TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Elyaf & Sünger

için 765 sonuç bulundu.

Elyaf & Sünger

Akvaryum filtreleri suyu biyolojik, mekanik veya kimyasal yollarla filtreleyerek balıklarınızı sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmeleri için gereken ortamı sağlamaya yardımcı olurlar. Gerek iç filtre, gerek dış filtre gerekse başka bir filtre türü olsun, hepsi bu filtreleme işlemini gerçekleştirmek için ilave fitre malzemelerine gerek duyar. Bu malzemelerden biri akvaryum elyafı, diğeri de akvaryum süngeri.

Akvaryum Elyafı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Akvaryum Elyafı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Akvaryum elyafı, iç filtre ve dış filtrelerin içine yerleştirilebilen ve suyun mekanik olarak filtrelenmesine yardım eden bir filtre malzemesidir. Akvaryum filtre elyafı veya akvaryum elyaf filtresi ürün talimatlarında aksi belirtilmiyorsa tatlı ve tuzlu sular için uygundur ve yine ürün talimatlarında aksi belirtilmiyorsa yıkanarak birkaç sefer kullanılabilir. Sentetik ürünler tortu bırakmamasıyla avantajlıdır. Akvaryum elyafını filtrenize uygun boyutlarda kesip yerleştirmeniz yeterli. Akvaryum elyafını düzenli olarak kontrol etmeniz önemli çünkü filtreleme yapamayacak kadar kirlendiğinde temizlemeniz veya ömrü dolduysa yenilemeniz gerekir. Genel olarak akvaryum elyafı pratik, işe yarar ve ekonomik bir filtreleme yöntemidir.

Akvaryum Süngeri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Akvaryum Süngeri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Akvaryum süngeri de akvaryum elyafı gibi iç filtre ve dış filtre ile kullanılabilen yardımcı bir malzemedir. Yine onun gibi oldukça pratik, kullanışlı ve ekonomiktir. Akvaryum süngerlerinin biyolojik, kimyasal ve mekanik filtreleme yapabilen farklı çeşitleri bulunur. Akvaryum süngeri kimyasal filtreleme yapıyorsa içinde aktif karbon içeriği var demektir. Biyolojik filtreleme yapan süngerler sudaki yararlı bakteri oranını artırmaya yarar. Suyu süzme konusunda elyaf kadar olmasa da etkilidir. Bunda süngerin gözenekli yapısının yardımı büyük. Süngerin biyolojik özelliğini kaybetmemesi için çeşme suyunda değil akvaryum suyunda yıkanmasına özen gösterin. Mekanik filtreleme yapan süngerler ise daha çok bulaşık süngerlerine benzerler. Bu akvaryum süngerleri fenol içermedikleri ve iyi bir filtreleme yaptıkları için tercih edilebilir ama nitrojen döngüsüne katkıda bulunmaz.

Sünger ve Elyaf Fiyatları

Sünger ve Elyaf Fiyatları

Akvaryum elyafı seçerken birtakım hususlara dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle, ürünün zararlı kimyasallar içermediğinden emin olmalısınız. Ürün açıklamasında yeterli bilgi bulamadığınızda mağazayla iletişime de geçebilirsiniz. Akvaryum elyafı suyla temas ettikçe zararlı bakterilere ve mantarlara yuva olmaması için akvaryum için önerilen önleyici ürünlere de bakabilirsiniz. Akvaryum süngeri ise filtrenizin uygun bölmesine yerleştirilebilir. Düzenli olarak kontrol edilmesi, gerektiğinde temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir. Akvaryum sünger ve akvaryum elyaf fiyatları oldukça ekonomik. Hatta en ekonomik filtre malzemeleri arasındalar. JBL, Sera, Eheim, Resun ve diğer markaların elyaf ve sünger ürünlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Balıklarınızın yaşamını kolaylaştıracak ve sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlayacak diğer balık ürünleri seçenekleri için Balık kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8 in 1 (1)
Angora (4)
Apco (112)
Aqua Reef (2)
Aquanix (2)
Atlantik (2)
Chicos (13)
(223)
Dophin (1)
Drinkwell (1)
Egert (2)
Eheim (69)
EJET (2)
Elite (1)
Fluval (19)
Hailea (1)
JBL (87)
Liya (2)
Meç (1)
Minjiang (1)
Pet Garden (16)
Prodac (5)
Quik (1)
Reeflowers (11)
Seachem (21)
Sera (76)
Sobo (4)
Tetra (1)
Ti Sert (5)
Ti-Sert (10)
Tropical (1)
Winner (1)
Xinyou (43)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(117)
ve üzeri (138)
ve üzeri (142)
ve üzeri (146)
ve üzeri (149)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL