi kumu ya da doğal kedi kumudur. Bentonit kumlar doğal bileşiklerden oluştukları için sıvı emiciliği, hijyenik olması sayesinde bugün Türkiye’de de sıklıkla tercih etme sebeplerindendir. Bu kum çeşidinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey sıvı birikiminden kaynaklanan topaklanmalar sayılabilir. Bu sebeple topaklanmaların, dışkının her gün ya da iki günde bir temizlenip atılması gereklidir. 10 litre ya da 5 kg’lık bir kum yetişkin bir kediyi yaklaşık 10-15 gün idare etmektedir. Kristal kedi kumu sektöründen alışveriş yapan müşterilerin ve evcil hayvanlarının mevcutta olan ihtiyaçları yönünde sektör yenilenip, şekillenip daha iyi hale gelmeye devam etmektedir. Kristal kedi kumu kedinizin tuvalet eğitimi için önemli bir yer edinir. Aynı zamanda kedinizde sorumluluk bilinci ve kedilerin geninde bulunan kuma tuvalet yapma alışkanlığı için kullanılan bir araçtır. Evde kullanılan bu kristal kedi kumunun çileklisi, kavunlusu, çiçek kokulusu gibi birçok güzel koku içeren çeşidi olmasının en büyük avantajı minik dostlarınzın tuvaletlerinin eve kötü koku yaymasını engellemesidir. Kedi kumlarının doğal ve bentonit çeşitlerinin yanı sıra, organik kedi kumu, diatomit kedi kumu, sepiyolit kedi kumu, çam pelet kumu, doğal olmayan kedi kumu, silika kedi kumu gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kristal kumunuzu seçerken kedinizin ihtiyaçlarını göz önüne almakla birlikte genellikle ince taneli kumlar daha fazla ve kolay topaklandıkları için kullanımı da kolaydır. Bu sayede kedi tuvaleti kolayca temiz kumdan ayırarak kumun sürekli olarak temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü kedinizin tuvaletinin sürekli temiz kalması kedinizin sağlığı açısından son derece önemlidir. İnce kedi kumları kum küreği ile kolayca elenebilir ve tuvaletten kolayca uzaklaşabilir. Kum küreği ile kolayca uzaklaşabilen kumlar kolayca temizlenebilir ve son derece emici olduğu için çişi ve kakayı tutması ile oldukça kullanışlıdır.

Kristal Kedi Kumu Kullanımı ve Temizliği

Kristal Kedi Kumu Kullanımı ve Temizliği

Kristal kedi kumu kullanımı için gereken ürün kedinize uygun büyüklükte ve kedinizin kolayca girip çıkabileceği ve sığabileceği ayrıca içinde rahatça hareket edebileceği bir kap gerekmektedir. Kaba dökeceğiniz kristal kedi kumu, kediniz tarafından eşeleneceği için kenarlarından taşacak kadar çok ya da eşelenemeyecek kadar da az olmaması gerekir. Tuvalet kabını sizin kendi tuvaletinizin bulunduğu banyo, küçük banyo gibi noktalara koymanız gerekli ki adaptasyon süreci kediniz için hızlı olsun. Mutfağa ya da çocuğunuz var ise onun ulaşabileceği yerlere koymamaya özen gösterin. Kristal kedi kumu küçük parçalı olduğu için çocuğunuz için tehlikeli olabilir. Kristal kedi kumu temizliği kedinizin sağlığı için çok önemlidir. Kedinizin tuvaletinde bulunan kum eğer sararmış ise mutlaka temizlemelisiniz. Mavi tanecikli olması kristal kedi kumu ve kedinizin tuvaletinin temizliği için büyük rol oynar. Bu mavi taneler aslında silikadır. Bu tanelere sahip olan kuma da silika kedi kumu denir. Silika adını aslında üretildiği jel bir maddeden alır. Özel olarak tasarlanan bu kum türü, içerisinde nemi hapseder. Bu ürün, asıl kedi kumunun arasına karıştırılarak işlev görür. Eğer kedinizin tuvaletinizi her gün temizliyor ona rağmen kötü koku tuvaletten yayılıyor ise bunu önlemek için kabı sirke ile tamamen temizleyebilirsiniz. 1:10 oranında sirkeli su karışımı ile kabı silin ve 5 dakika bekletin. 5 dakika sonra kabı durulayın. Sirke, mikropları öldürücü gücü ile bu alanda fayda sağlarken kötü kokuları da bu sayede ortadan kaldırmaktadır. Karbonatın kötü kokuları uzaklaştırdığı bilinin bir ipucudur. En son metodlardan biri de Arap sabunudur. Kabın içini Arap sabunu ile yıkayın. Durulama işleminden sonra kokudan eser kalmayacaktır. Bu işlemi belirli aralıklarla yapmanız hem evde küçük çocuğunuz varsa onun için hem de kedinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Unutmayın ki tüy problemi yaşasalar bile kediler oldukça temiz hayvanlardır ve gözlemlediğiniz zaman göreceksiniz ki evcil hayvanınız zaten pis olan tuvalete yapmayıp tuvalet problemi yaşayacaktır. Sayfamızda yer alan kedi evleri ve yataklar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz

Kristal Kedi Kumu Fiyatları

Kristal Kedi Kumu Fiyatları

Kristal kedi kumu fiyatları kedinin alışkanlığına bağlı olarak değişebilir. Mesela kediniz eğer kalın taneli kedi kumuna alıştıysa belli markaların kalın taneli kristal kedi kumu ince taneli kristal kedi kumuna göre farklılık göstermektedir. Sayfamızı inceleyip, göz atarak belli bütçenize uygun en iyi kedi kristal kumunu bulabilir ve tercih edebilirsiniz. Ancak kedi kumunu her zaman büyük boy yani 15-20 kilogram aralığında tercih ederek normal boyda alacağınız kedi kristal kumundan daha uygun fiyatlıya denk getirebilirsiniz. Tercih etmenize bağlı olarak kedi kristal kumunuzu kokulu istediğiniz takdirde bu fiyat biraz daha artış göstermektedir. Ayrıca kedinizin boyutuna göre de kedi kumu tüketimi değişmektedir. Eğer kediniz yetişkin bir kedi ise genellikle litre bazında alınan 5-10 litre aralığında 5-10 kg’a denk gelen kedi kumları size 15-20 gün gidecektir. Eğer evcil hayvanınız henüz yavru yani 1 yaşına gelmişse bu süre daha uzun olacaktır. Ayrıca yine kalın taneli kedi kumları topaklama yapmayacağından ötürü kedinizin çiş ve kakası kumdan uzaklaştırılırken çok fazla kedi kumu sarfiyatı olacağı için o kadar da ekonomik olmayacak ve kısa sürede kumunuz bitecektir. Bu sebep ile ince taneli ya da kristal kedi kumu almanız hem kumu uzun süre kullanmanıza hem de pratik bir şekilde kedinizin tuvaletini kumdan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Eğer kalın taneli kedi kumu kullandıysanız ince taneli kedi kumu kullandığınızda bunun ne kadar ve nasıl fark ettiğinin gözlemini yapabilir ve ayırt edebilirsiniz. İnce taneli, betonit, silika ve kristal kedi kumlarına bağlı ve markaları da farklı olmak üzere her bütçeden kedi kumunu sayfamızda bulabilir ve size uygun filtreleme yöntemi ile kendinize uygun kristal kedi kumu modeline sahip olabilirsiniz. Evden çıkmanın oldukça sakıncalı olduğu bugünlerde kedi dostlarınız için en ideal ürünler farklı kategorilerde satışta olduğu için kategori menüsüne tıklayıp filtreleyerek kedi kumu başta olmak üzere evcil hayvanınızın temel ihtiyacının siparişini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Kristal Kedi Kumu Özellikleri

Kristal Kedi Kumu Özellikleri

Kristal kedi kumu özellikleri arasından kullanıcılar için en önemlisi kötü kokuları hapsedebilir ve normal kuma oran ile daha kalın taneli olması sebebi ile de diğer kumlardan daha temiz kalma özelliğine sahip olmasıdır. Ayrıca bu kum çeşidinin kedinizin üzerine yapışma ihtimali de çok düşüktür. Bu sayede kediniz tuvaletini yaptığı kumu eve getirmemiş ve evi pisletmemiş olur. Sıvı ile temas ettiğinde topaklanan kristal kedi kumunu tercih etmenizde fayda var. Bu sayede kedinizin tuvaletini temizlerken size kolaylık sağlayacaktır. Kristal kedi kumunun en önemli ve en bilinen özelliği kötü koku önleyicisi olmasıdır. Kristal kedi kumu bolca su emebilmesi ile dikkat çeken bir üründür. Bu özel taş türü, organik olması sayesinde kedinizin sağlığına kesinlikle negatif bir etkide bulunmamaktadır. Doğada bulunan hammaddesi sayesinde son derece doğal ve sağlıklı bir üründür. Bu sebeple kaliteli ve bildiğiniz bir markayı kullanmakta fayda vardır. Ya da kristal kedi kumu hakkında pek fazla bilgi sahibi değil iseniz sayfamıza göz atabilir, modelleri inceleyebilirsiniz. Kristal kedi kumunun en dikkat edilmesi gereken yönlerinden biri de içinde bulunan silisyum tozlarıdır. Bu yozlar kesinlikle solunmaması gereken maddeler içermektedir. Bundan dolayı aldığınız kristal kedi kumunu dökerken havaya uçuşan beyaz tozların çıkıp çıkmadığını mutlaka kontrol etmeniz gereklidir. Eğer beyaz toz çıkıyor ise kullandığınız markayı mutlaka değiştirmelisiniz. Tercihinize bağlı olarak kokulu olan kristal kedi kumları da satılmaktadır. Kokulu kristal kedi kumları ortamı daha hoş bir hale getirir. Ancak bu kumlara alışık olmayan kedileri rahatsız da edebilir. Bu sebeple bu ürünlerin iyice araştırılması gerekmektedir. Kristal kedi kumu kullandıkça renk değiştirmeye başlar. Şayet kumun rengi sarıya dönmüş ise ve kötü bir koku varsa kedinizin kumu değiştirilmelidir. Bazı kristal kedi kumlarının içinde mavi tanecikler bulunmaktadır. Bunların amacı bakteri oluşumunu engellemek ve kokunun kristal kedi kumunun içine hapsolmasına yardımcı olmasıdır. Markasından emin olup güvendiğiniz bir mavi tanecikli kristal kedi kumunu kullanmanız diğer kristal kedi kumlarına oranla daha sağlıklı olacaktır. İnternette bazı kristal kedi kumu markalarına göre bazı kristal kedi kumları bir ay süre içerisinde rahatlıkla kullanılabileceği iddia edilmektedir. Bu kesinlikle yanlış ve sağlıksız bir bilgidir. Kedi kumu sararmışsa ve kokuyor ise mutlaka değiştirilmelidir. Aksi takdirde kediniz tedirgin olacağından evin başka köşelerine, yatakların üzeri gibi bölgelere tuvaletlerini yapabilirler. Tabi kristal kedi kumunuzun bulunduğu ortam sıcaklığına göre kristal kedi kumunun dayanma süresinde değişiklik gösterebilir. Daha soğuk yerlerde bulunan kedi tuvaletlerindeki kristal kumu, sıcak ortam da bulunan kedi kumuna göre daha uzun dayanıklılık gösterebilir. Kuru ve serin bir yerde tutulması gereken bu kumlar, güneş altında negatif etkiler yaratabilir. Bu sebeple bakımına ve muhafaza edilen alana önem verilmelidir.

 Kristal Kum Çeşitleri ve Özellikleri

Kristal Kum Çeşitleri ve Özellikleri

Kristal kum çeşitleri arasında, doğal kedi kumu, bentonit kedi kumu, organik kedi kumu, diatomit kedi kumu, sepiyolit kedi kumu, çam pelet kedi kumu, doğal olmayan kedi kumu ve silika kedi kumudur. Özelliklerine bakmak gerekir ise doğal kedi kumu, İçerisinde bulunan Sepiolit, Diatomit ve Bentonit olmak üzere bu üç madenden elde edilir. Bunların arasında bentonit kedi kumları kullanım kolaylığı ve temizliği açısından evcil hayvan sahipleri tarafından en fazla kullanılan kumdur. Bentonit kedi kumunun ise içerisinde diğer madenlere oranla doğada daha az bulunan mineraller bulundurduğundan dolayı diğerlerinden yüksek fiyatlı kum türüdür. Ayrıca bentonit kalsiyum bentonit ve sodyum bentonit iki farklı yapıda bulunur. Bentonit madenine ısıl işlem uygulanıp kalitesi daha da arttırılmış ve kedi kumu olarak piyasaya sürülmüştür. Tamamen doğal yöntemlerle elde edildiği için bentonit kedi kumu, yüksek emiş gücü sayesinde hem kedinizin sağlığını güvence altına almakta hem de doğa dostu olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Organik kedi kumu ise gene bentonit kedi kumlarının bir alt segmenti olup, doğal elementlerden oluşmaktadır; sıvı emiciliğinin yüksek olması ve hijyenik olması sayesinde bugün kullanıcılar tarafından Türkiye’de de sıklıkla tercih edilen kedi kumu çeşitlerindendir. 5 kg’lık bir kum yaklaşık ortalama yetişkinlikte bir kediye 10-15 gün yetecektir. Diatomit kedi kumları olarak bilinen kedi kumları ise, diğer kumlardan çok daha ince yapıdadır. Emiş gücü yüksek olduğu ve herhangi bir topaklanma yapmadıkları için oldukça yüksek performanslı kristal kedi kumudur. Ancak bu kum türünün kötü yanı tozlu bir yapıya sahip olduğu için kullanım ve dökme sırasında çok fazla tozutmasıdır. İyi temizlenerek kullanılması durumunda 5 kg’lık bir kum yaklaşık 5-10 gün boyunca kullanılabilir. Sepiyolit kedi kumlarının ise emiş gücü düşük olduğu için çok fazla tercih edilen bir kedi kumu çeşiti değildir. Çam pelet kumları, çam talaşından meydana gelmektedir. Koku ve sıvıyı yüksek oranda hapsettiği için oldukça kullanışlıdır. Doğal olmayan kedi kumları Uzakdoğu ülkelerinden ithal edildiği için maliyeti düşük fakat kullanışsız kedi kumlarıdır. Silika, kristal kedi kumu ise en fazla kullanılan fakat zararlı yanları da olan bir kristal kedi kumu çeşidi olmasına rağmen yine de çok fazla kullanışlı ve fiyat-performans oranı yüksek bir kedi kumu çeşididir.