Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kullanım Şekli

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Şok Buhar

Başka bir kelime deneyin

Taban Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Su Haznesi Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Sürekli Buhar Çıkışı

Başka bir kelime deneyin

Otomatik Kapanma

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Buharlı Ütü

için 386 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tefal Puregliss FV 8066 Ütü-3000W

  (15)
  2.575,90 TL SEPETTE 2.545,90 TL
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Buharlı Ütü

Teknolojin gelişmesiyle birlikte kişilerin günlük hayatında sıklıkla kullandığı ve kıyafetlerin daha güzel görünmesine neden olan buharlı ütü markaları birbirinden farklı modelleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Bu markaların taşıdığı özellikler ile birlikte buharlı ütü fiyatları da farklılık gösterir. Teknolojinin ütülerin üzerinde de kendini göstermesi kişilerin işlerini kolaylaştıracaktır. Ütü yapmak; bir zorunluluk olmamakla birlikte oldukça yaygın görülen ve özellikle iş, okul veya resmiyet ve şıklık gerektiren yerlerde giyilecek olan kıyafetlerin düzgün bir görünüme kavuşması için ihtiyaç duyulan bir durumdur. Özellikle kalabalık aile ile birlikte yaşayan kişiler için güçlü ve kullanışlı bir ütünün varlığı hem zaman tasarrufu hem de güç tasarrufu sağlayacaktır. Yatay ve dikey olarak üretilmiş ütülerden yatay ütüler kol gücü gerektirmektedir. Bu yüzden kullanılan ütünün ne kadar konforlu olduğu önem taşır. Hafif ve işlevli bir ütü kişilerin daha az yorar. Böylece kişilerin yapması gereken diğer işlere karşı hem zamanı hem de enerjisi olur. Buharlı ütü kullananlar ürünü kullanmadan önce kullanma kılavuzunu dikkatlice okumalıdır. Ürünün mevcut özelliklerinin iyice tanınması hem oluşabilecek bir olumsuzluğu engellemiş olacak hem de yararlı olan özelliklerin gözden kaçırılmamasını sağlayacaktır. Ürünün özelliklerine dikkat edildiği kadar ütü ev aleti kullanım anına da dikkat edilmelidir. Kırışıklıkların ortadan kaldırılabilmesi için yüksek ısıda çalıştırılan bu makineler, taban yüzeyinin genişliği ve sıcaklığıyla oldukça tehlikeli bir silaha dönüşebilir. Bunun için ütü yapılan yerin çocuklardan veya evde bulunan evcil hayvanlardan arındırılması gerekir. Ardından ütülenecek olan kumaş türüne göre ısı ayarının yapılması gereklidir. Kumaş tipinin karma yapıya sahip olduğu kumaşlarda sıcaklığı minimum seviyede tutmak akıllıca olacaktır. Ancak kot veya mont gibi kalın kumaşa sahip kıyafetlerde ütünün sıcaklığını olabildiğince arttırmak kırışıklıkları ortadan kaldırmada oldukça yardımcı olur. Tül gibi narin ve ince bir kumaş yapısına sahip kıyafetlerde ise ütü ile arasına fazla kalın olmayan bir kumaşın yerleştirilmesi mantıklı olacaktır. Çünkü sıcaklık ayarı her ne kadar düşük olursa olsun tül inceliğindeki bir kumaş en düşük sıcaklığa bile dayanamadan zarar görebilir. Fazla kalın olmayan bir kumaşın araya yerleştirilmesiyle ince kumaşın doğrudan ütü tabanıyla teması kesilerek yanma veya yapışma gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Ütülendikten hemen sonra kıyafetlerin asılı bir şekilde muhafaza edilmesi kıyafetlerin kırışma ihtimalini olabildiğince düşürecektir.

Buharlı Ütü Modelleri

Buharlı Ütü Modelleri

Buharlı ütü hemen hemen herkesin evinde rastlanabilecek, hayatı kolaylaştıran ürünler arasında yer almaktadır. Buharlı ütü modelleri ise taşıdığı özelliklere, kullanım kolaylığına veya boyutuna göre farklılık göstermektedir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte ütülerde bulunan fonksiyonlar da çeşitlilik gösterir. Bu özellikler arasında güvenlik, kullanım rahatlığı, ergonomik özellikler yer almaktadır. Buharlı ütülerde kırışıklıkları asıl ortadan kaldırmaya yardımcı olan şey buhar gücüdür. Buhar gücü ne kadar fazlaysa kullanıcıların kırışıklıklarla baş etmesi o kadar kolay olacaktır. Buhar miktarı ütüden ütüye göre değişiklik göstermektedir. Buharlı ütü çeşitleri mevcut hazne kapasitesine göre de değişiklik gösterir. Su haznesi ne kadar genişse kırışıklar için birebir etkili olan buhar etkisi de aynı oranda güçlenmektedir. Yeteri kadar su haznesiyle sürekli su yenilemeye gerek kalmayacak, böylece kişilere büyük oranda kullanım rahatlığı sunacaktır. Buhar kapasitesinin ütünün gücüne göre değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır. Örneğin, 1200W gücündeki bir ütü bir dakika içerisinde 18 gram buhar çıkabilmektedir. Ütünün gücü arttıkça dakikada çıkaracağı buhar miktarı da artacağından kırışıklıklar ile daha kısa sürede ve etkili bir şekilde başa çıkmak kolaylaşır. Ürünlerin model farklılıklarını meydana getiren bir diğer özellik ise dayanıklılıktır. Kullanılan malzemenin kalitesi dayanıklılıkta büyük rol oynar. Çelikten üretilmiş ütülerin paslanma sorunlarıyla karşılaşılması çok daha düşüktür. Bu sayede çamaşırlarda herhangi bir pas lekesiyle karşılaşmadan kıyafetler ütülenmiş olur. Güç kapasitesi buhar gücünü etkilediği gibi aynı zamanda uzun süre ütünün yorulmadan çalışmasını da sağlar. Böylece kişiler, ütülenecek çok fazla kıyafeti olduğunda bunu dert etmezler.

Buharlı Ütü Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Buharlı Ütü Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gündelik hayatta birçok kişinin kullandığı ütüler, kişilerin hayatını kolaylaştırmakla birlikte kıyafetleri daha şık bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olmaktadır. Böylesine önemli görevi üstlenen ve gerekli görünen bir ürünün iyi bir araştırmadan sonra seçilip alınması mantıklı olacaktır. Bunun için kişiler birbirlerine farklı modellerde buharlı ütü tavsiye etmekle birlikte aynı zamanda ütü alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de paylaşmaktadır. İyi ve kaliteli bir ütü tercihi daha da şık hale gelen kıyafetleri beraberinde getirecektir. Buharlı ütü tercih etmeden önce kişilerin ütü yapma alışkanlığını göz önünde bulundurmaları faydalı olacaktır. Sık sık ütü yapmaktansa biriktirdikten sonra ütü yapan kişilerin güçlü ve uzun süre buhar üretimi sağlayan ütülere yönelmesi mantıklı olacaktır. Otomatik kapanma özelliğinin olup olmamasına da ekstra dikkat edilmelidir. Özellikle çocuk veya hayvan sahibi kişilerin evde yaşanabilecek olası kazaları engellemek için otomatik kapanma özelliğine sahip ürünlere yönelmeleri mantıklı olacaktır. Otomatik kapanma özelliğinin yanında kireç temizleme sisteminin varlığı da ürünün mevcut ömrünü uzatan özelliklerden birisidir. Buharlı ütü denildiğinde önem taşıyan buhar gücü ve buhar miktarının yanında kaç watt olduğu da önemlidir. Ürün ne kadar yüksek bir watt bilgisine sahipse o ölçüde buhar gücüne sahip olacaktır. Örneğin, 3000 watt gücündeki bir buharlı ütü, bir dakikada en az 55 gram buhar üretebilmektedir ve bu sürekli olarak uzun süre devam edebilmektedir. Bunun yanında otomatik buhar ve ısı ayarının bulunduğu ürünler de kullanıcılar için oldukça kullanışlı olacaktır. Ütülenecek olan kumaş tipi belirlendiğinde makine kendisi kumaşa göre ısıyı ayarlayarak kumaşlarda meydana gelecek yanma, yıpranma gibi sorunları da henüz gerçekleşmeden ortadan kaldırır. Gücün yanında taban yapısı da oldukça önemlidir. Sonuçta kıyafetin doğrudan ütüyle temas ettiği yer bu kısımdır. Bu kısım ne kadar kaygan ve pürüzsüz olursa o ölçüde kıyafetlerin zarar görme ihtimali düşecek ve kişiler daha iyi sonuçlar elde edecektir. Bu tabanlar arasında çok ve tek katmanlı seramik tabanlar, teflon tabanlar ve çelik tabanlar yer almaktadır. Bu maddelerden yapılan hemen hemen her taban, kumaş üstünde kayganlık sağlar. Bunun yanında ekstra olarak seramik tabanlar çizilmeye karşı da dayanıklıdır. Ütünün ağırlığı da tercih edilirken dikkat edilmesi gereken özellikler arasındadır. Kontrolü daha kolay olduğu için mini buharlı ütü kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Ütünün buhar ve ısı ayarlarının yapıldığı tuşların da kolaylıkla kullanılabildiğinden kişiler emin olmalıdır. Böylece birçok kişi, tüm bunlara dikkat ettikten sonra kendileri için en uygun buharlı ütüye sayfamızda ürünleri inceleyerek kolaylıkla ulaşabilir duruma gelir.

Buharlı Ütü Fiyatları

Buharlı Ütü Fiyatları

Son zamanlarda zamanın daha değerli hale gelmesiyle kişiler işlerini en hızlı halletmek istemektedir. Teknolojinin gelişmesiyle de bu istekler olabildiğince kolay ve hızlı bir şekilde halledilir olmuştur. Bunlar arasında yer alan ütüler ise kişiler için önemli olabilen kıyafetlerini daha da güzel bir hale getirmek için gereklidir. Ütü fiyatları ise ütülerin markalarına, dayanıklılığına, taşıdığı özelliklere, konforuna ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte yüksek teknolojinin kullanıldığı ütülerde fiyat farklılıkların meydana geleceği unutulmamalıdır. Su haznesinin büyüklüğü ve tabanında kullanılan malzemenin kalitesi ve pürüzsüz yapısı da fiyatları değiştirecektir. Su haznesinin büyük olması sayesinde sık sık su takviyesinin yapılmasına gerek yoktur. Kıyafet üstünde kolay kaygan bir taban ise kıyafetlerde en iyi sonuçları ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bunun için üretilmiş olan seramik tabanlar pürüzsüz yapısıyla kullanıcıların dikkatini çekecektir. Kaygan yapısının yanında çizilmez özelliğiyle de kolay kolay yıpranmayacaktır. Bununla birlikte ütünün watt bilgisi de mevcut fiyatlarda büyük değişiklikler ortaya çıkaracaktır. Watt gücü ütünün ne kadar süre kullanılabileceğini ve sağlamlığını ortaya koymaktadır. Bunun yanında kırışıklıklar için olmazsa olmaz olan buhar gücü de watt bilgisiyle alakalıdır. Buhar miktarının fazla olması kıyafetlerin fazla güç harcanmadan ütülenmesine olanak sağlar. Hem zamandan hem de güçten tasarruf etmek isteyen kişiler için yüksek watt bilgisine sahip ütülerin tercih edilmesi mantıklı olacaktır. Ürünlerin özellikleri belirgin bir şekilde yer alsa da kişiler farklı özelliklere sahip ütü modelleri arasında kendilerine en uygun ütüyü bulmakta zorlanabilmektedir. Bu noktada kişiler buharlı ütü yorumları incelemesi yapabilirler. Kişiler buradaki yorumları okuyarak kullanıcıların tecrübelerinden faydalanabilir, almayı düşündükleri ütü hakkında işlerine yarar bilgiler edinebilir. Bu bilgiler sayesinde daha konforlu ve uzun ömürlü bir ütü deneyimi yaşayabilir.

İşlevsel ve Şık Buharlı Ütü Modelleri

İşlevsel ve Şık Buharlı Ütü Modelleri

Gelişmiş teknoloji her ne kadar ürünlerde kullanım kolaylığı sunsa da kullanıcılar tarafından ütü kullanımına dikkat edilmelidir. Dikkatli ve özenli bir kullanım her üründe olduğu gibi ütülerin kullanımında da önem taşımaktadır. Özenli kullanılan ve gerekli bakımları yapılan ütülerin daha uzun süre boyunca kullanıldığı görülecektir. En son teknolojiyle üretilmiş ütülerde genellikle bakım işlemleri ve kullanım belirli tuşlarla kolaylık sağlanabilmektedir. Buharlı ütü temizliği denildiğinde akla gelen sorunlardan birisi kireç problemidir. Buharlı kullanım su ile sağlandığı için kireç problemlerinin meydana gelmesi oldukça doğaldır. Kireç temizleme işlemi bazı ütülerde kireç önleyici sistem ile sağlansa da bazılarında belirli adımların takip edilmesi gerekmektedir. Bu işlem bazı ütülerde su haznesinin tamamının doldurulması işlemiyle sağlanabilir. Ardından ütüyü prize takarak ütünün ışığının sönmesi beklenmeli ve yatay bir konumda tutulmalıdır. Böylece mevcut olan kireçli su dökülmeye hazır hale getirilir. Bu işlemi sonlandırmak için ve kireçli suyu dışarıya çıkarmak için kireç temizleme düğmesinin döndürülmesi yeterli olacaktır. Böyle mevcut buhar deliklerinden kireçli suyun dışarıya atılması sağlanır. Bu işlemden sonra ütünün tabanında lekeler meydana gelebilir. Bu lekeler kalıcı değildir, bir bez yardımıyla kolayca temizlenebilir. buharlı ütü kullanımı ayrıntılarına dikkat edilmesi ürünlerin temizlenmesine katkı sağlamaktadır. Fazla kireçli suların ütüde kullanılması ilerleyen zamanlarda ütüde birtakım sorunların oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden kullanılan suyun olabildiğince berrak olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında ütü kullanımını sağlayan tuşların hareketi de zamanla yavaşlayabilir. Bunun için tuşların arasına yabancı bir maddenin kaçmamasına dikkat edilmeli ve tuşların temizliği aksatılmamalıdır. Ütünün buharının çıktığı taban delikleri de zamanla tıkanabilir. Bu tıkanmanın yaşanmasının sebebi aslında ütünün içerisine hapsolmuş fazla kireçtir. Kireç miktarının fazla olduğu ve kötü durumda olan ütü tabanları için ise tuz, limon ve sirke gibi doğal yöntemler tercih edilebilir. Yumuşak bir bezin üzerine sıkılacak olan sirke ile silinen tabanın kısa süre içerisinde eski halinden kurtulduğu görülecektir. Bu yöntemler uygulanmadan önce mevcut ürünün kullanım kılavuzuna da dikkat edilmelidir. Ütü temizliği sırasında elektrikle herhangi bir bağlantının olmamasına da dikkat edilmelidir. Herhangi bir kazanın meydana gelmemesi için ise ütü sıcaklığı, taban özelliği ve kumaş inceliğine de dikkat edilmelidir. Belirli aralıklarla ütü bakımının yapılması uzun süreli kullanımını beraberinde getirecektir. Ütü temizliği sanıldığı kadar zor ve teferruatlı işlemler barındırmaz. Küçük önlemlerle ileride yaşanacak büyük sorunların önüne geçilir.

Kusursuz Kıyafetlerin Mimarı: Buharlı Ütü

Kusursuz Kıyafetlerin Mimarı: Buharlı Ütü

Buharlı ütü makinesi modelleri teknolojinin gelişmesiyle birlikte çeşitlilik göstermektedir. Gündelik hayatın yoğunluğu ve zamanın gün geçtikçe değerlenmesi ile birlikte buharlı ütü kullanımı da yaygın hale gelmiştir. Bu kullanımın yaygın hale gelmesi farklı istekleri ve ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Bu istek ve ihtiyaçları karşılamak için farklı modellerde ve fonksiyonlarda ürünler kullanıcıların karşısına sunulmuştur. Ürünlerin işlevselliğinin yanında şekil farklılıkları da bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan dikey konumdaki ütü modelleri hem boyut hem de kullanım açısından kişilere kolaylık sunmaktadır. Boyutları farklılık gösterse de genellikle orta boy bir yapıya sahiptirler. Kullanımı pratik olmakla birlikte kişilere zaman tasarrufu imkânını sunarken iş gücünü de minimum seviyede tutmaya çalışır. Dikey şekilde kullanıldığı için sadece belirli bir konumda sabit şekilde tutulması yeterlidir, ekstra bir kol gücünün harcanmasına gerek yoktur. Bu sayede kişiler enerjilerini kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanmamış olur. Özellikle zamanın ekstra önemli hale geldiği iş ve okul zamanlarında kol gücü gerektirmeyen dikey konumdaki ütüler hayat kurtarıcı olacaktır. Kırışıklıkları olabildiğince hızlı bir şekilde açan teknolojik yapısı sayesinde en inatçı kırışıklıkları bile ortadan kaldırma fırsatını kişilere sunmaktadır. Hem dikey hem de yatay olarak tercih edilen ürünlerde rastlanabilen bir diğer özellik ise damlama sorunudur. Özellikle kış aylarında ütüleme esnasında damlama sorunu kıyafetlerde leke sorununu ortaya çıkarabilmektedir. Gelişmiş teknolojik yapıya sahip buharlı ütülerde damlamayı önleyici sistem bulunmaktadır. Böylece kıyafeti ıslatacak veya lekeleyecek bir durumun oluşması engellenmiş olunur. Damlama engelleyici sistemin yanında kireç önlemi sistemi de bulunabilmektedir. Kireç, buharlı ütülerde karşılaşılabilen sorunlardan birisidir. Kireç sorunu, ütülerin performanslarının düşmesine neden olabilir. Bu yüzden kireç önleyici sistem, özellik söz konusu olduğunda atlanmaması gerekenlerden birisidir. Bu gelişmiş sistemle birlikte kullanıcıların bu sorunları dert etmesine veya bunu engellemek için ekstra bir çaba sarf etmesine gerek olmayacaktır. Güvenlik de özellikle yüksek sıcaklıkla kullanılan ütülerde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Güvenlik göz önüne alınarak üretilmiş otomatik kapama özelliği sayesinde kişiler diledikleri zaman ütü kullanımına ara verebilirler. Otomatik kapanma özelliği aynı zamanda unutkan insanlar için de oldukça faydalı bir kullanım sunacaktır. Böylece olası kazalar engellenmiş olur.