TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Seramik

için 471 sonuç bulundu.

Seramik

Filtre malzemelerinin arasında yer alan seramik halkalar büyük akvaryum aksesuarları arasında biraz geride kalsa da aslında akvaryum filtreleri için oldukça önemlidir. Akvaryumlarda balıkların sağlığını korumak için üç çeşit filtreleme yapılır: Mekanik, kimyasal ve biyolojik. Bunların her biri sudaki yaşamın dengede kalması için katkıda bulunur. Akvaryum filtreleri de farklı çeşitlerde üretilir: iç filtre, taban filtresi, elektrikli filtre, ıslak/kuru filtre ve dış filtre. Bu filtreler üç çeşit filtrelemeden birini veya birden fazlasını yapabilir. Ama bunun için ilave parçalara gerek duyulabilir. Dış filtrenin mekanik filtreleme yapabilmesi için gereken parçalardan biri de seramik halka.

Akvaryum Seramik Halka Nedir?

Akvaryum Seramik Halka Nedir?

Seramik halka veya başka deyişle seramik filtre malzemesi, dış filtre malzemeleri arasında yer alır. Seramik halkalar genelde ufak boyutlu, küçük beyaz seramik parçalardır. Ortası yuvarlak silindir bir boşluğa sahiptir, dış kısmı da silindir şeklinde veya altıgen olabilir. Bu malzemeler bütün dış filtrelere uyacak standart boyutta üretilir. Seramik halkalar, suyun üstünde yararlı bakterilerin üreyebileceği bir alan yaratmak için kullanılır. Seramik parçaların gözenekli yüzeyi halkaların erişim alanlarında yararlı bakterilerin daha da artmasını sağlayabilir. Peki, bu bakteriler neden yararlı? Yararlı bakteriler nitrojen döngüsünün bir parçasıdır. Balıklar için zehirli olabilecek amonyağı parçalayarak nitrit haline getirirler ve daha sonra toksik nitriti de parçalayarak nispeten daha zararsız olan nitrata dönüştürürler.

Seramik Halka Nasıl Kullanılır?

Seramik Halka Nasıl Kullanılır?

Seramik halkalar, akvaryumların dış filtrelerinin en alt katına yerleştirilerek kullanılır. En alt katta suyu süzme görevini üstlenir. Gözenekli yapısı sayesinde ona temas eden artıkları ve dışkıları tutabilir. Suda girdaplar yaratarak filtre işlemini daha kolay hale getirir çünkü su artık daha küçük kanallar halinde her yöne akar. Bu, filtre tabakalarının da düzenli su akımı almasına yardımcı olur. Seramik halka kullanımı tek seferlik değildir. Filtrenizi temizlerken çıkarıp ılık suyla yıkarsanız birkaç kere kullanmanız mümkün. Hem tatlı su akvaryumunda hem de tuzlu su akvaryumunda kullanılabilir.

>Akvaryum Seramik Halka Fiyatları Ne Kadar?

Akvaryum Seramik Halka Fiyatları Ne Kadar?

Seramik halka fiyat açısından bütçeyi zorlayan bir ürün değildir. Çoklu paketlerde uygun fiyatlara satılır ve birkaç kere kullanılabildikleri için uzun vadede karlıdır. Eheim, Sera, Seachem, JBL, Tetra, Dophin ve diğer birçok markanın ürününü web sitemizde bulabilirsiniz. Seramik halkaları yerine kullanılabilecek başka filtre malzemeleri de var. Bunların başında aktif karbon ve bio ball ürünleri gelir. Akvaryum testlerini kullanarak hangi ürünün daha iyi sonuç verdiğini deneyerek öğrenebilirsiniz. Akvaryumdaki dostlarınız için diğer balık ürünlerine Balık kategorimiz üzerinden ulaşmanız mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aleas (4)
Astro (3)
Atı (5)
Boyu (2)
(205)
Dophin (17)
Eheim (39)
Eurogold (7)
Europet (5)
Fluval (7)
Hopar (1)
Ista (2)
JBL (25)
Liya (2)
Moser (10)
Percell (2)
Resun (4)
Seachem (40)
Sera (54)
Ti Sert (3)
Ti-Sert (6)
Tropical (2)
Xinyou (8)
Xlilong (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(81)
ve üzeri (95)
ve üzeri (96)
ve üzeri (97)
ve üzeri (101)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL