Polen Filtresi

Otomobiller seyir halindeyken yol boyunca kötü kokulara, pisliklere ve toza maruz kalıyor. Pislikler de arabanın kliması aracılığı ile araç içine kolaylıkla girebiliyor ve çeşitli hastalıklara neden olabiliyor. Bu noktada, oto polen filtresi oldukça önemli bir görev üstlenerek içeriye giren havayı temizliyor. Böylece sürekli temiz ve ferah bir hava ile seyahat etmenizi sağlıyor. Oto polen filtresi fiyatı ise otomobilin markasına ve modeline göre değişiklik göstermekle birlikte uygun aralıklarda seyrediyor.

Araba Polen Filtresi ile Üstün Temizlik

Araba Polen Filtresi ile Üstün Temizlik

Oto polen filtresi, klima sistemi olan araçlarda üstün özellikler ile donatılıyor. Filtre, dışarıdan gelen havayı aracın içine girmeden önce temizliyor. Böylece dışarıdan gelen hava toz ve topraktan arınmış oluyor. Ayrıca otomobilin içinde sürekli ferah ve temiz bir hava akımı meydana geliyor. Polen filtresinin temizleme işlemi ise dışarıdan gelen pisliklerin üzerine yapışması ile gerçekleşiyor. Oto polen filtresi, adeta bir süzgeç görevi görüyor ve üzerinde birçok bakteri barındırabiliyor. Araç kliması için gerekli olan bu parçanın bakımı ve temizliği de bu yüzden son derece önem taşıyor. Çünkü araba polen filtresi kirlendiği zaman aracın içine giren havanın kalitesi düşüyor. Ayrıca havalandırma deliklerinden gelen hava akışı azalıyor ve yeterince soğutma ya da ısıtma yapamıyor. Bu durum da zamanla arabanızın içinde kötü kokuların oluşmasına neden oluyor. Aracınız 15.000 km’ye geldiğinde ya da yılda iki kez filtrenin değiştirilmesi öneriliyor. Özellikle polen alerjisi olan kişilerin bu konuda daha fazla hassas olması gerekiyor.

Fonksiyonel Oto Polen Filtresi Çeşitleri

Fonksiyonel Oto Polen Filtresi Çeşitleri

Arabaların klimalarında kullanılan oto polen filtresi çeşitleri, düz polen filtreleri ve aktif karbonlu polen filtreleri olarak ikiye ayrılıyor. Düz polen filtreleri, havada bulunan ve yol boyunca aracın içerisine girmeye çalışan toz, polen ve bakterileri süzerek engelliyor. Ayrıca yeni model araçların çoğunda düz polen filtreleri bulunuyor. Oto polen filtresi modelleri arasında yer alan aktif karbonlu polen filtreleri ise özel karbon malzeme ile kaplanıyor. Aktif karbonlu polen filtreleri de düz polen filtreleri gibi dışarıdaki tozların ve kirlerin araç içine girmesini önlüyor. Bunun yanı sıra düz polen filtresinden farklı olarak, dışarıda bulunan kötü kokuların ve gazların da aracın içine girmesini engelliyor. Böylece mükemmel bir temizlik sağlıyor. Otomobillerdeki polen fitresi, özellikle yaz aylarında ortaya çıkan polen alerjisi ya da astım rahatsızlıkları olan kişilerin dış etkenlerden korunmasını sağlıyor. Güçlü filtreleme işlemi sayesinde araç içinde rahat ve sağlıklı bir yolculuk geçirmenize de yardımcı oluyor.

Oto Polen Filtresi ile Daha Sağlıklı Yolculuk Keyfi

Oto Polen Filtresi ile Daha Sağlıklı Yolculuk Keyfi

Havalandırma sistemine bağlı olan oto polen filtresi, gelen havayı belli aşamalardan geçirerek araç içerisine aktarıyor. Polen filtresi, araç hava filtresinden daha ince yapıda ve dikdörtgen şeklinde tasarlanıyor. Havalandırma sistemini açtığınız zaman hava doğrudan polen filtresine yönlendiriliyor. Böylece hava ilk olarak filtrede süzülüyor ve temizlenerek araç içi hava mazgallarına gönderiliyor. Şehir içi ve şehir dışı yolculuklarda çöp, toz, pislik ve kötü kokular araçların içerisine rahatlıkla girebiliyor. Bu durumda havalandırma sistemi açıldığında da bu kötü kokular ve tozlar arabanın için giriyor ve solduğunuz zaman zararlı etkilere yol açabiliyor. Oto polen filtresi markaları ise bu sorunu çözmek için yüksek performanslı ve son derece güçlü filtreler üretiyor. Böylece seyir halindeyken dışarıdaki kötü koku ve pislikler en iyi şekilde temizlenerek araç içine giriyor. Özellikle karbonlu filtrelerde havanın temizlenmesi, üst kısımdaki özel karbon kaplama sayesinde çok daha etkili şekilde yapılıyor. Polenlerin arttığı yaz mevsiminde oldukça işe yarayan oto polen filtresinin, yaz bitiminde de mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Diğer oto filtrelerini de incelemek isterseniz Filtre kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Polen Filtresi

için 20,755 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(583)
ve üzeri (715)
ve üzeri (756)
ve üzeri (767)
ve üzeri (791)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL