Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Filtre Setleri

için 39,295 sonuç bulundu.

Filtre Setleri

Araç motorunun bakım ve performansında büyük öneme sahip olan oto filtre setleri konusunda özellikle dikkat edilmesi gerekir. Araç hava filtre setleri, motorun verimini ve yakıt tasarrufunu sağlamak amacıyla geliştirildi. Oto hava filtresi mekanik malzemeler içinde en çok bilinen kısımlardan biri olarak öne çıkıyor. Hava filtresi, motorun ihtiyaç duyduğu havayı hijyenik ve kaliteli şekilde akışını sağlar. Aracınız için gerekli filtreyi ayrı ayrı masraf yapmak yerine bu filtre seti şeklinde alarak daha hesaplı bir alışveriş yapmanızı sağlar. Böylece aracınız için gerekli olan filtreleri farklı yerlerden arayıp bulmak yerine tek bir pakette sahip olabilirsiniz.

Hava Filtresinin Araç Performansı İçin Önemi

Hava Filtresinin Araç Performansı İçin Önemi

Araç hava filtresi, motorun ihtiyaç duyduğu havanın içinde partiküller ve toz gibi maddeler süzülerek ateşleme bölgesine temiz hava iletilir. Temiz hava filtresi, motor için gerekli temiz havayı sağlamak, motor ekipmanlarını korumak, yakıt-hava karışımını bir dengede tutmaktır ve temiz hava alan motor daha iyi performans sunar. Hava filtresi iyi olmayan araçlarda, ateşleme ile ilgili sorun oluşabilir, araç daha fazla yakıt tüketebilir ve araç gerekli performansı göstermeyebilir. Aracınızda bu gibi sıkıntılar ile karşılaşmamak için kaliteli hava filtresi kullanmanız gerekmektedir. Model uyumlu filtre setleri ile aracınızın daha iyi bir performans göstermesini sağlar. Aracınızda seyahat ederken herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için filtre setlerini kontrol ediniz. Bu şekilde hem konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz hem de aracınızın motor performansında herhangi bir sıkıntı olmadan seyahatinize devam edebilirsiniz. Bütün araçların marka ve modellerine göre filtre setleri bulunmaktadır. Araç filtre seti fiyatı markalarına göre değişiklik gösteriyor.

Temiz Bir Yakıt Karışımı İçin Hava Filtresi

Temiz Bir Yakıt Karışımı İçin Hava Filtresi

Aracın dışarıdan çektiği havanın içinde bazı zararlı partiküller yer alır. Bu partiküllerin motora zarar vermemesi için bu noktada hava filtresi devreye girer. Hava filtresi motordaki silindire alınan hava içindeki partiküllerin süzülmesini sağlar. Bu şekilde içeri alınan havadaki partiküllerin yanma odasına girmemesini sağlar. Hava filtreleri motorun bakımında önemli yer kaplar. Bundan dolayı, hava filtresi değişim süresinin aksatmamak önemlidir. Hava filtre değişimi sırasında araç filtre seti modellerini tek bir paket içerisinde satın alabilirsiniz. Araç filtre seti markaları aracınızın markasına göre değişiklik gösteriyor.

Hava Filtre Seti Modelleri ve Önemi

Hava Filtre Seti Modelleri ve Önemi

Araç filtre setleri içinde yağ filtresi ve polen filtresi yer almaktadır. Yağ filtresi, çalışması sonucu oluşan aşınmalardan ötürü oluşan parçacıkları, motor ve transmisyondan uzak tutar. Pislenen yağları filtreler ve motorun performansına zarar vermesini engeller. Karbon zerrecikler ve toz parçaları motor aktif iken yağa karışabilir ve bu pislikler yağ süzgeci ve tapa mıknatısı tarafından engellenir. Daha küçük partiküller ise yağlama düzeneğine karışmadan yağ filtresi tarafından engellenir. Bu tür partiküllerin sisteme zarar vermesinin tedbiri alınır ve motor performansının düşmesini önler. Yağ filtreleri aracın marka ve modellerine göre çeşitlilik gösterir, yağ filtresi alırken buna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Polen Filtresi

Polen Filtresi

Polen filtresi, araç klima sisteminde havayı temizlemek için kullanılır. Aracınızın oto filtre bakım filtre seti yapılırken polen filtresinin de düzenli olarak değişmesi gerekmektedir. Klimadan kaynaklı kirli hava sağlıksız ortam yaratır ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Sağlığınızı korumak amacıyla periyodik olarak klimanın polen filtresini değiştirmeniz gerekir. Özellikle çocukları olan ebeveynler, astımı olan kişiler polen filtresi konusunda daha da hassas davranmalıdır. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için ailenizin ve kendinizin sağlığı açısından polen filtre bakımını yapmanız önerilir. Seyahat anında siz ve aileniz temiz hava içinde konforlu yolculuk yapmanızı sağlar. Ayrıca polen filtresi, fazla yakıt tüketimine de neden olabilir. Aracınızın camlarının buğulanması durumunda polen filtresi ile ilgili bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Polen filtresinde oluşan sorun içeri giren temiz havada azalma olduğunu hissettirecektir. Filtre kategorimizi ziyaret edebilir, araç filtre çeşitlerinin tümünü inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(3,937)
ve üzeri (4,803)
ve üzeri (4,967)
ve üzeri (5,006)
ve üzeri (5,087)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL