TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Karbon Kömür

için 644 sonuç bulundu.

Karbon Kömür

Akvaryum için karbon kömürü, literatürde geçtiği şekliyle aktif karbon, akvaryum sularının filtrelenmesinde kullanılan bir malzemedir. Akvaryum suyu zamanla kirlenir ve içindeki denge bozulur. O yüzden düzenli olarak filtrelenmesi gerekir. Akvaryum filtreleri mekanik, kimyasal ve biyolojik filtreleme yapar. Kimyasal filtreleme, sudaki toksik özellikler taşıyan birtakım kimyasalların kimyasal bir araç veya reçineden geçerek ortadan kaldırılmasını sağlar. Aktif karbon da iç filtreler veya dış filtrelerde kullanıldığında biyolojik filtrelemeye katkıda bulunur.

Aktif Karbon Nedir?

Aktif Karbon Nedir?

Aktif karbon veya sadece karbon bir tür kimyasal filtreleme aracıdır. Aktif karbon, akvaryum suyunda çözünmüş olan birçok organik ve inorganik maddenin ortadan kaldırılmasına yardım eder. Aktif karbon, akvaryum suyunu temiz tutar ve kokuları yok eder. Aktif karbon absorbe etme ve adsorbe yöntemlerini kullanır. Absorbe etme, kirleticilerin aktif karbonun deliklerine hapsolduğu süreç. Adsorbe etme ise karbonun geniş bir yüzey alanına sahip olmasıyla ve buna bağlı olarak birçok kimyasal bağ alanı olmasıyla gerçekleşiyor. Adsorbe sürecinde kirleticiler bu alanlara kimyasal olarak bağlanarak karbona hapsediliyor. Aktif karbon kloramin ve klor gibi çözünmüş kirleticileri, kötü kokulara neden olan tanin ve fenolü adsorbe edebilir. Ama amonyak, nitrit veya nitratı ortadan kaldıramaz. Aktif karbon demir gibi ağır metalleri de absorbe edemez. O yüzden aktif karbonu su temizliğine yardımcı bir ürün olarak düşünmemek gerekir. Filtrelerle birlikte kullanıldığında suyun filtrelenmesine yardımcı olur. Suyun sağlığını garanti etmek için aktif karbon kapasitesi dolduğunda değiştirilmelidir.

Aktif Karbon Nasıl Kullanılır?

Aktif Karbon Nasıl Kullanılır?

Aktif karbon kullanımı gerçekleştirmeye karar vermeden önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle, karbonun kalitesi iyi olmalı. Düşük kaliteli aktif karbon fosfat ve büyük ölçüde kül içerir, kapasitesi de daha hızlı dolar. Aktif karbonun kalitesi içerdiği kül, iyodin sayısı ve melas sayısıyla ölçülür. Aktif karbonun ölçüsü konusuna da dikkat etmelisiniz. Genel olarak 10 litre suya 1 kap aktif karbon konulması önerilir. Karbonu kapasitesi dolmadan, 3-4 haftada bir değiştirmeniz de gerekir. Suda sararma veya koku varsa bunları da aktif karbonun değişmesi gerektiğine yorabilirsiniz.

>Aktif Karbon Fiyatları Ne Civardadır?

Aktif Karbon Fiyatları Ne Civardadır?

Karbonu eklemenin en kolay yolu filtreye koymaktır. Akvaryum filtrenizin bir veya iki ekstra bölmesini aktif karbon koymak için kullanabilirsiniz. Aktif karbonu bu bölmelere akvaryum ürünleri arasında satılan küçük file torbalar aracılığıyla yerleştirebilirsiniz. Aktif karbon fiyatı ürünün kalitesine göre değişiklik gösterir. Ama balıklarınızın sağlığı için önce fiyatına değil kalitesine dikkat edin. JBL, Eheim, Sera ve Tetra gibi markaların kaliteli aktif karbon ürünlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Balıklarınız için daha fazla ürüne ise Balık kategorimiz üzerinden erişebilir ve kolaylıkla tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Ada (1)
Aleas (2)
Amazon (1)
Angora (6)
Aqua Pro (1)
AQUA10 (3)
Aquaforest (13)
Aquanix (1)
Atlantik (1)
Boyu (3)
(375)
Dophin (9)
Eheim (52)
Eurogold (4)
Europet (3)
Fatih Pet (1)
Fluval (18)
Hagen (2)
JBL (22)
Jeneca (1)
KERBL (4)
Marina (8)
Miamor (1)
NUTRİLAB (3)
Petfoods (1)
Prodac (3)
Reeflowers (14)
ROWA (1)
Seachem (12)
Sera (28)
Sobo (1)
Tetra (6)
Ti Sert (2)
Ti-Sert (8)
Tropical (3)
Xinyou (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(75)
ve üzeri (91)
ve üzeri (97)
ve üzeri (97)
ve üzeri (98)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL