Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Elf
Trw
RBW
Ebc
TRW
Aba
INA
MGA
Fam
Ayd
Mga
Bsg
Bmw
Ate
GMB
UFI
VW
Cey
SKF
Bap
SNR
Psa
BSG
FIL
Gm
SWF
Ina
Skf
Yeo
ABA
Bmc
GVA
LPR
Mfk
Swf
QCB
YTT
AYD
3e
K&n
Snr
BMS
Fil
Smf
Rbw
OKS
AKD
PSA
WPI
Oem
Wod
Ufi
Aft
4U
FAE
MY
Lpr
WAI
GKL
Brc
CM
Gva
Gmb
MTJ
Dew
Oek
GPR
Xt
Htc
404
TKN
GLR
Aem
BMW
K&N
VIK
ATE
HMC
GUA
Atf
SKT
Dfm
Fmy
3E
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Litre

Başka bir kelime deneyin

Viskozite

Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Uzunluk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Servis Parçaları

için 389,833 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Otomobil Servis Parçaları

Otomobiller içten yanmalı motorlardan ve genellikle dört adet tekerlekten oluşan, yük ve eşya taşımaya yarayan araçlardır. Günümüzde hibrit motorlu ve elektrikle çalışan otomobiller de vardır. Hayatımızı kolaylaştıran ve hızlandıran, bize zaman kazandıran otomobillerde güvenli sürüş ve güvenli yolculuk deneyimi yaşamamız için uymamız gereken kurallar ve kullanmamız gereken ekipmanlar vardır. Kimi zaman sadece kendimiz, kimi zaman ailemizle yolculuk yaptığımız, kimi zaman yolcu ve yük taşınan bu araçların bakımları ve yardımcı ekipmanları hayati önem taşır. Sevdiklerinizin ve kendinizin can güvenliği için arabanızın bakımını ve kontrolünü düzenli olarak yaptırmalısınız. Mevsim özelliklerine göre, arazi şartlarına göre, uzun yol ya da kısa mesafeye göre tasarlanmış oto bakım malzemeleri vardır. Sizin sağlığınız gibi otomobillerin beyni olan motorların da özel motor bakım malzemelerine ihtiyacı vardır. Oto servis parçaları yağlar, filtre ekipmanları, fren ve ekipmanları, silecek, tahrik kayışları ve kitler gibi parçalardan oluşur. Bu kategorilerde içlerinde birçok kategoriye ve çeşide ayrılıyor. Yağlar; motor yağı, şanzıman yağı, gres yağı, hidrolik sistem yağı gibi farklı oto parçaları için farklı amaçlara yönelik çeşitlere ayrılır. Filtreler ise; yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi gibi alt kategorilere ayrılıyor. Fren ve fren ekipmanları kategorisinde ise hemen hemen aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkün. Fren ve fren ekipmanları; fren balatası, fren diski, fren ekipmanları, fren hidrolik yağı gibi alt kategorilere ayrılıyor. Oto servis ekipmanları içerisinde periyodik bakım, periyodik muayene ve kontroller sonrası değişmesi ve yenilenmesi gereken parçalar ve malzemeler olabilir. Örneğin, tüm araçların yağ değişim süreleri birbirinden farklı olsa da 5000-15.000 km’de bir yağ değişimi önerilir.

Oto Servis Ekipmanları Avantajları

Oto Servis Ekipmanları Avantajları

Otomobillerin her kısmı için üretilmiş ve periyodik olarak kontrol edilip değiştirilmesi gereken oto servis ekipmanları vardır. Bu oto bakım malzemeleri türlerinden biri yağlardır. Motorlu taşıtlarda kullanılan yağlar; motor yağı, fren hidroliği yağı, direksiyon hidroliği yağı, şanzıman yağı, gres yağı diye ayrılır. Motor yağı; otomobillerde motorun çalışan parçaları ve araç arasında kaygan bir tabaka oluşturarak, yüzeylerdeki sürtünme kuvvetini en aza indirir ve motorun araçla uyum içinde çalışmasını sağlar. Motor yağı ayrıca motor parçalarının oksitlenme sonucu paslanmasını ve aşınmasını önler. Motor yağı azaldığında aracın ikaz lambalar yanar. Düzenli olarak yapılan motor yağı değişimi motorun ve aracın ömrünün daha uzun süreli olmasını ve aracın sorunsuz çalışmasını sağlar. Motor yağının gerektiği zamanda değiştirilmemesi motorda aşınma gibi çok ciddi sorunlara yol açabilir. Fren hidrolik yağları ise araçların fren pedalına uygulanan kuvvetin basınca dönüştürülmesini sağlayan yağlardır. Sıcak havalarda maksimum hızda azalan fren hidrolik yağı mutlaka düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Direksiyon hidroliği, direksiyon sisteminin sorunsuz çalışması için gerekli olan sıvıdır. Direksiyon hidroliği de düzenli aralıklarla takip edilmelidir, yetkili servisler kontroller sonucu gerek varsa direksiyon hidrolik sıvısını değiştirebilir. Şanzıman ya da vites kutusu bir aktarma organıdır. Şanzıman yağı ise aracın bu aktarma organının düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan sıvıdır. Gres yağı ise metal parçalardaki sürtünme nedeniyle oluşan aşınma, ısınma, kırılma ve bozulma gibi nedenlerden dolayı çalışamayan parçaların uyum içinde çalışmasını sağlayan bir malzemedir. Aracın özellikle soğuk günlerde ve kış mevsimlerinde ihtiyacı olan oto bakım ürünleri sıvılarından biri olan antifiriz sıvısı da soğutma sistemini ve radyatörü korozyondan ve paslanmadan korumak için kullanılan ürünlerden biridir. En az yılda bir kez değiştirilmesi gerekmektedir.

Güvenilir Oto Bakım Ürünleri

Güvenilir Oto Bakım Ürünleri

Fren ve fren ekipmanları belki de güvenli bir yolculuk için servis parçaları arasında en önemli olanlarından birisi. Araçtaki fren sistemi araçların güvenli olarak durmasını ve yavaşlamasını sağlayan bir sistemdir. Fren ve fren ekipmanları kategorisi; fren balatası, fren diski, fren ekipmanları ve fren hidrolik yağı diye alt kategorilere ayrılıyor. Fren diski üreten çeşitli firmalar vardır. Fren diski, fren sisteminde ve frenlemede çok önemli bir role sahiptir ve balatalar tarafından sıkıştırıldığı kadar aracın yavaşlamasını sağlar. Fren balatası ile fren diskleri ayrı düşünülemez. Fren balatası, otomobillerde kullanılan ve sürtünme enerjisi ile aracın kinetik enerjisini termal enerjiye dönüştüren, oto servis ekipmanları alt kategorilerinden birisidir. Diğer fren ekipmanları da şöyle sıralanabilir; kaliper kapağı, vakum pompası, fren hortumu, fren merkezi silindiri, helezon yayı, takoz bilyası, fren merkezi, el freni düğmesi, amortisör vb. Güvenli sürüş keyfinin başka bir bileşeni ise filtrelerdir. Oto filtreler; hava filtresi, yağ filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi olarak ayrılıyor. Hava filtresi, motora dışarıdan girecek ve yakıtın tutuşmasına neden olacak havanın temizlenmesini sağlayan bir filtredir. Motora zararlı parçacıkların ya da maddelerin ulaşmasını engelleyerek motorun ömrünün uzun olmasını sağlar. Düzenli olarak kontrolünün yapılmasıyla birlikte yakıt tüketiminde tasarruf sağlar. Uzun süre temizlenmeyen hava filtreleri bozulur. Oto filtrelerden bir diğeri olan polen filtresi ise klima sistemi barındıran araçlarda dışarıdan gelen havanın içeri aktarılmadan önce filtrelenmesini sağlayan sistemdir. Polen filtreleri karbonsuz ya da karbonlu olarak ayrılırlar. Polen filtresi de diğer oto servis parçaları gibi bakımının ve kontrolünün düzenli olarak yapılması gereken malzemelerden biridir. Yakıt filtresi, yakıt içerisinde oluşabilecek katı cisimlerden, tozlardan ve pisliklerden yakıtı süzmeye yarayan bir parçadır. Motora giden yakıt yolu üzerinde veya yakıt tankının, yakıt deposu kapağının içinde bulunur. Motoru içten yanmalı olan otomobillerin ve araçların çoğunda bulunmaktadır. Tahrik kayışları ve kitler kategorisinde ise çok çeşitli ve farklı amaçlara hizmet eden kayışlar, şarjlar, kasnaklar ve farklı oto servis ekipmanları bulmanız mümkün. Silecek kategorisinde farklı uzunluklarda ve farklı markalarda silecek takımları, ön silecek takımları, arka silecek takımları, farklı araçlar için tasarlanmış silecek takımları bulabilirsiniz. Silecek uzunlukları 300 ila 710 arasında değişkenlik göstermekte. Ayrıca motosikletler için de yağlar, balatalar, takip cihazları gibi motor servis parçaları da bulabilirsiniz.

Oto Servis Parçaları Fiyatları

Oto Servis Parçaları Fiyatları

Ailemizi, sevdiklerimizi, kendimizi, kısacası canlarımızı ve mallarımızı taşıdığımız otomobillerimizin ve araçlarımızın ve bizlerin güvenliği için oto bakım ürünleri ne kadar önemli biliyoruz. Mevsim özelliklerine göre, arazi şartlarına göre, uzun yol ya da kısa mesafeye göre tasarlanmış oto bakım malzemeleri vardır. Her amaca uygun ve her araca uygun servis parçaları bulmak mümkün. Araçlarımızın kontrollerini periyodik olarak yaptırmanın ve gerekli parçaların değiştirilmesinin hem bizlere hem de aracımızın ömrüne faydası var. Örneğin düzenli olarak motor yağının kontrol edilmesi motorun ömrünü uzatırken, yakıt filtrelerinin düzenli olarak kontrol edilip değiştirilmesi yakıt tasarrufu sağlıyor. Oto servis ekipmanları aracınızın modeline, ekipmanın markasına, boyutlara ve bütçenize göre değişkenlik gösteriyor. Motor yağları, hidrolik sistem yağları, hava filtreleri, polen filtreleri, yağ filtreleri, yakıt filtreleri, antifrizler, silecekler ve silecek takımları çok fazla çeşitlilik gösterdiği için fiyatlar da bu paritelere bağlı olarak çeşitlilik gösteriyor. Size ve aracınıza en uygun oto servis ekipmanlarının modellerini, markalarını, çeşitlerini ve fiyatlarını incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.