İşlemci

için 3,629 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

İşlemci

Bilgisayarlarınızın da beyinleri vardır. Onları yöneten, bilgisayarda gerçekleşen işlemleri yönlendiren ve gerekli yerlere gerekli komutları ileten ve çalışma prensibi açısından bakıldığında insan beyniyle paralel görevler alan bu bilgisayar parçaları, işlemci olarak adlandırılır.

İşlemci Nedir, Ne İşe Yarar?

İşlemci Nedir, Ne İşe Yarar?

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz gibi, bir işlemci aslında kullanmakta olduğunuz bilgisayarın beynidir. Bilgisayar terminolojisinde sıklıkla CPU olarak gördüğünüz kısaltma, işlemci için kullanılan kısaltmadır. İngilizcede Central Process Unit olarak geçen ve Türkçeye Merkez İşlem Birimi olarak çevrilen işlemciler, bilgisayarınızda gerçekleşen her aktivitenin mutlaka uğradığı bilgisayar bileşenleri olarak rol alırlar. Peki, işlemci ne işe yarar sorusunun yanıtına bakalım.

İşlemcinin Görevi Nedir?

İşlemcinin Görevi Nedir?

Bilgisayarınızı kullandığınızda, şu an bir işlemci satın almak için kategorimizi gezerken örneğin, bastığın her bit tuş, tıkladığınız her bir link, kısacası bilgisayarınızda yaptığınız her şey işlemcinin bilgisi dahilinde gerçekleşir. İşlemci çeşitleri verileri işler, yazılım komutlarını uygular. Aritmetik işlemler gerçekleştirir. Günümüzde en çok tercih edilen işlemci özellikleri açısından bakıldığında, işlemci hızı yüksek, işlemci fanı bulunan işlemci modelleri göze çarpmaktadır.

İşlemci Çeşitleri Nelerdir?

İşlemci Çeşitleri Nelerdir?

CPU ya da işlemci çeşitleri arasında kendi bilgisayar kullanma alışkanlıklarınıza uygun olan, güçlü, dayanıklı, uzun ömürlü ve hızlı bir işlemci satın almak istiyorsanız, öncelikle işlemci çeşitleri nelerdir diye bir araştırma yapmalısınız. İster masaüstü ister laptop işlemci değiştirme için bir işlemci arayışında olun, işlemci çeşitleri arasından tercih yaparken ilkin işlemciyi hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Ardından intel işlemciler, çift çekirdek işlemciler gibi işlemci çeşitlerinden hangisinin bilgisayarınızın marka ve modeliyle uyumlu olabileceğini düşünerek, bilgisayarınızın modeline göre işlemci seçimi için işlemci karşılaştırma yapmak isteyebilirsiniz. Eğer işlemci hızlandırma çabalarınız işe yaramıyorsa, bilgisayarınızın yeni bir işlemciye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, yeni bir işlemci satın almak için doğru yerdesiniz. Web sitemizle anlaşmalı mağazaların ürünleri arasında mutlaka sizin ve bilgisayarınızın ihtiyaçlarına uygun i7 işlemciler, i5 işlemciler, i9 işlemciler, intel işlemciler ve çift çekirdekli işlemciler bulacaksınız. Diğer bilgisayar bileşenlerine göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

İşlemci Teknolojisi

Ryzen (364)
Intel Xeon (94)
AMD A (27)
Athlon (21)
FX (18)
Phenom (6)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

İşlemci Türü

Intel (2199)
Amd (1301)
Başka bir kelime deneyin

Soket Yapısı

Soket 1151 (616)
AM4 (420)
Soket 775 (224)
Soket 1155 (59)
Soket 478 (38)
Soket 1150 (27)
Soket 771 (21)
Soket Fm2 (19)
Soket 1156 (18)
Soket 940 (17)
Soket 938 (14)
Soket 2011 (10)
(4)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(199)
ve üzeri (232)
ve üzeri (239)
ve üzeri (241)
ve üzeri (242)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL