Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Yağ Filtresi

için 33,788 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yağ Filtresi

Günlük hayatta sürekli bir yerden bir yere seyahat halinde olursunuz. Tüm bu yolculuklar sırasında genellikle araçlar kullanılır. Arabalar en çok vakit geçirilen alanlardan biridir. Araçların güvenli ve rahat bir yolculuk sağlayabilmesi için çok önemli olan sayısız detay bulunur. Araçlar çok kompleks yapılardır. Sayısız parçanın bir araya gelmesiyle oluştukları için her bir parça ayrı bir öneme sahiptir. Araçların parçalarının doğru şekilde seçilmesi güvenli bir yolculuk için çok önemlidir. Araçların içerisinde bulunan en önemli parçalardan biri de yağ filtresi olur. Araçlar çalışırken motorların rahat bir şekilde hareket edebilmesi için yağlar kullanılır. Yağlar sayesinde motordaki sürtünme azaltılır ve enerji kaybı engellenir. Bu yağlar sayesinde motorda ortaya çıkabilecek karbon artıklarının birikmesi de engellenmiş olur. Aracın yağ filtresi süreli olarak kullanılan bu yağlarda birikmeye başlayan zararlı maddelerin filtrelenerek yağdan uzaklaşmasını sağlar. Motor çalıştıkça ortaya çıkan bu parçaların filtre tarafından uzaklaştırılması motorun sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar. Filtrenin bulunmaması motorun kısa sürede bozulmasına, yanmasına sebep olabilir. Bu durum özellikle yolcular için oldukça tehlikeli olur. Bu sebeple filtreler araçlarda hayati bir önem taşırlar. Fitreler çok farklı özelliklere sahip olan sayısız modele sahiptir. Servis parçaları sayfamız da tüm bu modeller bir araya getirilerek kullanıcıya sunulur. Siz de tüm bu modellere çok rahat bir şekilde göz giydirebilirsiniz.

Güvenli Yolculukların En Büyük Parçalarından Biri Olan Yağ Filtreleri

Güvenli Yolculukların En Büyük Parçalarından Biri Olan Yağ Filtreleri

Araçların içerisinde bulunan farklı parçaların bir arada doğru şekilde çalışması güvenli bir yolculuk için çok önemlidir. Araçlarda bulunan tüm parçaların farkı amaçları bulunur. Genellikle birlikte çalışan birbiriyle ilişkili olan tüm bu parçaların görevlerini yerine getiriyor olması kazaların engellenmesi ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmesi için oldukça önemli olur. Oto yağ filtresi aracınız için büyük öneme sahip olan materyallerden biridir. Araçlarda motorun çalışması için yağa ihtiyaç vardır. Motorları yağlayarak parçaların daha kolay bir şekilde hareket etmesini sağlarsınız. Motorların yağlanması ayrıca motordaki enerji kayıplarının engellenmesini sağlar. Sürtünme kayıplar en büyük kayıplardandır ve yağlar bu kayıpları engeller. Motor çalışırken pistonlar sürekli olarak ısınır. Hareket halinde olan pistonların aşırı ısınması zarar görmesine ve tehlikeli durumları ortaya çıkmasına sebep olabilir. Motorda sürekli olarak bulunan yağ kullanıldıkça kirlenmeye başlar. Motorun birden fazla parçası vardır ve tüm bu parçalar sürekli olarak dönem halindedir. Parçalar döndükçe rotaya farkı parçalar çıkabilir. Yağ kullanıldıkça toz ve kir birikimi oluşur. Ayrıca yağ kullanıldıkça içeriğinde zararlı maddeler birikebilir. Bu amadeler ve ufak parçalar motoru tıkayarak hareketini engelleyebilir. Bu da aracınızın kullanılamaz hale gelmesine sebep olur. Yağ filtreleri yağdaki kirleri arındırır, kirlenmiş yağı tutar. Bu sayede motorların zarar görmesini engeller. Ayrıca yakıt tüketimi sırasında ortaya çıkan karbon zerrecikleri de yağa karışabilirler. Buz zerreciklerin de yağdan uzaklaştırılması için filtreler son derece kullanışlı materyallerdir. Çok farklı modeller sahip olan bu filtreleri kullanarak aracınızın motorunu koruyabilirsiniz. Filtrenin bulunmaması durumunda motor parçalarının dönmesi sırasında ortaya çıkabilecek bazı parçalar motoru tıkayabilir. Ayrıca motora bu tür parçaların kaçması, motorun çizilmesine ve kısa süre içerisinde arızalanmasına sebep olur. Bu Sebeple aracınızla yolculuk yaparken beklemediğiniz anlarda yarı yolda kalabilirsiniz. Filtreler araçlar ve güvenliğiniz için böylesine önemli parçalar olduğu için oldukça dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Kalabalık model seçeneği arasından aracınıza uygun olanı siz de rahatlıkla bulabilirsiniz. Sayfamızda yer alan motor yağı çeşitlerine sizler de göz atabilirsiniz.

Motorlarda Farklı Konumlara Sahip Olan Yağ Filtresi Modelleri

Motorlarda Farklı Konumlara Sahip Olan Yağ Filtresi Modelleri

Yağ filtresi çeşitleri oldukça geniş bir seçenek skalasına sahiptir. Ürün çeşitleri farklı kriterlere bağlı olarak çeşitlilik gösterirler. Ürünleri farklı kategorilere ayırırken dikkat edebileceğiniz bazı ufak detaylar bulunur. Yağ filtreleri araçtaki bulundukları konuma göre 3 farklı yağlama sistemi oluştururlar. Bu sistemlerden ilki tam akışlı sistemler olur. Tam akışlı sistemlerde yağ filtresi ile motor arasında direkt bir bağlantı bulunur. İki parça direkt olarak birbirlerine bağlı oldukları için filtre motorda olan tüm yağı içerisine alır. Motordan geçen yağın tamamı filtrenden de geçer. Bu tür bir durumda yağın tümü filtreye doğru hareket edeceğinden araç motoruna yağ zor bir şekilde ulaşabilir. Bu durumun engellenmesi ve motorun daha kolay bağlanabilmesi için tam akışlı sistemlerle birlikte bir subap kullanılır. Subaplar akışkan maddelerin geçişini ayarlayan materyallerdir. Bu materyali kullanarak aracınızın motorunun yağlanmasını çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Bir diğer farklı sistem de kısmen akışlı sistemler olur. Bu kısmen akışlı sistemlerde yağ filtresi motor ile direk bir bağlantıya sahip değildir. Direkt olarak temas etmezler. Motor ile yağ filtresinin konumu birbirine karşı paralel olacak şekilde ayarlanır. Bu tür sistemler de filtreden geçen yağ oranı azalır. Filtreden daha az yağ geçmesi demek yağın daha az filtrelenmesi ve temizlenmesi demek olur. Bu tür sistemler kontrollü bir şekilde kullanmazsak tıkanmalara sebep olabilir. Bu sebeple dikkatli bir şekilde kullanılmalı, filtreler düzenli olarak temizlenmelidir. Bir diğer sistem de kombine filtrasyon sistemi olur. Bu sistem diğerlerinin aksine tek bir filtre ile çalışmaz. Diğerlerinden farklı olarak içerisinde iki ayrı filtre içerir. Bu iki filtre motordan gelen yağı aralarında paylaşarak filtrelerle. Bu sayede tek seferde daha fazla yağ filtrelenmiş olur. Bu filtrelerin konumu da tıpkı kısmi akım sistemlerinde olduğu gibidir. Tüm bu sistemlerde filtreleri kullanırken dikkatli olmalı ve sistemin kendine özel işlevlerine dikkat ederek filtreleri kullanmalısınız. Siz de tüm bu sistemleri inceleyerek beğendiğiniz yağ filtrelerini istediğiniz sistemde kullanabilirsiniz.

Yağı Farklı Şekilde Temizleyen Yağ Filtreleri

Yağı Farklı Şekilde Temizleyen Yağ Filtreleri

Araçlarda bulunan otomobil yağ filtreleri çok farklı seçenekler bulundurur. Bu seçenekler araçtaki konumlarının yanı sıra yağı temizleme biçimlerine göre de ayrılabilirler. Tüm bu ürünler birbirinden farklı özellikleri bulunur ve farklı şekilde işlev gösterirler. Motor yağ filtresi çeşitleri arasında ön plana çıkanlardan biri bariyer tipi modellerdir. Bu tip modellerde motor yağı filtrenin içinden geçerek sürekli olarak temizlenir. Filtre bu tip tasarımlarda bir süzgeç gibi davranır. Bariyer tipi modeller de kendi aralarında iki ayrı gruba ayrılırlar. Bunlardan ilki atom tipi filtreler olur. Bu tip filtreler çevirerek monte edilebilen son derece kullanışlı modellerdir. Metal parçaları çok fazla olan bu ürün son derece rahat bir kullanıma sahiptir. Kullanım ömrü dolduğunda direkt olarak söküp atabileceğiniz için herhangi bir efor sarf etmenize gerek kalmayan bu ürün rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir diğer bariyer tipi model ise eleman tipi olanlardır. Eleman tipi filtreler değiştirilebilir özelliktedirler. Bu tür modeller de motor üzerine takılarak kullanılır. Bu modelin iki ayrı filtresi bulunur. Birden fazla parçaya sahip olan bu modeller çok fazla parçacığı aynı anda temizleyebilir ler. Eleman tipi modeller çok ufak zerreciklerin dahi kolaylıkla temizlenebilmesi sağlayabilir. Bariyer filtrelerden ayrı bir model ise enerjik filtreler olur. Son teknoloji ürünü olan bu filtre türü son derece değişik bir sistem kullanır. Bu sistem yağı temizlemek mıknatıs kuvvetlerinden yardım alır. Kirlenen parçalar sürekli olarak hareket halinde bulunur. Bu filtre tipi de parçaların bu hareketliliğinden yararlanarak belli bir temizleme işlemi gerçekleştirir. Kirlenmiş parçaları çalışır halde, hareket ediyorken temizler. Temizleme işlemi yaparken gravitasyon dan dan yardım alır. Gravitasyon ve mıknatısın ortak yardımıyla otomobilinizdeki yağların temizlenmesini sağlar. Tüm u özellikler ürünlerin farklı araçlarla uyumu olmasını sağlar. Araçlardaki motor sistemleri farklı şekillerde üretilebilir. Bu sebeple farklı tür filtreleme sistemleri kendisiyle uyumlu olan motorları rahatlıkla temizleyebilirim. Siz de aracınızla uyumlu fitreleri tercih ederek daha rahat ve kaliteli bir yolculuk sağlayabilirsiniz.

Yüksek Performansıyla Rahatlıkla Kullanabileceğiniz Yağ Filtresi

Yüksek Performansıyla Rahatlıkla Kullanabileceğiniz Yağ Filtresi

Yağ filtresi önemi araç için büyük olan parçalardan biridir. Aracın motorunun rahat bir şekilde çalışmasını ve arızaların önlenmesini sağlayan bu materyalin çok farklı modelleri bulunur. Tüm bu modeller birbirlerinden farkları işlevsel özellikler sahiptirler. Tüm bu işlevsel özellikleri ürünün kullanım kolaylığının yanı sıra, üründen alacağınız verimi de belirler. Önemli özelliklerin başında filtreleme kağıdı gelir. Üründe bulunan filtreleme kağıdı, kirli yağın süzülmesini sağlayan temel yapıdır. Bu kağıtlar üzerinde gözenekler bulundururlar. Süzme işleminin gerçekleşmesini sağlayan bu gözenekler farklı genişliklerde olabilir. Gözenek genişliğinin fazla olması bazı sorunlara yol açabilir. Bu sorunların başında yağan süzülememesi gelir. Gözenek geniş olduğunda ve yağ süzülemediğinde kirler, parçalar sisteme geri döner. Bu durumda dönen yağ ile birlikte bu materyallerde dönmeye başlar ve motorun tıkanmasına sebep olabilir. Bu da çok tehlikeli bir durumun ortaya çıkmasına sebep olabilir. Gözenek büyüklüğü ayırıcı normalden küçük boyutlara da sahip olabilir. Çok küçük gözenek boyutuna sahip olması demek ürünün kullanım ömrünün kısalması demektir. Küçük gözenek ömrüne sahip ürünler gereksiz filtreleme yaparlar ve bu da kısa süre içerisinde değiştirmek zorunda kalmasına sebep olur. Bir diğer önemli özellik ürünün sahip olduğu geri dönüş sistemi olur. Bu sistem parçaların bağlanabilmesi açısından çok önemlidir. Yağ filtreden geçtiğinde motora dönerken zorluk yaşayabilir. Bu da motorda yetersiz yağ olması ve aracın enerji, yakıt kaybederek bir süre sonra hareket edemez hale gelmesine sebep olur. Geri dönüş sistemleri yağın filtre ve motor arasında hareketini kolaylaştırır. Bu sayede filtrelenen yağ tekrar rahat bir şekilde motora geri dönebilir. Filtreler Çok uzun süre kullanıldığında bir süre sonra tıkanabilirler. Tıkanan filtreler yağ ile dolduğunda bir noktada içerisinde bulunan yağ basıncı normalin üstüne çıkar. Filtreleme sistemlerinde bulunan by pass sistemi bu durumda aracın çalışabilmesine yardımcı olabilmek için yağın filtreden geçmeden motora gönderilmesini sağlayabilir. Faka tbu sistemler de eğer yanlış seçilirse yağ çok erken veya çok geç gönderilebilir. Siz de tüm bu özelliklerden yola çıkarak rahat bir şekilde kullanabileceğiniz güvenilir modelleri tercihe edebilirsiniz.

Farklı Fiyat Seçenekleriyle Yağ Filtreleri

Farklı Fiyat Seçenekleriyle Yağ Filtreleri

Araçlarda kullanılan parçalarla ilgili önemli bir özellik de parçaların fiyatı olur. Parçaların fiyatı kullanıcının bütçesini hazırlayacak şekilde olmalıdır. Eğer parça fiyat farklı ve kalabalık seçeneklere sahipse çk farklı kullanıcılar rahatlıkla istedikleri ürünü bulabilirler. Araç yağ filtresi fiyat seçenekleri çok geniş bir aralığa sahiptir. Bu aralıkta bulunan ürünler birbirlerinden farklı özellikleri sahip olurlar. Fiyatların tümü bu özelliklerden etkilenerek değişir. Bu özellikler arasında ürünün kullanım biçimi, değişim biçimi, kolay değiştirilebilmesi gibi nitelikler mevcuttur. Ürünlerin fiyatlarını etkileyen önemli özelliklerden biri değiştirme kolaylığıdır. Yağ filtresi değişimi kolay bir şekilde gerçekleştirildiğinde fiyatlar üzerinde etkili bir işlem olur. Filtreyi değiştirmek için öncelikle kirli yağı değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmadan aracı yükselterek doğru şekilde konumlandırmanın gerekir. Daha sonra kirli motor yağını motorun altından alarak hazıra tuttuğunuz bir kaba yatırmalısınız. Yağı almak için tahliye tapası kullanmanız gerekir. Yağı tamamen boşalttıktan sonra filtreyi değiştirmelisiniz. Filtreyi araçtan sökerken altına bir kab yapmanızda fayda vardır. bu sayede filtre içerisindeki yağı dökmemiş olursunuz. Filtreyi çıkarırken yavaş yavaş döndürerek çıkarmanız gerekir. Bazı filtreler daha sıkışık olabilirler. Bu tür filtreleri çıkarırken farklı yöntemler denemeniz gerekebilir. Bu işlem filtreden filtreye değişiklik gösterir. Filtreyi çıkardıktan sonra yeni biri filtre takmanız gerekir. Bu filtreyi takmadan önce kullanacağınız filtre yedek contaları temiz yağ ile silebilirsiniz. Bu işlem sayesinde daha rahat bir şekilde takabilirsiniz. Filtreyi takarken aşırı sıkmamakta fayda vardır. Fazla çıkmanız durumunda bir sonraki değiştirme işleminde size zorluk yaşta bir. Filtrenin boyutu ve yapısında yine kolay bir şekilde yerleştirilmesi açısından önemli olduğundan fiyatları üzerinde etkilidir. Motor yağ filtresi fiyatlarını etkileyen bir diğer özellik ürünün kullanım şekli olur. Her filtre aynı araç için kullanılmayacağından sistemi de farklı olur. Farklı sistemlere sahip filtrelerde yağın süzülme oranı, filtreden geçme oranı gibi nitelikler değişiklik gösterir. Tüm bu özellikler ürünlerin fiyatları üzerinde önemli bir etkiye sahip olurlar. Siz de farklı fiyat seçenekleri inceleyerek bütçenize uygun modeli rahatlıkla edinebilirsiniz.

Farklı Yağ Filtresi Modelleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Farklı Yağ Filtresi Modelleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

ARaçlarda kullanılan yağ filtreleri çok farklı seçeneklere sahip olan parçalarındandır. Bu parçaların farklı çeşitler arasından seçim yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Doğru seçimin yapılmaması aracınızın motorunun zarar görmesine sebep olabileceğinden seçim yapmadan önce belirli kriterlerin düşürülmesinde fayda vardır. Bu kriterleri belirlerken ürünün farkı özelliklerini göz önüne almanız gerekir. Bu özelliklerin başında ürünün kullanım şekli, çalışma sistemi, filtre kağıdındaki gözenek boyutları, birlikte kullanıldığı subap tipi, ürünün fiyatı gibi nitelikler gelir. Oto yağ tutucu filtre seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk özellik günün çalışma sistemi olur. Farklı çalışma sistemlerine sahip modeller bulunur. Bu modeller tek parçalar veya iki parçalı seçeneklerde bulunur. Bu özellikler farklı araçlarda kullanılan modeller için değişiklik gösterebilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik de ürünün kullanılmasına uygun olduğu araçlar olur. Ürünün filtreleme kağıdının gözenek boyunda göz önüne alınmalıdır. Ürünün erken tıkanmasına sebep olmayacak kadar küçük, düzgün bir filtreleme gerçekleştirecek kadar da büyük gözeneklere sahip olan kağıtlar tercih edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ürünün fiyatı olur. Yağ filtresi fiyat seçenekleri oldukça geniş bir aralığa sahip olduğu için farklı bütçeler sahip kullanıcılar rahatlıkla bu ürünle arasından kendilerine uygun olanı seçebilirler. Ürünlerin tümü yüksek kalite materyallerden üretilir. Paslanmaz çelik gibi kaliteli materyallerden üretilen ürünlerin kullanım süresi çok uzun olur. Bu özellik ürünlerin uzun vadede bütçeniz üzerinde olumlu bir etki yansıtmasına sebep olabilir. Doğru seçimi yaptığınızda aracınız çok daha sağlıklı bir eşkel çalışır. Tüm bu özelliklere dikkat ederek seçiminizi yaptığınız zaman motorun aşınmasını engellemiş olursunuz. Bu sayede aracınızın motorunu çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca doğru özelliklere sahip lan filtreler uygun şekilde çalışacaklar için aracın parçalarına farklı ufak materyallerin kaçmasını engeller. Siz de tüm bu kriterlerden yola çıkarak aracınız için en uygun seçimi sayfamızdaki modeller arasından yapabilirsiniz.