TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bioball

için 106 sonuç bulundu.

Bioball

İster tatlı su, ister tuzlu su olsun ve hangi balık türlerini beslerseniz besleyin, akvaryum suyunun temiz olması, düzenli olarak pisliklerle toksik maddelerden arındırılması, oksijen oranının ve yararlı bakteri oranının korunması gerekir. Suyu filtrelemenin üç yöntemi vardır. Mekanik, kimyasal ve biyolojik. Biyolojik filtreleme, farklı türde bakterilerin toksik kimyasalı parçalayıp onu akvaryum canlıları için daha az zararlı bir yapı maddesine çevirme esasına dayanır. Özellikle dış filtre modellerinde kullanılan bio ball en yaygın biyolojik filtreleme ürünlerinden biridir.

Bioball Nedir?

Bioball Nedir?

Bio ball, ilk bakışta siyah plastik toplardır. Gözenekli yapıları dikkat çekecektir. Bio ball, kapladığı alanda birçok yüzey yaratacak şekilde tasarlanmıştır. Bio ball farklı boyutlarda, renklerde ve tasarımlarda üretilir. Siyah renk yaygın olsa da beyaz rengine de sıklıkla rastlanır. Ayrıca, adında “top” geçse de küp şeklinde olanları bulunabilir. Bio Ball ürünleri hangi markadan olursa olsun çoğunlukla bütün dış filtrelerde kullanılabilecek şekilde üretilir. Bio ball için bir avantajı dayanıklı olmasıdır. Birçok filtreleme yardımcısı kısa sürede yıpranırken, kirlenirken ve deaktive olurken bio ball değişmeden kalır ve tek yapmanız gereken onu düzenli olarak temizlemektir. Temizlerken şuna dikkat etmelisiniz: Bio ball’un bütün gözenekleri açık olmalı ki su içinden geçebilsin.

Bioball Ne İşe Yarar?

Bioball Ne İşe Yarar?

Bio ball biyolojik filtreleme için kullanılır. Sudaki yararlı bakteri oranını artırarak onların amonyağı nitrite, nitriti de nitrata dönüştürür. Bu döngü aslında doğada Nitrojen döngüsü adını taşır ve akvaryum yaşamı için de elzemdir. Bu döngü bozulursa akvaryum hayatı büyük risk altına girecektir. Özellikle tropik balık besliyorsanız tehlike daha da fazladır. Bio ball bu döngünün devam etmesine yardımcı olur. Döngünün düzenli işleyip işlemediğini kontrol etmek için akvaryum testlerinden yararlanabilirsiniz. Akvaryum testlerini incelemek için Testler kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

>Bio Ball Nasıl Kullanılır?

Bioball Nasıl Kullanılır?

Bio ball kullanmayı düşünen akvaryum sahipleri başka bir filtreleme yardımcısı olan seramik halkaları da merak eder. Seramik halkanın küçük gözeneklerine kıyasla bio ball’un tıkanması neredeyse imkansızdır çünkü bio ball’un boşlukları büyüktür ve onu tıkayabilecek her şey önceden sünger veya elyaf gibi ön filtreleme malzemeleri tarafından filtrelenir. Ama seramik halkaların gözenekleri çok küçük olduğu için aslında onun da tıkanması zor. Bio ball genel olarak nitrat fabrikası olarak düşünülür ve ön filtreleme yapılmadan kullanılmaya çalışılır. Halbuki, biyolojik filtreleme malzemeleri önden mekanik filtrelemeye ihtiyaç duyar. O yüzden, bio ball ile birlikte sünger ve elyaf gibi bir filtre malzemesi de kullanmanız gerekir. Bio ball’u dış filtrenizin boş bir gözeneğine yerleştirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Angora (7)
(73)
Eheim (6)
JBL (4)
Seachem (1)
Sera (3)
Tetra (5)
Xinyou (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (11)
ve üzeri (12)
ve üzeri (12)
ve üzeri (13)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL