TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Peat Torf

için 51 sonuç bulundu.

Peat Torf

Akvaryumda yaşayan canlıların uzun ömürlü ve sağlıklı olmaları için suyun temiz tutulmasının yanı sıra yararlı bakterilerin ve zararlı madde oranlarının da sürekli test edilmesi gerekir. Akvaryum suyunda bulanıklık veya koku oluşmadan önce zaten birtakım filtreleme yöntemleriyle bunların önüne geçmek için gerekli adımları atmış olmanız gerekiyor. Biyolojik, kimyasal ve mekanik filtreleme sağlayan birçok ürün var. Bunlardan biri de akvaryum torfu, yabancı dildeki deyişle “peat”.

Akvaryum Torfu Nedir?

Akvaryum Torfu Nedir?

Öncelikle, saksılarda kullanılan torf ile akvaryum torfunu ayırmak gerekiyor. Torf, diğer adıyla turba toprağı organik bir toprak türüdür. Göl yataklarında su düzeyleri düşünce bitki faaliyetleri ön plana çıkar, su artınca ise bitkiler ölür. Bu döngü yüzlerce yıl devam ederken dipte bitki kök ve gövdelerinden organik bir toprak türü oluşur. Bu toprak torftur. Lifli yapısı ve ideal pH oranıyla bitkiler için oldukça yararlıdır. Ama bu toprağı direkt akvaryumda kullanmamak gerekir çünkü akvaryumda istenilen sonuçları vermeyebilir. Akvaryum torfu ise akvaryum balıkları ve bitkilerin yaşamına uygun değerleri taşıyan ve sudaki istenmeyen maddeleri filtrelemek amacıyla kullanılır. Torf, if açısından yüksek olduğu ve organik bir malzeme olduğu için akvaryumda kullanılmaya müsaittir. Torf içerdiği bitkilere göre aynı çay gibi suya bir miktar renk salabilir, bunu suyun kirlenmesi olarak düşünmeyin.

Akvaryum Torf Nasıl Kullanılır?

Akvaryum Torf Nasıl Kullanılır?

Akvaryum torf kullanımı oldukça kolay ama birkaç hususa dikkat etmekte fayda var. Torfun sıkıştırılmış bir ürün olabileceğini ve suyla temasında şişip genişleyebileceğini hesaba katarak ona göre yer ayırmanız gerekir. Genel olarak oran 100 litre suya 100 gr akvaryum torfu şeklindedir ama farklı markalarda oran biraz değişiklik gösterebilir. Bitki ekmek için kullanacaksanız akvaryumun zeminine, filtreleme için kullanacaksanız iç filtre veya dış filtre bölmelerinden birine yerleştirebilirsiniz.

Akvaryum Torf Fiyatları Neler?

Akvaryum Torf Fiyatları Neler?

Torf en verimli şekilde içinden su akımlarının olduğu kısımlarda, yani içinden su geçtiğinde kullanılır. Filtreleme için zemine yerleştirilen torf hem yeterince filtreleme yapamaz hem de su içinde durduğu için daha hızlı bozulur. Torf kullanımı suyun pH derecesini düzene sokar. Özellikle egzotik balıklar besliyorsanız şehir suyunun yüksek pH derecesini torf ile düşürerek onlara uygun hale getirebilirsiniz. Akvaryum torf fiyatları markaya, ürünün hacmine ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Ürünü almadan önce araştırma yapmanız önemli. Eheim, JBL, Sera, Ista ve diğer markaların farklı ürünlerini web sitemizden inceleyebilir, diğer filtreleme malzemeleriyle karşılaştırabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Diğer balık ürünleri için ise Balık kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Azoo (1)
Bavet (37)
Dazs (1)
(2)
Eheim (2)
Ista (2)
JBL (2)
Sera (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL