Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Filtre

için 183,994 sonuç bulundu.

Filtre

Araçların motor bölümünde kullanılan filtreler, kullanıldıkları parçanın işleyişine göre farklı tasarım ve kullanım özelliklerine sahip olarak üretiliyor. Kullanıldıkları sistem içinde çok önemli görevleri olan oto filtreler araçların motor, yakıt ve güç peformanslarına doğrudan etki ediyor. Araçlarda genel olarak 4 farklı filtre çeşidi bulunuyor. Bu filtre çeşitleri; yağ filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi ve polen filtresi şeklinde sıralanıyor. Bu filtrelerin dışında LPG olarak bilinen harici yakıt tankı kullanan araçlarda ayrıca otogaz filtreleri kullanılıyor. Kendine özel işleyişi olan bu parçalar, neredeyse her araç için farklı nitelikler ve şekillerde üretiliyor.

Motor Performansının Merkezi Yağ Filtreleri

Motor Performansının Merkezi Yağ Filtreleri

Yağ filtreleri, motor bloğunun verimli şekilde çalışmasında büyük önem arz ediyor. Araçların motorunda bulunan yağın süzülmesi, yağ içinde bulunan partiküllerin temizlenmesi, yağ filtresinin görevlerini oluşturuyor. Motor yağının motor içinde kullanıldığı dönemde katılaşıp taşıdığı toz ve kire bağlı olarak, yağ filtresi zamanla ömrünü tamamlıyor. Bu nedenle yağ filtreleri motor yağlarının değişim süreçlerinde yenilenmesi tavsiye ediliyor. Yağ filtreleri takılırken, araçların modeline, yakıt türünün özelliğine uygun olmasına ve yüksek performans sağlayan oto filtre markaları arasından tercih edilmesine dikkat etmek gerekiyor. Periyodik olarak değiştirilen filtreler, motor ömrünü uzattığı gibi araçtan elde edilen verimin artmasını sağlıyor.

Hava Akış Sistemleri

Hava Akış Sistemleri

Oto filtre çeşitleri içinde önemli bir yeri olan hava filtreleri, kağıt ve sentetik keçe gibi çeşitli yapılarda üretiliyor. Motor için gerekli oksijenin girdiği bölüm olan hava filtreleri, havadaki istenmeyen toz taneleri ve çeşitli organik parçacıkların motora girişini önlüyor. Üretildiği malzemeye bağlı olarak performans gösteren hava filtreleri kaliteleri oranında koruma sağlıyor. Hava fitrelerinde bulunan gözenekler ne kadar temiz ve hava akışına elverişli olursa motor performansı o derece yüksek oluyor. Hava filtreleri araçlardan yoğun performans elde etmek amacıyla açık filtre ve kapalı filtre olarak farklılık gösteriyor. Araç üreticilerinin farklı amaçlara göre ürettikleri kare, dikdörtgen ya da silindirik yapıdaki hava fitreleri, oto filtre setleri içinde çok fazla çeşidi kullanıcılara sunuyor.

Araçlara Maksimum Güç Katkısı

Araçlara Maksimum Güç Katkısı

Yakıt filtreleri, oto filtre modelleri içinde kullanılan yakıta özel hazırlanan filtre türü olarak farklılık gösteriyor. Araçların dizel, benzin ya da LPG gibi farklı yakıt türleriyle çalışması, kullanılacak yakıt fitresinin değişmesine yol açıyor. Yakıt filtreleri, yakıt deposunda bulunan tortu ve yabancı maddelerin yakıt pompasına geçmesini önlemek iiçin kullanılıyor. Kullanılan dizel ve benzin türlerinin yoğunlukları farklı olduğu için, yakıtı en iyi şekilde süzmek ve temizlemek adına farklı ürün tipleri tercih ediliyor. Yakıt fitrelerinin düzenli çalışması, araç çekişini, yakıt basıncının ayarını ve motor gücünü etkilediği için daima bakımlı olması öneriliyor. Benzin ve dizel yakıta göre daha farklı yapıda olan LPG filtreleri, üretici firmalara ve yakıtın yoğunluğuna göre farklılık gösteriyor. Aracınızı güvenli biçimde kullanmak adına belirli aralıklarla yakıt filtresinin değiştirilmesi hem performans hem de yakıt tasarrufu elde edilmesi adına büyük önem gösteriyor.

Verimli Sıcaklık Döngüsü

Verimli Sıcaklık Döngüsü

Polen filtreleri, klima fonksiyonu bulunan araçlarda, klima kullanımı sırasında araç içine giren havanın arındırılması işlemini gerçekleştiriyor. Aracın dışındaki havayı kullanan klima ve havalandırma sistemleri, çalıştıkları anda dışardaki havayı doğrudan aracın içine çekiyor. Bu noktada kullanılan polen filtreleri, araç içine toz taneleri ve alerjen maddelerin girmesini önleyerek, aracın içindeki havanın daima taze kalmasını sağlıyor. Oto klima filtresi olarak bilinen polen filtreleri, havayı temizlemesi yanında klima ve havalandırma bölmelerinin temiz kalmasını da sağlıyor. Tüm bu faydalı özellikleri taşıyan filtreler, zamanında yapılacak değişim ve bakımlarla kullanıcıların yakıt konusunda tasarruf etmelerini de sağlıyor. Sahip olduğunuz araç üreticisinin belirlediği aralıklarda filtre değişiminin yapılması, yüksek verimlilik kazanımına yardımcı oluyor. Çok sayıda markanın üretim gerçekleştirdiği araç filtre fiyatları, her bütçeye uygun aralıkta bulunabiliyor. Servis Parçaları kategorimizi ziyaret ederek aracınızda değerlendirebileceğiniz diğer parçaları da inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(10,148)
ve üzeri (12,049)
ve üzeri (12,558)
ve üzeri (12,674)
ve üzeri (12,966)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL