TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Zeolit

için 401 sonuç bulundu.

Zeolit

Akvaryum suyundaki dengeyi korumak orada yaşamını sürdüren canlılar (hem balıklar hem de bitkiler) için hayati önem taşır. Suda çok fazla amonyak veya çok fazla nitrojen olursa canlılar hastalanabilir, bu dengesizlik düzeltilmezse de ölebilir. Sudaki dengeyi korumak balıklarınızın sağlıklı yaşaması için en kolay yöntemlerden biridir. Su mekanik, kimyasal ve biyolojik olarak filtrelenebilir. Suya herhangi bir kimyasal katmak dikkat gerektirir. Bundan çekinenler için hiç kimyasal içermeyen ve kullanımı kolay olan zeolit idealdir.

Zeolit Nedir?

Zeolit Nedir?

Zeolit birçok gözeneği olan, büyük oranda silika ve alüminyumdan oluşan, yüksek ölçüde emici olan bir mineraldir. Aynı bir süngerin suyu emdiği gibi, birçok istenmeyen maddeyi yakalayıp tutma yeteneğinden ötürü epey kullanışlıdır. Tabii ki bütün zeolitler aynı değil, her birinin yapısı aslında kendine özgü. Doğal olarak oluşan klinoptilolit amonyağa yakınlığıyla cazip bir ara maddedir ama günümüzde yapay olarak da zeolit üretilebiliyor. Akvaryumunuz için zeolit satın alırken ürün tanımlarını okumayı ihmal etmeyin. Alacağınız zeolit akvaryum kullanımı için olmalı. Formülü akvaryum kullanımı için değilse akvaryumda kullanmayın. Tatlı suya özel zeolitler olduğu gibi hem tatlı suya hem de tuzlu suya uygun zeolitler de vardır. Özellikle yeni kurulan ve ciddi amonyak artışı yaşanan bir akvaryum için kullanılabilecek aktif karbon ve zeolit karışımı ürünler de bulunabilir.

Zeolit Nasıl Kullanılır?

Zeolit Nasıl Kullanılır?

Zeolit akvaryum filtreleriyle birlikte kullanılır. Küçük torbalar halinde zeolitleri filtrenize direkt yerleştirebilirsiniz. Ama zelolitler genelde kutuda satılır ve filtrenizin bölmesine sığacak miktarda minerali sallama çay poşetlerine benzeyen küçük torbalara sizin yerleştirmeniz gerekir. Böylece zeolitin suya karışmasını önlerken suyun zeolitten yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Akvaryumunuza her gün zeolit koyup akvaryum testleri ile, örneğin pH ölçer ile suyun amonyak oranını, başka bir deyişiyle asitliğini ölçmeniz gerekir. Amonyak düzeyleri önerilen aralığa düştüğünde zeolit işini yapmış demektir ve kaldırılması gerekir. Amonyak düzeyleri düşükse zeoliti hemen geri koymanıza gerek yok. Suyu test ederek ihtiyacınız olunca zelolit koyabilirsiniz. Poşet içindeki zeoliti kaldırıp geri koymak zaten oldukça kolay.

Zeolit Fiyatları Ne Kadar?

Zeolit Fiyatları Ne Kadar?

Zeolit fiyatları kilogram başına çok yüksek değil. Zeolit genelde 1 kg’dan 25 kg’ya kadar ambalajlarda satılır. Kullanışlı ve uzun ömürlü olduğu için bir paket sizi uzun süre idare edecektir. Zeolit taşı fiyatları ürünün organik ya da yapay olmasına göre de değişebilir. JBL, Sera, Ista, Fluval, Seachem, Eheim ve Tetra dahil birçok markanın kaliteli zeolit ürünlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Balıklarınız için daha fazla ürünü Balık kategorimiz üzerinden incelemeniz mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8in1 (1)
Angora (1)
Aquanix (2)
Astro (1)
Atlantik (2)
BioAqua (1)
(343)
Dophin (6)
Eheim (1)
Eurogold (1)
Fluval (2)
Ista (1)
JBL (1)
Reeflowers (15)
Seachem (4)
Tetra (1)
Ti Sert (4)
Ti-Sert (1)
Zeocat (9)
Zoetis (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(84)
ve üzeri (100)
ve üzeri (104)
ve üzeri (106)
ve üzeri (109)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL