Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

İşlemci

için 1,537 sonuç bulundu.

İşlemci

Bilgisayarların olmazsa olmazlarından olup, genel performans ve yapısından sorumlu olan işlemci modelleri, sisteminizdeki tüm birimlerin düzgün çalışmasını yöneten donanım ürünleri arasındaki yerini alıyor. Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte gitgide küçülen ama gelişen yapısı ile görevini daha iyi yapması sağlanan bilgisayar donanımları arasındaki işlemciler, birçok kullanıcı tarafından sorulan işlemci nedir sorusunu da kolaylıkla cevaplayan işlevsel ürünler olarak memnuniyeti sağlıyor. Bilgisayar dünyasında CPU olarak da isimlendirilen işlemciler, birçok farklı modi içerisinde barındıran teknolojik parçalar olarak görülüyor. Bilgisayarların adeta beyni durumunda olan işlemcilerin, bilgisayarlarınızdaki biçok karmaşık olayı yönetmesine ve sizlere çözüm sunmasına yardımcı olan işlemci modelleri, farklı hız ve çekirdek yapısıyla sizlerin karşısına çıkıyor.

İşlemciler Farklı Kullanımlar Amacıyla Sizlere Sunuluyor

İşlemciler Farklı Kullanımlar Amacıyla Sizlere Sunuluyor

Bilgisayar almaya karar verdiğinizde alınacak bilgisyarın özelliklerinin ve donanımlarının birbirine uyumlu olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Sabit disk, bellek, grafik kartı ve işlemci gibi unsurların bilgisayar alımında en çok dikkat edilen karar maddeleri olduğu biliniyor. Alacağınız hızlı bir işlemcinin bilgisayarınıza yüksek performanslar vermesi sağlanabiliyor. İçerisinde mekanik parça bulunmayan entegre devre yapısından oluşan işlemci türleri , AMD ve İntel işlemcileri olarak karşınıza çıkıyor. Birçok farklı işlemci modeline sahip olan işlemciler, aynı bilgi sürekli kullanıldığında kendi ön bellek yapısında depolaması ile biliniyor. Doğrudan işlemciye bağlı olan bilgisayar ön bellekleri, işlemci ile beraber hızlıca çalıştığı için istediğiniz işi daha kolay yapmanızı sağlıyor. Farklı MB yapılarına sahip olan işlemci ön bellek modelleri, işlemcinizin en önemli yardımcısı olarak sizlere kolaylık sağlıyor. Kullanacağınız bilgisayarı hangi amaçla ve nasıl kullanacağınızı bilmek, sizlere kullanacağınız bilgisayarın işlemcisi konusunda önemli yararlar sağlıyor. Hızlı işlemcilere sahip olan bilgisayar modelleri, daha iyi performansları kullanıcılarına gösterebiliyor. MHZ olarak kullanıcılarına sabitleştirilip sunulan işlemci hızı , işlemciye eklenen mikron teknolojisi ve işlemci üretim tekniklerine bağlı olarak değişiyor. 1, 2, 4, 6 ve 8 çekirdek yapısına sahip olan işlemciler, hızları bakımından birbirine çeşitli şekilde üstünlükler kurabiliyor. Tek çekirdekli işlemciler, kullanıcılar tarafından en az tercih edilen ve az rastlanan işlemciler olurken, yüksek çekirdek yapısına sahip modeller ise, teknolojinin avanatajını kullanıcıları ile paylaşan yapıaya sahip olmaları ile dikkat çekiyor. Bilgisayar üzerinde oyun oynamayı çok seven kullanıcılar tarafından tercih edilen güçlü ekran kartları, güçlü işlemci yapısına sahip olması ile kullanıcılarına eşsiz performanslar veriyor. Grafik tasarım, güçlü ve hızlı oyun oynama keyfi, video düzenleme ve diğer önemli faaliyetlerden üst düzey performans alınmak isteniyorsa, işlemcilerin güçlü yapıya sahip olan işlemci özellikleri ve hızlarına sahip olması, bilgisayarınız için tercih sebebi olabiliyor. Oldukça farklı çekirdek sayısına, hızına ve verimine sahip olan işlemci modelleri, sizlerin aradığı iş yaşamı, ders çalışma, oyun keyfi, günlük aktiviteler ve hobileri daha iyi yapabilmesini sağlayan farklı çeşitte modele sahip olmaları ile biliniyor.

İşlemci Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İşlemci Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Eski bilgisayar teknolojilerinde işlemciler, anakarta sabitlenmiş vaziyette kullanıcılarının karşısına çıkarken, şimdilerde soket veslot yapısında sizlere sunuluyor. Kare şeklinde sizlere sunulan soket işlemci tipleri, üst yüzeylerinde marka ve modeln isimlerini sizlere sunması ile biliniyor. Dikdörtgen yapıda olan slot işlemciler ise, diklemesine anakart üstüne takılan işlemci yapısında bulunuyor. Laptop işlemci modelleri, en etkli verimi yaşamanız adına laptop modelinizi kullanılış amacına göre seçmeniz gereken özellikler içeriyor. i3, i5 ve i7 işlemci serileri ile tanınan Intel işlemciler, her türlü dizüstü bilgisayar keyfine uygun performansları ile sizlerin memnuniyetini sağlarken, Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7 ve Ryzen Threadripper işlemci serisine sahip olan AMD işlemciler ise farklı güç yapısındaki işlemci modelleri ile kullanıcılarına yüksek performans vadediyor. İşlemci modelleri arasındaki İntel i7 işlemci serisine ait 8 çekirdek ve 4.90 GHZ hız yapısına kadar yüksek modelleri bulunan işlemciler, profesyonel kullanıcılar tarafından iş yeri bilgisayarı kullanımı olarak yararlanılan yapılarda kullanıcıları ile buluşuyor. İ7 serisi en güçlü bilgisayar işlemcisi yapısına sahip modelleri oluştururken, i5 serisi modeller, daha günlük yaşam bilgisayara performansları sergilemesi bakımından önemli oluyor. Yüksek işlem gücüne sahip olmayan ancak birçok temel görevi başarı ile tamamlayan işlemcilere sahip olan i3 işlemci modelleri ise, öğrenciler ve günlük kullanıcılar tarafından fazlası ile tercih ediliyor. AMD işlemcileri arasındaki Ryzen işlemci serisi, 8 çekirdekli yapısı ve 4.0 GHZ işlem hızı ile kullanıcılarına yüksek işlemci performansı sağlayabilecek modellere sahip olduğunu vadediyor. 6 çekirdek işlemci yapısındaki Ryzen 5 işlemci serisi masaüstü bilgisayar işlemcisi modelleri, masaüstü bilgisayar kullanıcılarına daha fazla performans vadeden yapısı ile ön plana çıkıyor. Fazla işlem yapan ve aynı anda farklı görevlerde kullanılan bilgisayaralardan daha yüksek performans ve verim sağlayabilmek amacıyla çekirdek sayısının daha fazla olması kullanıcılar tarafından istenebiliyor. Kullanıcıların, eğlence kullanımları, oyun amaçlı kullanımları, profesyonel kullanımları ve internet kullanımları için farklı işlemci yapısına sahip modelleri düşünüp ve araştırarak, karar verip alması verimli kullanımlar için önemli oluyor. İşlemci fiyatları , satın almak istediğiniz işlemcinin türüne, hızına, çekirdek yapısına ve ekstra özelliklerine göre farklılık gösteriyor.

İşlemciler Bilgisayarlarınıza Performans Desteği Sunuyor

İşlemciler Bilgisayarlarınıza Performans Desteği Sunuyor

Teknolojinin sürekli olarak ilerlemesi ile birçok bilgisayar parçası farklı ve yenilikçi kalıpları ile kullanıcılarına sunuluyor. Birçok farklı özellik ve yapıya sahip olan bilgisayarlar ve onlara bağlı olarak üretilen parçalar, kullanıcısının kullanılış amacına göre şekilllenip, farklı açılardan sunuluyor. Oldukça fazla sayıda modeli bulunan güçlü ve kaliteli işlemci çeşitleri , sizlerin bilgisayarlarınızdan en iyi keyfi almanız için üretilip, sizlere sunuluyor. Günlük yaptığınız sıradan bilgisayar işleri için işlemci hızlarının çok önemli olmadığı biliniyor. Ancak fazla sayıdaki bilgisayar sekmeleri, video dönüştürücüler, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğraf programları ve kaliteli oyun keyfi için, işlemci hızınızın iyi olması yüksek performanslarınız için son derece önemli oluyor. Bilgisayarlarınızın beyni durumundaki işlemci anakart içerisine takılarak, yapılacak işlerin tayinini yapması ile biliniyor. AMD çift çekirdekli işlemciler, genellikle ev ve internet kullanımları için ön plana çıkarken, AMD A8 4 çekirdekli işlemciler ise yüksek multimedya ve aynı anda fazla sayıdaki görev kullanımları için sizlere üst düzey performanslar gösteriyor. Celeron, Pentium işlemci modellerine sahip olan İntel işlemciler, ev ve basit uygulamalar için bilgisayar kullanıcılarına sunulurken, Turbo Boost yapısına sahip olan i7 serisi işlemciler ise, birçok oyun tutkunu için yüksek verimlilik sunuyor. Oldukça fazla özellik ve güç yapısında bulunan işlemciler, farklı kullanılış amaçlarına uygun yapılarda kullanıcılarının kendisini seçmesini bekliyor. Ders çalışmak, iş yerindeki ofis dökümanlarını hazırlamak, müzik dinlemek, yüksek grafikli oyun çeşitlerinde eğlenmek ve birçok farklı profesyonel ve amatör işlerinizi yapmak için sizlere sunulmuş olan teknoloji haraikası bilgisayar işlemcileri, tüm bilgisayar donnaımlarının komutlarını en iyi şekilde yapması için güçlendirilen ve bilgisayarınıza destek sunan ürün modelleri olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Aradığınız yüksek kalitedeki bilgisayar işlemcisi performansı için işlemci karşılaştırma yaparak, çekirdek sayısı, hız, ön bellek, iş parçacığı sayısı, işlemci grafikleri ve işlemci frekanslarına sahip olan işlemciler arasından kendinize en uygun modeli tercih etmeniz rahatlıkla sağlanabiliyor. Birçok kaliteli ve güçlü yapıdaki işlemci modeli arasından kullanış amacınıza ve bütçenize en uygun işlemci modelini satın almanız için, sayfamızı inceleyebilirsiniz. İşlemcilerin yanı sıra bilgisayarınızın ihtiyacı olan diğer ürünleri de incelemek isterseniz Bilgisayar Bileşenleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

İşlemci Serisi

(397)
(186)
(172)
(144)
(143)
(136)
(77)
(28)
(28)
(24)
(19)
(12)
(12)
(11)
(9)
(7)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Soket Yapısı

LGA 1200 (640)
AM4 (471)
LGA 1151 (152)
LGA 1700 (48)
LGA 1200P (34)
TRX4 (28)
LGA 2066 (26)
LGA 1155 (23)
LGA 1150 (18)
LGA 775 (18)
LGA 1156 (14)
LGA 3647 (6)
(5)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Amd (510)
Intel (1016)
Hpe (2)
AMD (1)
Lenovo (1)
Başka bir kelime deneyin

Jenerasyon

(296)
(239)
(185)
(119)
(105)
(48)
(44)
(43)
(25)
(22)
(13)
(11)
(11)
(10)
(9)
(9)
(8)
(5)
(3)
(3)
(3)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

İşlemci Çekirdek Sayısı

(565)
(393)
(211)
(83)
(75)
(65)
(51)
(16)
(9)
(7)
(6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

İşlemci Modeli

(60)
(58)
(51)
(45)
(45)
(43)
(41)
(37)
(35)
(34)
(32)
(32)
(31)
(31)
(30)
(30)
(27)
(27)
(26)
(25)
(25)
(24)
(23)
(22)
(20)
(20)
(19)
(19)
(17)
(16)
(16)
(13)
(12)
(12)
(11)
(11)
(11)
(11)
(11)
(10)
(10)
(10)
(9)
(9)
(8)
(8)
(8)
(7)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Bellek Türü

(1308)
(82)
(48)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(88)
ve üzeri (101)
ve üzeri (106)
ve üzeri (107)
ve üzeri (109)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL