Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Filtre

için 156,082 sonuç bulundu.

Otomobil ve Motosiklet Filtresi

Otomobillerde ve motosikletlerde birbirine benzer işlevleri yerine getiren birçok filtre bulunmaktadır. Bu filtreleri belirli aralıklar ile değiştirmek otomobiller ve motosikletlerin performanslarını yükseltmektedir. Otomobil ve motosiklet filtrelerinin tıkanması sonucu pek çok sorun ortaya çıkabilir. Otomobil ve motosikletlerin daha uzun ömürlü olması ve sorunsuz çalışması için bu filtrelerin bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir. Otomobil filtresi çeşitlerinin bakımlarının zamanında ve düzenli yapılmaması otomobillerde güç kaybı ve ciddi motor arızalarına bile neden olabilmektedir. Otomobilinizin filtreleri tıkandığında ya da kirlendiğinde bakımını yaptığınız takdirde performansınızın arttığını göreceksiniz. Her bir filtrenin ayrı bir işlevi vardır. Bu filtreler düzenli olarak takip edilmezse filtredeki problemler otomobilinizin farklı parçalarını da etkileyerek daha büyük bir problem haline gelebilir. Otomobiller de olduğu gibi motosikletlerde de oldukça önemli görevleri olan filtreler vardır. Motosiklet filtre çeşitlerinin bakımının düzenli aralıklar ile yapılması motorunuzun trafikteki sürüş performansını ve uzun dönemdeki performansını ciddi oranda etkilemektedir. Motorunuz ne kadar fazla kirlendiyse motor filtreleriniz de o kadar kirlenmiş demektir. Bu yüzden özellikle motorunuzun filtresini ve motor yağını sık sık kontrol edip değiştirmelisiniz. Motosikletinizde bulunan yağ filtresi ve hava filtresinin bakımlarını düzenli aralıklar ile yaptığınızda ve bu filtreleri değiştirdiğinizde motorunuzun performansı ve gücü ilk aldığınız zamanlardaki durumunu koruyacaktır. Motosikletinizi korumak ve ömrünü uzatmak için gerekli bakım işlerini ertelememeye özen göstermelisiniz. Otomobillerdeki filtre çeşitleri de birçok yönden aracın motor performansını etkilemektedir. Araçlarınızı yakıt, güç ve motor performansı gibi yönlerden ciddi oranda etkilemektedir. Birbirinden farklı işleyiş biçimlerine ve tasarımlara sahip olan bu filtre çeşitleri her otomobil ya da motosiklete göre değişiklik göstermektedir. Araçlarınızın motor kısmında yer alan bu filtre çeşitleri bulundukları bölgede diğer mekanik parçalar ile birlikte uyum içinde çalışmaktadır. Otomobillerde hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi ve polen filtresi olmak üzere dört farklı filtre çeşidi bulunmaktadır. Bu filtre çeşitleri genel akışı sağlar ve yüksek oranda kirleticileri tutar. Motosikletler de ise hava filtresi ve yağ filtresi olmak üzere iki filtre çeşidi mevcuttur. Yağ filtresi, kirlenmiş yağ parçalarını motordan uzaklaştırır ve motoru korur. Otomobiliniz veya motosikletiniz için uygun filtre çeşitlerini servis parçaları kategorisinden inceleyebilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz.

Otomobil Hava Filtreleri

Otomobil Hava Filtreleri

Otomobillerde bulunan ve farklı işlevler gören filtreler arasında en önemlilerinden birisi hava filtreleridir. Yakıtın tutuşmasını sağlamak için motora dışarıdan hava girmesi gerekmektedir. Araba hava filtresi ise işte tam da bu noktada işlevli hale gelmektedir. Dışarıdan motora giren havanın temizlenmesini sağlayan hava filtresi, zararlı parçacıkların ve bazı partiküllerin motora ulaşmasını engelleyerek motoru koruma işlevini üstlenmektedir. Motor içine herhangi bir zararlı parçacık veya partikül girmediği için otomobiliniz sağlıklı şekilde çalışmaya devam eder. Motora giren havayı temizleyen hava filtresi aynı zamanda araca düzenli hava girişini de sağlamaya yardımcı olur. Aracınızın motoru, herhangi bir partikül ya da zararlı maddeye maruz kalmadığı ve aynı zamanda hava akışının da düzenli olması sayesinde hiçbir şekilde güç kaybı yaşamaz. Motor, istenen şekilde ve sahip olduğu güçte çalışmasını devam ettirir. Hava filtreleri belirli aralıklar ile düzenli olarak değiştirilmeli ve temizlenmelidir. Bakımları yapılan hava filtreleri daha iyi bir yakıt ve hava dengesi sağlamaktadır. Temiz ve değiştirilmiş hava filtrelerinin en faydalı özelliği otomobilinizin motoruna toz, böcek, pislik ve kum gibi farklı maddelerin girmesini engelleyerek motorunuzun performansını yükseltir. Eğer aracınızın hava filtresi, tıkanır ya da bozulursa motor kısmına hava giremez. Hava girmediği için otomobiliniz normalden çok daha fazla yakıt tüketir. Maddi olarak kayıp yaşayabileceğiniz gibi aracınızın her zamanki hızlanma süresi düşer ve daha uzun bir zamanda hızlanma gerçekleşir. Aracınızın hava filtresinin bozulması zararlı parçacıkların, tozun ve partiküllerin motora girmesini kolaylaştırdığı için motorunuz istenen düzeyde çalışmaz ve performansında düşüş meydana gelebilir. Hava filtresinin tıkandığı durumlarda yakıt tam olarak yanmadığı için yani yanma süreci tamamlanmadığı için siyah egzoz dumanı çıkarabilir. Otomobilinizdeki hava filtreleri genelde uzun süre temizlenmediğinde ya da artık ömrünü doldurması sebebiyle kullanılamaz hale gelebilir. Hava filtreleri, aracınızın kaputunun hemen altında olduğu için ulaşılması kolay bir noktadadır. Bu yüzden filtrelerin temizlenmesi ve değişimi oldukça basittir. Farklı şekillerde üretilen hava filtrelerinin kare, silindirik ya da dikdörtgen şeklinde bulunan seçenekleri mevcuttur. Köpük, pamuk veya sentetik kağıt gibi havayı filtreleme özelliğine sahip malzemelerden üretilen hava filtre çeşitleri, otomobilinizin yüksek performansta çalışmasına yardımcı olur. Otomobil hava filtresi fiyatları modele ve yapıldığı malzeme çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

Otomobil Yağ Filtresi Modelleri

Otomobil Yağ Filtresi Modelleri

Motor yağı, dolaşım sistemine uygun bir şekilde motor içerisinde belirli aralıklar ile akmaktadır. Motor yağı diğer motor parçalarının yağlanmasını sağlamaktadır. Belirli bir sürede motor içerisinde dönen motor yağı, diğer motor parçalarının yağlanması bittikten sonra yağ karterine geri döner. Yağ karterinde toplanan motor yağı, yağ pompası ile birlikte karterden çekiliyor ve yağ filtresinde temizliği yapıldıktan sonra tekrardan sistem içerisine gönderilir. Bu noktada önemli bir işlevi olan yağ filtresi yağ akışındaki sürekliliğin devam etmesine yardımcı olur. Otomobil yağ filtresi belli bir düzende motor içerisinde akan motor yağını temizleyerek yağı süzer. Yağ filtresi, motor yağını süzüp temizlediği için motora gelebilecek herhangi bir partikül ya da zararlı parçacığın motora gitmesini engellemiş olur. Böylece yağ filtresi, motora temiz bir yağ gitmesini sağlamış olur. Motorda oluşabilecek aşınmaların sebep olabileceği oksitlenmiş yağ veya kir gibi maddeleri motor yağından temizleyerek daha verimli çalışmasını sağlar. Aracınızın yağ filtresinin temiz olması motorunuzun performansını daha yüksek seviyelere çıkartır. Ayrıca yakıt tüketimi ve motorunuzun ömrünün daha uzun olması konusunda da yardımcı olur. Pek çok konuda aracınıza ve motoruna faydası olan yağ filtrelerinin değişimini her yağ değişimi sonrasında yapmanız gerekmektedir. Genellikle yağ filtreleri, değişimin yapılacağı sefere kadar çalışmaya devam edecek kapasiteye sahiptir. Kullandığınız araca ve modele göre değişmekle birlikte genellikle 6.000 ile 10.000 km arasında bir yağ filtresi değişimi tavsiye edilmektedir. Yağ filtreleri motor yağı ile temas ettiğinden dolayı ve yapısı nedeniyle de temizlenememekte sadece değişim yapılabilmektedir. Eğer aracınızın yağ filtreleri tıkanırsa yeterli oranda yağ filtrelenemez ve bu durum motorunuzun çok kısa süre içerinde zarar görmesine neden olur. Kullandığınız aracın modeline göre eğer turbolu araca sahipseniz turbo kısmı yeterli yağı alamadığı için tahrip olacaktır. Daha yeni model bir araca sahipseniz ise aracınız size motor yağının düşük olduğu konusunda bir uyarı verecektir. Yağ filtresi tıkanan ve yeterli motor yağı filtrelenemeyen sistem içerisinde meydana gelen tahribatlar hızlar ilerler ve aracınız çekişten düşer. Bu duruma sebebiyet vermemek ve aracınızın zarar görmesini engellemek için önerilen aralıklarda düzenli olarak yağ filtresi değişimini yapmalısınız. Araçlarda kullanılan yakıt türünün yoğunluğuna göre farklı tiplerde yağ filtreleri bulunmaktadır. Aracınızın modeline ve markasına göre seçeceğiniz otomobil yağ filtresi fiyatları değişiklik göstermektedir.

Otomobil Yakıt ve Polen Filtresi

Otomobil Yakıt ve Polen Filtresi

Otomobil filtreleri arasında önemli işleve sahip filtrelerden birisi yakıt filtreleridir. Yakıt filtreleri aracınızın motoruna temiz yakıt alınmasını sağlamaktadır. Rafineriden çıkan yakıtlar kullanıma hazır bir şekilde olmasına rağmen nakliye sırasında ya da benzin istasyonlarında beklerken bu yakıtlar kirlenebilir. Yakıt içerisinde bulunan toz veya kum gibi kirleticileri maddeleri temizleyen yağ filtreleri yakıt enjektörünü korumaktadır. Yağ filtrelerinin işlevi sayesinde aracınız daha az yakıt kullanarak daha yüksek seviyede bir performans gösterir. Yakıt tüketimini ve motorun performansını etkileyen yağ filtreleri aynı zamanda motor ömrünü de uzatabilir. Aracınızın yakıtının içindeki kiri ve zararlı maddeleri temizleyerek motora temiz bir yakıt ulaştırılmasında görevli olan yakıt filtresi çok büyük bir öneme sahiptir. Yakıtın bulunduğu sistemdeki pası ve kiri, araca giren yakıtın içindeki parçacıkları temizleyen bu filtrelerin düzenli olarak bakım ve değişiminin yapılması gerekmektedir. Yakıt filtrelerinin değişiminin ve bakımının düzenli yapılmaması sonucunda bu filtreler tıkanabilir. Yakıt filtreleri tıkanırsa, aracınızın motoru yakıt çekmek konusunda zorlanacağı için akışı düşürür. Akışı düşürmesi sonucunda ise aracınızın motorunun performansı düşer. Yakıt filtrelerinin ne zaman değiştirileceği araçlara göre değişiklik göstermekle birlikte genelde iki yılda bir filtre değişimi önerilmektedir. Aracınızın yakıtına göre dizel veya benzin türleri için farklı yağ filtreleri tercih edilmektedir. Dizel ve benzin gibi yakıt türlerinden farklı olarak LPG için uygun olan yağ filtreleri daha değişik bir yapıdadır. Araç içindeki hava kalitesini artırmak ve klimanın bulunduğu araçlarda klima çalıştırıldığı sırada içeriye giren havanın arındırılması gibi işlevleri olan otomobil polen filtresi araç içindeki havada buluna toz ve polen gibi partikülleri temizler. Aracınızda bulunduğunuz süre boyunca daha temiz bir hava solumanızı sağlar. Polen filtrelerine aynı zamanda oto klima filtreleri de denilmektedir. Araç içindeki havayı temizleyen polen filtreleri, aynı zamanda havalandırma ve klima sisteminin de temiz kalmasına yardımcı olmaktadır. Bazı polen filtresi çeşitlerinde karbon aktif özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde egzoz gazları ve havadaki kötü kokuları da yakalayarak size daha kaliteli bir hava sunar. Polen filtrelerinin temiz tutulması aracınızdaki hava akışını düzenler ve aracınızın havalandırma, klima sistemlerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Polen filtrelerinin düzenli bakım ve değişime ihtiyacı vardır. Düzenli olarak değiştirilmeyen filtreler, aracınızın içindeki hava kalitesinin düşmesine neden olur. Dilerseniz Castrol motor yağı sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Motosiklet Yağ Filtreleri

Motosiklet Yağ Filtreleri

Motosikletlerinizin daha uzun ömürlü olması ve performansının düşmemesi için düzenli bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir. Motosikletinizin, motor yağı kirlenme derecesini ve motor yağının oranını sık sık kontrol etmelisiniz. Çünkü motorunuzun kirlilik seviyesi yükseldikçe motorunuzda bulunan filtre de kirlenir ve içerisinde çok fazla atık birikir. Motosiklet yağ filtresi motoru kirli yağlardan koruma işlevini yerine getirmektedir. Motorunuz çalışır durumda iken motor yağının içerisine dışarıdan gelen atıklar karışabilir. Daha sonra bu atıklar yağ süzgeci kısmında takılı kalmaktadır. Ama yağ süzgeci kısmından bazı küçük atık parçalar takılmadan geçmeyi başarıyor. Bu durumda ise küçük atık parçalar yağ filtresine takılarak bu kısımda atılmaktadır. Yağ filtreleri bu tarz parçaların yağ sistemine gitmesine engel olarak motorunuzun yağ sistemini korumaktadır. Motosiklet yağ filtreleri motoru ve yağ sistemini koruduğu için motosikletinizin yüksek bir performans göstermesini sağlar. Ancak motor kısmındaki yağ o kısımda yanarsa yağ filtrelerinde karbon ve su birikimine neden olmaktadır. Karbon ve su birikiminin olması yağ filtrelerinin kirlenmesine sebep olmaktadır. Yağ filtrelerinin kirlenmesine neden olan etkenlerden biri de yakıttan ve havadan kaçan katı parçaların filtrelerde birikmesi sonucu ile oluşmaktadır. Yağ filtreleri kirlendiğinde işlevini yerine getiremediğinden motora giden yağ miktarı azalacak ve bu durum da motorunuzun aşınmasına neden olacaktır. Motorunuzun aşınması da uzun vadede motor ömrünü kısaltmaya sebep olacaktır. Kirlenmiş bir yağ filtresi uzun bir süre değiştirilmediğinde motosikletinizde kalıcı hasarların oluşmasına zemin hazırlayabilir. Filtreler değiştirilmediği zaman motor yağı iyi süzülemez ve içerisinde toz, kir ve katı parçacık gibi kalıntıların kalması kolaylaşır. Süzülmemiş motor yağı içerisindeki bu yabancı cisimler motorun blogunu çizer ve buna ek olarak segman, piston bölgesinde tahribata neden olur. Bu durumların uzun süre devam etmesi hem motorunuzun performansını düşürür hem de motosikletinizin kilitlenmesine sebep olur. Motosikletinize zarar veren bu sorunları yaşamamak için belirli aralıklarla yağ filtreleri değiştirilmelidir. Motosikletinizin modeli ve markasına göre yağ filtresi değişim zamanında ufak değişikler olsa da genellikle ilk 1000 kilometrede ve daha sonraki her 2.000 kilometrede yağ filtrelerin değiştirilmesi önerilmektedir. Motorunuzun modeline ve özelliklerine uygun doğru yağ filtresini seçmeli ve uygun motor yağını almalısınız. Motosiklet yağ filtresi fiyatları tercih edeceğiniz çeşide göre farklılık gösterebilir.

 Motosiklet Hava Filtresi

Motosiklet Hava Filtresi

Motosikletlerde bulunan hava filtreleri, motorun gücünü arttırma da oldukça fayda sağlarken aynı zamanda yakıt tasarrufu konusunda da size yardımcı olacaktır. Motosikletlerinizin daha verimli ve düzgün bir şekilde çalışması için en önemli parçalardan biri olan motosiklet hava filtresi motorun ihtiyaç duyduğu temiz havayı motora sağlama işlevini yerine getirmektedir. Motosiklet hava filtreleri, dışarıdan alınan havayı temizleyerek yanma odasına iletir ve filtre yardımı ile süzülen hava motorunuzun sorunsuz şekilde çalışarak performansının artmasını sağlar. Hava filtresi kullanımı motorunuzun kirli havaya maruz kalarak uzun dönemde yaşayacağı problemlerin önüne geçer. Hava filtresini motosikletinizde kullanmamanız durumunda motor performansınız düşebilir ve bu da sürüş keyfinizi azaltır. Birçok işlevi bulunan ve motordan verim alınabilmesi açısından önemli parçalardan biri olan hava filtrelerinin işlevlerini sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi için düzenli olarak temizlenmesi ve değiştirilmesi gerekmektedir. Motosikletinizin hava filtrelerini değiştirme zamanınız motorunuzu kullanım şeklinize ve kullanım koşullarınıza göre değişiklik göstermektedir. Normale göre daha ıslak ve tozlu bir alanda motosikletinizi kullanıyorsanız hava filtrelerini sık sık kontrol etmeli ve fitrelerin temizliğine değişimine daha çok önem vermelisiniz. Hava filtrelerinin toz nedeniyle tıkanması motor gücünün ve performansının ciddi oranda düşüşüne neden olmaktadır. Hava filtrelerinin tıkalı olması yakıt tüketiminin de artmasına sebep olur ve ekonomik anlamda sizi zorlayabilir. Temizlenmeyen kirli hava filtrelerinden yeterli hava giremediği için motor yakıtının yanma kalitesi düşmektedir. Bu durum da motorunuz da güç kaybı yaşanmasına sebep olabilmektedir. Hava filtrelerinin temizlenmesi sırasında yerinden çıkarılan filtrelerin üzerindeki kir ve toz parçacıkları filtre üzerinden uzaklaştırılır. Motosiklet hava filtrenizi temizlerken patlayıcı ya da yanıcı herhangi bir madde kullanamamalısınız. Filtrelerin içerisine su girmesine engel olmalı ve motosikletiniz kesinlikle çalışır durumda olmamalıdır. Hava filtrelerinin temizliği sırasında filtre üzerinde oluşan herhangi bir delik ya da yırtılma olursa filtreler yenileri ile değiştirilmelidir. Filtrelerin temizliği yapıldıktan sonra tekrar yerine takılırken montajının doğru yapılıp yapılmadığına dikkat etmelisiniz. Motosikletleriniz için hava filtresi alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Satın alacağınız hava filtrelerinin motosikletinizin modeli ile uyumlu olup olmadığına bakmalısınız. Hava filtresini alacağınız markanın güvenilir olmasına da dikkat etmelisiniz. Motosiklet hava filtresi fiyatları tercih edeceğiniz ürüne göre değişmektedir. Sayfamızdaki yüzlerce farklı ürün seçenekleri arasında değerlendirme yapabilir ve size en uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(8,769)
ve üzeri (10,457)
ve üzeri (10,856)
ve üzeri (10,966)
ve üzeri (11,194)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL