TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Testler

için 307 sonuç bulundu.

Testler

Akvaryum testleri veya test kitleri akvaryumdaki suyu farklı açılardan test ederek balıklarınız için en uygun yaşama ortamını yaratmanıza yardımcı olur. Akvaryum suyunun yapısı zamanla çeşitli açılardan değişebilir, bozulabilir ve kirlenebilir; daha net bir ifadeyle biyolojik dengesi bozulabilir. Balıklarınızın hayatta kalması için suyun asitlik oranı, oksijen oranı ve bakteri çeşitliliği büyük önem taşıdığından düzenli testlerle bunları ölçümlemeniz şart.

Akvaryum Testleri Nelerdir?

Akvaryum Testleri Nelerdir?

Akvaryum testleri, özellikle tropik balık beslemeye gönül verenlerin akvaryum suyundaki değerleri ölçmesine yarayan çeşitli testlerdir. Tatlı su için ve tuzlu su için aynı ve ayrı olan testler de vardır. Suyu tamamen değiştirme zamanınızın geldiğini anlamanız ve bu zaman gelmeden önce suyu yaşanabilir halde tutmanız için bu test kitlerinin yardımını almaktan asla geri durmamalısınız. Akvaryumlarda kullanılan test kitleri şöyle: Amonyak, nitrit, nitrat, tuzluluk / özgül ağırlık, pH, karbonat su sertliği, alkalilik (bazlık), klor ve kloramin, bakır, fosfat, çözünmüş oksijen, demir ve karbon dioksit. Bu testler dışında da testler bulabilirsiniz. Web sitemizde de en yaygın olarak bulabileceğiniz test pH ölçer, başka deyişle Ph metredir.

pH Metre Nedir?

pH Metre Nedir?

pH ölçer veya ph metre, en yaygın olarak kullanılan akvaryum testlerinden biridir. pH aslında insan dahil su tüketen bütün canlıları ilgilendiren ve 0-14 arasında olan bir değerdir. Suyun pH değeri 7’nin altındaysa asidik, yüksek olanlarsa alkali (yani bazik) olarak değerlendirilir. Suyun pH değeri ne kadar düşerse o kadar asidik hale gelmiş demektir ve bu, suda yaşayan canlılar için iyiye işaret değildir. Doğal tatlı suların pH’ı 6-8 arasındadır. Ama günümüzde kirlilik ve diğer sebeplerden dolayı suların ve yağmurların değeri 6’nın hatta 5’in altına düşmeye başladı. pH’ı 4,5’tan düşük olan sularda ise balıklar yaşayamaz.

>pH Testi Fiyatı Nedir?

pH Testi Fiyatı Nedir?

pH metre akvaryum suyundaki pH derecesini ölçmenizi ve asitlik düzeyini takip etmenizi sağlar. Bu testleri uygulamanız son derece kolaydır. Test kitleri bant halinde veya termometre şeklinde satılabilir. İki türlü de ölçüm ürününü akvaryum suyuna sokmanız gerekir. Bantlı testlerde kağıdın alacağı renk ile ürünle birlikte gelen skalanın üzerindeki renkleri karşılaştırabilirsiniz. Termometre tarzı olan testlerde zaten değer direkt görünür. Sudaki pH yüksek çıkarsa suya asit, düşük çıkarsa da baz eklemeniz gerekir. pH testi amonyak düzeylerini ölçmenize de yardımcı olabilir. pH Testi fiyatı ve diğer akvaryum testlerinin fiyatları tek başlarına yüksek değildir. Testleri laboratuvar olarak alırsanız içindeki testlerin toplamı kadar bir fiyat bekleyebilirsiniz. JBL, Sea, Prodac ve Tetra gibi markaların testlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Balıklarınız için daha fazla ürünü Balık kategorimizde keşfedebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Apco (6)
Apex (2)
Aquaforest (30)
Boyu (2)
(149)
Eheim (3)
JBL (63)
MACROAQUA (2)
Percell (1)
PetAg (1)
Prodac (6)
Reef (2)
Resun (1)
SALIFERT (4)
Seachem (10)
Sera (16)
Sunsun (1)
Tetra (4)
Trixie (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(33)
ve üzeri (50)
ve üzeri (57)
ve üzeri (57)
ve üzeri (58)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL