Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Filtre Malzemeleri

için 1,053 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Akvaryum Filtre Malzemeleri

Akvaryum filtre malzemeleri, balıklarınızın ya da su altı hayvanlarınızın akvaryum suyunu temiz tutmaya ve arındırmaya yarayan ürünlerdir. Akvaryum filtresi sayesinde akvaryum içinde olan akış ve dengeyi sabit tutabilirsiniz. Farklı ürünleri bir araya getirerek bu temizleme ve arındırma işlemini sağlamak mümkündür. Örneğin, akvaryum filtrelemesinde kullanılan malzemelerden bazıları şunlardır; elyaf, karbon, bioball, seramik, zeolit. Bu ürünlerin bazıları yapaydır bazıları doğal halde filtreleme sağlamaktadır. Mesela, biyolojik filtreler tamamen akvaryum ve su ortamına uygun bakteriyel filtreleme ve arındırma yöntemleridir. Süngerimsi yapıda bulunan pek çok filtreleme ürünü vardır ve bunlar akvaryumun tabanında oluşturdukları bakteri kültürüyle suyu temizlerler. Bununla beraber zeolit başka bir çözümdür. Endüstriyel ve modern çağda işlevsel bir hammadde olan zeolit, farklı kimyasal özellikleri sayesinde pek çok arındırma ve filtreleme ürünü için kullanışlı bir seçenek oluşturur. Yuvarlak taneleriyle suyu temizler ve arındırır. Elyaflar ise akvaryumlarda kullanılmasına şaşırılan bir üründür. Elyaf akvaryuma yerleştirildiğinde adeta bir süzgeç ve bir filtre görevi görmektedir. Oldukça farklı bir yolla işlevini yerine getiren elyaf, akvaryum tabanına koyulduğunda filtrelenmesi gereken pislikleri içine hapseder ve uzun bir süre sizleri yormadan ve uğraştırmadan bu işlevini yerine getirmeye devam eder. Ancak zamanla pislenen elyaf tutamını değiştirmek ve yenilemek gerekir. Seramik filtreler de kendi yüzeylerinin gözenekli oluşları sayesinde filtreleme ve arındırma işlemi yapabilirler. Ve seramik filtreler de doğal bir filtre kaynağıdır. Elyafa nazaran çok daha uzun süre kullanabileceğiniz seramikler, çok nadir değişim gerektirir. Karbon temizleme ürünleri ise tanecikli yapısından dolayı diğer malzemelerle aynı işlevi sağlar ve tanecikleri arasından suyu filtreler. Fakat kömürün kimyasal içeriğinden dolayı hayvanlarınıza zarar vermediğinden emin olmak gerekir.

 Akvaryum Filtresi Ürünleri

Akvaryum Filtresi Ürünleri

Akvaryum filtre süngeri ya da akvaryum filtre elyafı yapılarının vermiş olduğu tanecikli yapıyı kullanarak filtreleme yaparlar. Akvaryum filtre taşı olarak bilinen zeolit, karbon gibi diğer malzemeler de daha kimyasal içeriklere sahip olmasına rağmen oldukça pratik ve kalıcı çözümlerdir. Akvaryum filtre süngeri ya da akvaryum iç filtre süngeri özelliğini taşıyan süngerler de oldukça mantıklı ve tercih edilen seçeneklerdir. Bazı akvaryum filtreleme seçenekleri iç tarafa yerleştirilir ve bunlar süngerin vermiş olduğu filtreleme özelliğinden yararlanır. Uzunca bir zaman kullanıldıktan sonra süngerin değiştirilmesine ve yeni bir süngere ihtiyaç duyabilir. Ancak görüldüğü üzere, akvaryum filtre malzemelerinin en çok bilinen ürünü bunların yanı sıra şüphesiz ki akvaryum filtre motorudur. Akvaryum filtre motoru olarak kullanılan ürünler, diğer alternatiflerin aksine uzun zamanlar kullanılır ve kimyasal bir etki oluşturmaz, yani güvenle kullanılmaya uygundur. Temizliğini yapmak zor değildir ve bu tip motorlu filtreler sünger kullanmak yerine pek çok farklı tabaka ve girift bir çalışma prensibi barındırır ve uzun süreler kullanımı mümkündür. Bu tip motora sahip olan filtrelerin yaptığı şey aslında amonyak ve oksijenin dengesini sağlayarak hayvanlarınızın rahat solunum yapabilmesini sağlamaktır.

 Akvaryum Temizliği ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akvaryum Temizliği ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akvaryumlarınızın temizliği çok önemli ve atlanmaması gereken bir konudur. Bir akvaryumda olan balık ya da su altı evcil hayvanınızın rahat bir solunum yapabilmesi için önemlidir. Evcil hayvanlarınızın solungaçlarının sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirebilmeleri ihmal edilmeden kontrol edilmesi gereken bir durumdur. Bu durumun kusursuz bir şekilde işlemesini hatta işletmesini yapacak olan şey elbette iyi dizayn edilmiş olan akvaryum filtre malzemeleri sistemleridir. Ya da belirli bir süreden sonra değiştirilmesi gereken akvaryum filtre süngeri sizlere ve evcil hayvanlarınıza iyi bir sonuç verecektir. Bununla beraber dikkat edilmesi ve titiz olunması gereken durum akvaryum temizliği ve akvaryum filtre temizliğidir. Bakımı gayet kolay olan akvaryumların filtre temizliği filtre sisteminin içinde bulunan filtre süzgecinin arada bir yapılması gereken temizliğidir. Balıkların ya da su altı hayvanlarınızın temizliği daima durgun ve önceden bekletilmiş klor içermeyen su ile yapılmalıdır. Klor yapısı gereği hassas olan canlılara zara verdiğinden değil akvaryumun içerisinde bulunan tüm yararlı bakterileri öldürmesidir. Sağlıklı bir şekilde ulaşımını sürdüren canlıların olduğu bir akvaryumun tüm bölgelerinde yaralı bakteriler oluşur. Öncelikle filtrenizin türünü tespit etmelisiniz. Her filtre in kendine ait bir bütünlüğü vardır ve farklı temizlenmeli gerekir. Eğer iç filtreye sahip iseniz en basit ve en temel prensip ile çalışan filtreye aldığınız için temizlenmesi en kolay ve sıkıntısız olanıdır. Filtre in içerisinde bulunan sünger ilk akla gelen filtre malzemesidir. İç filtre sünger mantığı ile çalışır. Kolay temizlenmesi en temel avantajıyken büyük ölçülerde olan akvaryumlar için ufak kalabilir, yetersiz bir çalışma sürdürürler. Büyük boyutlu olan akvaryum arda yalnızca görsel olarak kalırlar. Dış filtre temizliği daha donanımlı olduğundan teknoloji olarak daha gelişmişleridir. Akvaryumun tamamen dışında bulunurlar. İç fitre ile aynı temalı prensip olarak çalışır. Dışarıdan filtreleme en yüksek filtreleme seçeneğidir. Son olarak sump filtre sistemi şöyledir yine aynı temel prensipleri taşır geniş ve büyük akvaryum filtrelemeleri için daha uygundur. Akvaryumun dibinde genellikle bitki yetiştirilebilir. En gelişmiş özelliği tek bir filtreleme sistemi ile yüksek genişlikte bir akvaryumu filtreleyebilmenizdir.

 Akvaryum İçin Filtreleme Ek Malzemeleri

Akvaryum İçin Filtreleme Ek Malzemeleri

Daha ufak olan akvaryumların filtreleme işlemini yapmak için iç filtre en yaygın olan sistemdir. Çoğunlukla iç filtre sesi azaltma akvaryum filtrelerinin tek sorunu oluyor. İç filtre sisteminin paketinin içinde bir musluk parçası gibi aparat çıkıyor böylece kolaylıkla sesi en az seviyeye getirip temel prensip ile çalışan filtre izin basit olan çözümlerini keşfetmiş oluyorsunuz. Akvaryumların temizliği kadar motor kalitesi ve güçlüğü de önemlidir. Akvaryum filtre motoru sistemlerinin gelişmişlik seviyesi iç filtre daha ufak, dış filtre daha gelişmiş ve de sump filtreleri en ileri teknoloji olarak belirlenmiştir. Akvaryumların büyüklüğüne göre filtre motorları değişim gösterebilir. Akvaryum filtrelerinin farklı aparatları vardır. Akvaryum dış filtre hortumu ihtiyaç olan kalınlığa göre faklı milimetrik ölçülere satılmaktadır. Yalnızca şeffaf değil farklı renkleri de bulunur. Akvaryum filtre hortumu erişilebilir fiyatları olan kalınlık ve uzunlukları farklı derecelerde tercih edilebilen ürünlerdir. Ürünler fiyat ve performans olarak değerlendirilmelidir. Akvaryum filtre torbası ile iç ve dış filtreleme sistemlerinde kullandığınız filtreleri paketleme için kullanabilirsiniz. Böylece aparatları ve sistemi daha iyi muhafaza ederek sitemi ömrünü uzatmış olacaksınız. Akvaryum tepe filtre, akvaryumun tepesine monte edilerek kullanılır. Akvaryumun üst taraflarından temizlemeye başlar belirli bir zaman sonra sağladığı akış biter böylece tüm akvaryum yenilenir. Temiz ve hijyenik olarak kullanımına kolayca devam edilebilir.