Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Yağ Filtresi

için 41,328 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yağ Filtresi

Motorlu taşıtlar için bakımlarının düzenli ve doğru yapılması oldukça önem taşıyor. Periyodik bakımları aksatılan bir araç zaman içerisinde sorun çıkarıyor ve bu sorunlar maliyete dönüşerek araç sahiplerinin cebini yakıyor. Bakım denilince de akla ilk olarak motor yağı değişimi geliyor. Bakım esnasında motor yağı değişirken beraberinde oto yağ filtresi değişimi de yapılıyor. Bu bakım ve değişim zamanlarını ise otomobil üreticileri belirliyor. Araç bakımları ile birlikte otomobil yağ filtreleri için değişim zamanı markadan markaya değişiklik gösterebilir. Ayrıca araçlar benzinli ya da dizel olarak ayrılıyor. Bu motor tipi ayrımı yağ filtresinin değişim zamanı üzerinde etkili oluyor. Görevini yerine getiremeyen yağ filtresi ise aracın genel sağlığını ciddi oranda tehdit ediyor. Bu sebeple araç sahipleri yağ filtresinin değişim zamanına özellikle dikkat etmeliler.

Sistemin En Önemli Parçalarından Biri

Sistemin En Önemli Parçalarından Biri

Aracın motorunda sağlıklı bir yağlama yapılmazsa motorda yanma riski ortaya çıkıyor. Motor yanması aracın kullanılamaması anlamına geliyor. Aracın tekrar kullanılabilmesi içinse yüksek maliyetleri gözden çıkarmak gerekiyor. Yağ filtresi, motorun yağlama sistemi içerisindeki en önemli parçalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Oto yağ filtresi motor yağının temiz kalması için görev yapıyor. Motor yağının süzülmemesi halinde ünitenin içerisinde kirli yağ dolaşıyor. Yağın içerisindeki kirler ise gidiş yolları ya da kartel gibi belli noktalarda birikiyor. Bu birikmeler zamanla motorda hasara neden oluyor. Motor yağ filtresi çeşitleri de tıpkı bakım zamanı gibi aracın markası ve modeline göre farklılık gösteriyor. Söz konusu etkenler oto yağ filtresi fiyatları için de etkili oluyor. Öte yandan otomobil markalarının kendi logolarını taşıyan yağ filtresi modelleri mevcut. Ancak orijinal ürünlerin dışında farklı oto yağ filtresi markaları da araçlar için alternatif ürünler sunabiliyor.

Aşınan Parçaları da Tutuyor

Aşınan Parçaları da Tutuyor

Yağ filtresi düzenli değişmediği zaman ya da görevini yerine getiremediğinde motorda kalıcı hasarların önü açılıyor. Yağ filtresi sadece yağı süzmekle kalmıyor. Yağlama sistemine giren aşınmış motor parçalarını tutmayı da amaçlıyor. Sistemin içerisine karışan parçaların altında da yağ filtresinin değiştirilmemesi yatıyor, çünkü bu filtrenin değiştirilmemesi sebebi ile kartel ya da başka alanlarda biriken yağ parçaları zamanla kopabiliyor. Koptuğunda da yağlama döngüsüne giriyor. Aracın üzerindeki yağ filtresi hala yıpranmış bir filtre ise bu parçacıkları tutamıyor. Dolayısıyla değişim zamanı konusunda disiplinli olmak gerekiyor. Aracın motor yağı filtresini değiştirmek içinse oto yağ filtresi sökme aparatı kullanılıyor. Bu aparat aynı zamanda motor yağ filtre anahtarı olarak da biliyor.

Motor Sağlığı İçin Yağ Filtresi

Motor Sağlığı İçin Yağ Filtresi

Yağ filtresi motor yağındaki kirleri süzerek olası pek çok zararın önüne geçiyor. Motor yağları süzülmediği ya da iyi süzülmediğinde kurumlar ve toz tanecikleri motor bloğunu çizebilir. Daha kötüsü; piston ve segmanlarda da deformasyonlar başlayabilir. Üstelik bu deformasyon motor yağının ulaştığı her yerde görülebilir. Ayrıca tıkanmış filtrenin süzemediği motor yağı sebebiyle yağlama basıncında kayıplar meydana gelebilir. Bu da aracın performansını düşürebilir. Bunların dışında yağ filtresinin zamanında değiştirilmemesi aracın motorunun kilitlenmesinin önünü açabilir. Bu özellikleri ile oto yağ filtresi ya da oto yağ tutucu filtre aracın sağlıklı bir şekilde çalışması için önem teşkil ediyor. Oluşabilecek ciddi hasarlar düşünüldüğünde; araç yağ filtre fiyatları arıza sonucu çıkabilecek faturanın yanında bir hayli düşük kalıyor. Yağ filtresini değiştirmeden önce iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Yağ filtresi konusunda kaliteli bir seçim yapmak önem taşıyor. Ayrıca değişim işlemini yapan kişinin de işini düzgün bir şekilde yapması gerekiyor. Tüm oto filtre çeşitleri için Filtre kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(1,458)
ve üzeri (1,629)
ve üzeri (1,691)
ve üzeri (1,711)
ve üzeri (1,752)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL