TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bakteri Kültürü

için 265 sonuç bulundu.

Bakteri Kültürü

Akvaryum suyunu çeşme suyu veya içme suyuyla doldurduğunuzda bunun yeterli olacağını düşünebilirsiniz ama balıkların ve suda yaşayan diğer canlıların ihtiyacı olan yaşam şartları insanlarınkinden farklıdır. Çeşme suyu, bakterileri yok etmek için kullanılan klor ve kloramin içerir. Bu kimyasallar hem filtredeki bakterileri yok edebilir hem de balıklarınıza zarar verebilir. Onun dışında amonyak da akvaryum yaşamı için toksik olabilecek ve suyun asitliğini yüksektebilecek bir kimyasaldır. Bakteri kültürü sayesinde suyun içindeki yararlı bakteri sayısını artırarak zararlı kimyasalların oranını azaltabilirsiniz.

Bakteri Kültürü Nedir?

Bakteri Kültürü Nedir?

Bakteri kültürü, akvaryum suyunda zararlı kimyasalları dönüştürecek yararlı bakterilerin üremesini sağlayan kitlerdir. Balıklarınızın sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için doğadaki Nitrojen Döngüsü’nün akvaryum içinde de sürdürülmesi gerekir. Bakteri kültürü balıkların yanı sıra akvaryum bitkilerinin sağlığı için de önem taşır ve suyun bulanık olup olmamasıyla yakından ilgilidir. Bakteri kültürü kitler halinde satılır ve filtreye yerleştirilerek kullanılır. Burada dikkat etmeniz gereken şey onu dış filtre veya iç filtre gibi oksijenin devridaim olduğu bir filtrede kullanmak. Zararlı, anaerobik bakteriler oksijenli ortamda kısa süre içinde ölür.

Bakteri Kültürü Ne İşe Yarar?

Bakteri Kültürü Ne İşe Yarar?

Balıkların doğal yaşamında bizim onlara sağladığımız su, oksijen ve ışığın yanı sıra bakteriler de var. Bakteriler olmazsa Nitrojen Döngüsü kırılabilir ve akvaryum suyunda ani azot değişimleri olabilir. Bu da akvaryum dahilindeki bütün canlılar için hayati tehlike anlamı taşır. Bakteri kültürü akvaryum suyundaki dengenin korunmasını sağlar. Akvaryumdaki bakteri kültürü bozulursa amonyak miktarı da fazla artabilir. Bu durumda suyun pH derecesi düşer, yani su daha asidik hale gelir. Akvaryum yaşamı için belli bir asitlik oranı riskli, o oranın da altı ölümcüldür. Bakteri kültürü akvaryum suyundaki amonyağı parçalayarak nitrite, nitriti de daha az zararlı bir madde olan nitrata çevirir. Bu işlem biyolojik filtreleme olarak adlandırılır.

>Bakteri Kültürü Nasıl Hazırlanır?

Bakteri Kültürü Nasıl Hazırlanır?

Bakteri kültürü ile yararlı bakterilerin çoğalmasını teşvik etmek kadar zararlı bakterilerin akvaryumun gizli bir köşesinde koloniler oluşturmadığından da emin olmalısınız. Yararlı bakteriler ilk salındıklarında suda serbest dolaştıkları için bulanıklık yaratabilirler ama bir yerlere tutunduktan sonra su berraklaşacaktır. Bakteri kültürü fiyatı büyük ölçüde hacmine göre değişiklik gösterir. Bakteri kültürü en az 50-100 ml’lik ambalajlarda satışa sunulur. Akvaryumunuzun boyutuna göre alacağınız ürünün miktarına karar verebilirsiniz. JBL, Sera, Seachem, Eheim, Reeflowers ve diğer markaların bakteri kültürü ürünlerini burada bulmanız mümkün. Diğer ürünler için Balık kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aquanix (1)
Deep (4)
(153)
Eheim (2)
JBL (5)
PRODIBIO (11)
Reeflowers (13)
Seachem (9)
Sera (30)
Tetra (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(36)
ve üzeri (43)
ve üzeri (43)
ve üzeri (43)
ve üzeri (44)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL